Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleń monster


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 28 czerwiec 2006 - 21:13

Z tym sprzętem na bolki, to chyba troszkę za lekko... Ja na Wiśle poniżej 21 gr + zyłka 0,20mm+ bym nie schodził przy polowaniu na bolenie. Gratuluje przygody - wrażenia pozostają w pamięci do końca życia. Ja raz byłem świadkiem jak mój szwagier zaciął brzanę na bardzo solidny zestaw (żyłka balzer siglon 0,35 na przyponie). Nie wyregulował hamulca na kołowrotku i żyłka strzeliła jak nitka. Miało to miejsce około 10 lat temu na Dunajcu. Śmialiśmy się później, że musiał zahaczyć ubota, bo po zacięciu ryba jakby nigdy nic płynęła pod prąd nie dając się podciągnąć do brzegu nawet o centymetr. Chciałem tylko zobaczyć tą rybę...
Co do plecionki to wszystko zależy od przejrzystości wody. Na Wiśle spokojnie można używać plecionki, ale już np na Dunajcu przy niskiej wodzie boleń zanim udeży to ogląda łuski na woblerze :D

Pozdrawiam



#22 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 28 czerwiec 2006 - 21:48

@ Remek

jeżądziłes na Wartę do krajkowa? Możesz mi jakoś przyblirzyc to miejsce na PRV?
Będe wdzięczny

@ radeqs
bardzo celna uwaga, z tą plecionką. Nigdy nie miałem nawet brania bolenia na zestaw z plecionką jak woda się klarowała w Warcie. W praktyce oznacza to, ze od drugiej połowy maja trzeba było zamienic pleciugę na monofil. Klenia nigdy nie złowiłem na plecionkę, choc wiedziałem, że sa w łowisku i żerują. W tym roku stosuje żyłke 0,22 i jest OK.


#23 OFFLINE   Gromit

Gromit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 28 czerwiec 2006 - 22:33

Sebek,mamy zakład do końca roku a Ty chciał byś juz dziś skończyć zabawę :mellow: A tak naprawdę to szkoda że chociaż go nie zmierzyłeś :mellow: Fajnie potrzymać taką rybkę za ogonek :D
Jeszcze do Ciebie przyjdzie ...


Pozdrawiam Gromit

#24 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 28 czerwiec 2006 - 22:56

Rognis kiciuniu :mellow: ...piekna sprawa :mellow: , niesamowita i pozostajaca w pamieci . Nie robie problemu z faktu niezmierzenia czy nawet braku zdiecia ...tej chwili nikt Ci nie odbierze . Trzeba tez docenic Bolenia ktory potrafil wygrac ....profesor !!!
dal sie skusic na...no wlasnie ..na co ? , co to za ulubiona przyneta ? mi mozesz napisac , ja nikomu nie powie... hi,hi,hi
nie zaszkodzi znowu go poczestowac , moze mu zasmakowala :mellow: , powodzenia w podchodach :D

#25 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 29 czerwiec 2006 - 08:55

Tak mu zasmakowała, że zabrał ją ze sobą i może mu zaszkodzić.

#26 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2006 - 20:04

@Radegs,

dzięki za cenną uwagę dotyczącą plecionki. Na szczęście nie dotyczy ona dużych rzek nizinnych, na których łowię bolenie :D
Nawet na Narwi nie zauważyłem aby plecionka zminejszała ilość brań bolków. :mellow:


@All,

dzięki za słowa otuchy. :D Mam nadzieję, że będzie mi kiedyś dane spotkać się jeszcze raz z taką wielką rapą.

@Jurek,
to prawda, tej chwili mi nikt nie odbierze... Niezapomniany hol. :mellow:


#27 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 czerwiec 2006 - 20:36

Rognis robalu jeden, ale nawet na prośbe Jurka nie powiedziałeś na co go dorwałeś... normalnie krecha jak z warszawy na opaski na odrze kolo słubic, któe dzisiaj oglądałem :mellow:

#28 OFFLINE   Xavi

Xavi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Lis

Napisano 29 czerwiec 2006 - 20:57

He he, dajcie spokój, każdy wędkarz musi miec coś tajemniczego w zanadrzu :D Mogę od siebie napisać, że to na pewno skuteczna przynęta, skoro skusiła tak wielką rapę :mellow: Teraz to pewnie i ja będę miał krechę do Słubic :lol:

Pozdrawiam

#29 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 czerwiec 2006 - 21:31

<_< <_< <_<


co ja ci będę mówił...

#30 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 czerwiec 2006 - 07:57

@Seba

wczoraj jak zacziłem się pod wieczór na wislanej skarpie, gruchnął przy mnie kilka razy taki... co najmniej 4kg. Moze to jakis tarpon był, a nie bolen, nie wiem. Potwornie agrsywny atak, uleje wyskakiwały na piasek. Niestety, miało to miejsce za ogromym krzakiem który powodował że woda właściwie stała w miejscu. Nie wiem czy na takiej miejscowce prawie ze stojaca woda bolo jest w ogole do wyjecia ? :huh:

#31 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 czerwiec 2006 - 07:59

@friko wszystko jest mozliwe, pytanie tylko czy Twoje nerwy wytrzymaja tyle

#32 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 czerwiec 2006 - 08:06

No nie wiem mifek. To nie jest glupi maly bolo wiesz. Taki stary cwaniak na stojacej wodzie ma sobie czas obejrzec co i jak. No i, jako ze akcja dramatu rozgrywa sie pod warszawa, troche oferty sklepowej w wodzie juz widział. Moze bardziej doswiadczeni boleniarze cus pomoga :unsure:


#33 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 czerwiec 2006 - 08:10

jedno jeste pewne friko. musisz srpobowac :mellow: <_<

#34 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 czerwiec 2006 - 08:12

Ale czad. Byłoby piękne zdjęcie. Powodzenia następnym razem. Mnie w tym sezonie trocie robiły w konia więc smak zawodu znam aż za dobrze...

#35 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 sierpień 2006 - 18:53

Wczoraj odwiedziłem moją miejscówkę gdzie miałem spotkanie z tą wielką rapą.
Bolenie są, jednak przesunęły się kilkaset metrów w górę rzeki. Są teraz blisko głównego przelewu.
Udało mi się złowić 3 rapy, jednak wielkości do 50 cm. :D
Osobiście uznaję to miejsce za jedne z najlepszych rapowisk na warszawskiej Wiśle. Rap jest całe stado i są to osobniki w bardzo różnych rocznikach. Wczoraj te większe nie chciały brać bo miałem tylko delikatne dotknięcia w przynęty. Miejsce nie należy do najłatwiejszych bo ciężko się rzuca ze względu na wszędobylskie drzewa. Niestety przez te drzewa, części łowiska nie da się dobrze obłowić i skutecznie poprowadzić przynęty. Jednak mam nadzieję, że znowu dobiorę się do tych większych ryb.
Co ciekawe, wczoraj zaobserwowałem potwornie wielki atak ogromnej rapy. Mam nadzieję, że to ta z którą się już spotkałem. :mellow:

#36 OFFLINE   Singor_ths

Singor_ths

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2006 - 11:36

to chyba ja sie rusze tam tez bracie..:mellow:.moze w czwartek mi sie uda wieczorkiem wyskoczyc:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych