Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Znad Kwisy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
215 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Piastun

Piastun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaChaszcze

Napisano 31 sierpień 2016 - 17:13

Witam, presja na Kwisę jest na tyle duża, że problematyczne jest aby rzeka to wytrzymała. Ale zawsze warto mieć nadzieję, że pływa coś większego, ja też w tym roku będąc tam kilkukrotnie złowiłem sporo pstrążków łowiąc na nazwijmy to kultowych odcinkach i też największy miał 35 cm. Celowo łowiłem w środku tygodnia mając nadzieję na "chwile samotności" i zostawiając dany odcinek na obłowienie o najlepszej porze i trafiałem na jednego lub dwóch wędkarzy. Bliskość dużych jednostek wojskowych z których rekrutuje się na pewno spora liczba wędkujących ( coś przecież z wolnym czasem muszą zrobić :) ) mających do łowiska kilka kilometrów, a więc mogą być nad wodą bardzo często, dodatkowo przyjezdni z dalszych rejonów, to może być trudne to udźwignięcia dla rzeki, nawet jeśli część te pstrągi wypuszcza. Kłusownictwo też się zapewne dokłada, ja obstawiał bym bardziej wyspecjalizowanych i masowo poławiających, przecież tam co kawałek jest próg albo jaz ( jestem ciekaw ile z nich ryby są w stanie sforsować ). Kilka lat temu wyniki miałem tylko na kompletnie nieuczęszczanym mało atrakcyjnym wizualnie odcinku, z bardzo małą ilość ryby- problemem było tylko wytrzymanie psychiczne faktu, że na dwa, trzy dni łowienia było tylko jedno branie ale jak już to konkret. Niestety pomimo, że wszystkie rybki trafiały z powrotem do wody, i to się skończyło. Także miejmy nadzieję, że te maluchy dostaną szansę na dorośnięcie i będą Nas cieszyć w kolejnych latach ( Ja już się cieszę, że w ogóle są !!! ), pozdrawiam.


  • tom@ha i jacek.hetflaisz lubią to

#42 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 31 sierpień 2016 - 17:47

To chociaż tyle, bo wedkujac na tej rzece pierwszy raz odczułem ogromny niedosyt. Zimna woda, cały czas zwirowate dno, kamienie i tym podobne. Może brak jest głębszych dołków, za to prostki o równej głębokości z wieloma korytarzami pomiędzy podwodna roślinnością pozwalają pięknie nacieszyć się suchą muszka. Nie wiem jak jest niżej, ale na odcinku w górę i w dół od Lubania z mojego punktu widzenia dominującą rybą jest lipień, ale też niewielki. Jesienią postaram się poszukać większych:)

#43 OFFLINE   jaworskijacek05

jaworskijacek05

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjałódź

Napisano 31 sierpień 2016 - 18:07

No to widzę , ze wszyscy mamy podobne doswiadczenia. zastanawia mnie tylko fakt ze piszecie o duzej presji wedkarzy , a ja tam bywam kilka razy w roku od 4-5 lat i wedkarza to ja moze ze dwa razy spotkałem. Fajnie ze sa te małe  i na pocieszenie napisze ze na wszystkie moje wyjazdy widziałem ze 2-3 razy ryby 50+ niestety sam je wypłoszyłem. :-(


Użytkownik jaworskijacek05 edytował ten post 31 sierpień 2016 - 18:14

  • tomkosto lubi to

#44 OFFLINE   PiotrL70

PiotrL70

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:P.L

Napisano 01 wrzesień 2016 - 05:11

Tych małych pstragow na kwisie było dużo od zawsze, grubych ryb już niestety jak na lekarstwo

#45 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 wrzesień 2016 - 16:18

Tych małych pstragow na kwisie było dużo od zawsze, grubych ryb już niestety jak na lekarstwo

W tym roku, na "moich" rewirach i drobnego widać znacznie mniej, niż w sezonach wcześniejszych  :(



#46 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 01 wrzesień 2016 - 18:06

Waldku, bo patelnia nie zna wymiaru :( .



#47 OFFLINE   jaworskijacek05

jaworskijacek05

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjałódź

Napisano 02 wrzesień 2016 - 14:00

Szkoda że tak jest bo rzeka jest piękna



#48 OFFLINE   motorhead1983

motorhead1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Motowidełko

Napisano 02 wrzesień 2016 - 14:43

Ehhh....nic dodać, niestety...



#49 OFFLINE   fifek

fifek

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Lokalizacja800 m. od Szreniawy
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:F.

Napisano 04 wrzesień 2016 - 20:19

pamiętam jak służyłem w Świętoszowie (praktyki 3 miesiące) w 2001 r. Eh.. wtedy to się łowiło i puszczało.



#50 OFFLINE   Myku1987

Myku1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 05 wrzesień 2016 - 09:20

Presja, kłusownicy,kormorany oraz notorycznie spotykam śnięte małe pstrążki,lipienie i głowacze. Ponad to w rzece drzewo które przegradza rzekę zaraz jest usówane lub przycinanie przez kajakarzy. Tak wygląda teraźniejsza Kwisa od Ławszowej w dół do ujścia.
  • GuCeK lubi to

#51 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 05 wrzesień 2016 - 16:14

Niby jest wymiar 35cm, ale ryb podwymiarowych 30-35cm jak nie było tak nie ma. Większość łowiących ma chyba nadal zakodowane 30cm.



#52 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 wrzesień 2016 - 16:55

Większość łowiących ma zakodowane 25cm :angry: 



#53 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 05 wrzesień 2016 - 19:23

Łaziłem troszkę na weekendzie.. ładnie gryzły lipionki ale co z tego, jak tych przekraczających 25 cm jak na lekarstwo.. no i holowalem też pstrąga o dziwo ponad 35, na szczęście sam się uwolnił

#54 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 22 styczeń 2017 - 17:33

Witam, z góry przepraszam za offtop. Czy znalazłby się ktoś chętny do przygarniecia mnie na wspólne wędkowanie w przyszły weekend? Znajduję się w Lubaniu i w razie co to nie mam możliwości żeby gdziekolwiek podjechać 😊

#55 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 22 styczeń 2017 - 19:46

Witam aktualnie Kwisa jest pod ogromną presją od 1 stycznia pojawiło się mnóstwo amatorów pstrąga wszystkie ścieżki udpetane, rybostan nie zbyt zadowalający do tego odkręcanie wody i zakręcanie co dobe utrudnia łowienie. Ale miejmy nadzieje coś zmieniać na lepsze dzisiaj zostałem członkiem zarządu koła które ma pod opieką Kwisę oraz Bóbr :). 3 weekend na Kwisie bez kontaktu ryby w letargu :) 


  • analityk i PiotrL70 lubią to

#56 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 styczeń 2017 - 19:48

Witam aktualnie Kwisa jest pod ogromną presją od 1 stycznia pojawiło się mnóstwo amatorów pstrąga wszystkie ścieżki udpetane, rybostan nie zbyt zadowalający do tego odkręcanie wody i zakręcanie co dobe utrudnia łowienie. Ale miejmy nadzieje coś zmieniać na lepsze dzisiaj zostałem członkiem zarządu koła które ma pod opieką Kwisę oraz Bóbr :). 3 weekend na Kwisie bez kontaktu ryby w letargu :)

Znaczy, właściwie na całym odcinku, to samo. Może i lepiej ;)


  • PiotrL70 lubi to

#57 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 22 styczeń 2017 - 19:59

Waldek możemy się wybrać ale w Lutym chętnie połażę w towarzystwie kogoś z forum jak byłbyś chętny to pisaj :)


  • popper lubi to

#58 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 styczeń 2017 - 21:20

Dzisiaj z @Hermano obłowiliśmy spory kawałek rzeki w okolicach Świętoszowa.Zero, totalna pustynia....



#59 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 21:54

Niby jest wymiar 35cm, ale ryb podwymiarowych 30-35cm jak nie było tak nie ma. Większość łowiących ma chyba nadal zakodowane 30cm.

 

Piotrze, czasy kiedy Twój tata złowił 70+ już chyba nie wrócą... :(



#60 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 22 styczeń 2017 - 22:01

Jak początek poprzedniego sezonu wlał nieco nadziei na lepsze jutro, tak dzisiaj nadzieja umarła. Zewsząd dochodzą głosy o braku ryb, po prostu nie ma ich w wodzie. Już środek poprzedniego sezonu ostudził mój zapał, trafiały się pojedyncze ryby. Tzn. to był początek maja, później już na Kwisie nie pojawiłem się.

Ta sama sytuacja jest na sąsiednim Bobrze. W poprzednim tygodniu cały dzień bez dotknięcia nawet, i to na najlepszych znanych mi odcinkach. Choć jakieś ryby czy rybki, jeszcze w wodzie pływają. Potwierdził to kormoran, który podczas polowania wynurzył się i spłoszony z łomotem wystartował 4 metry ode mnie. Możecie sobie wyobrazić moje zaskoczenie, aż podskoczyłem. Tego dnia zdarzenie powtórzyło się jeszcze trzykrotnie, tylko nieco dalej ode mnie, byłem już przygotowany. Powodem tego polowania są mrozy i lód na pobliskich zbiornikach wody stojącej.

Nie słyszałem o złowionych rybach w okolicy od początku sezonu.

Pocieszam się, że za rok gorzej nie będzie, bo nie może. Chyba że zabronią spacerów z wędką nad wodą :) .


  • analityk i MaverikZagan lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych