Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4890 odpowiedzi w tym temacie

#1881 OFFLINE   oktawiusz

oktawiusz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 23 listopad 2017 - 19:23

Do podobnych zadań używam PM610MF.Kij najlepiej sprawuje się w przedziale 40- 80 g.Trochę wyżej też da radę ale ja aż tak ciężko nie łowię. Dopiero od około 50 g czuć że kij się dobrze ładuje i wystrzeliwuje przynętę na spore odległości.Ogólnie to kawał kija o dużej mocy i dość mięsistym ugięciu.Jeżeli 100 g raczej okazyjnie a przeważnie trochę mniej to powinien spełnić Twoje oczekiwania.



#1882 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 26 listopad 2017 - 09:22

Witam.

Mógłby ktoś podać jak wygląda spacing w fabrycznej Elitce LES90MLF2(rozmiar, typ i ilość).

Pozdrawiam M.



#1883 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 14:05

Witam.

Mógłby ktoś podać jak wygląda spacing w fabrycznej Elitce LES90MLF2(rozmiar, typ i ilość).

Pozdrawiam M.

http://www.corona-fi...elhead/4,29,436

 

poszukać nie boli ;p

 

I nowe legend turnamnet Inshore wyszły na światło dzienne ;p

 

http://www.corona-fi...shore/4,30,1508


Użytkownik Derrek edytował ten post 26 listopad 2017 - 14:14


#1884 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 875 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 listopad 2017 - 15:05

Witam.
Mógłby ktoś podać jak wygląda spacing w fabrycznej Elitce LES90MLF2(rozmiar, typ i ilość).
Pozdrawiam M.

  

http://www.corona-fi...elhead/4,29,436
 
poszukać nie boli ;p
 

Darek chłopaku mógłbyś zacytować tekst w którym zawarta jest odpowiedź na pytanie kolegi?
  • Szymon82, coma i WojtekCIN lubią to

#1885 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 16:27

   Darek chłopaku mógłbyś zacytować tekst w którym zawarta jest odpowiedź na pytanie kolegi?

przecież wszystkie parametry jak i długość kija dolnika rączki ma jak na dłoni tam opisane ... nie wiem czego więcej chce



#1886 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 26 listopad 2017 - 16:57

Witam.
Mógłby ktoś podać jak wygląda spacing w fabrycznej Elitce LES90MLF2(rozmiar, typ i ilość).
Pozdrawiam M.

Jest jedna 9 stopowa http://www.anglerswo...Croix-Suggested
http://www.stcroixro...-building-parts

Użytkownik salmon1977 edytował ten post 26 listopad 2017 - 17:01

  • vako lubi to

#1887 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 445 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 listopad 2017 - 08:52

Ale w nowej czy starej, ze starej mogę podać wieczorem, nowej z torzitami nie mam. Starej, bo teraz jest ES.


Użytkownik drzejko edytował ten post 27 listopad 2017 - 08:55


#1888 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 listopad 2017 - 11:17

Może być i stara, i nowa.



#1889 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 11:50

No to będą dwa różne spacingi - stara była na ramce Y (New Concept), a nowa jest w Torzite (KR), co za tym idzie inne rozmieszczenie przelotek będzie. 



#1890 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 11:51

przecież wszystkie parametry jak i długość kija dolnika rączki ma jak na dłoni tam opisane ... nie wiem czego więcej chce

:doh:



#1891 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 13:02

Miałem napisać krótki test LXS70MHF2.

 

Łowiłem z pontonu, na Wiśle. 

 

1. Mam wrażenie że jest czulsza od mojej LXS76MF2 (ze starej serii, z 2014r.). Drgania przenoszone są aż po koniec tej specyficznej rękojeści. Nie wiem co zrobili ludzie z StC, ale nawet materiał z którego wykonane są uchwyt kołowrotka i rękojeść nie są takie same. W starej serii były czarne, twarde. W nowej - SKSS jest grafitowy, rękojeść (xtreme skin) też i mam wrażenie tzw. soft touch - jest aksamitna w dotyku. Być może to coś co zmienili, być może po prostu kij jest NOWY i z czasem się "wyrobi". 

2. Bardzo czuły szczyt - pokazuje pięknie opad, trącenia przynęty. Czucie główki od 10g +4" przy dobrych warunkach na twardym dnie idealne. 15, 20,25,30,35g + guma to już gada pięknie. Podbicie wzorowe, kij pozwala na agresywne prowadzenie koguta (najcięższy jakim rzucałem to było 25g). Pod woblerem nie próbowałem. Właściwości rzutowe - bardzo dobre przy średnim zakresie cieżaru (15g+), poniżej (10g) jest przyzwoicie, jednakże nie tak dobrze jak przy LXS76MF2. 

3. Zacięcie ryby - bez problemu. Tnie z nadgarstka (podobnie jak LXS76MF2). Ugięcie, hol pod rybą wzorowe. Kij na pierwszy rzut oka i "macanie" wydaje się być sztywny, nawet za sztywny. Jednakże w akcji pokazuje klasę. Zupełnie jak o oczko słabszy LXS76MF2 zachowuje się jak zrobiony z gumy, przez chwilę nie miałem wrażenia że ryba mi spadnie. 

 

Reasumując: 

Jeśli ktoś szuka kija do gum i kogutów w przedziale 10-35g plus przynęta, to jest to propozycja naprawdę godna polecenia. 


Użytkownik WojtekCIN edytował ten post 27 listopad 2017 - 13:06

  • malinabar lubi to

#1892 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 27 listopad 2017 - 16:00

http://stcroixrods.com/shop/ 



#1893 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 17:09

ktoś kupował kiedyś coś przez ich oficjalną stronę , bo chyba nie prowadzą sprzedaż wysyłkowej dalej niż USA i Kanada jak próbuje zakupić to jedynie mogę utworzyć  rachunek na Adres Kanady lub USA.


Użytkownik Derrek edytował ten post 27 listopad 2017 - 17:15


#1894 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 02 grudzień 2017 - 14:28

Witam.
Czy ktoś ma kijek na tym blanku: 5S66MLF-G Elite ?

#1895 OFFLINE   wiwo

wiwo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 02 grudzień 2017 - 23:54

Witam. 
Proszę o opis różnicy w odczuciach przy łowieniu /opad/ pomiędzy LXS63MXF a LXS76MF, Proszę o opinię kolegów, którzy posługiwali się tymi wędziskami.
Z góry dziękuję.



#1896 OFFLINE   peryskop

peryskop

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaTU i tam ale raczej tam
  • Imię:Piotr

Napisano 05 grudzień 2017 - 21:17

Hej czy ktoś z kolegów ma już może jakiegoś patyka z nowej serii LEGEND TOURNAMENT INSHORE ???



#1897 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 20:21

Pytanie o LXS70LF2- jakie realnie obsłuży gramatury, czy da radę poprowadzić wirówkę 0-1-2 i mały wobler?
Myślę o niej pod okonie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Jarek M lubi to

#1898 OFFLINE   starydrwal

starydrwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 12 grudzień 2017 - 11:07

Witam. Czy mogą koledzy doradzić na jakim blanku St. Coix warto budować kij do tzw. metody warszawskiej na sandacza? Rzeka ale miejsca pozanurtowe lub z minimalnym uciągiem. Przynęty to gumy 3'' i 5-7g. główka.



#1899 OFFLINE   Borissimo

Borissimo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 13:29

Chociażby po to, aby nie strzeliła przy pierwszym energiczym wyrzucie 30 gramowej przynęty.

 

 

[...]

Opisanych Elitek nie posiadam , mam 260 12 lb do 21 g - z duszą na ramieniu dobrałbym do niej 1.0 ...

 

 

Cześć :)

 

Po ponad miesiącu testów mam już jakieś wrażenia z używania ES96HF2 z plecionkąUnitiki 0.8 plus ciężarki 30, 35, 40, lub 45gr + guma do 12cm.

Dostałem dokładnie to czego oczekiwałem. Kij jest rewelacyjny. Pięknie pracuje, jest mega czuły, a wyrzut 45gr z linką 0.8 nie robi na wspomnianej plecionce wrażenia.

Osiągi jakie dostałem przy takim zestawie (odległość wyrzutu) to kosmos w porównaniu do tego co miałem wcześniej.

 

Dodatkowo przy tak cienkiej lince i sporym ołowiu - przy mocnych wiatrach (15kt w porywach do 20kt) z boku dalej można wyczuć dobrze branie przy szybkim nurcie szczecińskiej Odry na głebokościach 5-9m.

Inni często sie pakowali, a mnie udawało si wyciągąć 40cm pistolety :)

 

Jedynie co musze powiedzieć - nie miałem jeszcze na niej wymiara. Jak wspomniany zestaw zachowa się przy 1,5+kg rybie - życie pokaże i uczciwie napiszę :)

 

Jednym słowem, na rybach brakuje mi już tylko szczęścia :)


  • strary i mariusz! lubią to

#1900 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 12 grudzień 2017 - 14:21

1,5 kg to akurat nic . Kiedyś wybrałem się na wodę pozbawioną w mojej ocenie dużych ryb.A założę lekki zestaw - pomyślałem .Okazowy boleń zdemolował mi sprzęt , rozgiął w końcu agrawkę - zabrakło szczęścia. To taki szybki skrót z zabaw w finezyjne łowienie :) Myślałem , że mnie takie historie nie będą dotyczyć , a jednak.

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 12 grudzień 2017 - 14:25





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych