Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniowy twitching


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
179 odpowiedzi w tym temacie

#121 ONLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 22 czerwiec 2020 - 08:03

Zmiana woblera na większy mniejszy lub w innym kolorze może tu nic nie dać. Może się uda komuś wyjąć 40+ na twitcha ale nie mówmy o regularności. Mi się kiedyś też trafił 42,5cm na fatso 50g i niewiele mniejszy na Lipińskiego ale nie będę lobbować za łowieniem okoni na jerki hehe. Dla bardziej utartych - Wiadomo, wszystko może się zdarzyć gdy jesteśmy nad wodą.
  • MarcinW85 lubi to

#122 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 23 czerwiec 2020 - 09:28

Dzisiejszy twitchingowyZałączony plik  IMG_20200623_095332_copy_2250x3000.jpg   93,54 KB   52 Ilość pobrań

#123 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 październik 2020 - 14:44

Cześć Koledzy,lekko odkopię ;)

Czy ktoś stosował w kontekście tematu woblery Robinson Minnow?Jakieś wrażenia?Może w ogóle jakies fajne nowości do twichowego pudełka?

 

Pozdrawiam



#124 OFFLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Napisano 18 październik 2020 - 11:03

Cześć Koledzy,lekko odkopię ;)

Czy ktoś stosował w kontekście tematu woblery Robinson Minnow?Jakieś wrażenia?Może w ogóle jakies fajne nowości do twichowego pudełka?

 

Pozdrawiam

Cześć

Łowię oksy na wszystkie modele Minnow'ów z oferty Robinsona (jestem ich PH). Zdecydowanie najwięcej ryb miałem na 7cm wersję. W momencie gdy chcę by wobler tańczył niżej doklejam Power Dots SP, jednak ma on lekki wpływ na akcję. Na 12 cm Minnowa miałem zdecydowanie mniej brań, ale jak siadał oks, to z reguły +40. By 12-ka grała na tych 2-2,5m, musisz cały czas nim grać, ponieważ jako wobler pływający w momencie pauzy, będzie się wynosił. Z innych fajnych naszych konstrukcji do twitcha, które "gadają", mogę wymienić/polecić: Drift, Ricky, Marteen, Humper, Cooper. Na trzy pierwsze rzadko łowię, ponieważ z reguły nie używam małych woblerów do 7cm. Humper jest żwawszym twitchem w porównaniu do Coopera, ale ten drugi z kolei, jest tonący (m/w 1m na 5 sek.), odskakuje na boki. Wybieram go, gdy szukam ryb przy dnie - do 10/12m. A na 2021 mamy przygotowane kolejne "twitche", które fajnie tańczą ;)

Pozdro


  • drag i Luckyguliver lubią to

#125 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 październik 2020 - 16:13

Cześć

Łowię oksy na wszystkie modele Minnow'ów z oferty Robinsona (jestem ich PH). Zdecydowanie najwięcej ryb miałem na 7cm wersję. W momencie gdy chcę by wobler tańczył niżej doklejam Power Dots SP, jednak ma on lekki wpływ na akcję. Na 12 cm Minnowa miałem zdecydowanie mniej brań, ale jak siadał oks, to z reguły +40. By 12-ka grała na tych 2-2,5m, musisz cały czas nim grać, ponieważ jako wobler pływający w momencie pauzy, będzie się wynosił. Z innych fajnych naszych konstrukcji do twitcha, które "gadają", mogę wymienić/polecić: Drift, Ricky, Marteen, Humper, Cooper. Na trzy pierwsze rzadko łowię, ponieważ z reguły nie używam małych woblerów do 7cm. Humper jest żwawszym twitchem w porównaniu do Coopera, ale ten drugi z kolei, jest tonący (m/w 1m na 5 sek.), odskakuje na boki. Wybieram go, gdy szukam ryb przy dnie - do 10/12m. A na 2021 mamy przygotowane kolejne "twitche", które fajnie tańczą ;)

Pozdro

Dzięki za odpowiedż :good:.W wolnej chwili odezwę się na priv,widzę że jesteśmy z tej samej "wioski" ;)


  • czaro73 lubi to

#126 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 01 listopad 2020 - 19:33

Cześć

Łowię oksy na wszystkie modele Minnow'ów z oferty Robinsona (jestem ich PH). Zdecydowanie najwięcej ryb miałem na 7cm wersję. W momencie gdy chcę by wobler tańczył niżej doklejam Power Dots SP, jednak ma on lekki wpływ na akcję. Na 12 cm Minnowa miałem zdecydowanie mniej brań, ale jak siadał oks, to z reguły +40. By 12-ka grała na tych 2-2,5m, musisz cały czas nim grać, ponieważ jako wobler pływający w momencie pauzy, będzie się wynosił. Z innych fajnych naszych konstrukcji do twitcha, które "gadają", mogę wymienić/polecić: Drift, Ricky, Marteen, Humper, Cooper. Na trzy pierwsze rzadko łowię, ponieważ z reguły nie używam małych woblerów do 7cm. Humper jest żwawszym twitchem w porównaniu do Coopera, ale ten drugi z kolei, jest tonący (m/w 1m na 5 sek.), odskakuje na boki. Wybieram go, gdy szukam ryb przy dnie - do 10/12m. A na 2021 mamy przygotowane kolejne "twitche", które fajnie tańczą ;)

Pozdro

Ktorych z tych woblerkow najlepiej sie sprawdzi w szybko plynacej wodzie?


  • psychowobsy lubi to

#127 OFFLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Napisano 03 listopad 2020 - 21:54

Ktorych z tych woblerkow najlepiej sie sprawdzi w szybko plynacej wodzie?

Drift, Marteen, Rickie, Minnow 7cm


  • Luckyguliver lubi to

#128 OFFLINE   TommyW

TommyW

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 278 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 30 styczeń 2021 - 09:31

Zmiana woblera na większy mniejszy lub w innym kolorze może tu nic nie dać. Może się uda komuś wyjąć 40+ na twitcha ale nie mówmy o regularności. Mi się kiedyś też trafił 42,5cm na fatso 50g i niewiele mniejszy na Lipińskiego ale nie będę lobbować za łowieniem okoni na jerki hehe. Dla bardziej utartych - Wiadomo, wszystko może się zdarzyć gdy jesteśmy nad wodą.

 

Pokażę Ci faceta który regularnie łowi 40+ ba, nawet pod 50 i masę, dosłownie masę w przedziale 30-40 i to za każdym razem kiedy jest nad wodą. Technika bracie, technika czyni cuda i odpowiednie dopasowanie prowadzenia do dnia :)


  • Jaroch lubi to

#129 OFFLINE   TommyW

TommyW

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 278 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 30 styczeń 2021 - 19:16

Hejsa, ogólnie przynęty twarde zawsze odstawiam na sam koniec, może to jak wisienka na torcie, albo, że częściej używam przynęt miękkich, sam już nie wiem.

 

Mam malutki problem z wobkami twitchingowymi, mianowicie mam przynęty które schodzą do 1-1,5 m, okonie są 2 m niżej, teraz jest dość specyficzna pogoda i trzeba często gęsto podstawić im przynętę pod pyszczek, nie chce im się dupek ruszyć po serwowany kąsek....

Macie jakiś patent na dociążenie woblera by nie stracił swojej pracy a żeby schodził niżej ? 

Będę wdzięczny za ew.opinie a i uciesze się, gdy temat się rozwinie i pomoże innym twitchmasterom :).

 

T/



#130 OFFLINE   suareZ

suareZ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 01 luty 2021 - 09:09

Sa tez twitche głębiej pracujace - np

#131 OFFLINE   Jake 6

Jake 6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów

Napisano 01 luty 2021 - 13:03

...............

 

Mam malutki problem z wobkami twitchingowymi, mianowicie mam przynęty które schodzą do 1-1,5 m, okonie są 2 m niżej, teraz jest dość specyficzna pogoda i trzeba często gęsto podstawić im przynętę pod pyszczek, nie chce im się dupek ruszyć po serwowany kąsek....

Macie jakiś patent na dociążenie woblera by nie stracił swojej pracy a żeby schodził niżej ? 

Będę wdzięczny za ew.opinie a i uciesze się, gdy temat się rozwinie i pomoże innym twitchmasterom :).

 

T/

Polecam woblery twitchingowe japońskiej firmy Jackall ----> na rynek europejski Illex z dystrybutorem we Francji.
http://www.illex.fr/...egory-20-minnow
Nie powinieneś mieć większych problemów z ich zakupem. Można kupić je w kilku sklepach w Polsce.
W ofercie tej firmy znajdziesz bardzo dużo woblerów typu np. minnow nie tylko na pstrągi, okonie, ale też na szczupaki.
Klasyka gatunku woblerów okoniowych to model SQUIRREL (wiewiórka) produkowany w wielkościach 61, 67, 79 mm w wersjach:
zwykła  np. Squirrel 61 SP 0,5-1m
DD Squirrel 67 (deep diver) SP 1-2 m
DD Squirrel 79  SP 1-2,5 m
Super DD Squirrel 79 SP 3,5-4 m


Użytkownik Jake 6 edytował ten post 01 luty 2021 - 13:04


#132 OFFLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 01 luty 2021 - 13:10

Squirrel - KILLER ;) 



#133 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 16 maj 2022 - 15:30

Dla mnie twitching to przede wszystki, wbrem temu co w watku wczesniej napisane, łowienie ryb, które nie żerują.
Wędkarz i przynęta maja wywołać w rybie odruch ataku, ryba po prostu nie wytrzymuje i działa jej instynkt drapieznika. Przy czystej wodzie szczupak czy okoń podnoszą się do przynęty prowadzonej na 1m rzy głębokosci łowiska 3-4m.
 

Do łowienia z łódki stosuję kije 2,4-2,6m o średnim ugięciu. Krótki kij dla mnie to nieporozumienie. Przy dłuższym, mniejszy ruch nadgarstka czy przedramienia  wprawia przynętę w odpowiedni ruch. Przy kilku godzinach ostrego łowienia ma to ogromne znaczenie i sprawia, że na nastepny dzień będziemy normalnie funkcjonować bez bólu w plecach.



#134 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 16 maj 2022 - 22:41

Dla mnie twitching to przede wszystki, wbrem temu co w watku wczesniej napisane, łowienie ryb, które nie żerują.
Wędkarz i przynęta maja wywołać w rybie odruch ataku, ryba po prostu nie wytrzymuje i działa jej instynkt drapieznika. Przy czystej wodzie szczupak czy okoń podnoszą się do przynęty prowadzonej na 1m rzy głębokosci łowiska 3-4m.
 

Do łowienia z łódki stosuję kije 2,4-2,6m o średnim ugięciu. Krótki kij dla mnie to nieporozumienie. Przy dłuższym, mniejszy ruch nadgarstka czy przedramienia  wprawia przynętę w odpowiedni ruch. Przy kilku godzinach ostrego łowienia ma to ogromne znaczenie i sprawia, że na nastepny dzień będziemy normalnie funkcjonować bez bólu w plecach.

W moim mniemaniu to kij ok. 2 do 2,10 to najlepszy pod twitcha z łodzi. Dłuższy to większa dźwignia na nadgarstek i łokieć. Niestety, przy większej długości trzeba większej siły, aby wprowadzić przynętę w ruch. Sprawdzone w boju.  ;)


  • PiernikTorunski lubi to

#135 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2054 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 17 maj 2022 - 09:22

Polecam woblery twitchingowe japońskiej firmy Jackall ----> na rynek europejski Illex z dystrybutorem we Francji.
http://www.illex.fr/...egory-20-minnow
Nie powinieneś mieć większych problemów z ich zakupem. Można kupić je w kilku sklepach w Polsce.
W ofercie tej firmy znajdziesz bardzo dużo woblerów typu np. minnow nie tylko na pstrągi, okonie, ale też na szczupaki.
Klasyka gatunku woblerów okoniowych to model SQUIRREL (wiewiórka) produkowany w wielkościach 61, 67, 79 mm w wersjach:
zwykła  np. Squirrel 61 SP 0,5-1m
DD Squirrel 67 (deep diver) SP 1-2 m
DD Squirrel 79  SP 1-2,5 m
Super DD Squirrel 79 SP 3,5-4 m


Zapomniałeś o modelu 76sp schodzi do metra jak 61. Wyjąłem na SQ najwięcej ryb. Okonie +40, sandacze do 80cm, bolenie do 82cm i troche pstrągów. Używam ich też nocą przy połowie Sandaczy i Boleni a 3 tyg. Temu walnął sum który po 45min przeciągania liny sie spiął.
  • Jake 6 lubi to

#136 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 17 maj 2022 - 10:45

W moim mniemaniu to kij ok. 2 do 2,10 to najlepszy pod twitcha z łodzi. Dłuższy to większa dźwignia na nadgarstek i łokieć. Niestety, przy większej długości trzeba większej siły, aby wprowadzić przynętę w ruch. Sprawdzone w boju.  ;)

 

No widzisz, ja tez sprawdziłem i mam odmienne wnioski ;)  Więc każdy musi znaleźć co mu pasuje.



#137 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 17 czerwiec 2022 - 05:07

Hejsa, ogólnie przynęty twarde zawsze odstawiam na sam koniec, może to jak wisienka na torcie, albo, że częściej używam przynęt miękkich, sam już nie wiem.

 

Mam malutki problem z wobkami twitchingowymi, mianowicie mam przynęty które schodzą do 1-1,5 m, okonie są 2 m niżej, teraz jest dość specyficzna pogoda i trzeba często gęsto podstawić im przynętę pod pyszczek, nie chce im się dupek ruszyć po serwowany kąsek....

Macie jakiś patent na dociążenie woblera by nie stracił swojej pracy a żeby schodził niżej ? 

Będę wdzięczny za ew.opinie a i uciesze się, gdy temat się rozwinie i pomoże innym twitchmasterom :).

 

T/

Dołączam się do pytania Wujka Zin. Również szukam wskazówek jak dociążyć wobler twichingowy (pływający lub neutralny) aby zszedł do niższych warstw wody.
Z góry dziękuje za wskazówki i uwagi w tej kwestii.

Pozdrawiam Paweł



#138 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 17 czerwiec 2022 - 06:24

Jak nisko chcesz aby zszedł,może trzeba znaleźć taki model woblera aby to wykonał bez dociążenia.

#139 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1180 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 czerwiec 2022 - 09:22

Dołączam się do pytania Wujka Zin. Również szukam wskazówek jak dociążyć wobler twichingowy (pływający lub neutralny) aby zszedł do niższych warstw wody.
Z góry dziękuje za wskazówki i uwagi w tej kwestii.

Pozdrawiam Paweł


Ogólnie dużo łowie na X-rapy więc coś takiego jest dla mnie logicznym rozwiązaniem.

https://www.fishing-...untdown/s/13138

#140 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 20 czerwiec 2022 - 11:42

Dołączam się do pytania Wujka Zin. Również szukam wskazówek jak dociążyć wobler twichingowy (pływający lub neutralny) aby zszedł do niższych warstw wody.
Z góry dziękuje za wskazówki i uwagi w tej kwestii.

Pozdrawiam Paweł

 

 

To czego szukasz nazywa się Storm SuspenDots.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych