Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

SPOTKANIE KUJAWSKO-POMORSKIE (Bydgoszcz) jerkbait.pl - 24.01.2017 (18:00) - temat spotkania BOLEŃ. Więcej informacji w wątku zapisów -> WĄTEK Zapraszamy!

Zdjęcie

Blank pod duże gumy...???

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   antilag

antilag

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 706 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 styczeń 2017 - 23:23

Tak, 25lb 3oz. O dziwo kij o opisie analogicznym do X13, ale zupełnie do niego nie podobny i duuużo mocniejszy.

Zrobiłem tych kijów sporo, głównie na Rugię i podobne łowienie.

Jesteś pewny ze ten kij machnie 180g  ?  

strach sie bać co ten 6 oz potrafi... :)

Użytkownik antilag edytował ten post 01 styczeń 2017 - 23:26

#22 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 2133 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 styczeń 2017 - 04:28

Z cięciem nie ma problemu, swój mam obcięty do 2,20m, robiłem też 2,10m i mocy ma nadal pod dostatkiem. Z długością dolnika bym nie szalał. Uniwersalnie będzie przy 32-33cm, ja mam chyba 31cm.

Jak liczysz te 31 cm ? od środka stopki do końca kapsla (Butt)  ,sam reargrip, czy może od końca kapsla do końca foregripu ? Ja zawsze podaję od końca kapsla (Butt) do środka stopki i wtedy jest najprecyzyjniej bo wartość nie może podlegać zmianom , w innym przypadku może bo różne są uchwyty i długości foregripów.

#23 ONLINE   BB Custom Rods

BB Custom Rods

Nowy

• Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Burski

Napisano 02 styczeń 2017 - 07:55

Ja zawsze podaję od końca uchwytu do końca rękojeści (kapsla).

#24 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 2586 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 09:03

Z Phenixa pod duże gumy proponowałbym bardziej serię M1 Inshore.

http://www.phenixrod...inshore-series/

Blanki szybsze i szczytowe w odróżnieniu do Swimbait, które świetnie nadają się do jerków,czy swipperów.(świetne ugięcie i amortyzacja pod rybą).

Wspomniany przez Kubę Swimbait 8' do 3 oz cięty z dołu do ok 2m radzi sobie idealnie z jerkami do 70g, może maks100g. Można oczywiście ciąć też z góry aby zwiększyć c/w.ale w szczycie wyjdzie dość sporo na średnicy. Na tym do 6oz robiłem z kolei casta pod konkretne 150g swipery.Piszę o wędce w okolicy 2m, gdzie blank jest cięty głównie z dołu i jego pierwotna moc i c/w znacznie się obniży, zakładają nawet spore niedoszacowanie producenta.

#25 OFFLINE   yglo

yglo

Zaawansowany

• Moderatorzy
  • 1265 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 02 styczeń 2017 - 09:49

Wytlumaczcie mi czemu specjalistyczne blanki o dl 7'10 czy 8' tniecie do 7' ???
Czyzby w kategorii jednoskladow 7ft byla taka posucha?

#26 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 02 styczeń 2017 - 10:37

7 w PL, to szczęsliwa liczba ;)

#27 ONLINE   kotwitz

kotwitz

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 02 styczeń 2017 - 12:15

Po co ciąć i kombinować?
Są gotowe wędki w długości 7' -  7'6"

http://stcroixrods.c...water/mojo-cat/

http://stcroixrods.c...remier-casting/

http://stcroixrods.c...ter/mojo-musky/

http://stcroixrods.c...-walleye-musky/

.... i blanki się znajdą

http://stcroixrods.c...-2016-FINAL.pdf

http://stcroixrods.c...-2016-FINAL.pdf

Bardzo ciekawa jest nowa seria mojo cat, blanki i wędki z dedykacją na musky się jak najbardziej nadają, jest spory wybór.

• miramar69 i Raffaello lubią to

#28 ONLINE   BB Custom Rods

BB Custom Rods

Nowy

• Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 styczeń 2017 - 12:35

Z Phenixa pod duże gumy proponowałbym bardziej serię M1 Inshore.

http://www.phenixrod...inshore-series/

Blanki szybsze i szczytowe w odróżnieniu do Swimbait, które świetnie nadają się do jerków,czy swipperów.(świetne ugięcie i amortyzacja pod rybą).

Wspomniany przez Kubę Swimbait 8' do 3 oz cięty z dołu do ok 2m radzi sobie idealnie z jerkami do 70g, może maks100g. Można oczywiście ciąć też z góry aby zwiększyć c/w.ale w szczycie wyjdzie dość sporo na średnicy. Na tym do 6oz robiłem z kolei casta pod konkretne 150g swipery.Piszę o wędce w okolicy 2m, gdzie blank jest cięty głównie z dołu i jego pierwotna moc i c/w znacznie się obniży, zakładają nawet spore niedoszacowanie producenta.

Zdecydowanie wybieram M1 Swimbait. Przy dużej gumie szczupakowej nie walimy o dno jak na sandaczach stąd w mojej ocenie szybki , szczytowy blank nie ma zastosowania. Jerki, glidery też chodzą płynniej, bardziej miękko na kiju, który się poddaje przy pociąganiu. Na Inshore miałem wrażenie, że chodzą kwadratowo i zostaje luz od linki. Kij o głębszym ugięciu pozwala też wygodniej i bez wkładania tak dużej siły rzucać ciężkimi przynętami. Do tego jeśli łowimy gumami 20+ to celujemy raczej w duże ryby, które zdecydowanie łatwiej będzie okiełznać na kiju MF. Przełowiłem jeden sezon Inshorem 25lb i mi nie leży, za to kolega używa go z powodzeniem na sandacze z Czorsztyna.

Ja osobiście bardzo lubię ten blank i go z czystym sercem polecam. Sprawdziłem, że doskonale sprawdza się także w krótszych wersjach do nieco innych zastosowań - jerk, duży wobler. A i owszem, ciężko o seryjne 7' o takiej charakterystyce.

Po co ciąć i kombinować?
Są gotowe wędki w długości 7' -  7'6"

W takim razie można zamknąć ten dział  ;)

• rothen, Paavo i brig lubią to

#29 ONLINE   kotwitz

kotwitz

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 02 styczeń 2017 - 12:51

W takim razie można zamknąć ten dział  ;)

Nie bardzo rozumiem.
To wędki buduje się tylko z poprzycinanych blanków? 
Jestem zdania, że oryginał to oryginał. Inżynier/konstruktor blanku go zaprojektował do konkretnego celu. Gwarancji już jest nie ważna po przycięciu. Nie spotkałem się też z blankiem typu "dotnij/przytnij do swoich potrzeb" :) .
Oczywiście "nikt bogatemu nie zabroni" ;) ale ja już takiej wędki bym nie chciał, tym bardziej, że jest wybór. 

• Tomasz eS i Raffaello lubią to

#30 OFFLINE   yglo

yglo

Zaawansowany

• Moderatorzy
  • 1265 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 02 styczeń 2017 - 12:58

Nie jest mi obce docinanie blankow, tak jednoskladowych jak i czasem dwuskladow. Cal, dwa cale, ale o cala stope... jakos mialbym opor nie do pokonania.

#31 ONLINE   Tomek88

Tomek88

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2747 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 02 styczeń 2017 - 13:08

Są blanki, które czasem potrzebują docięcia o cal szczytu, bo aż o to się proszą, ale trzeba naprawdę dobrze znać dany blank żeby osiągnąć zamierzony efekt, ale cięcie swimbaita do długości jerkówki to moim zdaniem już lekka brawura  ;)

Nie bardzo rozumiem.
To wędki buduje się tylko z poprzycinanych blanków? 
Jestem zdania, że oryginał to oryginał. Inżynier/konstruktor blanku go zaprojektował do konkretnego celu. Gwarancji już jest nie ważna po przycięciu. Nie spotkałem się też z blankiem typu "dotnij/przytnij do swoich potrzeb" :) .
Oczywiście "nikt bogatemu nie zabroni" ;) ale ja już takiej wędki bym nie chciał, tym bardziej, że jest wybór. 

Dokładnie o to chodzi, nie ma co poprawiać fabryki na siłę tak samo jak ze znacznym przeciążaniem i flippingiem 711HMF, który mi poleciłeś za dobrą cenę sprzedałeś do gum ponad 100gram, mimo że opis ma do 2oz, niestety jak się okazuje swimbait 710HF mimo bardzo zbliżonych średnic i tej samej mocy 30lb jest dużo mocniejszy jeśli chodzi o obsługę przynęt i te 4oz vs 2oz 711HMF to nie błąd fabryczny, pewnie różnica w grubości ścianek. Nie żałuję, ale 710HF i tak jeszcze sobie muszę jednak zrobić, bo mam nadal lukę w arsenale w tym zakresie :)

#32 OFFLINE   adasio

adasio

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 476 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 02 styczeń 2017 - 13:28

Ja swój blank chciałbym skrócić z bardzo prostej przyczyny. Mam dwa kije 7'6" i przewożenie ich, jest dla mnie dość upierdliwe. Lubię jednoskłady, ale te 8' jakoś mnie przeraża.

#33 ONLINE   BB Custom Rods

BB Custom Rods

Nowy

• Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 styczeń 2017 - 16:44

Nie jest mi obce docinanie blankow, tak jednoskladowych jak i czasem dwuskladow. Cal, dwa cale, ale o cala stope... jakos mialbym opor nie do pokonania.

Jest to jeden z nielicznych blanków, którym można to zrobić bez krzywdy. Dużo mięcha, duża średnica z małą zbieżnością.

#34 OFFLINE   antilag

antilag

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 706 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 styczeń 2017 - 16:49

Brtku, ponowie swoje pytanie do Ciebie, sugerujesz ze ten m1 25lb ogarnie gumy po 150g ? 

#35 ONLINE   Żbiku

Żbiku

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2661 postów
  • LokalizacjaGdansk
  • Imię:Kuba

Napisano 02 styczeń 2017 - 17:01

Bartku, ponowie swoje pytanie do Ciebie, sugerujesz ze ten m1 25lb ogarnie gumy po 150g ? 

Ogarnie. Sam mam M1 Swimbait od Bartka, skracany do 7 stóp. Spokojnie rzucam nim jerkami 140g (najcięższe jakie mam), 150 też nie będzie problemu.

Potwierdzam to co napisał Bartek. Wcześniej miałem M1 Inshore, który jest zdecydowanie szybszym, sztywniejszym i bardziej szczytowym kijem. Jerkowanie tym patykiem było bardziej "szarpane" niż Swimbaitem. Tym drugim płynniej się prowadzi jerki, łatwiej się rzuca, bo lepiej się ładuje.

#36 ONLINE   BB Custom Rods

BB Custom Rods

Nowy

• Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 styczeń 2017 - 17:03

Brtku, ponowie swoje pytanie do Ciebie, sugerujesz ze ten m1 25lb ogarnie gumy po 150g ? 

Tak, sprawdzone Westin Teez Shad 27cm + 40gr. :)

#37 ONLINE   krzysiek

krzysiek

export

• Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5515 postów
  • LokalizacjaZielonki Wieś
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Kędra

Napisano 02 styczeń 2017 - 17:18

A ja się zakochałem w Avidzie Inshore Saltwater 3SW80MHF - blank, który ogarnie zarówno szczupaki 60cm jak i ponad 2-metrowe sumy. Ma relatywnie subtelny szczyt i jest cudownie elastyczny. Max cw. to około 90-100g według mnie. Dotychczas uważałem, że nie ma czegoś takiego, jak blank sumowo-szczupakowy - a tu proszę - już wiem, jak bardzo się myliłem.

Nie wiem, czy nie ukręcę też tego Inshore o oczko cięższego, tj. 40lb, czyli 3SW80HF. Jeżeli jest podobnie niedoszacowany jak 2C80HF2, to obgonię nim gumy do 150g. I tyle mi w zupełności wystarczy.

• Guzu, marcinesz i kotwitz lubią to

#38 OFFLINE   brig

brig

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 02 styczeń 2017 - 18:12

A ja mam M1 Swimbait od Bartka skróconą do 210 cm miała być jerkówką ale jakoś lepiej spełnia to Xzoga 7 od Yglo bo bardziej leci no buzię za to M1 jest super do gum i jest jedną z moich najfajniejszych wędek pracuje od 10 gramów kulki i gumki 3 do cho cho cho.:-)
Bardzo dziękuję Bartek .:-)
Bardzo dziękuję Yglo :-)

Z tego wniosek taki trzeba iść na raki.
Każdy ma inne upodobania i potrzeby jeden miękko drugi twardo trzeci długo czwarty krótko no nie dogodzisz.:-)

#39 ONLINE   Tomek88

Tomek88

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2747 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 02 styczeń 2017 - 18:34

Legend tournament 710HF w gramaturach do 150-160 jest również silną pozycją ;)

Mam oczko słabszy 711HMF i ogarnia do 80-90. Oba po 30lb.

#40 OFFLINE   Persi

Persi

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 02 styczeń 2017 - 20:22

Co byście koledzy napisali o budżetowym rozwiązaniu pod duże gumy - Mikado Cat Territory Troll & Spin 240 do 180g? Ciekaw jestem porównania z tymi blankami które tu podajecie. Trzeba by porównać i sprawdzić czy przypadkiem budżetowy kij jest w stanie zawstydzić wymieniane kije o cw powyżej 120 g.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych