Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Absurdalne mandaty P.S.R


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
297 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 23 sierpień 2016 - 17:17

Cześć.Dzisiaj wróciłem z ryb z niemiłą niespodzianką.Łowię we Wrocławiu dokładnie ,łowiłem przy starym młynie Maria w centrum miasta.Miałem kontrolę strażników PSR. Strażnik powiedział mi że w mieście nie wolno łowić ponieważ wszystkie kanały razem z młynem są budowlą hydrotechniczną... chciał nałożyć mandat lecz nie miałem dowodu osobistego przy sobie i dostałem wezwanie na stawienie się do komendy. Argumentowałem strażnikowi iż naprawdę nie miałem o tym najmniejszego pojęcia ponieważ nie raz miałem tam kontrole i  policji wodnej jak i wcześniej pare miesiecy psr i nie miałem z tym problemu.Wg. strażnika wszystko tam jest budowlą hydrotechniczną murki nabrzeżne i utwardzone betonem wały... Powiedziałem mu o zawodach z Jerka street fishing które są tam organizowane... odpowiedź "nie znam" powiedziałem mu że się boje teraz gdziekolwiek łowić ponieważ w zasadzie wszystko można podciągnąć pod tą budowlę hyrdotechniczną. Dzwoniłem do komendanta p.s.r i powiedział abym się stawił w ustalonym terminie na wezwanie a wyjaśnimy. W poniedziałek 29.08 stawię się  aby to wytłumaczyć gdyż nie zgadzam się z tym.Będę wnioskował o upomnienie jeśli komendant potwierdzi strażnika. Co wy sądzicie o takim postępowaniu? dodam że wędkuje od 17lat i nigdy nie miałem problemów znam przepisy,łowię sportowo a tu taka akcja...????



#2 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 sierpień 2016 - 17:37

Beton to beton .  Idź i walcz



#3 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1704 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 23 sierpień 2016 - 17:44

Utwardzone betonem wały i murki nie są urządzeniami hydrotechnicznymi, bo idąc tym tokiem rozumowania to cały nawet naturalny brzeg byłby instalacją hydrotechniczną. Jeżeli się uprą, to od razu powiedz, że  złożysz wniosek o ukaranie wszystkich strażników którzy kontrolowali na tym odcinki i pozwalali łowić nie wystawiając mandatów.


  • siarq lubi to

#4 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 23 sierpień 2016 - 17:52

Tym bardziej że w ustawie nie ma nic napisane na temat młynów tym bardziej że ani on nie piętrzy wody,jest nie działający ma tylko kanały przepływowe.Dla mnie to absurd... rozumiem jak bym kłusował dla mnie to nie do pojęcia jak można tak postąpić z wędkarzem.



#5 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 23 sierpień 2016 - 17:55

Przy takim rozumowaniu z bulwarów betonowych w W-wie też łowić nie można. W końcu to budowa :P



#6 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 23 sierpień 2016 - 17:58

Warto wspomnieć, że wały przeciwpowodziowe to również budowla hydrotechniczna .... więc chyba i po za miastem ciężko byłoby łowić w wielu miejscach,  a przecież w RAPR mamy napisane....

http://www.pzw.org.p..._jednolity_.pdf

"d/ łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór i innych urządzeń służących do piętrzenia wody oraz przepławek. Zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna, np. ostrogi, opaski i progi denne,"

Myślę, że warto napisać do Wędkarskiego Świata, może zechcą to opisać na swoich łamach :D


Użytkownik Apioo edytował ten post 23 sierpień 2016 - 18:09

  • coloumb lubi to

#7 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 23 sierpień 2016 - 18:44

Jesteś pewien, że nikt się nie podszywał pod PSR? Ktoś kiedyś pisał, że były takie próby wyłudzenia łapówek przez gości, którzy nie chcieli się wylegitymować i zmyli się jak policja miała zostać wezwana ale nie pamietam gdzie to było.

#8 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 23 sierpień 2016 - 19:12

nie bo wystawili oficjalne wezwanie na komende psr jak i pouczenie o prawie odmowy.Pójdę i będe wyjaśniał.
  • kabar84 lubi to

#9 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 sierpień 2016 - 19:38

ten straznik zamiast mozgu mial beton - zbrojony


  • coloumb i cyprys19 lubią to

#10 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 23 sierpień 2016 - 20:01

może liczy się hajs i dymanie....wędkarzy.?

#11 OFFLINE   MARCIN W

MARCIN W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 23 sierpień 2016 - 20:07

Niech lepiej wezmą się za kłusoli których u nas w mieście nie brakuje ;(
Wszystko wszystkim ale pod żadnym jazem nie łowiłeś, a sam odwiedzam to miejsce będąc w utwierdzeniu że jest "legalne".

#12 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 23 sierpień 2016 - 20:11

Raczej naciągniecie na mandat i/lub niewiedza strażników...

@Apioo zacytował RAPR i według mnie karać można tylko w tych przypadkach co wymienione w cytowanym podpunkcie


Użytkownik gringo edytował ten post 23 sierpień 2016 - 20:12

  • minecjusz lubi to

#13 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 23 sierpień 2016 - 20:15

Radek, nie stresuj się. Trafiłeś na niedouczonego matołka. Idź, spotkaj się z komendantem, zacytuj mu RAPR i poproś o skierowanie ciecia na szkolenie. 

Gdyby komendant okazał się takim samym matołkiem i chciał cię ukarać (w co nie wierzę), to odmów przyjęcia mandatu i zażądaj skierowania sprawy do sądu. 



#14 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 23 sierpień 2016 - 20:42

...łowiłem przy starym młynie Maria w centrum miasta.Miałem kontrolę strażników PSR. Strażnik powiedział mi że w mieście nie wolno łowić ponieważ wszystkie kanały razem z młynem są budowlą hydrotechniczną... 

 

Istnieje pewna doza niepokoju, że być może miał rację :/

 

Radek, nie stresuj się. Trafiłeś na niedouczonego matołka. Idź, spotkaj się z komendantem, zacytuj mu RAPR i poproś o skierowanie ciecia na szkolenie. 

Gdyby komendant okazał się takim samym matołkiem i chciał cię ukarać (w co nie wierzę), to odmów przyjęcia mandatu i zażądaj skierowania sprawy do sądu. 

 

Bart, jesteś pewien?

 

 

Kanał Młyna Maria to kanał wodny we Wrocławiu, stanowiący jeden z elementów Śródmiejskiego Węzła Wodnego. Swój początek bierze na lewym brzegu Odry Północnej, która to odnoga rzeki tworzy w tym miejscu wypięty ku północy łuk. Ta część kanału przebiega przez dwa kanały robocze dawnych młynów wchodzących w skład Piaskowego Stopnia Wodnego. Obudowę rynien stanowi mur z cegły posadowiony na ruszcie z pali dębowych. Koniec kanału uchodzi natomiast do Odry PołudniowejKanał Młyna Mariaoddziela Wyspę Młyńską, a za Upustem powodziowym KlaryWyspę Słodową[nota 1] od Wyspy Piasek[nota 2]. Brzegi kanału to pionoweściany murowane[1][2][3][4]. Kanał jest dostępny dla żeglugi tylko w jednym kierunku zachodnim, zgodnym z przepływem nurtu rzeki, tzn. w dół rzeki, od ujścia do tego kanału Upustu powodziowego KlaryDroga wodna w kierunku wschodnim, w górę rzeki, prowadzi przez Odrę Południową i Śluzę Piaskową[2][5].

 

Piaskowy Stopień Wodny – stopień wodny we Wrocławiu położony w Śródmiejskim Węźle Wodnym – Górnym. Stopień piętrzy wody największej z rzek przepływającej przez miasto – Odry. Zlokalizowany jest na jej śródmiejskim ramieniuprzepływającym przez centrum miasta. Obejmuje budowle piętrzące zlokalizowane w rejonie zespołu wysp odrzańskich, na dwóch głównych ramionach Odry śródmiejskiej: Odra Południowa i Odra Północna; oraz na mniejszych ramionach i kanałach rzeki: Upust KlaryUpust powodziowy KlaryKanał Młyna MariaKanał Jazu Macieja. W obrębie tego stopnia wodnego znajdują się najstarsze zachowane budowle hydrotechniczne we Wrocławiu. Obecnie znaczenie tego stopnia w gospodarce wodnej jest marginalne, a to w związku ze zwiększeniem piętrzenia w 1959 roku na następnym na rzece Mieszczańskim Stopniu Wodnym, które spowodowało że Piaskowy Stopień Wodny znalazł się w zasięgu piętrzenia stopnia dolnego[1][2][3].

 

 

Elementy stopnia[edytuj]
300px-MostySwKlary2006kwie6.jpg
 
Rynny robocze Młynów Klary i Most św. Klary

Stopień ten składa się kilku podstawowych elementów hydrotechnicznych[1][4], a także budynków oraz obiektówpomocniczych i towarzyszących. Część obiektów stopnia została zdemontowana, część zachowała się tylko w pewnych fragmentach. Podstawowymi elementami tego stopnia są[a]:

Oprócz podstawowych obiektów piętrzących stopnia, zachowały się do dziś, choć w dużym stopniu przebudowane, obiekty powiązane z poszczególnymi elementami stopnia. Są to między innymi: Most św. KlaryMost św. MaciejaKładka nad Śluzą Piaskową, szopa na Wyspie Daliowej. Z budynków, zachowany jest Młyn Maria, częściowo zbudowany nad kanałem wodnym.

 

 

 

Jeśli kolega łowił w obrębie Piaskowego stopnia to był centralnie na budowli hydrotechnicznej piętrzącej wodę.

Być może Panowie z PSR z racji braku innych ciekawszych zajęc zgłebili temat i łatwo - prosto wykazują swą skuteczność w działaniach..w raportach kwartalnych czy tam innych syfach, (#@)#$@#... wie kto ich tam rozlicza i za co, a na zimowiskach el'dorado.


Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 23 sierpień 2016 - 20:46

  • Adam K. i macsolo lubią to

#15 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 23 sierpień 2016 - 20:54

"Dajcie mi człowieka ,a znajdę paragraf!" :P


  • gringo i cyprys19 lubią to

#16 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 23 sierpień 2016 - 23:10

Jeśli łowiłeś centralnie przy Młynie Maria to bądź spokojny. Nie ma tam żadnej śluzy, zapory, przepławki lub innej budowli spiętrzającej wodę. Było już kilka spraw w sądzie wrocławskim jak chodzi o łowienie przy budowlach hydrotechnicznych. Wędkarze dostawali mandaty za łowienie na betonowych opaskach będących niby częścią budowli. Finalnie sąd postanowił że ustawowe 50m obowiązuje od różnicy poziomu wód ponieważ ciężko jest określić gdzie kończy się dana budowla...taka ciekawostka :)
Twój przypadek jest wyjątkowo...abstrakcyjny :D Idź i porozmawiaj z komendantem i daj znać co i jak ;)  W odmętach wrocławskiego okręgu leży gdzieś mapka zawodów SF gdzie młyn był normalnym, legalnym łowiskiem. Sam szef szefów klepnął :D
 


  • dreadknight i coloumb lubią to

#17 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 24 sierpień 2016 - 05:56

łowiłem z tych schodkow co są przed młynem.Nigdy nie miałem nie przyjemnosci z tego powodu jak np.kontrolowała mnie policja.Biorąc pod uwagę takie podciaganie pod budowle hydrotechniczne to w zasadzie wiele rzeczy mozna tak pojmować.Jest to naciąganie. A być może władze wrocławia chcą się wyzbyć wedkarzy z miasta.Często tam łowie poniewaz mam taką pracę 8-16godz więc nie ma czasu zeby wyruszyć gdzieś a wyspę mam blisko:)

#18 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 24 sierpień 2016 - 07:38

To sie raczej do 'jerkbait sie smieje nadaje 😏😒

Pusc komendantowi nalezna wiazanke, w razie czego idz do sadu, a w prezencie zostaw im to - https://m.youtube.co...h?v=V0Zu719PefM
  • Luke i Sławek.Sobolewski lubią to

#19 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 24 sierpień 2016 - 21:59

Sławku, oparłem się w mojej ocenie sytuacji na opisie Radka. Nie znam miejsca, Twój opis i wyjaśnienia Radka rzucają nieco światła na problem. 

Budowla wodna kończy się tam, gdzie zaprojektowano jej koniec.

Radek łowił bezpośrednio przy Młynie, ale jak napisał Zed, to nie jest budowla piętrząca. Wobec powyższego nie popełnił wykroczenia, ani przestępstwa.

Moim, skromnym zdaniem, powinien śmiało stawić się na spotkanie z komendantem PSR. 


  • Sławek.Sobolewski i minecjusz lubią to

#20 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 25 sierpień 2016 - 08:26

Jedyne wyjście Radek gdyby panowie z PSR się uparli to nie przyjmowanie mandatu pod żadnym pozorem , niech kierują sprawę do sądu...finał może być tylko jeden ...


  • minecjusz lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych