Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Absurdalne mandaty P.S.R


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
297 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 13:17

Czyżby zaczęła się nagonka na miejskie wędkarstwo?

Bywałem na schodach przy młynie, łowiłem w obecności patrolu policji.

Jakoś do tej pory nikt mnie nie karał.

Od jednej strony młyna most, pod młynem są rynny, po drugiej stronie młyna upust powodziowy.

Nie mogę skojarzyć, gdzie tam jakieś urządzenia spiętrzające?

Fakt, dla wrocławskich wędkarzy przegrana może skutkować dalszymi represjami ze strony PSR na odcinkach miejskich.

Z ciekawością będę zaglądał do tematu, bo wiele wypraw wędkarskich spędzam na wrocławskich betonach.

Z mojej strony, jeżeli byłaby taka inicjatywa-potrzeba, to do kapelusza dorzucę na papugę dla kolegi.

Czytam post wyżej i wnioskuję, że kłusowałem:/


Użytkownik jaceen edytował ten post 29 sierpień 2016 - 13:21


#42 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 29 sierpień 2016 - 13:17

Ja wiem jak interpretować tą ustawę tylko jeśli chodzi o ten stopień piaskowy tak naprawdę nie wiesz w którym miejscu on się zaczyna a w którym kończy.Ja nie krzyczę o to że mandat bo mam do głęboko... tylko o to że np.jak mnie kontrolowała policja wodna nic się nie czepiali,ba nawet jak mnie na wyspie kontrolowała PSR też nic nie mówili i gdzie konsekwencja gdzie prawo i ustawa? A jak tak już to piszesz to co właśnie z zawodami jerka? poza tym ten ów młyn jest nieczynny a cały ten stopień wodny nie ma najmniejszego znaczenia bo został zastąpiony.A co do twojego pojmowania stopnia wodnego również wynika to np: że w ogóle we Wrocławiu nigdzie nie można łowić bo cały Wrocław jest położony na stopniach wody co????nie jesteś czasem z PSR?

 

https://pl.wikipedia...ne_we_Wrocławiu



#43 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 29 sierpień 2016 - 13:23

Radek, kolega Ci w 26 poście wyjaśnił chyba co to jest ustawa i jak ją należy interpretować. RAPR nie może znieść obstrzelań, które wynikają z  ustawy czy rozporządzeń. Przede wszystkim zapoznaj się  terminami "budowla hydrotechniczna" oraz "budowla piętrząca" w ustawie prawa budowlanego(czy jak to tam się nazywa). 

Nie wiem o co Ty masz pretensje, bo PSR prawidło zinterpretowała przepisy i Cię ukarała. 

Nawet w Wikipedii jak wół jest napisane, że Młyn Maria to element Piaskowego stopnia wodnego, a Piaskowy Stopień Wodny to budowla hydrotechniczna piętrząca wodę. (nie wspominając, że budowle na kanale też nazywają budowlami piętrzącymi). Ja rozumiem, że zawsze można krzyczeć jak zostanie się złapanym za rękę, że to nie jest moja ręka, ale kurde bez przesady. 

I tutaj pojmując tak że stopień wodny jako budowla hydrotechniczna spiętrzająca wodę okresowo lub stale jest na całej Odrze powyżej Wrocławia,w centrum i poniżej spójrz  na mapach google.



#44 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 29 sierpień 2016 - 13:29

Radek U a na domiar tego żeby sprowadzić Cię na ziemię dodam idealny przykład odcinka NO KILL który jerk wywalczył jest również stopniem wodnym i budowlą hydrotechniczną spiętrzającą wodę co prawda okresowo co możesz sobie zobaczyć w tej tabelce co podałem z wiki.Najlepiej niech zakaża wszędzie łowić albo niech wstawiają mandaty tak bo mi się twój ryj nie podoba kto jest za????


  • suhhar lubi to

#45 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 13:40

Budowlą hydrotechniczną jest przykładowo kanał, pomost, molo, port. Czyli wg pana strażnika nie można łowić na Kanale Augustowskim czy z pomostów? Ani w portach? Fiu fiu... :rolleyes:

 

https://www.piib.org...ich-usytuowanie

 

1) budowli hydrotechnicznej - rozumie się przez to budowle wraz z urządzeniami i instalacjami technicznymi z nimi związanymi, służące gospodarce wodnej oraz kształtowaniu zasobów wodnych i korzystaniu z nich, w tym: zapory ziemne i betonowe, jazy, budowle upustowe z przelewami i spustami, przepusty wałowe i mnichy, śluzy żeglugowe, wały przeciwpowodziowe, siłownie i elektrownie wodne, ujęcia śródlądowych wód powierzchniowych, wyloty ścieków, czasze zbiorników wodnych wraz ze zboczami i skarpami, pompownie, kanały, sztolnie, rurociągi hydrotechniczne, syfony, lewary, akwedukty, budowle regulacyjne na rzekach i potokach, progi, grodze, nadpoziomowe zbiorniki gromadzące substancje płynne i półpłynne, porty, baseny, zimowiska, pirsy, mola, pomosty, nabrzeża, bulwary, pochylnie i falochrony na wodach śródlądowych, przepławki dla ryb;

 

Nie jest to katalog zamknięty. Na dobrą sprawę każdy zalew też jest budowlą hydrotechniczną. Tu też pan mędrek i popierający mędrka jeszcze mądrzejszy pan komendant będą się upierać? :D


Użytkownik cristovo edytował ten post 29 sierpień 2016 - 13:46

  • coma lubi to

#46 OFFLINE   daz wroc

daz wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 29 sierpień 2016 - 14:07

""jak zyc panie jak zyc""? :D


  • suhhar lubi to

#47 OFFLINE   darogryf

darogryf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów
  • LokalizacjaGryfino

Napisano 29 sierpień 2016 - 14:28

Idąc dalej tym torem 90 % z nasz kłusjue. Wał przeciwpowodziowy jest budowlą hydrotechniczną i jest dużo bliżej niż 50 m do brzegu rzeki. W związku z tym każdy kto wędkuje z brzegu nie stosuje się do ustawy. A jeśli rzeka jest węższa niż 100 m + oddalenie wału po obu brzegach o dniej, to i z łódki nie powinien łowić, bo na środku rzeki będzie za blisko.

Ale to już kiedyś na którymś prortalu pisłaem i mnie prawie zjedli. ;)


Użytkownik darogryf edytował ten post 29 sierpień 2016 - 14:29

  • daz wroc i coloumb lubią to

#48 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 14:51

I o to chodzi, trzeba wziaz straznika i komendanta na...'swiadkow' 😏 I sprowadzic sprawe do absurdu, niech i sedzia sie posmieje. Panie komendancie, wal to budowla hydrotechniczna, czy mozna wedkowac z lodzi plywajacej rownolegle do oddalonego o 47 m walu? Podobnie pomost...czy w Polsce mozna wedkowac z pomostow i dlaczego wg pana nie? I tak dalej 😏

#49 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2016 - 15:39

Jakaś paranoja. Takich imbecyli powinno się wydalać z PSR.
Ciekawe ilu prawdziwych kłusoli złapał ten "specjalista" od przepisów ...?
  • daz wroc lubi to

#50 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 29 sierpień 2016 - 15:57

... Panowie, czy wy jesteście świadomi o czym wy piszecie? 50 m dotyczy budowli hydrotechnicznych piętrzących wodę (jazy, śluzy, itp.), a nie każdej budowli hydrotechnicznej... jakie wały, jakie pomosty? dla was to zaraz łopata budowlańca zostawiona na brzegu stanie się powodem anarchii... wszystko źle, wszystko nie tak... bieda Panowie, bieda jak nic...


  • michcio lubi to

#51 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 sierpień 2016 - 17:59

Do 2 miesięcy przyjdzie wyrok nakazowy.  Pozniej 2- 3 miesiące pierwsza sprawa. Zależy jaki sędzia będzie.  Albo z automatu sprawę zakończy albo będą jeszcze biegłych wołać o stwierdzenie czy ów młyn się kręci. .. Tylko u  nas takie chece. Nie daj się chłopie.  Walcz . Jak się bawić to się bawic drzwi wyj...ac nowe wstawic


  • darek1 lubi to

#52 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 29 sierpień 2016 - 19:05

chyba tak trzeba będzie.Dzisiaj rozmawialem z miejscowym spiningista i jego kumpel łowił na grunt z barierek obok pomniku papierza niedaleko mostu tumskiego i też mu mandat dali ale czy przyjął tego nie wiem...

#53 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 19:34

Bo obok pomnikow nie mozna, nie wypada...😉

Maxtip, Kolega idzie do sadu nie dlatego, ze lowil z budowli hydrotechnicznej pietrzacej wode, ale po prostu z budowli czy w okolicach budowli hydrotechnicznej. Kropka. Tak przynajmniej wynika z posta inicjujacego temat 😊

#54 OFFLINE   MARCIN W

MARCIN W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 20:01

Jak dla mnie czyli "zaawansowanego kłusola miejskiego" cała ta sytuacja jest kompletną paranoją. Szkoda, że wyspiarze czyli miejscy imprezowicze wyrządzają więcej szkód np. śmiecąc i tłukąc różnego rodzaju opakowania szklane oczywiście do wody! Ich mandaty ze strony PSR jakoś omijają a dziwnym trafem biedna wędkarzyna jest zawsze krzywdzona gdy chce trochę uciec od rzeczywistości. Szkoda bo z tego co się orientuję strażnicy mają chyba obowiązek dbać także o czystość wód.
Radek (@woblery L.E.) może jakaś zbiorowa petycja do PZW odnośnie odcinka miejskiego? Myślę że spora ilość "kolegów po fachu" się znajdzie ;)
Pozdrawiam

#55 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 29 sierpień 2016 - 21:36

A nie powinno tam być jakiś tablic z zakazem wędkowania skoro panowie z PSR tak "punktują " wędkarzy za łowienie w obrębie budowli hydrotechnicznych piętrzących wodę ? ( bo tylko takich dotyczy zakaz i 50 m). Możesz też w sądzie bronić się że nie ma tablic zakazujących itp.



#56 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 29 sierpień 2016 - 22:22

A nie powinno tam być jakiś tablic z zakazem wędkowania skoro panowie z PSR tak "punktują " wędkarzy za łowienie w obrębie budowli hydrotechnicznych piętrzących wodę ? ( bo tylko takich dotyczy zakaz i 50 m). Możesz też w sądzie bronić się że nie ma tablic zakazujących itp.

 

Mogłyby być ale nie muszą być. W mieście na każdym rogu też nie ma znaku ograniczenia do 50km/h, przy drogach leśnych też nie ma znaków zakazu wjazdu a jak wiadomo jeżdzić/parkować po lesie bez specjalnego pozwolenia nie można, to wynika z przepisów których nieznajomość nie pozwala uniknąć odpowiedzialności.

Taki jest to kraj, na każdym kroku trzeba mieć to na uwadze. Panowie cwaniacy z PSR doskonale o tym wiedzieli, jeżdzą tam karać, nie upominać. Sądzę, że tutaj problem jest po stronie PZW we Wrocławiu. Takie obszary rzeki wyłączone z wędkowania w mieście powinny być jasno opisane a wędkarze uświadamiani właśnie po to by unikać nieporozumień.



#57 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 29 sierpień 2016 - 22:22

A nie powinno tam być jakiś tablic z zakazem wędkowania skoro panowie z PSR tak "punktują " wędkarzy za łowienie w obrębie budowli hydrotechnicznych piętrzących wodę ? ( bo tylko takich dotyczy zakaz i 50 m). Możesz też w sądzie bronić się że nie ma tablic zakazujących itp.

... nie ma takiego nakazu/obowiązku... jest ustawa i jej zapisy - to tyle...

 

... autorowi tego wątku proponuję przeczytać artykuł: "Pięćdziesiąt metrów nieporozumień" Cezarego (oprócz tego, że prawnik to też niezły wędkarz): http://www.ww.media....Viewer&nid=2407 - może się przyda...



#58 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 09:24

No wlasnie...pan prawnik stawia sluszne pytanie - po cholere w ogole taki zakaz?

Ponadto w komentarzu ktos zauwazyl, ze przepis nie jest jednoznaczny. No bo czy ustawodawcy chodzilo o (budowle i urzadzenia) hydrotechniczne pietrzace wode, czy jednak o (budowle) i (urzadzenia hydrotechniczne pietrzace wode)? Na jakiej podstawie przyjmuje sie za prawo jedna a nie druga interpretacje? 😏

Użytkownik coloumb edytował ten post 30 sierpień 2016 - 09:26


#59 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 30 sierpień 2016 - 09:39

Ufff. Przeczytałem cały wątek. Sprawa tak oczywista a tyle różnych wpisów.

Jeśli ten młyn posiada urządzenia służące do piętrzenia wody (prowadnice szandorów, klapy, zasówy itp) to dalej jest budowlą hydrotechniczną służącą do piętrzenia wody (nawet jak już od dłuższego czasu nie piętrzy). Jeśli natomiast jest tak jak niektórzy piszą, że urządzenia do piętrzenia zostały całkowicie rozebrane (zdemontowane itp) to nie ma mowy o żadnym zakazie 50 m. Dodam, że stałe progi (na których nie ma możliwości zmiany wysokości piętrzenia) też nie są budowlami hydrotechnicznymi służącymi piętrzeniu wody. 

 

Co do zasadności samego przepisu to jak najbardziej ok. Przepis jest w celu ochrony: ryb (duże skupiska, ciągi tarłowe), budowli hydrotechnicznej (niestety ludzie często nieświadomie iszczą budowle) oraz samych wędkarzy. 

 

Szkoda, że kawałek mam do Wrocławia bo z chęcią bym pomógł w czasie rozprawy. 

 

 

Ps. Na szczęście u nas PSR wie co to jest budowla hydrotechniczna służąca do piętrzenia wody.


  • thug i coma lubią to

#60 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 10:05

Zaraz sie okaze, ze to wina wedkarzy, ze sie czepiaja 😏 Od diabla przepisow bez sensu i celu, penalizacja kazdego niewinnego zachowania, mnogosc instytucji pod bronia do tresowania obywateli. Gdzie w tym wszystkim zdrowy rozsadek, gdzie szacunek do czlowieka? Zalozenie jest takie, zeby karac i zakazywac, zakazywac i karac...

Za brak pasow mandat, ale umrzec pomiedzy szpitalami mozna, bo jeden odsyla do drugiego. Tyle w temacie bezpieczenstwa i dbania przez panstwo o ludzi.

Ochrona duzych skupisk ryb? Ok, w czasie ciagu tarlowego. Ale mam wierzyc, ze w sierpniu na odcinku 50 m od jazu stoja cale populacje? Nawet jesli, wychodziloby, ze lowic mozna tylko tam, gdzie nie ma ryb 😏

Użytkownik coloumb edytował ten post 30 sierpień 2016 - 10:05





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych