Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Absurdalne mandaty P.S.R


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
297 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 25 sierpień 2016 - 13:35

Wiem i taki właśnie mam zamiar.Nie dam się naciągać bo się tak nauczą i będziemy terroryzowani. 


  • daz wroc i NARA lubią to

#22 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 29 sierpień 2016 - 08:18

Cześć. Dzisiaj wróciłem z komendy PSR chciałem wyjaśnić tą sprawę...strażnik dalej swoje a komendant podkulił ogon i powiedział że on ufa swoim strażnikom...bez komentarza.Sprawa ląduje w sądzie! Strażnik opiera się na ustawie o rybactwie śródlądowym i oni za nic mają PZW i ich regulamin RAPR takie coś jako neews! dla niego w ustawie wyraźnie jest napisane że budowla hydrotechniczna wraz z jej umocnieniami... Mówię mu ciekawe jak by cała długość odry wybetonowali na wałach to chyba bym łowił w kałuży wg.jego światopoglądu. Wracając do sedna zdawałem kartę opierając się na RAPR poza tym w RZGW wrocław w wykazie budowli hydrotechnicznych piętrzących wodę młynu nie ma więc też się na tym opieram.

Będę potrzebował pomocy jak dojdzie do rozprawy najlepiej którzy poprą mnie przy sądzie nie będę miał papugi

,JEST TO DLA NAS WAŻNE DLA TYCH CO TEŻ ŁOWIĄ W MIEŚCIE I NIE TYLKO.JEŚLI PRZEGRAM TĄ SPRAWĘ PO PROSTU POSTAWIĄ NA SWOIM A TU WAŻNE TO CO USŁYSZAŁEM DZISIAJ ŻE WG.NICH W MIESCIE W OGÓLE NIE MOŻNA ŁOWIĆ I BĘDĄ ZA TO KARAĆ MANDATAMI.MI NAWET NIE CHCIAŁ DAĆ POUCZENIA JAK GO POPROSIŁEM. DLA NICH KANAŁY SĄ BUDOWLAMI HYDROTECHNICZNYMI. Jak dostanę wezwanie na rozprawę będę informował.

Jeśli macie jakieś dokumenty w takiej lub podobnej sprawie,wyroki sądu najlepiej z Wrocławia, proszę o podesłanie na mail. supelveda@gmail.com


  • coloumb lubi to

#23 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1929 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 08:41

Może warto by do PZW sprawę zgłosić. Oficjalnie przez Koło do którego należysz. To ważna sprawa dla wrocławskich wędkarzy.


  • coloumb lubi to

#24 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 29 sierpień 2016 - 08:48

nie wiem czy to coś da skoro oni za nic mają PZW i RAPR



#25 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 09:21

Nie to, ze się czepiam, ale na kartę wędkarską nie zdaje się z RAPR tylko o z przepisów zawartych w Ustawie o rybactwie śródlądowym oraz rozporządzeń ministra rolnictwa i rozwoju wsi. 

I raczej do rozprawy nie dojdzie tylko przyślą Ci pocztą wyrok nakazowy więc prędzej zwiędniesz niż dostaniesz wezwanie do sądu  ;)



#26 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 29 sierpień 2016 - 09:28

Strażnik opiera się na ustawie o rybactwie śródlądowym i oni za nic mają PZW i ich regulamin RAPR takie coś jako neews! dla niego w ustawie wyraźnie jest napisane że budowla hydrotechniczna wraz z jej umocnieniami...

... "Ustawa o rybactwie śródlądowym" jest dokumentem nadrzędnym - RAPR powstał na podstawie w/w ustawy i nie może zwalniać z jej zapisów (może je ewentualnie zaostrzać, wprowadzając np. podwyższone wymiary ochronne, itp.)... W tej kwestii sąd będzie opierał się na zapisach "Ustawy..." (powielonych zresztą w RAPR)...


Użytkownik maxtip edytował ten post 29 sierpień 2016 - 09:29


#27 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 29 sierpień 2016 - 09:51

Nadmienię że w tej ustawie nie ma wykazu aby młyn był budowlą hydrotechniczną piętrzącą wodę....

8. Uprawniony do rybactwa za wydane zezwolenie na uprawianie amatorskiego połowu ryb może pobierać opłatę w wysokości przez siebie ustalonej. Art. 8. 1. Zabrania się połowu ryb: 1) w wypadkach określonych przepisami o ochronie przyrody; 2) o wymiarach ochronnych; 3) w okresie ochronnym; 3a)24) z naruszeniem limitu połowu określonego w przepisach wydanych na podstawie art. 21; 4) w odległości mniejszej niż 50 m od budowli i urządzeń hydrotechnicznych piętrzących wodę; 5) sieciami, wędkami lub kuszami innymi niż określone w przepisach wydanych na podstawie art. 21; 6) przez wytwarzanie w wodzie pola elektrycznego charakterystycznego dla prądu zmiennego; 7) środkami trującymi i odurzającymi;



#28 OFFLINE   MARCIN W

MARCIN W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 10:29

Przede wszystkim jaz młyński nie piętrzy już wody gdyż jest nieczynny. Istotną sprawą jest również to że każdy strażnik interpretuje podstawę do wystawienia mandatu wedle swojego uznania. Co za tym idzie, wprowadzanie nas w błąd.

#29 OFFLINE   daz wroc

daz wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 29 sierpień 2016 - 10:46

w takim razie zawody SF byly tez naruszeniem przepisow  chyba ze w takich przypadkach zezwala sie an lowienie z budowli hydrotechnicznych ciekawostka mi to wyglada ze chca sie poprostu pozbyc wedkarzy z miasta i tyle



#30 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 29 sierpień 2016 - 10:53

Nadmienię że w tej ustawie nie ma wykazu aby młyn był budowlą hydrotechniczną piętrzącą wodę....

 

Bo młyn nie piętrzy wody, dlatego nie ma go w wykazie. Sprawa jest do wygrania. RZGW oraz PZW wydały pozwolenia na zawody w oparciu o mapę, na której młyn był terenem zawodów.
Ja nie chcę nic sugerować ale sprawa wydaje się nad wyraz prosta jeśli chodzi o to kto chce się pozbyć wędkarzy z miasta :) Odcinek NK nadal boli starych komuchów, do tego wałki ujrzały światło dzienne i prokurator na karku dybie. SF dostało rykoszetem stąd cała akcja.


  • coma lubi to

#31 OFFLINE   daz wroc

daz wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 29 sierpień 2016 - 11:05

PSR zmarnowalo szanse na tyle mandatow na SF normalnie co za nieudolnosc z ich strony wsty heh :lol:Ps a klusole dzialaja prawie bezkarnie  :wacko:


Użytkownik daz wroc edytował ten post 29 sierpień 2016 - 11:21

  • kabar84 lubi to

#32 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 29 sierpień 2016 - 11:08

Zrób jeśli możesz link to google maps z zaznaczonym miejscem gdzie stałeś.



#33 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 29 sierpień 2016 - 11:21

Zrób jeśli możesz link to google maps z zaznaczonym miejscem gdzie stałeś.

https://www.google.p...!7i13312!8i6656
Kolega stał na schodkach widocznych z mostu.



#34 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5470 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 sierpień 2016 - 12:20

Jak dostaniesz wyrok nakazów a takowy na 99%  otrzymasz to masz bodajże 7 bądź 14 dni na złożenie wniosku o rozpatrzenie sprawy w normalnym toku postępowania.  I takowy złóż.  Wzór znajdziesz w necie bez problemu. To co napiszą w nakazowym wogole się nie przejmuj. W momencie złożenia wnioku idzie on w powietrze. A sprawa się odbędzie na drodze postępowania gdzie ty i ..."betony" zostaną na nia oficjalnie wezwani


  • coloumb lubi to

#35 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 29 sierpień 2016 - 12:22

Odnośnie jeszcze ustawy można różnie interpretować zapis budowli hydrotechnicznych gdyż np RAPR zezwala na połów ryb z budowli jeśli ta nie spiętrza wody. Młyny kiedyś służyły jako siłownie wodne ale teraz są zastąpione elektrowniami wodnymi.Co do samego młynu maria jest to teraz wyłącznie zabytek nie ma tam żadnego stopnia wodnego a w samym młynie były kiedyś koła napędowe ,ale to w latach 60 XXwieku młyn został zamknięty i zdemontowany.Więc nie pełni obecnie funkcji siłowni wodnej.Więc jak ma się do tego interpretacja ustawy o rybactwie śródlądowym? nie ma tam jasnego przepisu więc każdy może to interpretować na swój pogląd.


  • Jozi, chulo i coma lubią to

#36 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 29 sierpień 2016 - 12:28

Dodatkowo napisałbym do Wędkarskiego Świata, sprawa dość ciekawa, myślę, że ich zainteresuje :)

#37 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 29 sierpień 2016 - 12:34

W dodatku nie wiem na ile to prawda ale ponoć znalazł się inwestor który chce przekształcić młyn w budynek wielorodzinny więc wg mnie spór jest o marchewkę jeśli chodzi o mój połów w tym miejscu.Najbardziej mi zależy na tym aby PSR i zarząd główny nie pozbawił nas łowiska bo jest spore grono wędkarzy którym czas nie pozwala aby udać się w dalsze rejony odry i często wybierają miasto.Wedle poglądów strażników miasto jest wyłączone z możliwości łowienia i wędkarz tam łowiący powinien dostać mandat... ja sobie tak myślę że w takim toku myślenia jak PSR  to najlepiej wystarczyło by wziąć postawić jedną elektrownię w górnym biegu odry zrobić na całej jej długości aż do ujścia umocnienia wałów ciągnące się od tej że elektrowni i było by eldorado na mandaty to jest właśnie mądry zapis w ustawie....



#38 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 29 sierpień 2016 - 12:35

Dostanę od Zed-a  dokumentację i będę to właśnie tam chciał nagłośnić.



#39 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 12:52

Bij komuchow umyslowych, bij jak w beben! Normalnie drgajace szczytowki opadaja...😏 Ale nie martw sie, zostaniesz bohaterem. Tylko tego nakazowego wyroku do kosza nie wrzuc, to tylko czesc gry, nie mozesz pasc na etapie procedury 😊
  • coma lubi to

#40 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 13:02

Radek, kolega Ci w 26 poście wyjaśnił chyba co to jest ustawa i jak ją należy interpretować. RAPR nie może znieść obstrzelań, które wynikają z  ustawy czy rozporządzeń. Przede wszystkim zapoznaj się  terminami "budowla hydrotechniczna" oraz "budowla piętrząca" w ustawie prawa budowlanego(czy jak to tam się nazywa). 

Nie wiem o co Ty masz pretensje, bo PSR prawidło zinterpretowała przepisy i Cię ukarała. 

Nawet w Wikipedii jak wół jest napisane, że Młyn Maria to element Piaskowego stopnia wodnego, a Piaskowy Stopień Wodny to budowla hydrotechniczna piętrząca wodę. (nie wspominając, że budowle na kanale też nazywają budowlami piętrzącymi). Ja rozumiem, że zawsze można krzyczeć jak zostanie się złapanym za rękę, że to nie jest moja ręka, ale kurde bez przesady. 


  • tatar lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych