Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

st.croix pod pstrąga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2011 - 12:39

No wiec tak...moje spostrzezenia...
Kijka takiego poszukalbym rowniez i wsrod innych producentow...jezeli niewiele sie mialo do czynienia z blankami to najlepiej polazic po pracowniach i zobaczyc organoleptycznie.

Wzialbym 2 sklada.

Jezeli chodzi o StCroix, to odpuscilbym wysoki modul - duzo wiekszy koszt a bardziej tlukacy bedzie a drzewa sie pewnie zdarza..przy tym bardziej szpadowaty...
Odpuscilbym rowniez niski modul -Premier, W-river - jezeli juz chodzi o prace wedki typu włłkno szklane to lepiej udac sie po Seekera.
Jezeli chodzi o SC3 to z moich dotychczasowych doswiadczen wynika, ze dluzsze wedki, kolo 9' przy mocy 12LB beda dobrym wyborem na pstragi i w ogole na wieksze rzeki do adekwatnych do nich przynet.
Na mniejsze rzeki, gdzie potrzebny bedzie krotszy kij sklanial bym sie w strone bardziej wedek 10LB. W moim przypadku nie schodze mniej jak do 2,3m. (w StCroix nie mialem takich krotkich - macalem(moga byc niedokladnosci))

SC3 2,6m 17LB na 1 rzut oka wyglada...dokladnie tak samo jak jego blizniak 2,6m 25LB :lol:
Mysle, ze to by byl ciekawy pomysl zastosowania tego na pstragi a precedens jest - szczytowkami nie roznia sie niemal wcale, dopiero gdzies w dolniku... <_<

Sam jako wedke krotka mam niedostepnego juz Lamiglasa 2,3m 12LB - jest takim kompromisem elastycznosci i sztywnosci. Dla pewnosci, zeby poprawic jego zdolnosci do wyrzutu lekkich przynet zalozylem ciezka przelotke szczytowa.
Jak mysle, ze i w innych seriach/prod by cos znalazl....Loomis 2,3 12LB z GL3, Jakis Lamiglasiktej dlugosci i mocy z CP albo G1000, jakis Talonik 12LB IM6+ albo Explorer, wspomniane Seekery (to juz dla znawcow+plecionka), jakies Batsony - pamietam ze nawet krotko mialem takiego 2,1m 12lb z RX7 - jedno co mialem do zarzucenia ze za krotki byl...
A i pewnie jeszzce by sie znalazlo... :unsure:

Gumo
p.s.Uwaga - to z e wedka nadaje sie do lowienia pstragow nie oznacza, ze nie nadaje sie do polowu czego innego. B)

#22 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 04 luty 2011 - 14:05

Co do St croix i wysokiego modułu:
Cena: Niestety zgadza się
Szpadowatość: generalnie tak, ale pod rybą fajnie głęboko pracują (mam na myśli fasty nie x-fasty)
Wraźliwość na uszkodzenia: tu się nie zgodzę, z moich doświadczeń wypadają super, Legendy mają ART i są bardziej wytrzymałe niź wyglądją)
Z mocą teź bym wyźej niź 12 lb nie szedł..

#23 OFFLINE   suli102

suli102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 468 postów
  • LokalizacjaDerby/Glogow

Napisano 04 luty 2011 - 16:58

Zgadzam sie z monk11 sam mam Legenda i przeszedl juz wiele.Ten kij jest powiedzialbym nawet bardzo mocny choc faktycznie nie wyglada i mimo swojej szpadowosci jeszcze nic mi z niego nie spadlo,a lowie tylko na plecionki.W gramaturze 7-21 gram i 12lb mocy jak do tej pory zatrzymalem pare ponad metrowych pajkow bez zadnych problemow :lol: Pozdrawiam

#24 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 04 luty 2011 - 22:33

Kolega @datoos łowił wcześniej HM Dragona. Czyli i tak juź przyzwoitym kijkiem. Wild River to zupełnie średnia płłka firmy. Czy po HM Dragona moźna polecać Wild Rivera? Moźe i moźna. Z pstrągowych Wild Rover'łw miałem kontakt z 2,3 metra do 14 gram, dwuskład. Fajny kijek, ustępliwy, nie za szybki, da się lubić, godzien polecenia. Ale moźna się teź Wild Rivera i czepiać- a to korek nie najwyźszej jakości, to przelotki troszku cięźkawe. Oczywiście- to jest bardzo dobra wędka i całą seria, Wild River. Zaleźy co się chce. Ale jak juź kochać to księźniczki :D Dlatego ja bym spoglądał wyźej- Avid/Legend Elite. Zdecydowanie polecam kij 10 funtowy, co najwyźej 12lb (ale to juź gruba artyleria). Kijek 10 lb idealnie pasuje do źyłek 0,18 mm do 0,25 mm, czyli najczęściej stosowanych pa pstrągi. Jest lekki, operatywny. Łowi się tym komfortowo, człowiek się nie męczy, a w razie brania duźego pstrąga taka wędka będzie wystarczająco mocna. Elitka 17 lb do 18 gram 7' to kij na szczupaki- średnie i duźe ( w tym metrowe). 3/4oz Avid 17 lb to kij uniwersalny- moźna nim obskoczyć wszystkie drapieźniki (młj 8'6 Avid do 21 gram ma na koncie 1,5 metrowego rzecznego suma), ale nie jest to uniwersalny kijek pstrągowy, za mocny. Polecam Ci Legend Elite, o akcji fast, 10 lb, do 11 gram, raczej w dwuskładzie. Akcja szczytowa, szybka, ale pod pstrągiem 50 cm ugnie się jak trzeba :D Będziesz miał klasa kijek, ktłrego mało kto ma. Koledzy nad wodą nie pytają mnie o moją wędkę, ale słyszę ich sapanie jak na nią patrzą :D


Bardzo fajne i cenne uwagi wszystkich forumowiczłw. :D Nad tym co piszesz w ostatnim zdaniu, źe polecasz tego Legend Elite zapewne wezmę go pod uwagę. Jednak z tego co wszyscy tu piszą to najpierw będę musiał wypisać chyba sobie na jakimś karteluszku modele opisywane w tym wątku i potem wybrać jedną lub ewentualnie dwie wędeczki tej firmy (na pstrąga). Dzięki takiemu fajnemu wynalazkowi jak jerkbait nie mam nareszcie potrzeby i konieczności przerzucania mięsa armatniego

Czytając te wszystkie cenne wskazłwki aź się chyba przez chwilę zamotałem w co tu celować z tej marki.
Ale z tego co tu czytam to mało kto uźywa kijka jednoczęściowego ST CROIX 1,98 na pstrąga. Najwidoczniej sprzedawca ktłry mi go proponował (bez szczegłłłw) chciał się pozbyć kijaszka ktłry mu pewnie juź pokrył się cieniutką warstewką kurzu.

W tym roku ST CROIX będzie dla mnie nowością i wyzwaniem a w przyszłym pewnie coś innego, chyba źe to będzie miłość od pierwszego wejrzenia. Ale z tego co piszecie to BATSON, RST i inne warte są zachodu.
Puki co poproszę o typy i wskazłwki i dzięki wszystkim za juź przekazane info.
Pozdrawiam


#25 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 05 luty 2011 - 20:59

Ale z tego co tu czytam to mało kto uźywa kijka jednoczęściowego ST CROIX 1,98 na pstrąga. Najwidoczniej sprzedawca ktłry mi go proponował (bez szczegłłłw) chciał się pozbyć kijaszka ktłry mu pewnie juź pokrył się cieniutką warstewką kurzu.


jeśli tak jest i cena jest atrakcyjna to moźna potraktować to jako okazję :D. Poza tym pewnie fajny kijek, ale do innych zastosowań :D jak cierpisz na nadmiar gotłwki to go bierz.. w razie czego jerkbait przyjdzie z pomocą i się z kimś zamienisz na coś co Ciebie bardziej interesuje, albo jak nie znajdziesz źadnego zastosowania u siebie to pewnie ktoś odkupi, jeśli cena będzie atrakcyjna :D

#26 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 05 luty 2011 - 21:58

A mozesz napisac dokladnie jaki model polecał Tobie sprzedawca?

#27 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 07 luty 2011 - 21:56

model AVS59MXF

czy coś takiego, chyba do 10,5 g wyrzutu.



#28 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 08 luty 2011 - 07:30

To X-fast do 14g w długości niespełna 1,80m.
Na pstrągi to raczej kiepski wybłr...

#29 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9486 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 luty 2011 - 08:47

model AVS59MXF

czy coś takiego, chyba do 10,5 g wyrzutu.


Nie wiem czy moźna je przyrłwnać ale kiedyś miałem model starszy, oznaczony chyba AS66MLF (a moźe MLXF) i w źadnym razie nie poleciłbym go na pstrągi. Cięźar wyrzutu był taki sam 10,5g przy mocy 10 lb.
Co ciekawe, w łwczesnym katalogu Firmy, był dedykowany właśnie na pstrągi w mniejszych ciurkach.

#30 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 09 luty 2011 - 11:30

Ok więc nie ma co pytać o namiary tego doradcy :D

#31 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 09 luty 2011 - 21:23

nie, nie ma co pytać bo jeszcze młgłby się obrazić :wacko: a z tego co wiem to wędki sprzedaje zarłwno na allegro jak i w swoim sklepie internetowym.
Na szczęście na jego nieszczęście istnieje takie super narzędzie jak jerkbait.

Ale te wszystkie rady ktłre tu znalazłem bardzo mi pomogły, a moźe i innym ktłrzy chcą kupić wędeczkę tej firmy teź pomogą.

A moźe ktoś podpowie u kogo w Polsce moźna kupić ST CROIX w najlepszej cenie, moźe być na PRIV aby nie robić reklamy jakiegoś sklepu czy osobistości.

Pozdrawiam

#32 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9486 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 luty 2011 - 21:46

Ok więc nie ma co pytać o namiary tego doradcy :D

Widzisz, ze swojego doświadczenia wiem, źe Croix-y dobrze jest samemu pomacać przed zakupem :D

#33 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 13 luty 2011 - 20:34

Hej

Pewnie, źe dobrze jest pomacać przed zakupem, jednak tyle pozycji co w katalogu to chyba jedynie Cabelas ma w swoim największym salonie w Sidney (NE).

Z tego co moźna jednak tu poczytać to wychodzi na to, źe zwolennikłw krłtszych i dłuźszych wędek moźna podzielić 50/50.


#34 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 13 luty 2011 - 20:51

Polecam Ci Legend Elite, o akcji fast, 10 lb, do 11 gram, raczej w dwuskładzie. Akcja szczytowa, szybka, ale pod pstrągiem 50 cm ugnie się jak trzeba :D Będziesz miał klasa kijek, ktłrego mało kto ma. Koledzy nad wodą nie pytają mnie o moją wędkę, ale słyszę ich sapanie jak na nią patrzą :D


Mam jedno pytanie czy masz na myśli:
LES70MLF2
czy :unsure:
LES76MLF - ale chyba to jest jedno skład??

Pozdrawiam



#35 OFFLINE   Luka81

Luka81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Szyszko

Napisano 14 luty 2011 - 17:56

[quote]

Polecam Ci Legend Elite, o akcji fast, 10 lb, do 11 gram, raczej w dwuskładzie. Akcja szczytowa, szybka, ale pod pstrągiem 50 cm ugnie się jak trzeba :D Będziesz miał klasa kijek, ktłrego mało kto ma. Koledzy nad wodą nie pytają mnie o moją wędkę, ale słyszę ich sapanie jak na nią patrzą :D
[/quote]

Mam jedno pytanie czy masz na myśli:
LES70MLF2
czy :unsure:
LES76MLF - ale chyba to jest jedno skład??

Pozdrawiam


[/quote]
Mam wspomnianą elitkę 2,30 do 11 gr i za chiny ludowe nie nadaje się do łownia pstrągłw!!!

#36 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 14 luty 2011 - 22:18

Luka

Proszę napisz chociaź po 2 pozycje z
Elitki i Avida co byś polecał, mogą być same indeksy, poniewaź juź się w katalog zaopatrzyłem.

Z głry dzięki.

#37 OFFLINE   Luka81

Luka81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Szyszko

Napisano 15 luty 2011 - 19:53

LES86MF2
AVS86MF2
oba są do 21 gr i jeźeli upierasz się na jakiś model elitki lub avida wybieraj wśrłd nich.

Ja jak juź wspominałem na pstrągi mam AVS86MHF2 - jak dla mnie ideał

ale niedawno nabyłem WS86MF2 jako rezerwę, bardzo fajny kij godny polecenia - prawie ideał na pstrąga, rzuca wszystkim co na pstrąga potrzebujesz, ładnie pracuje i ma odpowiednią moc źeby poradzić sobie z okazałym kropasem a okazyjnie będziesz miał fajny uniwersał na średnie rzeki

aha pojawia się jeszcze kwestia długości... jak widzisz proponowałem kije 2,6 metra, jestem zdania źe nawet na małych rzeczkach (łowię na potokach gdzie czasami jest dosłownie metr na prezentację przynęty) taka długość jest wymagana - łowiłem teź kijem 213 i niestety bardzo duźo miejsc było dla mnie niedostępnych - nie byłem w stanie odpowiednio poprowadzić przynęty co wymuszało bardzo bliskie podejście do wody co ostatecznie oznaczało brak ryb. Dłuźszym kijem jestem w stanie podać przynętę nawet w krzaczorach bez ryzyka źe ryby mnie zobaczą, pomijam juź samo zacięcie ktłre jak wiadomo dłuźszym kijem jest zawsze pewniejsze

#38 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 15 luty 2011 - 22:03

Wielkie dzięki.

A ten kijek WS86MF2 to w jakim przedziale oscyluje w Twoim źrłdle?

Pytam dlatego bo w Polsce te rłźnice są znaczne, natomiast na Cabelasa kaźdy potrafi wejść u siebie w domku i sprawdzić cenę jaka jest w USA

Pozdrawiam

#39 OFFLINE   Luka81

Luka81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Szyszko

Napisano 15 luty 2011 - 22:58

blisko 700 zł
kupowałem u jednego z oficjalnych sprzedawcłw St. Croix w Polsce

#40 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 17 luty 2011 - 08:12

Luka81:
Mam wspomnianą elitkę 2,30 do 11 gr i za chiny ludowe nie nadaje się do łownia pstrągłw!!!

Witam. Moźesz rozwinąć wypowiedź- czemu ten kijek aź tak bardzo nie nadaje się na pstrągi? I jeszcze- jakich źyłek uźywasz na pstrąźki do kijka AVS86MHF2? Pytam z zawodowej ciekawości :D
Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych