Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4890 odpowiedzi w tym temacie

#3881 OFFLINE   ktm777

ktm777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 23 luty 2020 - 16:51

A możesz przytoczyć jakieś liczby, jak się te wędki sprzedają? Czy piszesz, "co Ci się wydaje"?
 

 

Nie musi się wydawać, w ekonomii zależność jest prosta, wzrost popytu = wzrost cen, gdyby były problemy ze zbytem ceny poszłyby w dół. 


  • jbk lubi to

#3882 OFFLINE   Mario41

Mario41

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMosty k.Lęborka
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wysocki

Napisano 23 luty 2020 - 20:49

A według mnie wędki St.Croix nie są za drogie, tylko my w Polsce za mało zarabiamy ;)



#3883 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 23 luty 2020 - 23:02

A według mnie wędki St. Croix są za drogie w stosunku do jakości, którą reprezentują. Potrafię ocenić wartość bez oglądania się na to ile zarabiam, bo wiem, że jeśli nawet zarabiam mało, a jakiś kij mnie zachwyci, to i tak wcześniej czy później zdobędę środki, aby taką wędkę kupić. Nie róbmy z St. Croix firmy nr 1 na świecie, bo jest to tylko średnia półka. Jeśli chcą być w tym segmencie najdrożsi, to proszę bardzo, ich sprawa. Jeśli wzrost cen ich wyrobów przyniesie poprawę jakości wykonania, która to raczej kojarzy mi się ze sprzętem tańszym, to będzie to miało chociaż w części sens.



#3884 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 24 luty 2020 - 01:25

A według mnie wędki St.Croix nie są za drogie, tylko my w Polsce za mało zarabiamy ;)

Idąc tym tropem, Lamborghini to tani samochód, tylko "my w Polsce za mało zarabiamy"....

No zarabiamy marnie porównując z zachodnią Europą czy Skandynawią, co nie zmienia faktu, że 3,5tys za StC to przegięcie, bo cena nie jest adekwatna do jakości. I o to tutaj chodzi, a nie o zarobki. Zgadzam się ze wszystkim, co napisał powyżej @mohave.


  • kruz, strary i NAD BUGIEM lubią to

#3885 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 luty 2020 - 07:56

Ceny amerykańskie, mało zarabiamy... itd. Zatem pomińmy całkowicie ten kontekst i rozpatrujmy sytuację w odniesieniu do naszych, polskich realiów. A te są takie, że za przedmiotową kwotę, powiedzmy 3 tys. zł, robimy sobie z palcem w nosie patyka na praktycznie dowolnym blanku, topowych komponentach i wykonanego do tego perfekcyjnie pod względem technicznym i estetycznym. Może i zdarzyłyby się sytuacje, że komuś mimo to bardziej podejdzie seryjny SC, ale raczej zaliczyłbym je do wyjątków. Tym samym konkurencyjność cenową SC obiektywnie ocenić można raczej średnio.

#3886 OFFLINE   Mario41

Mario41

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMosty k.Lęborka
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wysocki

Napisano 24 luty 2020 - 08:06

Łowiłem wieloma wędkami różnych firm i zawsze brakowało mi w nich tego coś. I to coś znalazłem właśnie w wędkach St.Croix. Pomimo że w wędkach zdarzają się pęknięcia i nadlewki lakieru na omotkach których nie powinno być to walory użytkowe dla mnie są extra. Krzywego blanku jeszcze nie trafiłem :) . Tak naprawdę to nikt z nas jeszcze nie wie co reprezentuje sobą nowy St.Extreme. Jak pojawi się na naszym rynku będzie można go ocenić. Dla mnie przegięciem jest 195 stron wątku o wędkach ze średniej półki i w dodatku tak drogich :lol: To więcej niż na forum Lamborhini o Huracanie ;)



#3887 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 24 luty 2020 - 08:28

Jesli ze średniej to pal to licho,ale są też z niskiej i to jest doooooooooopiero hit........ :huh:


  • Jozi, gumowy i HoF lubią to

#3888 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 25 luty 2020 - 01:25

Jestem ciekaw na jakiej podstawie oceniacie tutaj jakość tych blanków. Nie są warte, są warte, słaba jakość, dobra jakość :)
  • kruz, Biesan i gumowy lubią to

#3889 OFFLINE   phelela

phelela

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów

Napisano 25 luty 2020 - 06:48

Jestem ciekaw na jakiej podstawie oceniacie tutaj jakość tych blanków. Nie są warte, są warte, słaba jakość, dobra jakość :)

Mnie w sumie też to ciekawi przecież dla kogoś st croix może być topem a np graphiteleader czy inna firma która wznosicie na piedestał średniakiem i na odwrót to wszystko nasze indywidualne odczucia , w wielu opiniach brakuje słów "moim zdaniem" tylko widzę próbę narzucania komuś jak powinno się je postrzegać .

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
  • Biesan i kotwitz lubią to

#3890 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1276 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 25 luty 2020 - 06:55

St.Croix ma bardzo szeroka ofertę ukształtowaną przez dziesiątki lat. Praktycznie można wybrać idealne wędzisko do potrzeb ( uwzględniając przy wyborze materiał, moc, długość). Oczywiście dla każdego modelu można znaleźć lepszy odpowiednik innej firmy. Ale kupowanie na zasadzie : " kup a się przekonasz" jest moim zdaniem słabym pomysłem. St.Croix jest dość popularny i można gdzieś pomacać gotowy wyrób przed zakupem. 

Dla mnie St.croix był pierwszym wyborem przy kompletowaniu sprzętu(już to mam za sobą i tylko łowię )dlatego ze mogłem wybrany model obejrzeć a często i sprawdzić nad wodą bo któryś z kolegów taki posiadał. Gotowce mi nie pasują to kupowałem blanki. Z wyboru jaki dokonałem jestem mega zadowolony i nie szukam św.graala .



#3891 OFFLINE   wojtek321

wojtek321

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 luty 2020 - 17:00

Chce kupić swoje pierwsze STC na szczupaka w oko wpadła mi taka wędka na szczupaka. jest to seria Premier. Chcę łowić przynętami od 10 do 40g wahadła i gumy. Ktoś łowił nim? Nie jest to najtańsza wędka stąd moje pytanie.



#3892 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 25 luty 2020 - 23:37

Za ~800zł wolałbym kupić na giełdzie coś innego, choćby używanego Avida, jeśli mocno zależy Ci na StC.

Żeby nie było, jedyny Premier, którego miałem, to casting długości ~2metrów, opisany do 42gr -moim zdaniem kij był mocno kołkowaty, np porównując z opisanym tak samo Batsonem Rx7.



#3893 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 26 luty 2020 - 06:28

Za ~800zł wolałbym kupić na giełdzie coś innego, choćby używanego Avida, jeśli mocno zależy Ci na StC.
Żeby nie było, jedyny Premier, którego miałem, to casting długości ~2metrów, opisany do 42gr -moim zdaniem kij był mocno kołkowaty, np porównując z opisanym tak samo Batsonem Rx7.

Batson Rx7 w moim odczuciu to ciepła klucha wiec trudno się nie zgodzić.

Premier spełni oczekiwania ale avid będzie fajniejszy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik gumowy edytował ten post 26 luty 2020 - 06:38


#3894 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1180 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 luty 2020 - 20:42

Za ~800zł wolałbym kupić na giełdzie coś innego, choćby używanego Avida, jeśli mocno zależy Ci na StC.
Żeby nie było, jedyny Premier, którego miałem, to casting długości ~2metrów, opisany do 42gr -moim zdaniem kij był mocno kołkowaty, np porównując z opisanym tak samo Batsonem Rx7.


Avid o podobnych parametrach nie będzie jeszcze bardziej kołkowaty od Premiera?

#3895 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 26 luty 2020 - 22:34

Avid o podobnych parametrach nie będzie jeszcze bardziej kołkowaty od Premiera?

Avida miałem tylko jednego - 8'6" do 21gr i wspominam go o niebo lepiej niż Premiera. Ale nie umiem powiedzieć nic o wędce na blanku, którego poszukuje @wojtek321.



#3896 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 luty 2020 - 06:51

Chce kupić swoje pierwsze STC na szczupaka w oko wpadła mi taka wędka na szczupaka. jest to seria Premier. Chcę łowić przynętami od 10 do 40g wahadła i gumy. Ktoś łowił nim? Nie jest to najtańsza wędka stąd moje pytanie.

Avid nie jest dobrym pomysłem pod szczupaka, chyba że z żyłką.

Osobiście jak miałbym wybierać, to zdecydowanie bardziej w jakieś shimano bym uderzył, np. w starego beast mastera.

Avid jest za sztywnym kijem bod szczupaka, bardziej będą spadać z niego ryby jak z miękkiego.



#3897 OFFLINE   ktm777

ktm777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 27 luty 2020 - 07:06

Jeśli chcesz spróbować kij St. Croix i typowo pod szczupaka, bierz tego Premiera, jeśli Ci nie podejdzie, bez problemu się go pozbędziesz. IMHO . 



#3898 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1276 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 27 luty 2020 - 08:50

Kij musisz dobrać do sposobu jak holujesz. Jeśli jesteś bierny i czekasz co zrobi ryba to niski moduł , kij głęboko pracujący. Jeśli od zacięcia narzucasz swoje warunki walki i dzięki temu nie dopuszczasz do luzu to możesz używać wędzisk sztywniejszych , o wyższym module. Z avidów miałem tylko jednego, inshore 20lb i nie miałem spadów. Teraz mam tournamenty czyli jeszcze sztywniejsze, 25lb i 30lb. Holuje szybko i ryby poniżej 90 cm mnie nie interesują.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  • golsyl i gumowy lubią to

#3899 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 27 luty 2020 - 16:11

Nie przewaliłem setek blanków. Ale z rozmów z rodbuilderami wnioskuję, że boron miał znaczenie jak wyższe moduły węgla raczkowały. Obecnie nie oferują przeskoku technologicznego w czułości blanków.
  • Sławek Oppeln Bronikowski, golsyl, gumowy i 1 inna osoba lubią to

#3900 OFFLINE   piotta25

piotta25

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 09:31

Witam czy ST.CROIX AVID AVC66MF
nada sie na sandacza z łódki?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych