Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wodery do bioder

wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 12 lipiec 2014 - 12:52

Stomilowskie czarne miałem. Przeżyły kilkanaście lat w tym mrozy. O rozwijaniu na zimę, czy konserwacji nie słyszały.
A Jaxona miałem pół sezonu. Do pierwszego wyjścia na mróz na pstrąga. Miękka guma stała się dziurawą gumą w kilku miejscach gdzie się zginały. Nie wiem jednak co to był za model bo kilka lat temu to było.

#62 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 15 lipiec 2014 - 21:30

Dzięki wszystkim za uwagę. Przymierzałem te PROSY, wyglądają solidnie ale cholernie ciężkie. 



#63 OFFLINE   ummagumma

ummagumma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 15 lipiec 2014 - 22:30

A Lemigo? Swoje już drugi sezon eksploatuje, głównie nad wartą i póki co jest ok.

http://skleplemigo.pl/category/wodery

Użytkownik Hydro edytował ten post 15 lipiec 2014 - 22:33


#64 OFFLINE   MIKUL

MIKUL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 22:49

W sklepach bhp nadal można dostać fagum stomil czarne. Nie do zdarcia

#65 OFFLINE   tetsu

tetsu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 19:18

Tylko i wyłącznie STOMIL nie do zajechania a już nie raz zaliczyłem wpadke na ostre kamienie i nic!!! wodery całe i kolana też :)


Użytkownik tetsu edytował ten post 16 lipiec 2014 - 19:18


#66 OFFLINE   DzidaPN

DzidaPN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 25 luty 2015 - 15:42

Witam mam pytanie czy ktoś z was miał do czynienia z takimi woderami? http://allegro.pl/sp...5059545804.htmlponieważ nie są one całe z gumy wydają mi sie idalne na lato nie będzie w nich pewnie tak gorąco no i co najważniejsze są lżejsze i nie krępują tak ruchów (tak mi sie wydaje) ale nie wiem czy nie przedrą się one zbyt szybko o jakieś gałęzie lub coś w wodzie z góry dziekuje za odpowiedz :)



#67 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 25 luty 2015 - 16:14

Raz, że to nie ten dział (powinno wlecieć do ubioru). Dwa - są już różne tematy o woderach, można się podczepić. Trzy - to nie są wodery, ale spodniobuty ;) Cztery - ze zdjęcia nie obadamy, czy są poprawnie wykonane. Takie materiałówki powlekane gumą być całkiem akceptowalnym produktem lub totalnym szrotem. Cena jest podejrzanie tania, czyli poniżej wszelkich klasycznych budżetowych produktów (Jaxon itp.). Grzać będą tak samo jak gumiaki, bo powietrza to nie przepuszcza.



#68 OFFLINE   Adrian K

Adrian K

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Kasprowy

Napisano 26 luty 2015 - 15:05

To jest zwykła cerata, kumpel sie połasił nie wytrzymały jednej wyprawy 


  • dziamber lubi to

#69 OFFLINE   DzidaPN

DzidaPN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 02 marzec 2015 - 21:43

Adrian K. Dzięki za odpowiedz króta i konkretna :P Lepiej wydac hajsik na woblerki Pozdrawiam



#70 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 06 marzec 2015 - 21:00

Panowie, stoję przed decyzją nabycia woderów. Rozważam dwa typy Vision - między Ikon Zip, a Opas Zip. Różnica cenowa to kilka stów. Łowię zarówno z brzegu, jak i z wody. Często w trudnych technicznie warunkach. Które polecacie?;)



#71 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 07 marzec 2015 - 10:56

A czemu koniecznie z zamkiem chcesz brać?

#72 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 13:46

Z zamkiem, czy bez?;) Nie mam szczególnego parcia na zamek. Zastanawiam się między Ikon a Opasami. Ten zamek w Ikonach i Opasach jest wodoszczelny?



#73 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 07 marzec 2015 - 19:13

Zamek wodoszczelny, ale dość często to pierwsze miejsce gdzie zaczyna lecieć woda. 

Wszystko jest kwestią zasobności portfela, jeśli nie robi Ci wielkiej różnicy czy wydasz 800zł czy 1300zł to weź droższe, mają lepsze właściwości oddychające (ale to działa w przypadku gdy więcej chodzisz niż brodzisz i odpowiednio się ubierasz pod spodem). 

Ja poszedłem w wariant ekonomiczny, kupiłem Ikony z myślą, że jeśli po 2 sezonach mi padną to kupię sobie drugą parę, na kolejne dwa lata (po rabacie wyjdzie mi tyle co 1 para droższych gaci). Leci już 3 sezon bez przecieków, jestem zadowolony, a nie oszczędzam ich, choć szanuję. 



#74 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 20:23

Różnica cenowa to Ikon 1290, Opas 1750 zł. Mowa oczywiście o Zip. Przemawiają za Opasami lepsze właściwości oddychające, o których wspominasz. Poza tym sprzęt z tej półki nie powinien zawodzić przez kilka najbliższych lat. Szanowanie woderów to podstawa. Co masz na myśli pisząc " odpowiednio ubierasz się pod spodem"? Bieliznę termoaktywną pierwszej warstwy czy coś jeszcze dodatkowego polecasz?



#75 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 07 marzec 2015 - 20:54

Ja pisałem akurat o wersjach bez zamka.

Zależy ile łowisz, czy raz w tygodniu, czy 150 razy w roku. Ja jestem przy tej drugiej liczbie i stwierdziłem, że 2 dobre pary gaci zawsze będą lepsze od jednej bardzo dobrej, tym bardziej że serwis Vision jest świetny - dwa lata spokoju. 

 

Odpowiedni ubiór pod spodem, oznacza właśnie termoaktywną bieliznę, druga warstwa jakiś polar. 



#76 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 21:04

Co do częstotliwości łowienia to kilka razy w tygodniu. Poza tym, aby nie używać ciągle tych samych woderów, zamiennie będę stosował spodniobuty i wodery Lemigo. O nie zawodnym serwisie Vision słyszałem od niejednego użytkownika. To się chwali. Zastanawiam się jeszcze nad zwykłymi Opasami za 1290, a Opasami Zip z zamkiem. Ciekawi mnie szczególnie różnica materiału jednych i drugich. 



#77 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 07 marzec 2015 - 21:41

Wydaje mi się, że materiał jest ten sam, ale przedzwoń do chłopaków z Visiona to powiedzą Ci co i jak. 



#78 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 22:12

Na pewno model z zamkiem jest o tyle bardziej komfortowy np. przy ściąganiu. Skontaktuję się ze sklepem i będę mądrzejszy;)



#79 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 05 maj 2015 - 09:54

.


Użytkownik Kaskader edytował ten post 06 maj 2015 - 17:43


#80 OFFLINE   zgbietko

zgbietko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 grudzień 2016 - 12:40

Witam,
Wpadły w moje ręce wodery Lemigo 987, jeszcze nie były testowane w terenie, ale zastanawia mnie przeznaczenie szpica na pięcie. Jego wykonanie wskazuje że nie znalazł tam się przypadkowo. Czy ktoś wie do czego on służy?

Załączony plik  szpic.jpg   36,05 KB   13 Ilość pobrań







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych