Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Oddychające spodnie do brodzenia DAM (Effzett, Coolwater, G2)

wodery śpiochy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kajojeq

kajojeq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa (ex Suwałki - Białystok)
  • Imię:Karol

Napisano 26 sierpień 2016 - 14:32

Chciałbym poznać opinie na temat tego produktu, dokładnie: 

EFFZETT® BREATHABLE WAIST WADER WITH STOCKING FOOT

Czy ktoś miał okazję używać, ktoś zna kogoś kto ma i usłyszał co nie co? Czy to dobry zakup? Używałem dwa lata spodniobutów z gumowcami za 160 zł i się poniszczyły mocno głównie na ugięciach i na tyłku, pstrągując w zimie czasem się załamywała burta lodowa i się człowiek ślizgał i pocięło spodnie. Spodniobuty przerobiłem na gumowce i w sumie zadowolony jestem. Jednak teraz trochę więcej się łowi, głównie z brzegu lub delikatnie wchodząc do wody. Może warto dołożyć i dopłacić do takich portek i polepszyć komfort, bo wyglądają na takie co poprawią. 

Zwróciłem uwagę na te spodnie ponieważ nie wchodzę za głęboko zwykle i bez tych szelek jednak mogłoby być wygodniej. Tutaj oczekiwałbym działania dłuższego niż dwa sezony i trochę się obawiam że przy dość drogich spodniach będę uważał nie tylko na siebie a jeszcze na spodnie a tego wolałbym uniknąć  :P 

 



#2 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 26 sierpień 2016 - 14:56

Nie wiem czemu chcesz krótkie, czasem może braknąć pleców i dupa mokra :) Buty i tak będziesz musiał dokupić to może lepiej coś takiego:

http://www.taimen.co...-boots-studs/72


  • Wojtek M lubi to

#3 OFFLINE   kajojeq

kajojeq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa (ex Suwałki - Białystok)
  • Imię:Karol

Napisano 26 sierpień 2016 - 15:46

no właściwie to nie że odrzucam myśli o długich (nawet zerknąłem na te co podesłałeś już wcześniej) ale co zacznę czytać jakie wybrać to na koniec wychodzi na to że najlepiej simmsy a to zdecydowanie za drogo  :ph34r: 

Po prostu moje były dość niewygodne całe a tu tylko portki to i pewnie lekkie. Po taniości mógłbym kupić jakieś wodery gumowe ale one też nie wyglądają na wygodne to szukając alternatywy trafiłem na to, stąd pytanie :)

Coś mi się zdaje że i tak stanie na długich ale warto poznać opinię o tych tu, może ktoś jeszcze będzie ciekaw.

 



#4 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 16:50

Popatrz jeszcze na portki od Jaxona

http://bogdangawlik....ddychajace.html

Tanie i cieszą się dobrą opinią użytkowników. 



#5 OFFLINE   trinited

trinited

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 17:16

Długie są bardziej praktyczne. Zawsze możesz wejść do wody oczepić zaczep, przejść na drugą stronę rzeki etc. 670 zł za krótkie spodniobuty to trochę drogo. Po za tym mają zamek/rozporek, to pierwsza rzecz jaka się zepsuje/będzie przeciekać. Mocno ciemny kolor to też kiepska opcja bo jak słońce zaświeci to się w nich zagotujesz.


Użytkownik trinited edytował ten post 26 sierpień 2016 - 17:17


#6 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4353 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 26 sierpień 2016 - 17:23

Do takich akcji jak ty używasz, najważniejsze żeby były tanie.
Zajedziesz je na smierć, śmietnik i kupujesz nowe.
Patrzyłem na te DAM-y i myślałem ze to cena w PLN. Niestety 180€ to b. dużo i za takie pieniądze kupisz na pewno cos tańszego i lepszego z gwarancja.
Ja na twoim miejscu brałbym tanie używki i zajeżdżał je na do końca. Ważne aby skarpety w nich nie ciekły. Buty tez znajdziesz używki w cenie ok 200 PLN i posłużą jeszcze długo.
Długie spodnie zawsze mozna obciąć do pasa i doszyć sobie szelki czy taśmy aby zapinać przez plecy. Pasek od biedy też moze byc.
Pamiętaj jednak o jednym. W skarpecie neoprenowej w lodowatej wodzie konkretnie sie marznie!!! To nie to samo co buty!!!!!!

#7 OFFLINE   kajojeq

kajojeq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa (ex Suwałki - Białystok)
  • Imię:Karol

Napisano 26 sierpień 2016 - 20:03

Pamiętaj jednak o jednym. W skarpecie neoprenowej w lodowatej wodzie konkretnie sie marznie!!! To nie to samo co buty!!!!!!

a no właśnie, mógłbyś rozwinąć jak mocno? Idąc na łowy np w lutym brałem 3 pary skarpetek w tym jedne grubsze i w te spodniobuty z kaloszami przymocowanymi, i dawało radę, zimno nie było. tutaj pod spód da się również założyć więcej skarpet prawda? 

Przechodząc ze spodniobutów z gumiakami na śpiochy, duży skok komfortowy?



#8 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 21:04

Popatrz jeszcze na portki od Jaxona

http://bogdangawlik....ddychajace.html

Tanie i cieszą się dobrą opinią użytkowników. 

Takie mogę załatwić jakoś za 400zł.


Użytkownik Albatros edytował ten post 26 sierpień 2016 - 21:04


#9 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4353 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 27 sierpień 2016 - 15:03

a no właśnie, mógłbyś rozwinąć jak mocno? Idąc na łowy np w lutym brałem 3 pary skarpetek w tym jedne grubsze i w te spodniobuty z kaloszami przymocowanymi, i dawało radę, zimno nie było. tutaj pod spód da się również założyć więcej skarpet prawda?

Przechodząc ze spodniobutów z gumiakami na śpiochy, duży skok komfortowy?

---------------
Jeżeli lowiles w takich butach a one ocieplane nie były w żaden sposób, to ubierając 2-3 pary skarpet w śpiochy raczej nie zmarzniesz. Ja niestety śpiochów w wodzie do min 15st nie chce na oczy widzieć. A gdy woda ma ok 0 to jestem w stanie wytrzymać max 1-2godz. Zależy ile chodzę.
Pamiętaj że najlepsze są śpiochy ktore maja skarpetę min 4mm!!! 5mm są the best!!!
3mm są za cienkie, szybko sie wybijają i zostaje z nich tylko szmata. Poza tym jeżeli są tylko klejone to błyskawicznie ciekną na łączeniach.
Firm nie bede wymieniał bo każda prędzej czy pózniej cieknie. Najszybciej ciekną po ok kilku-kilkunastu wyjściach.
Wiadomo że zakładając na cienki (3mm) neopren wiecej skarpet, rozciągasz szwy i sam przyczyniasz sie do ich uszkodzenia. Kolejna rzeczą która powoduje rozciąganie i cieknięcie szwów jest "wbijanie" stopy w suchy but. Buty zawsze trzeba moczyć przed założeniem na nogę. Dobrym sposobem na poślizg jest założenie reklamówki jednorazówki na skarpetę neoprenową i wtedy wjazd w but. :)
Jedynym plusem śpiochów jest łatwiejsze ich suszenie (higiena) i możliwość dobranja sobie butów na jakie masz tylko ochotę na swoje warunki terenowe. Latwiejsze jest też idealne trafienie z rozmiarem.
  • Niedzielny i darek1 lubią to

#10 OFFLINE   kajojeq

kajojeq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa (ex Suwałki - Białystok)
  • Imię:Karol

Napisano 27 sierpień 2016 - 20:49

Dziękuje za bardzo dużo przydatnych informacji :)



#11 OFFLINE   michu782

michu782

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaStęszew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Skrzypczak

Napisano 27 marzec 2018 - 20:09

Witam Kolegów :)

Czy ktoś z Kolegów miał SPODNIOBUTY NEOPRENOWE DAM COOLWATER 5mm i może doradzić czy warto ? Dziękuje i Pozdrawiam



#12 OFFLINE   michu782

michu782

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaStęszew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Skrzypczak

Napisano 28 marzec 2018 - 18:33

Witam Kolegów  :)

Czy ktoś z Kolegów miał SPODNIOBUTY NEOPRENOWE DAM COOLWATER 5mm i może doradzić czy warto ? Dziękuje i Pozdrawiam



#13 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 marzec 2018 - 18:41

Wczoraj zadałeś podobne pytanie ... cierpliwości trochę ... a tymczasem ... :ph34r:



#14 OFFLINE   rybacz

rybacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • Lokalizacjablisko morza

Napisano 28 marzec 2018 - 19:03

Koledze się śpieszy. Całkowicie rozumiem. Sam czasem mam "robaki w " tylnej części.


  • marek_moto i michu782 lubią to

#15 OFFLINE   michu782

michu782

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaStęszew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Skrzypczak

Napisano 28 marzec 2018 - 20:18

SlawekNikt możesz mi wytłumaczyć co wnosi Twoja mądrość w tym poście ???



#16 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 marzec 2018 - 20:20

SlawekNikt możesz mi wytłumaczyć co wnosi Twoja mądrość w tym poście ???

 

Oczywiście pod warunkiem, że ty mi wytłumaczysz co wnosi pisanie tego samego zapytania na drugi dzień przy braku odpowiedzi na takie samo napisane wczoraj :D



#17 OFFLINE   michu782

michu782

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaStęszew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Skrzypczak

Napisano 28 marzec 2018 - 20:25

to chyba jasne :) ciśnienie na zakup spodniobutów ;) kosztują 650 zł tak więc szukam pomocy czy warto :)



#18 ONLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 29 marzec 2018 - 07:30

Przerobiłem parę sztuk dam -a. Miałem 2 x hydroforce, fighter-pro i ostatecznie coolwater. Niższe modele oczywiście cieńszy neopren. Fighter-pro na plus miały skarpetę neoprenową w bucie, ale trzeba uważać na dobór rozmiaru, gdyż jest on pomniejszony o grubość skarpety. Ogólnie wszystkie miały podwójnie klejone szwy, niemniej jednak wszystkie są bardzo wrażliwe na ich naciąganie.  Hydroforce pod tym kątem wypadły najsłabiej, choć starałem się nie kucać w nich a przy zakładaniu i zdejmowaniu też robić to w miarę delikatnie.  Coolwater z tej marki wydaje się najlepszym rozwiązaniem, aczkolwiek z perspektywy czasu (około rok je używam), mogę powiedzieć, że w tej cenie znaleźć można i inne dobre rozwiązania. Poszukaj na forum - onegdaj jeden z użytkowników zachwalał jednego z naszych producentów, który robił bardzo dobre spodniobuty na zamówienie w cenie zapewne nie wyższej jak mierzysz  ;) 


  • michu782 lubi to

#19 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów

Napisano 02 październik 2018 - 21:33

Witam, zamierzam kupic zestaw do brodzenia,spodnie oddychajace firmy DAM Exquisite G2 Breathable i buty do kompletu firmy Mikado model BMA-GP001. Mam pytanko czy posiadacie takie spodnie/buty i jakie są wasze opinie z użytkowania tych modeli. Będe wdzieczny za info :-) Poniżej zdjecia zestawu.

Załączone pliki



#20 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 03 październik 2018 - 08:20

Mam takie spodnie DAM.

Kilka wyjść zaliczyły i wciąż dają radę .

Lekkie, małe, pakowne
Na pewno nie do ciężkich warunków czy spacerów po krzakach.

Swoje kupowałem w jakiejś promocji za pincet, więc też nie oczekiwałem że to będą simmsy ;)
Jak działa gwarancja jeszcze nie sprawdziłem, bo wciąż dają radę





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wodery, śpiochy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych