Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

st.croix pod pstr膮ga


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
82 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 post贸w
  • Lokalizacja艢l膮sk

Napisano 31 stycze艅 2011 - 22:17

Szanowni Koledzy.

Czy kto艣???,,,, :unsure: najlepiej u排簓tkownik, m门俫艂by poleci膰 jaki艣 dobry kijaszek ze stajni ST CROIX na pstr膮gala???

Czy lepszy b臋dzie 1-dno sk艂ad czy raczej 2-sk艂ad.

Rozwa排篴m seri臋 AVID ale je艣li to chybiony pomys艂 to prosz臋 o podpowiedzi. :mellow:

#2 OFFLINE   arkorp76

arkorp76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 post贸w

Napisano 01 luty 2011 - 02:25

Witam.
Posiadam 9-cio stopowego (2 sklad) avida ,akcja szybka, moc lekko-srednia , zylka 6-10 lb.Na pstragi jak dla mnie kij bardzo dobry. Lowie glownie na woblery 4-7cm i obrotowki 2-3.Prace przynety czuc bardzo dobrze,trzymajac woblera w silnym nurcie wedka nie wygina sie po rekojesc,tylko szczytowka pieknie pracuje.Zapas mocy wystarczy na wyciagniecie kazdego pstraga(lowie tym kijem steelheady). Wedka raczej do ryb srednich i wiekszych,jesli maja to byc tylko niewielkie pstragi to lzejszy kij sprawi wiecej frajdy.
Artur
Ps: Zobaczylem ze chodzi opstragala ,w takim razie kij odpowiedni do twoich potrzeb

#3 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 post贸w
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imi臋:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 luty 2011 - 08:53

Wszystko zale排簓 na jakiej wodzie 艂owisz ( ma艂u ciur, du排篴 rzeka) jej charakteru i wielko艣ci ryb. Mo排簄a poleci膰 Avida/Tournamenta/Elitk臋 6`6 8-10lb w jednosk艂adzie jak r门倃nie排 8`6 - 9` 10-12lb w dw门俢h cz臋艣ciach...

#4 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 post贸w
  • LokalizacjaW艂odawa

Napisano 01 luty 2011 - 09:08

Cze艣膰. Avid to 艣wietny pomys艂. Poleca艂bym osobi艣cie na pstr膮gi kijek o mocy 10 lb i d艂ugo艣ci, kt门俽a najbardziej Ci odpowiada. Ja, jako najbardziej uniwersaln膮 (na r门偱藕ne wody pstr膮gowe- wi臋ksze i mniejsze) widzia艂bym w臋dk臋 o d艂ugo艣ci 2,30 - 2,60 m. Ale to ju排 Tw门俲 wyb门俽.
Sam u排簓wam kijka St. Croix Legend Elite, z zielonej serii (obecnie w innym kolorze), 3,5 do 11 gram, mocy 10 lb i d艂ugo艣ci 2,13 m. Spo艣r门俤 mnogo艣ci w臋dek (by艂by ma艂y sklep), kt门俽e posiadam ta Elitka jest moj膮 najlepsz膮 w臋dk膮. Bardzo lekka, czu艂a, 艣wietnie wywa排簅na, w r臋ku siedzi jak czarodziejska r门偱藕d排簁a, dobry korek, uwielbiam j膮.
Zdecydowanie polecam Avida (opcja ta艅sza, ale wystarczaj膮co 艣wietna) lub Legend Elite (sporo dro排簊za). Czy jedno czy dwusk艂ad- bez r门偱藕nicy praktycznie w 艂owieniu. W czasie transportu- zdecydowanie dwusk艂ad jest lepszy, nie musisz tak uwa排篴膰 na kijek kiedy jedziesz z kolegami jednym samochodem.

#5 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 post贸w
  • LokalizacjaJastrz臋bie Zdr贸j
  • Imi臋:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 01 luty 2011 - 10:51

kij zbudowany na blanku 2S56LF. niby kr门俢iak, a mimo to potrafi臋 nim 艂owi膰 na Wi艣le i poda膰 przyn臋t臋 pod drugi brzeg (Wis艂a na moim odcinku to kawa艂 pstr膮gowej wody). co prawda to tylko jeden z pstr膮gowych kijaszk门倃 jakie posiadam, ale daje rad臋. obs艂uguje w艂a艣ciwie wszystkie pstr膮gowe przyn臋ty. co wa排簄e, blank z lat 90'tych. nie wiem jak ta seria wygl膮da obecnie.

irek

#6 OFFLINE   Luka81

Luka81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 post贸w
  • Imi臋:艁ukasz
  • Nazwisko:Szyszko

Napisano 01 luty 2011 - 19:00

艂owi臋 jednouncjowym avidem moc 17 lb 8,6 stopy moim zdaniem klasa
jako drugi kupuj臋 nieco delikatniejszy wild river 3/4 uncji do 12 lb i te排 8,6 stopy i na pocz膮tek raczej poleci艂bym wild rivera

#7 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 post贸w
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 luty 2011 - 20:22

17 lb w st croix to juz mocny kij

#8 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 post贸w
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imi臋:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 luty 2011 - 20:24

..ja Avida 8`6 17lb u排簓wam do odrza艅skich rap :huh: ..

#9 OFFLINE   Luka81

Luka81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 post贸w
  • Imi臋:艁ukasz
  • Nazwisko:Szyszko

Napisano 02 luty 2011 - 07:32

Ch艂opaki nie przesadzajmy mocny ale pracuj膮cy kij kt门俽y daje mo排簂iwo艣膰 wyholowania ka排篸ego pstr膮ga w ci臋排簁ich warunkach terenowych (zwaliska, burty, prowadzenie na kr门倀kiej 排簓艂ce) w ma艂ych i 艣rednich rzeczkach to standard. Obieca艂em sobie 排篹 nie b臋d臋 opowiada艂 historii jak to pstr膮g zdemolowa艂 mi zestaw dlatego mocny kij i gruba 排簓艂a :D

#10 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 post贸w
  • LokalizacjaJelenia G贸ra/Horten

Napisano 02 luty 2011 - 07:50

Obieca艂em sobie 排篹 nie b臋d臋 opowiada艂 historii jak to pstr膮g zdemolowa艂 mi zestaw dlatego mocny kij i gruba 排簓艂a :D

no c门偱藕, w艂a艣nie to zrobi艂e艣, teraz czekamy na szczeg门偱倅 :D.

Pytanie z tematu jest do艣膰 przewrotne i bardzo niejednoznaczne.
Pytasz si臋 o w臋dki danej firmy czy sie nadaj膮 na pstr膮ga. Nie wiem czy jest jaka艣 firma, kt门俽a takich w臋dek nie produkuje (chyba, 排篹 w膮sko specjalizowana w 艂owieniu karpi) :D.
Pytasz o jedno czy te排 dwusk艂ad, a to akurat z punktu widzenia samego 艂owienia prawie bez r门偱藕nicy. Prawie bo zaraz kto艣 napisze o przenoszeniu drga艅 i innych takich.
Nie napisa艂e艣 w jakich warunkach b臋dziesz 艂owi艂. Nie napisa艂e艣 na co i nie napisa艂e艣 na jak膮 w臋dk膮 艂owi艂e艣 do tej pory. To do艣膰 istotne bo b臋dziemy wiedzieli jakie masz przyzwyczajenia i preferencje.
Koledzy pisz膮, 排篹 艂owi膮 kr门俢iakami na du排簓ch rzekach i absolutnie im si臋 nie dziwi臋. Doszed艂em do pewnego subiektywnego wniosku, subiektywnego bo ka排篸y mo排篹 mie膰 inne do艣wiadczenia, 排篹 im mniejsza rzeczka tym d艂u排簊zy kij. Dlaczego? Dlatego, 排篹 czasami trzeba przytrzyma膰 przyn臋t臋 (艂owi臋 przede wszystkim na woblery) w bardzo konkretnym miejscu i zaprezentowa膰 j膮 rybie. Jako艣 musze prze排簓膰 przedzieranie si臋 przez krzaki... w zasadzie to jako艣 szczeg门俵nie mi nie przeszkadza. Nigdy z tego powodu nie uszkodzi艂em 排篴dnej w臋dki.
Mam avida 2,90m i do ~18g. Uwa排篴m, 排篹 b臋dzie dobry, cho膰 wola艂bym d艂u排簊zego - 3,20m i pewnie go sobie sprawi臋. B臋dzie te排 s艂u排簓艂 do kleniojaziowania.
Czy kij do 18g czy do 28g - sam musisz na to odpowiedzie膰, w zale排簄o艣ci jakimi przyn臋tami b臋dziesz 艂owi艂.
Co by nie by艂o to 排簓cz臋 udanych zakup门倃.


#11 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 post贸w
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imi臋:Maciej
  • Nazwisko:Jagodzi艅ski

Napisano 02 luty 2011 - 09:35

艁owi艂em Wild Riverem 17lb i by艂o super, mowa o du排簓ch rzekach. Pracuje dobrze pod ryb膮 i ma jeszcze spoooory zapas w razie w.

#12 OFFLINE   Luka81

Luka81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 post贸w
  • Imi臋:艁ukasz
  • Nazwisko:Szyszko

Napisano 02 luty 2011 - 18:41

[quote]
Obieca艂em sobie 排篹 nie b臋d臋 opowiada艂 historii jak to pstr膮g zdemolowa艂 mi zestaw dlatego mocny kij i gruba 排簓艂a :D
[/quote]
no c门偱藕, w艂a艣nie to zrobi艂e艣, teraz czekamy na szczeg门偱倅 :D.

[/quote]

no w艂a艣nie nie opowiadam bo jeszcze nie by艂o pstr膮ga zbyt mocnego na taki zestaw :D

#13 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 post贸w
  • Lokalizacja艢l膮sk

Napisano 02 luty 2011 - 23:04

[quote]
Obieca艂em sobie 排篹 nie b臋d臋 opowiada艂 historii jak to pstr膮g zdemolowa艂 mi zestaw dlatego mocny kij i gruba 排簓艂a :D
[/quote]
no c门偱藕, w艂a艣nie to zrobi艂e艣, teraz czekamy na szczeg门偱倅 :D.

Pytanie z tematu jest do艣膰 przewrotne i bardzo niejednoznaczne.
Pytasz si臋 o w臋dki danej firmy czy sie nadaj膮 na pstr膮ga. Nie wiem czy jest jaka艣 firma, kt门俽a takich w臋dek nie produkuje (chyba, 排篹 w膮sko specjalizowana w 艂owieniu karpi) :D.
Pytasz o jedno czy te排 dwusk艂ad, a to akurat z punktu widzenia samego 艂owienia prawie bez r门偱藕nicy. Prawie bo zaraz kto艣 napisze o przenoszeniu drga艅 i innych takich.
Nie napisa艂e艣 w jakich warunkach b臋dziesz 艂owi艂. Nie napisa艂e艣 na co i nie napisa艂e艣 na jak膮 w臋dk膮 艂owi艂e艣 do tej pory. To do艣膰 istotne bo b臋dziemy wiedzieli jakie masz przyzwyczajenia i preferencje.
Koledzy pisz膮, 排篹 艂owi膮 kr门俢iakami na du排簓ch rzekach i absolutnie im si臋 nie dziwi臋. Doszed艂em do pewnego subiektywnego wniosku, subiektywnego bo ka排篸y mo排篹 mie膰 inne do艣wiadczenia, 排篹 im mniejsza rzeczka tym d艂u排簊zy kij. Dlaczego? Dlatego, 排篹 czasami trzeba przytrzyma膰 przyn臋t臋 (艂owi臋 przede wszystkim na woblery) w bardzo konkretnym miejscu i zaprezentowa膰 j膮 rybie. Jako艣 musze prze排簓膰 przedzieranie si臋 przez krzaki... w zasadzie to jako艣 szczeg门俵nie mi nie przeszkadza. Nigdy z tego powodu nie uszkodzi艂em 排篴dnej w臋dki.
Mam avida 2,90m i do ~18g. Uwa排篴m, 排篹 b臋dzie dobry, cho膰 wola艂bym d艂u排簊zego - 3,20m i pewnie go sobie sprawi臋. B臋dzie te排 s艂u排簓艂 do kleniojaziowania.
Czy kij do 18g czy do 28g - sam musisz na to odpowiedzie膰, w zale排簄o艣ci jakimi przyn臋tami b臋dziesz 艂owi艂.
Co by nie by艂o to 排簓cz臋 udanych zakup门倃.

[/quote]


Ok wi臋c uszczeg门偱俛wiam:

Je排篹li chodzi o w臋dziska ST CROIX to do tej pory w mojej szafie nie go艣ci艂 排篴den taki kijaszek. Do tej pory na pstr膮ga wybiera艂em si臋 z patykami serii HM DRAGONA. Jednak odk膮d znajomy da艂 mi na 艂门俤ce po艂owi膰 kijkiem sandaczowym ST CROIX stwierdzi艂em, 排篹 inne w臋dki tej firmy b臋d膮 pewnie r门倃nie udane i postanowi艂em, 排篹 zaczn臋 od kijka na pstr膮ga.
Dlatego jako ma艂o zorientowany w tej marce, prosz臋 o pomoc w dokonaniu wyboru.
Pewnie nie jeden z koleg门倃 ma ju排 jedn膮 a mo排篹 i jedena艣cie w臋deczek marki ST CROIX.
Taki jeden handlarz namawia mnie na kijek 1,98 ale co艣 wydaje si臋 mi za kr门倀ki??... Ja zastanawiam si臋 nad modelem albo 2,13 (7') albo 2,28 (7'6) Indeksy odpowiednio AVS70MHF lub AVS76MLXF2.
Przyn臋ty to przede wszystkim woblery, ale gumy czy inne ustrojstwa te排 rzecz jasna si臋 zapina.
Ob艂awiane rzeczki raczej ma艂e i 艣rednie, cho膰 pewnie kilka razy w roku pojawi臋 si臋 na Kwisie czy Bobrze.
Mam nadziej臋, 排篹 poniek膮d bardziej uszczeg门偱俹wi艂em ten w膮tek i teraz szanowni koledzy b臋d膮 mieli lepsz膮 mo排簂iwo艣膰 doradzi膰 mi co wybra膰?????
A i jeszcze jedno, w tym przypadku nie ma dla mnie znaczenia czy to b臋dzie AVID czy sporo dro排簊zy ELITE.

Pozdrawiam.





#14 OFFLINE   Luka81

Luka81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 post贸w
  • Imi臋:艁ukasz
  • Nazwisko:Szyszko

Napisano 03 luty 2011 - 17:49

@datoos WS86MF2 b臋dzie najlepszym rozwi膮zaniem, odpowiednia praca i zapas mocy, rzucisz wszystkim a podczas holu nawet du排篹 pstr膮gala mo排篹 by膰 spokojny o moc kija AVID mo排篹 by膰 ciut za szybki ale to ju排 kwestia gustu


#15 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 post贸w
  • Lokalizacja艢l膮sk

Napisano 04 luty 2011 - 00:10

@datoos WS86MF2 b臋dzie najlepszym rozwi膮zaniem, odpowiednia praca i zapas mocy, rzucisz wszystkim a podczas holu nawet du排篹 pstr膮gala mo排篹 by膰 spokojny o moc kija AVID mo排篹 by膰 ciut za szybki ale to ju排 kwestia gustu


Ten kijek kt门俽y podajesz to kluseczka czy nie?



#16 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 post贸w
  • LokalizacjaJelenia G贸ra/Horten

Napisano 04 luty 2011 - 08:28

datos je艣li avid to kluseczka to twin power od shimano to rozgotowany makaron wymieszany z marchewk膮 i groszkiem dolewka kompotu, popijany rzadkim kisielem :D
Nie wiem czy wiesz o czym pisz臋, ale mam tu na my艣li shimaniaka, z 94 roku :D kt门俽y mimo opisu 10-40g zachowuje si臋 jak kluska. By艂y te排 Cormorany Black star z podobnego okresu i podobnej akcji. Taka kluskowato艣膰 ma jednak swoje zalety, mia艂em w 排簓ciu tylko jedno spi臋cie na tego shimaniaka, podczepi艂em karpia za grzbiet (oczyw艣cie nie celowo). Jedyne co musia艂em to mocno zacina膰, idzie si臋 przyzwyczai膰 :D. Szuka艂em szybszego kija bo chcia艂em zobaczy膰 jak si臋 czym艣 innym b臋dzie 艂owi膰 i trafilemna tego avida o jakim pisa艂em wy排篹j. Nie po艂owi艂em zbyt du排簅 bo za艂atwi艂em sobie go przed zim膮. Por门倃nuj膮c do w臋dek, kt门俽ymi wcze艣niej 艂owi艂em b臋d臋 zadowolony :D.
Je排篹li wybierzesz takiego kr门俢iaka jak napisa艂e艣 to byleby mia艂 cw ok 20g :D... powinno wystarczy膰

#17 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 luty 2011 - 08:38

w dlugich ST croix - tak powyzej 8' faktycznie kijki ok 3/4 oz sa spoko na pstr膮gi. ale jesli chodzi o patyki kr门倀sze to... sprawa ma si臋 zupelnie inaczej... Przynajmniej z mojej praktyki :D

#18 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 post贸w
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 04 luty 2011 - 08:46

Dok艂adnie tak jak pisze mifek B) 2metrowy tournament do 17gr mo排篹 wi臋cej,du排簅 wiecej niz jego d艂u排簊ze odpowiedniki np do 3/4 lub 1oz.

#19 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 post贸w
  • LokalizacjaW艂odawa

Napisano 04 luty 2011 - 09:49

Kolega @datoos 艂owi艂 wcze艣niej HM Dragona. Czyli i tak ju排 przyzwoitym kijkiem. Wild River to zupe艂nie 艣rednia p门偱俴a firmy. Czy po HM Dragona mo排簄a poleca膰 Wild Rivera? Mo排篹 i mo排簄a. Z pstr膮gowych Wild Rover'门倃 mia艂em kontakt z 2,3 metra do 14 gram, dwusk艂ad. Fajny kijek, ust臋pliwy, nie za szybki, da si臋 lubi膰, godzien polecenia. Ale mo排簄a si臋 te排 Wild Rivera i czepia膰- a to korek nie najwy排簊zej jako艣ci, to przelotki troszku ci臋排簁awe. Oczywi艣cie- to jest bardzo dobra w臋dka i ca艂膮 seria, Wild River. Zale排簓 co si臋 chce. Ale jak ju排 kocha膰 to ksi臋排簄iczki :D Dlatego ja bym spogl膮da艂 wy排篹j- Avid/Legend Elite. Zdecydowanie polecam kij 10 funtowy, co najwy排篹j 12lb (ale to ju排 gruba artyleria). Kijek 10 lb idealnie pasuje do 排簓艂ek 0,18 mm do 0,25 mm, czyli najcz臋艣ciej stosowanych pa pstr膮gi. Jest lekki, operatywny. 艁owi si臋 tym komfortowo, cz艂owiek si臋 nie m臋czy, a w razie brania du排篹go pstr膮ga taka w臋dka b臋dzie wystarczaj膮co mocna. Elitka 17 lb do 18 gram 7' to kij na szczupaki- 艣rednie i du排篹 ( w tym metrowe). 3/4oz Avid 17 lb to kij uniwersalny- mo排簄a nim obskoczy膰 wszystkie drapie排簄iki (m门俲 8'6 Avid do 21 gram ma na koncie 1,5 metrowego rzecznego suma), ale nie jest to uniwersalny kijek pstr膮gowy, za mocny. Polecam Ci Legend Elite, o akcji fast, 10 lb, do 11 gram, raczej w dwusk艂adzie. Akcja szczytowa, szybka, ale pod pstr膮giem 50 cm ugnie si臋 jak trzeba :D B臋dziesz mia艂 klasa kijek, kt门俽ego ma艂o kto ma. Koledzy nad wod膮 nie pytaj膮 mnie o moj膮 w臋dk臋, ale s艂ysz臋 ich sapanie jak na ni膮 patrz膮 :D

#20 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 post贸w
  • LokalizacjaWierusz贸w/Wroc艂aw

Napisano 04 luty 2011 - 10:08

Polecam Ci Legend Elite, o akcji fast, 10 lb, do 11 gram, raczej w dwusk艂adzie. Akcja szczytowa, szybka, ale pod pstr膮giem 50 cm ugnie si臋 jak trzeba :D B臋dziesz mia艂 klasa kijek, kt门俽ego ma艂o kto ma. Koledzy nad wod膮 nie pytaj膮 mnie o moj膮 w臋dk臋, ale s艂ysz臋 ich sapanie jak na ni膮 patrz膮 :D

Potwierdzam - mam Legenda Extreme 7 do 10lb (jednosk艂ad)- super lekki i czu艂y, ale z zapasem mi臋sa w dole. Jak dla mnie idea艂 na ma艂膮 ,艣redni膮 rzeczk臋 pstr膮gow膮. Mam Jeszcze dwa Avidy, w tym 9 do 21g/17 lb i moim zdaniem to ju排 za mocna w臋dka na kropki (ja jej do 艂owienia boleni u排簓wam). Natomiast AVS70MHF mia艂em w r臋ce i to kijek bardziej sandaczowy ni排 pstr膮gowy.




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych