Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wieści ale inne... Kłusownicze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Olczykim

Olczykim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jakub

Napisano 01 wrzesień 2016 - 21:53

Hej

 

W poszukiwaniach Klenio-Jazi trafiłem na ustawionego żaka czy jakoś tam tak... w środku na szczęście dramatu nie było: krąpik, kiełb i raczek.

 

1775c8aef997db9dmed.jpg

 

Gdyby nie prześwietlona woda, raczej bym tego nie zauważył i przeszedł obojętnie. Szybka interwencja nożykiem :D i po zabawce. W tym roku nie jest to pierwsze znalezisko, raz trafiłem sznur i pozostawioną pseudo żywcówkę. Nie należy to do przyjemnych doświadczeń, ale za to przyjemnie się z takim sprzętem rozprawia...

 

Miejsce: Rzeka Krzna na wysokości wsi Czosnówka



#2 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 01 wrzesień 2016 - 22:12

dzisiaj na Dunajcu miałem przyjemność zwinąć żyłkę uczepioną do krzaka z martwą rybką na końcu...



#3 OFFLINE   oliweX

oliweX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Karol

Napisano 02 wrzesień 2016 - 07:34

Na "mojej" wodzie to norma. Wielokrotnie zgłaszane odpowiednim służbom, ale bez reakcji (jakiejkolwiek) :/



#4 OFFLINE   about

about

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów

Napisano 02 wrzesień 2016 - 08:48

na "mojej" wodzie to juz nawet siat nie stawiaja...



#5 OFFLINE   zino1978

zino1978

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 02 wrzesień 2016 - 09:23

Ja w tym roku na mojej ukochanej rzeczce ściągnąłem w sumie około 30 sznurów z robalem na końcu. raz nawet goniłem jednego dziada ale mi s...ił w krzaczory i go nie znalazłem. Dzwoniłem do PSR mieli ten odcinek na oku ale wiadomo rzeki nie upilnują mając jeszcze około 500 jezior w rewirze. Przyznam, że miałem lekkiego pietra za pierwszym razem jak zdejmowałem i ciąłem te sznury bo nigdy nie wiadomo kto i ilu je postawiło no i czy nie skoczą na ciebie. Po drugiej interwencji jak pogoniłem dziada już nie miałem stresu - myślę, że zastawiał na węgorza ale pstrążki często łykają takie robale a duży hak powoduje że się duszą. Od czasu "pogoni" już tam sznurów nie widziałem - byłem jeszcze ze trzy razy.

Teraz przed świętami jak będziecie chodzić np. z nimfą za lipieniem warto opuścić do dna zwłaszcza na trudno dostępnych i zakrzaczonych zakrętach. Ja co roku na Dobrzycy "łowię" w ten sposób kilka zastawek. 

Pozdrawiam.


  • Gobio Gobio, Del Toro i coma lubią to

#6 OFFLINE   cometopudge

cometopudge

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 02 wrzesień 2016 - 12:04

Radził bym następnym razem samemu tego nie ciąć i nie ściągać ponieważ przy ewentualnym patrolu będziecie sami uznani za tych co kłusują . Dzwonić na PSR. Oczywiście jak jest to jakaś rzeczka a my dobrze ją znamy i wiemy że nigdy PSR tam nie jeździ to wyjątek można zrobić.


Użytkownik cometopudge edytował ten post 02 wrzesień 2016 - 12:05


#7 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 02 wrzesień 2016 - 12:09

Radził bym następnym razem samemu tego nie ciąć i nie ściągać ponieważ przy ewentualnym patrolu będziecie sami uznani za tych co kłusują . Dzwonić na PSR. Oczywiście jak jest to jakaś rzeczka a my dobrze ją znamy i wiemy że nigdy PSR tam nie jeździ to wyjątek można zrobić.

 

Zlituj się... może jeszcze ryb tam naganiać ?


  • Zwierzu, coma i G_rzegorz lubią to

#8 OFFLINE   cometopudge

cometopudge

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 02 wrzesień 2016 - 13:03

Nie będę się litował nad tobą tylko jak zobaczę że ściągasz to zadzwonie na psr i zobaczymy kto się będzie nad tobą litował. Trochę myślenia nie zaszkodzi.


Użytkownik cometopudge edytował ten post 02 wrzesień 2016 - 13:04

  • maxtip lubi to

#9 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 02 wrzesień 2016 - 14:17

Nie będę się litował nad tobą tylko jak zobaczę że ściągasz to zadzwonie na psr i zobaczymy kto się będzie nad tobą litował. Trochę myślenia nie zaszkodzi.

Tylko z rozpędu nie wygadaj się,że to

twoje siatki dewastują. ;)



#10 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 wrzesień 2016 - 14:32

Nie będę się litował nad tobą tylko jak zobaczę że ściągasz to zadzwonie na psr i zobaczymy kto się będzie nad tobą litował. Trochę myślenia nie zaszkodzi.


Po co będziesz dzwonił? Lepiej wstąp do SSR i po problemie.

#11 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 02 wrzesień 2016 - 15:15

Nie będę się litował nad tobą tylko jak zobaczę że ściągasz to zadzwonie na psr i zobaczymy kto się będzie nad tobą litował. Trochę myślenia nie zaszkodzi.

 

A jak będę je niszczył po wyciągnięciu to co zrobisz? Mam nadzieję, że jednak się zlitujesz... jak sam piszesz trochę myślenia nie zaszkodzi.



#12 OFFLINE   zino1978

zino1978

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 02 wrzesień 2016 - 15:19

Radził bym następnym razem samemu tego nie ciąć i nie ściągać ponieważ przy ewentualnym patrolu będziecie sami uznani za tych co kłusują . Dzwonić na PSR. Oczywiście jak jest to jakaś rzeczka a my dobrze ją znamy i wiemy że nigdy PSR tam nie jeździ to wyjątek można zrobić.

Wiem o tym. Wcześniej dzwoniłem na PSR. Pytałem co mam z tym fantem zrobić i czy przyjadą. Nie mieli czasu i pewnie im się nie chciało jechać spory kawałek i potem jeszcze zapierdzielać z buta żeby ściągnąć kilka sznurów. Powiedzieli żebym ciął - to ciąłem :) Za drugim razem już nawet nie dzwoniłem. Ale należy pamiętać że w takim wypadku jeżeli by mnie naszła PSR jak ściągam sznury czy siaty - mam przesrane - bo jak udowodnić że nie moje? Lepiej najpierw zgłosić i zasugerować że jak nie mogą przyjechać to ja chętnie się nimi zajmę.


  • *Hektor* i Bander lubią to

#13 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 02 wrzesień 2016 - 15:33

Wiem o tym. Wcześniej dzwoniłem na PSR. Pytałem co mam z tym fantem zrobić i czy przyjadą. Nie mieli czasu i pewnie im się nie chciało jechać spory kawałek i potem jeszcze zapierdzielać z buta żeby ściągnąć kilka sznurów. Powiedzieli żebym ciął - to ciąłem :) Za drugim razem już nawet nie dzwoniłem. Ale należy pamiętać że w takim wypadku jeżeli by mnie naszła PSR jak ściągam sznury czy siaty - mam przesrane - bo jak udowodnić że nie moje? Lepiej najpierw zgłosić i zasugerować że jak nie mogą przyjechać to ja chętnie się nimi zajmę.

To miałem na myśli pisząc, że trochę myślenia nie zaszkodzi.



#14 OFFLINE   cometopudge

cometopudge

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 02 wrzesień 2016 - 15:54

A jak będę je niszczył po wyciągnięciu to co zrobisz? Mam nadzieję, że jednak się zlitujesz... jak sam piszesz trochę myślenia nie zaszkodzi.

Tak samo kłusol może niszczyć jak inny kto chce dobrze. Widzę że mało w życiu widziałeś a i myśleniem nie grzeszysz.



#15 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 02 wrzesień 2016 - 16:25

mam na to sprawdzony sposób  do ogniska i po kłopocie .



#16 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 02 wrzesień 2016 - 22:05

Też ciąłem takie coś w tym roku,niestety,wąż,który się tam dostał nie miał szczęścia,bo oczka były za małe :( .



#17 OFFLINE   cometopudge

cometopudge

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 02 wrzesień 2016 - 23:07

Tym wężem pewnie był Bander . Gość nie umie sobie wyobrazić sytuacji że nakrywa go psr jak tnie czyjeś siaty a służby go walą za to że je obrabia. To takie trudne do wyobrażenia przecież :D. Jak na typa co myśli.



#18 OFFLINE   Olczykim

Olczykim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jakub

Napisano 03 wrzesień 2016 - 10:07

Kol. cometopudge jeżeli uważasz że w momencie ingerencji w jakąś sieć czy inny feler PSR, SSR podepnie temat pod Ciebie zawsze przed faktem możesz wykonać telefon...

 

Osobiście mi nawet przez myśl by nie przeszła taka opcja lub była by to ostatnia rzecz którą bym się spodziewał ze strony PSR, SSR. Pracują tam ludzie raczej myślący... Prędzej bym się zastanowił czy zaraz nie wyłapie po gębie lub czy moje auto zaraz nie zostanie ozdobione w ciekawy sposób. Z drugiej strony nie zdarzyło mi się spotkać lub trafić na sytuację łamania przepisów, w przypadku wędkarzy posiadających dobry sprzęt. Zazwyczaj w sytuacjach gdy pewne rzeczy gryzą po oczach dotyczą osób starszych datowo... A jeszcze inaczej kłusownika rozpozna się z daleka, bo ta osoba idzie tylko po jedno... rybę... a to widać, słychać i czuć...

 

Kierujmy się zasadą: obserwuję - interpretuję - działam lub nie...


Użytkownik Olczykim edytował ten post 03 wrzesień 2016 - 10:10


#19 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 03 wrzesień 2016 - 10:28

Siatek wyciągam sporo .
Jak jest gumowa zawada napływam i lecę kotwicą po dnie potem tel 112 lub do straży.
Chcą aby nie ruszać ,ale ja mówię nie ma takiej opcji bo jestem splątany.
Czyszczę z żywych ryb tnę i palę lub przywiązuje butelkę wedle życzenia straży.
Nie zostawiam żywych ryb bo straż zabiera z siatką.
A raz znalazłem wydrę albo jakieś inne ustrojstwo nie znam się polowanie nie wyszło jej na zdrowie.


Dzwonić trzeba zawsze ponieważ często jest prowadzona obserwacja raz tak miałem i jest problem.
Dobrze że widzieli przez lornetkę jak wypuszczam ryby .

Użytkownik brig edytował ten post 03 wrzesień 2016 - 10:52

  • rothen i Bander lubią to

#20 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 03 wrzesień 2016 - 18:27

Nie będę się litował nad tobą tylko jak zobaczę że ściągasz to zadzwonie na psr i zobaczymy kto się będzie nad tobą litował. Trochę myślenia nie zaszkodzi.

Jak tak ostrożnie podchodzisz do siatek to co ty chłopie robisz w innych kłopotliwych sytuacjach w życiu  ^_^ 


  • Bander i tomibdg lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych