Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4890 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   phantom72

phantom72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 05 lipiec 2014 - 22:15

SK2 jest jaki jest, jednym pasuje, innym mniej. Sam należę do tych "mniej" i też wolę go z grafitowym insertem i tak też zbroiłem Extremki. Jak łowiłeś czymś z SK2 i pasuje Ci do ręki to mówisz co chcesz i tak ma być zrobione.


Nie mowie ze mi nie pasuje z insertem,mam kije z sk2 i z insertem i bez( ba z insertem szczególnie w kolorze drewna wygląda rewelacyjnie), chodzi mi to ze ktoś kto uważa się za "specjalistę" od budowy kiji próbuje wciskac ludziom kit ze cos zostało źle zaprojektowane i na mus wymaga insertu, co jest delikatnie mówiąc gówno prawda.Decydując się na kij z pracowni ,licze ze ktoś potraktuje mnie poważnie a nie jak idiote.Tak jak pisalem wczesniej poza Panem Matusiakiem reszta rodzimych "wedkoskladaczy" z ktorymi sie kontaktowalem skutecznie zniechęciła mnie do patyków na zamówienie.

Użytkownik phantom72 edytował ten post 05 lipiec 2014 - 22:36

  • Rademenes i sharkfishing lubią to

#22 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 02 lipiec 2015 - 12:36

Seryjne kijki z serii Extreme mają stalowe przelotki? W opisach brak inf o tytanowych więc zapewne tak ale jakby ktoś mógł potwierdzić byłbym wdzięczny.  B)



#23 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 02 lipiec 2015 - 12:58

Tak, to stalowe Fuji SiC.



#24 OFFLINE   gammbler

gammbler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 10 lipiec 2015 - 12:58

witam potrzebuje informacji o realnym cw elitki 290 do 28 gr , czy idzie lowic glowkami do 25g +guma ,jak trzyma ryby i czy nie jest za palowata dziekuje

Użytkownik gammbler edytował ten post 10 lipiec 2015 - 13:44


#25 OFFLINE   Fudo

Fudo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 10 lipiec 2015 - 13:49

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich użytkowników forum. Na początek coś o sobie. Ryby łowie już kilkanaście lat, łowie tylko i wyłącznie metodą spinningową wszystkie odmiany ryb. Miejsca gdzie łowie to Wisła w okolicach Krakowa, pstrągowe dopływy Wisły w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, większość dużych  jezior w okolicach Krakowa i Powiecie nowosądeckim. Część roku przebywam za granica w Irlandii wiec zdarza mi się łowić łososie i wszelkiego rodzaju drapieżniki występujące w rzekach i jeziorach wyspy. W każdym razie przejdźmy do rzeczy. W dosyć szczególnych okolicznościach mam okazje nabyć wędki firmy jaką jest St. Croix. Mianowicie chodzi o modele LegendXtreme model: LXS76MF2, Legend Elite Salmon and Steelhead modele: LES86HF2 i LES90MHF2 oraz Trout Series TSS70LXF2. Teraz najważniejsza sprawa. Co panowie myślicie o tych modelach, chodzi mi konkretnie o te modele i parametry. Do jakich przynęt i technik waszym zdaniem nadają się najlepiej. Prosił bym szczególnie o opinie osoby posiadających te wędki oraz doświadczonych kolegów po kiju. Pozdrawiam Serdecznie.


Użytkownik Fudo edytował ten post 10 lipiec 2015 - 13:57


#26 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 10 lipiec 2015 - 14:20

Odpowiedzialem Ci w Twoim poprzednim poscie ale pewnie bedzie wykasowany wiec odpisze Ci tez tu.

Posiadam  LXS76MF2 co prawda nie w fabrycznym zbrojeniu ale blanki te same.

U mnie to "delegacyjny uniwersal" sandacze,szczupaki,raz nawet bolenie,okonie jako przylow.Dwa kawalki doskonale mieszcza sie wsamochodzie wiec kij jest caly czas uzbrojony w bagazniku   :D

Rewelacyjna wedka,bardzo duzy zapas mocy,na pierwszy rzut oka to makabryczny drag ale kij amortyuje nawet 20-cm okonki.

Swietnie trzyma rybe,naprawe czasami wydaje mi sie ze jest zrobiona z gumy.

CW do 18 gr to zart jak to w STC bywa,narazie wiecej jak 25 gr plus guma nie dawalem ale 25 gr nie robilo wielkiego wrazenia.

W opadzie przy spokojnej wodzie "gada" od 8 gr w gore.Przy 12-15 gr opad na twarde dno to trzesienie ziemi.Bardzo elektryczny.

Dlugosc pozwala na lowienie z brzegu ale z lodzi tez da rade (na lodke zabieram go rzadko bo wole 7 stop)

Bardzo fajny kompromis pomiedzy kijem sandaczowym i kijem na szczupaki. Kij dosc szybki i czuly zeby wyczuc i zaciac "sandacze dusiciele" a jednoczesnie kij nie jest pala ktora nagminnie gubi szczupaki czy okonie jak to bywa np: w TX-ach Phenixa

Raz byl na boleniach z lodki i tez zacial i wycholowal 4 ryby bez straty zadnej

Wiec jak widac to co na poczatku napisalem,kij uniwersalny 

Ja kupilem blank w ciemno i na ta chwile kij ma dozywocie.

Pozdrawiam

W.


  • slawito, Kmicic i Bartas93 lubią to

#27 OFFLINE   Fudo

Fudo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 10 lipiec 2015 - 14:50

A co jeśli chodzi o kij fabrycznie zbrojony? Słyszałem że w przeciwieństwie do Legend Elite, LegendXtreme ma trochę gorsze zbrojenie fabryczne.



#28 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 10 lipiec 2015 - 15:48

Kije fabryczne wcale nie są źle uzbrojone. Są uzbrojone poprawnie i jest to seria więc w większości przypadków jest omijana lub ganiona. Może w przypadku krótkich elitek można byłoby zastosować mniejsze o rozmiar przelotki ale te które są krzywdy im nie robią, a często są lepszej jakości niż wszelakie wymysły...
Legend Extreme jest uzbrojony w fuji Kr-system więc jest trendy i na topie ;) . Mnie osobiście KR nie przypadł do gustu. Jest głośny, ramki w najmniejszych przelotkach nie spełniają swojej roli tzn. plecionka się po nich nie zsuwa. 
Wolę tradycyjne zbrojenie ale to nie o gustach dyskusja. 


  • wicher_dziki_koń lubi to

#29 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 10 lipiec 2015 - 15:58

A co jeśli chodzi o kij fabrycznie zbrojony? Słyszałem że w przeciwieństwie do Legend Elite, LegendXtreme ma trochę gorsze zbrojenie fabryczne.

Wlasnie tak jak pisze @Kotwitz to bardziej kwestia gustu. Mi kompletnie nie pasuje rekojesc w fabrycznych kijach.nie dosc ze brzydka wizualnie to jeszcze cholernie ciezka. Fabrycznie zbrojony LXS76MF2 wazy w/g deklaracji producenta 135 gr moj zbrojony wazony waga jubilerska wazy 104 gr. Komentaz wydaje mi sie zbedny



#30 OFFLINE   Fudo

Fudo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 10 lipiec 2015 - 16:30

Czyli na gumy pod sandacz i na szczupaka LXS76MF2 się nadaje, a co jeśli chodzi o mniejsze przynęty z dolnego progu wagowego wędki? Producent jako dolny próg wskazuje 5g, jak kijek spisuje się z takimi gumkami bądź innymi przynętami?

Dziękuje za odpowiedzi odnośnie LegendXtreme, a co jeśli chodzi o pozostałe modele? Ma ktoś z nimi do czynienia?



#31 OFFLINE   Fudo

Fudo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 10 lipiec 2015 - 16:44

Jeszcze takie pytanie odnośnie Legend Elite Salmon and Steelhead modele: LES86HF2 i LES90MHF2 czy myślicie że bedą sie nadawały na Wisłe i duże jeziora, mam na myśli sandacze i szczupaki, sumy jako przyłów.

#32 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 10 lipiec 2015 - 16:44

Czyli na gumy pod sandacz i na szczupaka LXS76MF2 się nadaje, a co jeśli chodzi o mniejsze przynęty z dolnego progu wagowego wędki? Producent jako dolny próg wskazuje 5g, jak kijek spisuje się z takimi gumkami bądź innymi przynętami?

Dziękuje za odpowiedzi odnośnie LegendXtreme, a co jeśli chodzi o pozostałe modele? Ma ktoś z nimi do czynienia?

Pod gumy ale tez przynety twarde.Na sucho w tym kiju pracuje kilka centymetrow szczytowki wiec mozna nadac nawet twardej przynecie dodatkowa prace. Lowilem tez tym kijem w trolingu (rzadko to robie) przynetami typu minnow 7 lub 9 normalny ster i SDR lub husky jerk 12 z normalnym sterem. Co do tych dolnych 5 gr to nie probowalem. Tak lekko lowie innym kijem



#33 OFFLINE   Michał Rymacki

Michał Rymacki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Rymacki

Napisano 14 lipiec 2015 - 09:22

Witam, posiadam dwa kijki St. Croix Legend Elite Salmon & Steelhead LES86HF2 i LES90LM2. Oba kije są nieziemskie, pracę tego lżejszego możecie zobaczyć na tym filmiku (3 maj 2015, za jakość przepraszam, ale żona kręciła)), kijek do 11g, a szczupak 92 cm, i tak około 5 kg (oczywiście wypuszczony):

Filmik


Użytkownik Michał Rymacki edytował ten post 14 lipiec 2015 - 18:14


#34 OFFLINE   zander78

zander78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaLondyn
  • Imię:Maciej

Napisano 14 lipiec 2015 - 19:14

Witam
Przepraszam ze sie podczepie pod watek,ale chcialem podziekowac Wiktorowi za jego post bardzo konkretny i na temat.Za 3 tyg.odbieram taki sam kij z jednej z czołowych pracowni uświadomiłeś mi że to dobry wybór.Dzieki
  • Wiktor lubi to

#35 ONLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 14 lipiec 2015 - 19:28

A czy ktoś z Was, Panowie użytkuje model LXS70MLF2? Ciekaw jestem do ilu gram można komfortowo łowić kopytkiem 2'5 cala.



#36 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 14 lipiec 2015 - 23:34

A czy ktoś z Was, Panowie użytkuje model LXS70MLF2? Ciekaw jestem do ilu gram można komfortowo łowić kopytkiem 2'5 cala.

Tez jestem ciekawy bo sie na niego czaje  :D


  • pawello lubi to

#37 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 15 lipiec 2015 - 11:19

A czy ktoś z Was, Panowie użytkuje model LXS70MLF2? Ciekaw jestem do ilu gram można komfortowo łowić kopytkiem 2'5 cala.

 

Ja użytkuję kij na tym blanku, sprawdzę w tym tygodniu i napiszę.


  • Wiktor i pawello lubią to

#38 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 lipiec 2015 - 13:27

Stanisław Lem - świętej pamięci , tak się niegdyś wyraził - Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. Cytuję, bo jest tu coś na rzeczy..

Nie mam bladego pojęcia, skąd wzięło się to jak widzę, dość szeroko wyznawane ale i głupawe moim zdaniem przekonanie, jakoby StC były tradycyjnie niedoszacowane . Nie wiem skąd ta wiecznie żywa brednia wzięła swój rodowód . Może jest to pochodna z przeszłości - wrażenie po pierwszym , szerszym kontakcie z markowym sprzętem w Polsce , może dramatyczny brak rozeznania, może podatność na łatwe, lekkostrawne historyjki ..

W pewien sposób potwierdzałby moje przypuszczenia, brak podobnych ocen wobec innych, dużo mniej popularnych w Polsce wielkich producentów - Loomisa czy Lamiglasa .

Śmiało , kto będzie pierwszy ?

Selector jest nieprawdziwy, opisy fałszywe , w Park Falls pytani - nic ale to kompletnie nic nie rozumieją - o co nam chodzi  - jesteśmy znów straszliwie najlepsi i niepokonani :clappinghands:  

I Ty mario też ? :)


  • wicher_dziki_koń lubi to

#39 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 15 lipiec 2015 - 14:43

Stanisław Lem - świętej pamięci , tak się niegdyś wyraził - Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. Cytuję, bo jest tu coś na rzeczy..

Nie mam bladego pojęcia, skąd wzięło się to jak widzę, dość szeroko wyznawane ale i głupawe moim zdaniem przekonanie, jakoby StC były tradycyjnie niedoszacowane . Nie wiem skąd ta wiecznie żywa brednia wzięła swój rodowód . Może jest to pochodna z przeszłości - wrażenie po pierwszym , szerszym kontakcie z markowym sprzętem w Polsce , może dramatyczny brak rozeznania, może podatność na łatwe, lekkostrawne historyjki ..

W pewien sposób potwierdzałby moje przypuszczenia, brak podobnych ocen wobec innych, dużo mniej popularnych w Polsce wielkich producentów - Loomisa czy Lamiglasa .

Śmiało , kto będzie pierwszy ?

Selector jest nieprawdziwy, opisy fałszywe , w Park Falls pytani - nic ale to kompletnie nic nie rozumieją - o co nam chodzi  - jesteśmy znów straszliwie najlepsi i niepokonani :clappinghands:  

I Ty mario też ? :)

Przepraszam a Ty wstales dzisiaj lewa noga czy tam masz z urzedu??

Ja nikogo nie poprawiam bo za glupi jestem.Natomiast nauczono mnie czytac i pisac. Jezeli lowie kijem STC do zaokraglajac 18 gr i bez zadnego problemu zakladam 25 gr to moja wiedza bierze sie z tego co widze i czuje.Kij moze wiecej niz na blanku napisali. Jezeli do kija Phenixa do 14 gr zakladam 14 gr plus powiedzmy 10 cm guma i czuje ze strach tym rzucic (to czuc,naprawde,sprobuj). W tym przypadku wiem ze w/g kryteriow w ktorych spora czesc polskich wedkarzy zostala "wychowana" kij jest opisany do 14 gr koniec i kropka. Nikt a przynajmniej ja nie uwazam ludzi pracujacych w STC za glupcow. Ja chcac napisac chocby nieudolna ale zawze charakterystyke wedki staram sie uzywac slow ogolnie rozumianych. Jak widac nie zawsze....cale szczescie ze tylko mniejszosci nie dogodzisz  ;)


  • Jarek, la-bazooka i Haber92 lubią to

#40 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 15 lipiec 2015 - 15:13

A czy ktoś z Was, Panowie użytkuje model LXS70MLF2? Ciekaw jestem do ilu gram można komfortowo łowić kopytkiem 2'5 cala.

Mam ten kij tyle że w jednym kawałku. Maksymalnie łowiłem 12g + 4 cale smukły keitech i było komfortowo.przy gumie 2,5cala myślę że jeszcze 15gram ogarnie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych