Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Widawa od świniar do ujścia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 czerwiec 2006 - 22:58

Coś pięknego!!!! nie można tego nazwac inaczej, cud rzeczka i te widoki. Wspaniała wyprawa bo mimo iż z rybami średnio: jeden szczupły około 30cm i 5 okoni od 15 do 25cm to mimo tego mnóstwo wrażeń. Jeżeli ktoś z kolegów wędkuje na tym odcinku to piszcie, wskazówki i porady mile widziane.... a może ekspert od Kleni Andrzej Lipiński napisze coś o tym odcinku. A no i dojscię nie jest tragiczne. Wiem jak szybko dojś i bezpiecznie dojechać samochodem. Czekam na wiesci z nad Widawy

#2 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2006 - 12:01

@Boseib,

witaj na naszym forum. Zachęcam do wymiany informacji. :D

W sprawie Widawy niestety nic ci nie pomogę bo nigdy tam nie łowiłem... Mam nadzieję, że bywalcy tej rzeki pomogą ci trochę.
Może wstawisz jakieś zdjęcia znad tej rzeki?



#3 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 czerwiec 2006 - 18:48

Zdjęcia będą pod koniec tygodnia, to było pierwsze spotkanie z tak piękną rzeką. Jak zamieszcze zdjecia wiekszości wyjda oczy i zapewne nie będa wierzyć że nie daleko Wrocławia płynie takie cudo w któej naprawde sa ryby. Czekajcie na zdjecia i piszcie na temat waszych doswiadczeń z nad widawy.
Pozdrawiam

#4 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 26 czerwiec 2006 - 19:06

Jeszcze nigdy tam nie byłem, chociaz studiuje we wrocku, może bedzie jeszcze okazja.

#5 OFFLINE   Andrzej Lipiński

Andrzej Lipiński

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 czerwiec 2006 - 13:43

Widawa-moja ulubiona rzeka.
Na niej się wychowałem,znam tu każdy krzaczek i dołek.
Piękna rzeka,ale od dwóch lat niesie coraz bardziej brudną wodę.Niegdyś widoczność sięgała ponad 3m teraz ledwo 0,5m.
Ktoś chyba coś kopie i reguluje dużo wyżej,bo czasami oczyszcza się trochę a czasami ledwo coś widać.
Moją ulubioną rybą jest kleń a przynętą chrabąszcze...
Pare fotek Widawy


Załączone pliki


  • vince83 lubi to

#6 OFFLINE   Andrzej Lipiński

Andrzej Lipiński

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 czerwiec 2006 - 14:02

Tej wielkości klenie są najczęściej łowione.

Załączone pliki


  • vince83 lubi to

#7 OFFLINE   Andrzej Lipiński

Andrzej Lipiński

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 czerwiec 2006 - 14:12

I wziął...

Załączone pliki



#8 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2006 - 15:01

@Andrzej,

dzięki za wprowadzenie nas we wspaniały klimat twojej rzeki! :mellow:
Piękne zdjęcia.


#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 czerwiec 2006 - 15:18

Siedzę sobie i oglądam i ... trochę się rozmarzyłem. Właśnie dzisiaj, kiedy wracaliśmy z Rognisem z rannej warty nad Wisłą (chcieliśmy jakiegoś bolenia wytropić ale akurat dzisiaj się nie udało) rozmawialiśmy o wspólnej wycieczce na rognisowe klenie. A tu taki klimacik. Andrzej dzięki ... łatwiej zniosę dalszą część dzisiejszego dnia :D

Pozdrawiam
Remek


#10 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 czerwiec 2006 - 16:08

Dzięki Andrzeju że mnie wyprzedziłes, zaierzałem zamieścić zdjecia po niedziele gdyż w sobote bedac nad rzeką siadłą bateria.... moje zdjecia tez was porażą. Ty łowisz klenie ja wole gumki, szczupaczków jest tam w bród, małych to małych ale sa:) dużo okonia, a kleń... widziałem ze 4 na środku rzeczki takie po 30cm, stały i wygrzewały się. Piękny widok, nawet nie próbowałem łowić wolałem popatrzeć:). Andrzeju jeśli mnie pamietasz to korespondowlaismy przez @ boseib:) przypominam o sobie i do zobaczenia nad Widawą.

#11 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 28 czerwiec 2006 - 17:42

Fajne masz tam klimaty,i ladne kleniki tam biorą.Miejscami widawa przypomina dobrzyce tyle tylko że tam bardzo ciężko z kleniem.Sam Andrzej robisz te chrabąszcze bo świetne.Ja kiedyś zrobilem biedronke taką z centymetr,kolega ją zobaczyl i zrobil sobie z niej broszke i wpią do kamizelki wędkarskiej :D :mellow:

#12 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 lipiec 2006 - 23:09

Kolejna wyprawa nad widawe. Tym razem rozpocząłem pod mostem drogowym w okolicach psiego pola. Dawno tam nie byłem i powiem że to juz nie ta sama rzeczka co poniże wrocławia, zdecydowanie węższa, mniej podwodnej roślinności, brud.... no i nie ten klimat gdy ludzie chodzą za plecami a w momencie gdy myslisz że dookoła nikogo nie ma ktoś 20 metrów dalej wskakuje do wody i w cihcym terenie robi huk jak by bomba wybuchła. Wracając do łowienia... rzeka zdecydowanie głebsza niż na odcinku od mostu w świaniarach do ujścia. Ryby.... Andrzej powie, że są.... ja również to powiem ale o rybe trudniej niz na wyżej wspomnianym odcinku. Łupem 3 godzinnego łowienia były 3 okonie 21, 23, 27cm i 2 szczupaczki pistolety 31, 39. Okonie i szczupaczek pod mostem kolejowym ( standart ), większy szczupaczek przy wpływie marysieńki. Wszystko wróciło dowody i rośnie. Andrzeju jeśli możesz zamieść na forum swoje najskuteczniejsze przynęty i miejca gdzie mozna je kupić, prosiłem CIe kiedyś oto na @,innych również to zaciekawi. Daj znac na forum kiedy bedziesz nad rzeczką.
Pozdrawiam

#13 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 styczeń 2007 - 15:39

Ktoś był już w tym roku nad widawą??:D dzieje się coś tam??

#14 OFFLINE   Assam

Assam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 marzec 2007 - 16:23

Dzisiaj rano byliśmy z Jarokowalem na małym rekonesansie nad Widawą. Woda cały czas bardzo wysoka, jeszcze trzeba trochę poczekać aż się ustabilizuje. Złowić się nam nic nie udało ale nawet się nie staraliśmy bo nie o to tym razem chodziło.


#15 OFFLINE   leluchy

leluchy

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaSwiebodzice

Napisano 31 marzec 2007 - 17:22

czesc assam :lol:
a no widze ze ona jest naprawde jeszcze wysoka :cry:a jakies wyjscia mieliscie ,albo zaopserwowales jakies spalawy ryb?????

pozdrowa

#16 OFFLINE   Assam

Assam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 marzec 2007 - 17:40

Tylko na ujsściu coś chlupnęło kilka razy ale ci którzy tam łowili na spławik i grunt byli bez ryb. Poza tym nic, cisza. Byliśmy tylko jakieś dwie godzinki więc też za dużo nie poobserwowaliśmy.

#17 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 marzec 2007 - 21:18

Witam,

Byłem dziś nad Widawą w rejonie od mostu kolejowego do ujścia. To moje pierwsze poszukiwania klenia w ogóle, pierwsze w tym roku i pierwsze na Widawie.
Piękna rzeczka ale 4 godzinki bez ryby. Spławikowcy też nic nie mieli. Nic się nie spławiało. Za wcześnie jeszcze?. Podobno kilka dni temu już były brania płoci i kleni. Pozdrowienia. Może ktoś coś napisze o swoich tegorocznych wynikach na Widawie?

#18 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 marzec 2007 - 21:48

Witam,

Wędkowałem na tym odcinku dziś 4 godzinki. Ale cisza. Klenie nie spławiały sie ani nie brały.

Tak przy okazji to może ktoś wie dlaczego ustawiono szlabany w lesie na drodze od wrocławskiego Rędzina w kierunku odry i Widawy? Znacząco utrudniają dotarcie w rejon łowiska. Kto je postawił i dlaczego? Brak na nich jakichkolwiek oznaczeń. Można je otworzyć i wjechać ale czy to legalne?
Dzięki za ewentualną odpowiedź.

#19 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 06 kwiecień 2007 - 12:38

Tak przy okazji to może ktoś wie dlaczego ustawiono szlabany w lesie na drodze od wrocławskiego Rędzina w kierunku odry i Widawy? Znacząco utrudniają dotarcie w rejon łowiska. Kto je postawił i dlaczego? Brak na nich jakichkolwiek oznaczeń. Można je otworzyć i wjechać ale czy to legalne?
Dzięki za ewentualną odpowiedź.


Nie wiem kto to postawil , ale są juz od zeszlego roku , na jesieni nie dalo sie ich otworzyc .. mimo to jezdzilem tam autem ktore bylo wyzsze niz zasieki ze scietych pni ... dziwi mnie decyzja o zablokowaniu wjazdu w lasku sa swietne szutrowe drogi i masa miejsc wypoczynku Wrocławian ... Znowu pewnie jakis inteligent musial sie wykazac ... szkoda slow ...


#20 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 11 grudzień 2007 - 00:19

rzeczka jest naprawdę ładna, a najładniejsze na niej są bobry, które potrafią podpłynąć na metr od człowieka...

ja łowię tam głównie na spinning, na wiosnę mam zamiar spróbować muchówką

Najwięcej nałapałem tam szczupali. W większości sztuki niewielkie, ale i 70cm przy odrobinie szczęścia się trafi. Do zeszłego sezonu mój największy szczupak pochodził właśnie stamtąd a łowię głównie na Odrze.
Oczywiście rzeka ta słynie z potężnych płoci, jazi i kleni. W tym roku złowiłem tam kilka kleni ~50cm ale są większe tylko zachęcenie takiego do brania jest sztuką. Pierwszego sporego klenia złowiłem tam przypadkowo, podczas testowania woblerków. No i tak się zaczęło...
Najciekawsze miejscówki są w lesie, dojść do nich niełatwo z powodu niesamowitego zielska po drodze ale pewnie dlatego są najciekawsze .

Rzeka naprawdę warta odwiedzenia dla lubiących spokój. Już półtora kilometra poniżej mostu kolejowego ludzi nie ma. Wcześniejsze miejscówki (głównie dołeczki) będą prawie na pewno okupowane. Warunkiem złowienia ryby większej niż 20cm jest tam jednak wyjątkowa ostrożność.

Kilka razy widziałem tam też bolka ale do rekordu mu trochę brakowało

PS. super zdjęcia




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych