Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

San - występowanie pstrąga i lipienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   LukeFlyF

LukeFlyF

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 07 wrzesień 2016 - 16:15

Witam,

czy ktoś może się orientuje do którego miejsca na Sanie można śmiało połowić Pstrągi i Lipienie? Od pewnego czasu staram się odwiedzać różne miejsca od Dynowa w górę rzeki, odwiedziłem większość miejscówek aż do Ulucza i nigdzie pstrąga nie złapałem same klenie, brzany i świnki. 

staram się namierzyć takie miejsce bo dojazd z Rzeszowa trochę schodzi do Leska  a jak wiadomo każda minuta nad wodą jest bezcenna  :)



#2 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 07 wrzesień 2016 - 16:52

Teraz raczej nie nastawiłabym się na łowienie pstrągów zważywszy na okres ochronny...



#3 OFFLINE   LukeFlyF

LukeFlyF

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 07 wrzesień 2016 - 20:19

Wiadomo że się nie nastawiam teraz na łowienie pstrągów w tym okresie, pytam przyszłościowo



#4 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 07 wrzesień 2016 - 20:24

Cały odcinek specjalny i kawał wody od ujścia Hoczewki, czyli już poza OS-em, przykładowo Łączki były pstrągowo atrakcyjne.

#5 OFFLINE   LukeFlyF

LukeFlyF

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 07 wrzesień 2016 - 21:06

Kiedyś wybrałem się do Manasterza który jest troche niżej od Łączek i tam też połowiłem pstagi i lipienie. A poniżej Sanoka np. w Mrzygłód czy tam już jest przewaga klenia czy jescze domuniuje pstrąg ? 



#6 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 07 wrzesień 2016 - 21:19

Kiedyś wybrałem się do Manasterza który jest troche niżej od Łączek i tam też połowiłem pstagi i lipienie. A poniżej Sanoka np. w Mrzygłód czy tam już jest przewaga klenia czy jescze domuniuje pstrąg ?

Nie znam aż tak Sanu poza OS-em. Łowiłem w Łączkach i nieco powyżej czy poniżej (nie pamiętam cholerka), ale pstrągowo było ok.

#7 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 07 wrzesień 2016 - 21:26

Też bym się chętnie dowiedział jak to z tymi lipasami i pstrągami wygląda np. poniżej mostu w Postołowie.



#8 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 08 wrzesień 2016 - 00:32

Obawiam się, że będziesz musiał jednak cisnąć z Rzeszowa do tego Leska ;)

Pstrągi poniżej Sanoka to raczej przypadek i tylko wczesna wiosna.

Z 12 lat temu łowiłem piękne lipienie na muchę w listopadzie w Międzybrodziu. W zeszłym sezonie zwiedziłem spory odcinek Sanu poniżej Sanoka w poszukiwaniu głowacicy, ale oznak żerowania lipieni nie stwierdziłem.

Co ciekawe, po udrożnieniu Sanu w okolicach Przemyśla sporo gatunków ryb ciągnie w górę rzeki w poszukiwaniu tarlisk i żerowisk.

P.S. Potokowce i tęczaki naście lat temu łowiłem w okolicach m.Słonne, ale to były zarybienia ZO Przemyśl


  • LukeFlyF lubi to

#9 OFFLINE   LukeFlyF

LukeFlyF

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 08 wrzesień 2016 - 09:46

Dzięki wielkie za informacje, też parę razy byłem w Słonnym w ostatnich dwóch latach, piękne miejsce ale kabana już nie uświadczysz :( Tragedii nie ma z tym Leskiem w sumie to tylko półtorej godziny drogi ale miałem mała nadzieję że może gdzieś niżej Sanu też można fajnie połowić. 



#10 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 08 wrzesień 2016 - 10:01

"... ale miałem mała nadzieję że może gdzieś niżej Sanu też można fajnie połowić."

---------
Fajnie nie połowisz. Te ryby tam to przypadek tak jak na każdej rzeczce wpadającej do Sanu.
Lipienie na tym odcinku są na każdej końcówce płani (płyciutka, szybsza woda) czy na szybkich wlotach. Tam mozna wlasnie spotkać niedobitki pstrąga i glowacicę.

#11 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 09 wrzesień 2016 - 06:52

Sporo łowię na odcinku Sanok - Dynów i potwierdzam to co koledzy piszą.

Pstrąg sporadycznie, więcej już go łowiłem w ujściowych odcinkach małych dopływów, oznak żerowania lipienia nie uświadczyłem, tak jak i głowatki - choć o niej słyszałem z wiarygodnych źródeł. 

Jak dla mnie to pstrąg/lipień od Sobienia w górę. 



#12 OFFLINE   lipien84

lipien84

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Lokalizacjalangesund
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kielza

Napisano 26 maj 2018 - 14:17

Jak tam San... szykuje sie ktos na Lipienie w czerwcu ?  z roku na rok coraz slabiej z lipieniem na tym odcinku.... jak cos zejdzie z oesu to do laczek jeszcze sa rybki ale im nizej tym gorzej .... ma ktos wiesci z wody  ?

Załączone pliki



#13 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 27 maj 2018 - 08:30

Podobno jest z nim "nieźle" (usłyszane). Sam nie sprawdzałem ale myśle że do lat 2000-2010 dużo im brakuje.
  • Rodu i Franc lubią to

#14 OFFLINE   Ballantise

Ballantise

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaRZESZÓW
  • Imię:Daniel

Napisano 27 grudzień 2020 - 12:06

troszkę chciałbym odświeżyć temat pstrągów na Sanie w okolicach Dynowa.

Z wpisów sprzed kilku lat idzie wywnioskować że pstrągi to są na Sanie dopiero od Sobienia i w górę rzeki (nie biorę pod uwagę OS). A czy któryś z szanownych forumowiczów wie jak wygląda sytuacja z tą piękną rybą na odcinku KP&L od Dynowa w dół rzeki. Generalnie chodzi mi o okręg Przemyśl. Wg informatora w ich okręgu na Sanie są trzy odcinki KP&L. 

 

• odcinek I-od 700 mb poniżej mostu drogowego na Sanie w m. Dynów do 400m poniżej ujścia potoku Harta do Sanu

• odcinek II – od 300 mb powyżej ujścia potoku Dylągówka (Sielnica) do 1000 mb poniżej ujścia potoku Drohobyczka do Sanu
• odcinek III –300 mb powyżej mostu drogowego na Sanie w Iskani do kładki na Sanie w miejscowości Bachów


#15 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 27 grudzień 2020 - 14:52

Jakieś tam wpuszczane teczaki łowili. Oczywiście jak sobie wpuścili. Filmiki na YT były.

#16 OFFLINE   Ballantise

Ballantise

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaRZESZÓW
  • Imię:Daniel

Napisano 27 grudzień 2020 - 16:29

Przyjdzie luty, pojadę i sprawdzę co tam w trawie piszczy 😀

#17 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 27 grudzień 2020 - 23:48

odcinki rzeczywiście usystematyzowane jako KP&L i o ile jeszcze odcinek w Dynowie w tym roku był zasilony pstrągiem potokowym i tęczakiem (po wysokiej wodzie w tym roku na Sanie już ciężko je złowić) to na dwóch pozostałych odcinkach trafienie pstrąga graniczy z cudem. O lipieniu można zapomnieć. Można tam połowić klenie, brzany, trafiają się bolenie.

#18 OFFLINE   rally

rally

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • Lokalizacjapiękne Podkarpacie :)
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 grudzień 2020 - 13:02

Jeśli chcesz połowić pstrągi w Dynowie, dowiedz się kiedy będzie zarybienie i masz pewnie ok. tygodnia do dwóch, aż miłośnicy rybiego mięsa wyłowią większość. Niestety, tak to i teraz wyglądało. Do pewnego czasu były, później zamieniły San na zamrażarki. 

Jesienią spotkałem gościa który mówił że łowi bardzo często powyżej mostu w Dynowie, i łowienie na białego robaka pstrągów się mu po prostu znudziło.......bo małe, bo biorą jak głupie, itd.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych