Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie, Sandacze a wiązanie przynęt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 15 wrzesień 2016 - 20:14

Witajcie koledzy zakładam ten temacik względem tego iz mam problem odnosnie tego czy podczas lowienia Boleni oraz sandaczy przy uzyciu woblerów stosowanie przyponów stalowych badz wolframowych wpływa negatywnie(o ile wpływa) na prace woblera i efekty połowu? Jakie sa wasze doswiadczenia w tym temacie? Jakies sprawdzone spsoby aby nie wplywaly negatywnie na wyniki lowienia azeby uniknac szczupakowych obcinek? Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami.

 

Pozdr



#2 OFFLINE   Osin

Osin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaWołomin
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 wrzesień 2016 - 20:37

Kamil pewnie łowię na tej samej wodzie. spójrz na przejrzystość wody tam gdzie łowisz i sam odpowiedz sobie czy to może mieć wpływ na brania. Wg mnie nie ma. Tylko mocą dobrze dopasuj ja zawsze używam przyponów o wytrzymałości mniejszej od podanej wytrz. plecionki tak o jedno ,oczko' bo i tak pęknie na weźle

#3 OFFLINE   HoF

HoF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Sz
  • Nazwisko:H

Napisano 15 wrzesień 2016 - 22:15

Ile razy przy boleniach zdarzyły Ci się obcinki ? 


  • cyprys19 lubi to

#4 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 16 wrzesień 2016 - 06:22

Tu raczej nie chodzi o obcinki przy boleniowaniu(przyłów).Chodzi o to że idąc brzegiem rzeki człek chce jednym zestawem obsłużyć bolenie i sprawdzić przy okazji na miejscówce czy nie ma szczupłego.Ja również mam ten problem i dylemat czy zakładać stalkę a nie chce mi się targać dwóch zestawów przez parę kilometrów...

Użytkownik huligan77 edytował ten post 16 wrzesień 2016 - 06:24

  • fiszka lubi to

#5 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • Imię:Darek

Napisano 16 wrzesień 2016 - 07:54

Akurat w tym ostatnim przypadku wydaje mi się, że jest bardzo proste rozwiązanie. Zamiast targać dwa zestawy, do końca plecionki wiążesz agrafkę. I teraz jeśli polujesz na bolka to zakładasz boleniówkę. A jak szukasz szczupaka, to przynętę z podpiętym już przyponem. I sobie po prostu zmieniasz przynęty w zależności na co polujesz. Albo szczupak z przyponem, albo bolek bez przyponu. Zawsze to lepiej niż dwie wędki targać.
No chyba, że nie zrozumiałem pytania...

Co do pierwszego pytania to się nie wypowiem.

#6 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 16 wrzesień 2016 - 08:32

Wiem że tak niby można ale nie lubię takich połączeń tandemowych,linka-agrafka-stalka-znów agrafka i przynęta...Ale z drugiej strony lepiej tak niż obcinka.

#7 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 16 wrzesień 2016 - 08:59

Można rozważyć gruby fluorocarbon. W wodzie nie widoczny a ze szczupakami daje radę. Z tego co kojarze Stefan Trumsted we fly vs Jerk 7 mówił że używa 0,40 i nigdy go nie zawiódł. A pajki łowi takie jakich u nas ze święcą szukać

#8 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 16 wrzesień 2016 - 12:41

Ile razy przy boleniach zdarzyły Ci się obcinki ? 

 

Nie ma co generalizować, są miejsca że obcinki zdarzają się bardzo często. Mam takie mety gdzie na boleniówki w expresie walą szczupłe i okonie aż trzeszczy, a nawet i kleniom się zdarzało i nie są to przypadki z cyklu "raz do roku".



#9 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 16 wrzesień 2016 - 14:19

Złowiłem w życiu setki szczupaków i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się "obcięcie" żyłki (o plecionce nie wspominając).

Dlatego na żadne ryby łowione na spinning nie stosuję żadnych "przyponów".

 

jak łowię na woblery - sama agrafka, jak na obrotówki/wahadłówki - agrafka z krętlikiem.

 

Ostatnio używam maleńkie spinki jak poniżej - bardzo wygodne do ekspresowej zmiany przynęty, szczególnie zmarzniętymi palcami.

Maleńkie, ale wytrzymałe - w najmniejszym rozmiarze wytrzymała siłowy hol suma.

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  spinka.jpg   15,09 KB   31 Ilość pobrań


#10 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 16 wrzesień 2016 - 14:24

Lucky you... Mnie tam pare obcinek sie przytrafilo, dlatego nawet przy okoniowaniu mam cieniutki przypon metalowy.

Rybom jakos nie przeszkadza :)


  • coma lubi to

#11 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 16 wrzesień 2016 - 18:01

Złowiłem w życiu setki szczupaków i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się "obcięcie" żyłki (o plecionce nie wspominając).

Dlatego na żadne ryby łowione na spinning nie stosuję żadnych "przyponów".

 

:doh: Wez bo jeszcze ktoś Ci uwierzy i będzie seryjnie kolczykować szczupaczątka i szczupaki.



#12 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 16 wrzesień 2016 - 18:53

:doh: Wez bo jeszcze ktoś Ci uwierzy i będzie seryjnie kolczykować szczupaczątka i szczupaki.


Też tak miałem kilka dobrych lat, do czasu aż w ciągu tygodnia mialem dwie obcinki. Jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz

#13 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 16 wrzesień 2016 - 20:06

Złowiłem w życiu setki szczupaków i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się "obcięcie" żyłki (o plecionce nie wspominając).
Dlatego na żadne ryby łowione na spinning nie stosuję żadnych "przyponów".

jak łowię na woblery - sama agrafka, jak na obrotówki/wahadłówki - agrafka z krętlikiem.

Ostatnio używam maleńkie spinki jak poniżej - bardzo wygodne do ekspresowej zmiany przynęty, szczególnie zmarzniętymi palcami.
Maleńkie, ale wytrzymałe - w najmniejszym rozmiarze wytrzymała siłowy hol suma.



Też przez chwilę tak łowiłem...do 1 obcinki..

#14 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 wrzesień 2016 - 20:22

Złowiłem w życiu setki szczupaków i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się "obcięcie" żyłki (o plecionce nie wspominając).
Dlatego na żadne ryby łowione na spinning nie stosuję żadnych "przyponów".

No to szczęściarz z Ciebie. Mi w tym roku przytrafiło się chyba ze 2 obcinki. Według mnie nastawianie się na szczupłego bez przyponu to tylko kwestia czasu kiedy trafi się na odpowiednio dużą mamuśke, która odpłynie obcinajac linkę.

#15 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 17 wrzesień 2016 - 09:53

Złowiłem w życiu setki szczupaków i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się "obcięcie" żyłki (o plecionce nie wspominając).

Dlatego na żadne ryby łowione na spinning nie stosuję żadnych "przyponów".

 

jak łowię na woblery - sama agrafka, jak na obrotówki/wahadłówki - agrafka z krętlikiem.

 

Ostatnio używam maleńkie spinki jak poniżej - bardzo wygodne do ekspresowej zmiany przynęty, szczególnie zmarzniętymi palcami.

Maleńkie, ale wytrzymałe - w najmniejszym rozmiarze wytrzymała siłowy hol suma.

Albo lowisz male szczupaczki,albo na b. duze przynety lub zlowiles tych ryb b,malo. Poniewaz np. szczupak zaciety w tkz.nozyczki z jednej strony , trzepiac lbem i probujac sie uwolnic trze zebami po lince na odleglosci-szerokosci swojej paszczy.


  • xyzzvpc i coma lubią to

#16 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 luty 2017 - 22:37

Odgrzeje kotleta wzgledem kilku pytan.

Jakiej grubosci FC stosowac do plecionki 15 lb przy lowieniu sandaczy?

Oraz jakiej grubosci FC wiazac przy okoniowaniu plecionka 8 lb i czy jest sens w okoniowym zestawie stosowac FC? Obcinki nie sa rzadkoscia,czy lepiej cieniutka stalke?

Pozdrawiam

#17 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 13 luty 2017 - 23:01

Ech...no ale ja też się nudzę, bo roboty mam od cholery i robię wszystko, coby odwlekać nieuchronne :rolleyes:

 

Od 0,30 mm w górę przykładowo. No i lektura przykładowo tego http://jerkbait.pl/t...ie-na-sandacza/ oraz tego http://jerkbait.pl/t...on-na-sandacza/ A przy okoniach 0,16 - 0,20 mm........jeśli są szczupłe i nagminnie obcinają, dodatkowy przypon stalowy/wolframowy/tytanowy, wystarczy najcieńszy zazwyczaj.

 

Pytaj od razu o wszystko, hurtowo, co się będziesz po różnych tematach włóczył i odkopywał. Mam wrażenie, że chcesz przez zimę zostać ekspertem teoretykiem...obawiam się jednak, że bez nadwodnych wzlotów i upadków nic z tego ambitnego planu nie będzie B)


Użytkownik cristovo edytował ten post 13 luty 2017 - 23:06

  • Tomas81, coma i chlodnica lubią to

#18 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 14 luty 2017 - 09:20

 

 

Pytaj od razu o wszystko, hurtowo, co się będziesz po różnych tematach włóczył i odkopywał. Mam wrażenie, że chcesz przez zimę zostać ekspertem teoretykiem...obawiam się jednak, że bez nadwodnych wzlotów i upadków nic z tego ambitnego planu nie będzie B)

Gdyby nie tacy jak on, forum dawno by umarło. Ile można się onanizować w wątku twin power 2017 itp. Pomijam fenomen giełdy, bo bez niej to nawet takich wątków jak tp17 by nie było. :)


  • maxtip i Night_Walker lubią to

#19 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 14 luty 2017 - 10:04

Jezeli czegos nie wiem , nie umiem , nie rozumiem to pytam a nie strugan idiote ktory rozumy pozjadal. Moze i duzo pisze , moze za duzo ? Sory wole zapytac niz zyc w błędzie.

Pozdrawiam

#20 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 14 luty 2017 - 11:26

na mojej wodzie przypony nie robily nawet roznicy klenia , jak podawalem na nim ciezkiego smuża ...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych