Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DAM Effzett Microflex


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
300 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Hubert_S

Hubert_S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów

Napisano 14 luty 2019 - 23:15

Kolego "Paweł", czy już łowiłeś swoim kijkiem? Jakieś modyfikacje przeprowadzałeś?

 

Ja się cały czas zastawiam między cw do 7 g czy do 10 g, długość tylko 2,70 m. Potrzebuję taki kleniowo-okoniowy, na Wisłę w przelewy i na spokojną wodę za okoniem. Na blaszki 00 i 0, gumki do 5 cm na główkach do 3 g, smużaki i wobki do 5 cm. Miałem w ręku obydwa i ten do 7 g fajny, miękki, trochę lejący się. Boję się, że wobler lub obrotówka będzie zbyt mocno go wyginać. Natomiast ten do 10 g jest zupełnie inny, wyraźnie sztywniejszy. W pierwszym momencie myślałem, że ma on cw do około 15g. 

 

 

Do łowienia takiego jak piszesz to bym wziął wersję z cw. 2-10 g. Natomiast bardziej uniwersalny, żeby czasem nawet rzucić mała boleniówką to 3-15 g. Może wydawać się sztywniejszy na sucho, natomiast nad wodą się to zmieni. 

 

Połamania.



#182 OFFLINE   Prewwit

Prewwit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Robert

Napisano 27 kwiecień 2019 - 11:15

Może ktoś napiszę jak się sprawują te Microflexy 2,7 podczas połowu jazia, klenia. Zastanawiam się nad wersją 1-7g lub 2-10 głównie pod wobki 2,5-4cm, obrotówka 1, będę łowił na rzece o średnim uciągu i pytanie która wersja lepsza pod takie łowienie. Zależy mi żeby wędka dobrze miotała najlżejsze wobki. Jak z ich wyważeniem, nie lubię kijów mocno lecących do przodu. Ciekawi mnie też jak wygląda ugięcie tych kijków, może ktoś wrzuci fotkę.



#183 OFFLINE   Luciano79

Luciano79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Lucjan
  • Nazwisko:R

Napisano 27 kwiecień 2019 - 12:12

..

Użytkownik Luciano79 edytował ten post 27 kwiecień 2019 - 12:24


#184 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 28 kwiecień 2019 - 09:00

Kolega "Paweł" stronę wcześniej poprawnie opisał tego 2,70 2-10 g , zakupiłem i ja tą wersję 2,70 do 10 g. Wczoraj był pierwszy test na rzece Wiśle, i powiem że jestem bardzo zadowolony , szukałem czegoś z delikatnym szczytem by móc rzucać malutkimi przynętami i mocnym dolnikiem w razie "W" i ten kijek dokładnie taki jest. cw opisane też według mnie jest prawidłowo , fajnie śmiga małymi obrotówkami i woblerkami, od biedy można rzucić niewielką boleniowką niestawiającą dużego oporu podczas ściągania. Spasowany wczoraj z Daiwą Exceler 3000 LT 215 g, środek ciężkości wychodzi 1-2 cm tuż za foregripem, zważyłem ją też i waga pokazała 130 g, jak znajdę chwilę to porobię fotki z ugięcia . Dla mnie kijek rewelacja.

Użytkownik Paweł R. edytował ten post 28 kwiecień 2019 - 09:17

  • Prewwit i TOMI803 lubią to

#185 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 28 kwiecień 2019 - 13:55

2,70 2-10g

Załączone pliki



#186 OFFLINE   bartosz_lukasiewicz

bartosz_lukasiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaKotuń
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Łukasiewicz

Napisano 28 kwiecień 2019 - 15:34

Ja zakupiłem ostatnio 2.7 3-15. Od jutra zaczynam 6 dniowy test na Sanie więc po majówce mogę napisać coś więcej. Spasowałem go z Jeveco Neverstop. Wyważenie idealne. Kij na sucho pełen pozytyw.

#187 OFFLINE   graf74

graf74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:G.

Napisano 13 maj 2019 - 10:10

Rzeczywiście bardzo ładnie się prezentuje to ugięcie

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

#188 OFFLINE   Damiano421

Damiano421

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 27 czerwiec 2019 - 15:19

Ja zakupiłem ostatnio 2.7 3-15. Od jutra zaczynam 6 dniowy test na Sanie więc po majówce mogę napisać coś więcej. Spasowałem go z Jeveco Neverstop. Wyważenie idealne. Kij na sucho pełen pozytyw.

 

I jak się sprawuje Microflex w tej konfiguracji, chciałbym go kupić na bolenie i nieduże szczupaki. To naprawdę taka czuła wędka jak jest opisywana? 



#189 OFFLINE   bartosz_lukasiewicz

bartosz_lukasiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaKotuń
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Łukasiewicz

Napisano 28 czerwiec 2019 - 10:54

Jakiś zbyt mega czuły nie jest ale generalnie nie ma problemu żeby wyłapać wszystkie puknięcia. Jak za takie pieniądze myślę, że nie ma się nad czym zastanawiać bo bardzo ciężko znaleźć coś lepszego w tej cenie - chyba że poszukasz jakichś starszych modeli których już przeważnie nie ma w sprzedaży. Mam kijek ze starej serii Team Dragon (chyba 2011r.) i o tym mogę powiedzieć, że czuć na nim każde źdźbło podwodnej rośliny i każde muśnięcie. Microflex jest czuły ale bez przesady. Bardzo ładnie pracuje pod rybą rzec by się chciało "prawie po rękojeść" - stosuję go do kleniojazi - pstrągów - okoni. Myślę, że ze szczupłym i bolkiem  poradzi sobie bez problemu.



#190 ONLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 czerwiec 2019 - 13:20

Szczupłego nieco ponad 70cm udało mi  się do podbieraka zaprosić :)   2,30 m  3-15 


  • Przemek_M lubi to

#191 OFFLINE   Damiano421

Damiano421

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 29 czerwiec 2019 - 15:12

Dzięki za odpowiedź, ale chyba skuszę się na Savage Gear Parabellum CCS. Trochę droższa, ale myślę, że się opłaci.



#192 OFFLINE   Tomek2828

Tomek2828

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaŻary
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 lipiec 2019 - 12:00

Witam planuje kupić tą wędkę głównie żeby pobawić się z łódki z okoniami i na lekko z sandaczami,używa ktoś wędki z tą gramaturą?Nieiem którą wziąść czy 2-10

czy 3-15 a na forum nie znalazłem informacji o tej wędce z CW 3-15,będzie głównie pod na gumki z główkami 4-6gr oraz mniejsze obrotówki:)


Użytkownik Tomek2828 edytował ten post 14 lipiec 2019 - 12:18


#193 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 14 lipiec 2019 - 12:56

Jak ma to byc wedka pod sandacza na lekko to microflex będzie raczej za miękki

#194 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 lipiec 2019 - 07:58

Ja mam inne zdanie, używam CW 3-15 i na lekko na sandacza dla mnie bomba. Bez problemu podbijam nim komfortowo przynęty na główkach od 3 do 8 gram + 7-10cm gumy.


Użytkownik scOOtt edytował ten post 15 lipiec 2019 - 08:00


#195 OFFLINE   Maniekzns

Maniekzns

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 lipiec 2019 - 14:48

Mam microflexa 2.30 do 7g, kij sobie świetnie poradził ze szczuplym 79cm i z miarowym sandaczem tez sobie spokojnie radzi, nawet 2 bolenie takie +- 55 bez żadnej trudności.
  • rrthc lubi to

#196 OFFLINE   rrthc

rrthc

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacjajaslo

Napisano 16 lipiec 2019 - 12:58

Dokładnie.
Mam takiego samego patyka.
Ze szczupakami podobnych rozmiarów radzi sobie bez problemu.
Dla mnie kijek bajka 😀

#197 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 16 lipiec 2019 - 16:01

Zobacz jak Majki z Pleciony katuje tego 7 gram,naprawdę znosi wiele. Ja mam ten kijek i czasem jadę na burdelik z karpiami zakładam sam haczyk skórkę chleba (leci daleko😎)i z powierzchni miałem kilka karpi +\- 4kg, gnie się po rękojeść ale daje rade.
  • Paweł R. lubi to

#198 OFFLINE   Welik

Welik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 24 lipiec 2019 - 09:52

Mam pytanie jak można maksymalnie przeciwzyc tego microflexa do 7 gram?

#199 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 24 lipiec 2019 - 10:33

Mam pytanie jak można maksymalnie przeciwzyc tego microflexa do 7 gram?



Tu masz film jak Majki przeciaza tego kijka, ale pamiętaj że producent nie bez powodu napisał 7 gram - powyżej zawsze może pójść coś nie tak
  • Paweł R. lubi to

#200 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 wrzesień 2019 - 13:04

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z serwisem DAM'a ?

W moim microflex'ie po całym dniu wędkowania, w jednym z ostatnich rzutów rozszczepiły się składy na łączeniu spigotowym w skutek czego górny skład wylądował w wodzie. Po dokonaniu oględzin okazało się, że pękł lakier przy łączeniu i uszkodzeniu uległa omotka oraz lekko uszczerbił się blank - najprawdopodobniej podczas rzutu zrobiła się "dźwignia" między elementami i doszło do opisanego wcześniej uszkodzenia.. Wędka w dniu dzisiejszym jedzie na serwis i się zastanawiam jak do tego podejdą i ile to będzie trwało. Wszak mojej winy tu nie ma - zawsze odpowiednio ciasno łącze składy ze sobą przed rozpoczęciem wędkowania - taka historia zdarzyła mi się pierwszy raz.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych