Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4890 odpowiedzi w tym temacie

#1221 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 15 luty 2017 - 17:38

Czy jest ktoś w posiadaniu VIS70MHF. Jeśli tak to poproszę o opinie i wrażenia.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

#1222 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 15 luty 2017 - 17:46

Porównując wszystkie dane LES,ES i LXS mamy SCVI to 62,000,000 modułowy węgiel.W nowych elitkach (ES) doszła technologia TET,czyli żadna nowość bo było to już w Xtreme (LXS).Między Legend Xtreme a nową Legend Elite mamy generalnie te same blanki różniące się tylko kolorem i oznaczeniem na blankach po myślniku "B" Blue w Xtreme i "G" Green w ElitcZ

Z tabelki wynika,ze niektore blanki miedzy soba troche sie roznia,srednca dolnika,szczytu lub waga.


Użytkownik Darek64 edytował ten post 15 luty 2017 - 17:46


#1223 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 16 luty 2017 - 20:33

Używa ktoś AVS60ULF2? Ciekawi mnie jakiej wielkości przynęty obsłuży, tzn. oprócz jigów, przede wszystkim woblery. W ogóle interesują mnie wszystkie informacje o tym kijku.



#1224 OFFLINE   Haauki

Haauki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz/Koronowo/Gdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 22 luty 2017 - 08:42

Miał ktoś kiedyś w użytku St Croix Triumph 70MLF-2?? Interesuje mnie pod cięższego okonia i chudego szczupaka na niewielkich przynętach



#1225 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 22 luty 2017 - 14:51

Witam!
Podepnę się w tym miejscu z pytaniem, a mianowicie intryguje mnie ostatni ruch w kijach St.croix Les.. itd.. Osiągnęły już wyjatkowo niską cenę , pojawiło się ich mnóstwo na każdej aukcji jak i również na naszej giełdzie. Co w nich jest nie halo..? Zauważyłem takie zjawisko , że praktycznie po zakupie wędrują jako nówki lub lekko używane z powrotem na giełdę z niższą ceną. Avida jak się kupowało to na lata, ludzie zapewniają avidom dożywotki. A te elitki wyżej przecież stały. Czyżby Czajna???

#1226 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 22 luty 2017 - 14:58

Niższe serie jak Triumph, Mojo, etc są montowane w fabryce w Meksyku. Wszystko od Premiera w górę - Park Falls, USA



#1227 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 872 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 luty 2017 - 15:13

Osiągnęły już wyjatkowo niską cenę , pojawiło się ich mnóstwo na każdej aukcji jak i również na naszej giełdzie.

 

Wg mnie po zmianie LES na generację ES ceny tych pierwszych sporo zmalały. Wiele osób kupiło wymarzone kije w cenie Avida i jak się okazało, nie były to "złote grale" i trzeba szukać dalej...

Ja się cieszę i czekam na okazje :P


  • grzegorz197503 lubi to

#1228 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 22 luty 2017 - 15:15

No, ok, ale czemu ludzie się tych wędek "elitek les" pozbywają w takim zastraszającym tempie, zauważyłem , że niektórzy przed użyciem i to ze znaczną stratą.

#1229 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 22 luty 2017 - 15:18

Nie ukrywam, że próbowałem stać się potencjalnym nabywcą.

#1230 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 22 luty 2017 - 15:19

Wg mnie po zmianie LES na generację ES ceny tych pierwszych sporo zmalały. Wiele osób kupiło wymarzone kije w cenie Avida i jak się okazało, nie były to "złote grale" i trzeba szukać dalej...

Ja się cieszę i czekam na okazje :P

Jak dla mnie Tournament lepiej wygląda w "całokształcie" w porównaniu z LES :) Nowego ES nie obłowiłem więc się nie wypowiadam :)



#1231 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 22 luty 2017 - 15:20

Ja do wersji LES nie mam nic.Posiadam takowe i jestem b.zadowolony.A co odsprzedaży za niską cenę to ich sprawa.Należy się tylko cieszyć jak napisał kolega @elpojo powyżej.. ;)



#1232 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 luty 2017 - 15:56

Przecież poszła wyprzedażowa partia LES w USA (niestety tylko tam :() w mega niskich cenach. Jak sobie co niektórzy pościągali kilka wędek to swoją mieli za darmo a reszta na forum z zarobkiem. Teraz gdy takie nowe się sprzedaje za tysiaka, to trudno używkę sprzedać za 1200 (nawet jeśli się za nią 1500 zapłaciło)...

 

A że kije chodliwe to się bierze na testy i szybko sprzedaje gdy nie podejdzie. Straci się 100zł a nie 300-400 jak przy poprzednich cenach.

 

Tu nie ma nic trudnego do myślenia ;)



#1233 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 22 luty 2017 - 16:35

Taaa ;) Czyli Amerykańce zawaliły rynek. Jakoś mi w tym kraju trudno już w cokolwiek uwierzyć. A sprzedają już nawet chłopacy po 8 stówek. Ale co tam , spróbuję i ja to się przekonam. Dzięki Panowie za odzew.

#1234 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 22 luty 2017 - 17:27

Witam,
poszukuję blanku pod sandacza na lekko, głownie koguty i gumy od 4g -12g. Woda do 3m głębokości.
Rozważam zakup jednego z trzech blanków do zacięcia sztuk pow 80.cm
5S70MLF-B
5S610MLXF-B
5S63MXF-G.
Proszę o opinię doświadczonych użytkowników, mogących dorzucić jakieś porównanie pomiędzy pracą poszczególnych blanków.
Interesuje mnie czy dobrze pracują w dolnym zakresie CW i czy jestem w stanie zaciąć (przebić) sztuki pow 80 cm.
Powyżej 10g stosuję wersję castingową z której jestem bardzo zadowolony.

Zdaję sobie sprawę, że sporo na ten temat napisano, ale odnoszę wrażenie, że w dużej mierze są to opinie teoretyków lub brakuje mi porównań pracy tych blanków do siebie.

Rozważ AXS66MF. Miałem go w ręku na targach w Poznaniu, prawdziwa szpada, moim zdaniem idealny do sandacza na lekko z łodzi.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

#1235 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 22 luty 2017 - 17:35

Czy mógłby ktoś precyzyjnie opisać dolny i górny zakres wyrzutowy AVS66MHF (główka + 3-4 cale)? I czy mocno różni się ten kij z wersją castingową?

Przy 4 calowej gumie możesz ładować główki nawet do 35g, ale lekko nim nie połowisz, te 10 g opisane na blanku to ciut za mało , moim zdanie minimum to 15g całkowitej masy przynęty.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
  • elpojo lubi to

#1236 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 22 luty 2017 - 18:43

Jakis czas temu kupiłem sobie i ja taka Elitke, dokładnie LES76MLXF2 bodajże. Wszyscy maja, bede miał i ja. Pojawiła sie okazja na naszej giełdzie, nowka sztuka za kafelka z wysyłka. Mysle sobie, biore!

Kijek dotarł, uradowany rozpakowałem tubę, wyjąłem kij z pokrowca i przykrecilem kołowrotek (TP 4000 '11). I tak szybko jak go przykrecilem, to go odkręciłem, zapakowałem kij z powrotem w pokrowiec i tubę i powędrował do sprzedaży...

Tak dziadowsko zrobionego kija za tyle kasy nie widziałem... Omotki nadlane masakrycznie. Do tego wyważenie kija tak beznadziejne, ze przy 310g kołowrotku kij 230cm leciał na pysk...

Podobnie bardzo słabo wyważony był Trout Series TSS70LXF2. Tu jednak lepsze wykonanie niz w powyższej Elitce.

Od tej pory wiem jedno, nigdy wiecej seryjnego StC ;)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 22 luty 2017 - 18:44


#1237 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 22 luty 2017 - 18:53

No i Żbiku potwierdził moje przypuszczenia. Lepiej kupić blank i nasi mistrzowie zrobią robotę. Bez przyczyny Amerykańce nie robili by takich promocji.

#1238 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 22 luty 2017 - 19:02

Bardzo ciekawa kwestia została poruszona :)  nie ukrywam że też się czaiłem na nową Elitkę za tysiączka...ale chyba mi przeszło :ph34r:



#1239 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 22 luty 2017 - 19:15

Bardzo ciekawa kwestia została poruszona :)  nie ukrywam że też się czaiłem na nową Elitkę za tysiączka...ale chyba mi przeszło :ph34r:

Nowe ES-y wyglądają o niebo lepiej. Tak mi się bynajmniej wydawało jak machałem nimi w Poznaniu. W porównaniu do LES-ów jest spora różnica



#1240 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 22 luty 2017 - 19:45

No ale i cena już odpowiednia :lol:


  • cabage lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych