Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DAM Effzett Microflex


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
300 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Swierzak

Swierzak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto
  • Imię:Piotr

Napisano 09 kwiecień 2020 - 20:42

Mikroflex absolutnie nie,

Łowiłęm i na przynęty twarde w rzece w swoim przedziale cenowym jest bardzo dobry, natomiast do gum się nie nadaje.

A dlaczego pod gumy nie bedzie to dobry wybor ?

Zastanawiam sie nad czyms lzejszym niz Black Rock 2 od Dragona z CW 1-10, ale chcialbym cos o szybkiej akcji i nie wklejke, myslalem, ze Microflex bedzie dobrym wyborem



#262 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 28 maj 2020 - 19:34

Móglby mi ktoś opisać mi z jakimi gramaturami najlepiej działa microflex 210cm do 15g? Chciałem go kupić znajomemu który kiedyś coś tam łowił, ale chciałby zacząc troche więcej spinningowac. Kijek miałby byc takim uniwersałem na okonia i lekkiego szczupaczka, głownie obrotówki 2-3, jakies gumki do 10cm na główkach do 7-8g.... da rade? :)



#263 OFFLINE   Nowin33

Nowin33

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Michał

Napisano 28 maj 2020 - 21:25

Móglby mi ktoś opisać mi z jakimi gramaturami najlepiej działa microflex 210cm do 15g? Chciałem go kupić znajomemu który kiedyś coś tam łowił, ale chciałby zacząc troche więcej spinningowac. Kijek miałby byc takim uniwersałem na okonia i lekkiego szczupaczka, głownie obrotówki 2-3, jakies gumki do 10cm na główkach do 7-8g.... da rade? :)

Do takich gramatur jak piszesz i obrotówek będzie dobra da radę i główka 10gr + guma 10cm machać komfortowo:)A jeśli chodzi o moc czy da rade to zobacz tutaj w linku test który zrobiłem z kolegą właśnie w tym modelu o który pytasz:)---> https://www.youtube....h?v=B3LYIhwyttc


Użytkownik Nowin33 edytował ten post 28 maj 2020 - 22:15


#264 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 28 maj 2020 - 22:30

Do takich gramatur jak piszesz i obrotówek będzie dobra da radę i główka 10gr + guma 10cm machać komfortowo:)A jeśli chodzi o moc czy da rade to zobacz tutaj w linku test który zrobiłem z kolegą właśnie w tym modelu o który pytasz:)---> https://www.youtube....h?v=B3LYIhwyttc

A dolny zakres jak obsługuje? Szczytówka pokaże powiedzmy opad 3' keitecha na 3-4g ?



#265 OFFLINE   Nowin33

Nowin33

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Michał

Napisano 29 maj 2020 - 15:23

3"guma z glowka 3-4gramy opad będzie widoczny niżej już będzie coraz słabiej widoczny opad na szczytówce. 



#266 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 21:13

Witam

 

odgrzeję trochę kotleta interesuje mnie ten kijek 

EFFZETT - MicroFlex 2.10m 1-7g 2sec

 

czy on nadaje się do dropshota i podbijania głowkami 3-4gr+keitech 2cale ? będę głownie szukał okoni z pływadła. 



#267 OFFLINE   ximus

ximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 14 styczeń 2021 - 16:26

Pytanko- doszedł do mnie zamówiony Microflex 1-7 w wersji 2,30. Niestety po podpięciu do niego Daiwy Exceler 2500 (215gram) leci mocno do przodu...

 

Myślicie że wymiana go na 2,10 trochę poprawi sytuację? Nie ma osobiście jak porównać bo zakup przez neta.



#268 OFFLINE   egonix

egonix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 14 styczeń 2021 - 18:46

Na moje oko w microflex 210 1-7 przy daiwie ninja 2000lt (215g) środek ciężkości wypada na środku tego czarnego pierścienia przy stradicu 2500fl (220g) bliżej jego połączenia z tym metalowym. Jak dla mnie oba są ok.24b58bfe3849a8e91fbdd5f053859518.jpg4200db92e70eb612b632b0940d50c857.jpg

Użytkownik egonix edytował ten post 14 styczeń 2021 - 19:44

  • ximus lubi to

#269 OFFLINE   ximus

ximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 15 styczeń 2021 - 10:10

O super porównanie, dzięki! Zaraz sprawdzę jak jeszcze to wygląda z 2,30.

 

A jak ci się sprawuje ten 2,10?



#270 OFFLINE   egonix

egonix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 15 styczeń 2021 - 13:22

Całkiem poreczny i szybki, moim zdaniem niedoszacowany. Ja nie mam wielkiego doświadczenia w tych gramaturach ale czuje na nim dopiero takie 2g + mała gumka. Zdarzyło mi się rzucać nim awaryjnie (z braku laku) za bijącą rapą 7g główka + duży ripper i dawal radę chociaż już bez komfortu.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

#271 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 15 styczeń 2021 - 15:03

ja nastawiam się wstępnie na 2.10 ten do 10gram i czy na boczny trok nie będzie za sztywny lub lekkie podbijanie od 3gram ? to będzie mój 1 w życiu UL chyba że coś koledzy polecicie w cenie do 250zł na łódkę, myślałem też nad black rock II do 10gram ale bardzo mało opinii jest.



#272 OFFLINE   ximus

ximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów

Napisano 15 styczeń 2021 - 21:30

Ja osobiście do bocznego preferuje delikatne wklejki, lubię jak szczytówka już przy prowadzeniu jest wygięta.

Osobiście bym raczej ten kij do 10 gram na boczny odpuścił, ale to tylko moje zdanie.



#273 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 17 styczeń 2021 - 15:57

kup 190 do 7g

#274 OFFLINE   LubieLowce

LubieLowce

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:Buczek

Napisano 04 marzec 2021 - 12:34

Panowie zastanawiam się nad kupnem microflexa tylko mam problem z wyborem cw, posiadam black rock II 5-25 w castingu i szukam teraz kija żeby pochodzić za okoniem/kleniem,i jako że to bedzie mój pierwszy ul to które cw byście wybrali ? Pozdrawiam 



#275 OFFLINE   Kubollo

Kubollo

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKąpino
  • Imię:Bob
  • Nazwisko:Ross

Napisano 05 maj 2021 - 14:06

Witam wszystkich

Zamierzam zakupić typową wędkę na pstrąga. Będę łowić w okolicznej rzece (rzeka Reda) (głębokość waha się od 0,5 do 1,0 metra, a szerokość 3-5 m) Myślałem nad zakupem wędki DAM Effzett Microflex (2,1m, 3-15g)

Czy rozmiar wędki i CW będzie odpowiednie ? Jeśli tak to czy może polecić ktoś jakiś dobry kołowrotek do niej ? (300zł +-)



#276 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 05 maj 2021 - 14:50

Panowie zastanawiam się nad kupnem microflexa tylko mam problem z wyborem cw, posiadam black rock II 5-25 w castingu i szukam teraz kija żeby pochodzić za okoniem/kleniem,i jako że to bedzie mój pierwszy ul to które cw byście wybrali ? Pozdrawiam

Jeśli okoń/kleń to wybrałbym do 10g. To oczywiście zależy jeszcze od planowanych przynęt i wielkości potencjalnych ryb.

#277 OFFLINE   snejki

snejki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Maciej

Napisano 07 maj 2021 - 19:36

Witam wszystkich

Zamierzam zakupić typową wędkę na pstrąga. Będę łowić w okolicznej rzece (rzeka Reda) (głębokość waha się od 0,5 do 1,0 metra, a szerokość 3-5 m) Myślałem nad zakupem wędki DAM Effzett Microflex (2,1m, 3-15g)

Czy rozmiar wędki i CW będzie odpowiednie ? Jeśli tak to czy może polecić ktoś jakiś dobry kołowrotek do niej ? (300zł +-)

Ja używam microflrexa w takiej gramaturze właśnie na pstrągi. Mój egzemplarz ma, co prawda 2.3 m, ale jestem z niego bardzo zadowolony. Łowię zazwyczaj w małych rzeczkach na Podlasiu lub Lubelszczyźnie. Prowadzę najczęściej przynęty z prądem (jigi na główkach do 4 g) i uważam, że jest to kijek do tego stworzony. Nie stanowi dla niego też problemu ściąganie woblera do 7 cm pod prąd. Jak łapałem nim na Segre to miałem poczucie, że trochę taka woda go przerasta ale grube pstrągi na prawdę pewnie trzyma. Redy nie znam więc się nie wypowiem, ale u mnie pod kijkiem śmiga Ryobi zauber 2500 i uważam, że pasuje jak ulał. Jak kupuję wędkę stacjonarnie to przymierzam od razu kołowrotek, który będzie docelowo do tej wędki i sprawdzam, czy trzyma się kupy.


Użytkownik snejki edytował ten post 07 maj 2021 - 19:43

  • Mirek* i Kubollo lubią to

#278 OFFLINE   Kubollo

Kubollo

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKąpino
  • Imię:Bob
  • Nazwisko:Ross

Napisano 09 maj 2021 - 02:10

Ja używam microflrexa w takiej gramaturze właśnie na pstrągi. Mój egzemplarz ma, co prawda 2.3 m, ale jestem z niego bardzo zadowolony. Łowię zazwyczaj w małych rzeczkach na Podlasiu lub Lubelszczyźnie. Prowadzę najczęściej przynęty z prądem (jigi na główkach do 4 g) i uważam, że jest to kijek do tego stworzony. Nie stanowi dla niego też problemu ściąganie woblera do 7 cm pod prąd. Jak łapałem nim na Segre to miałem poczucie, że trochę taka woda go przerasta ale grube pstrągi na prawdę pewnie trzyma. Redy nie znam więc się nie wypowiem, ale u mnie pod kijkiem śmiga Ryobi zauber 2500 i uważam, że pasuje jak ulał. Jak kupuję wędkę stacjonarnie to przymierzam od razu kołowrotek, który będzie docelowo do tej wędki i sprawdzam, czy trzyma się kupy.

Dziękuję za odpowiedź :D

Zakupiłem ostatnio właśnie to wędzisko, wybrałem kołowrotek Daiwa Ninja 2500lt - mój pierwszy plan był na zakupienie Ryobi Zauber 2000 (nie widziełem że są w rozmiarze 2500...)

Jestem również wdzięczny za rady dotyczące przynęt :) (jeśli mógłbym prosić bardziej doświadczonych wędkarzy o dobór przynęty na pstrąga w maju, na rzekę o tej głębokości - 0,5 do 1m) wiem że nie jest to post o tej tematyce ale mimo to proszę o wsparcie dla początkującego :)

Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych połowów !



#279 OFFLINE   snejki

snejki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Maciej

Napisano 09 maj 2021 - 16:02

z przynętami będzie gorzej, bo każda rzeczka ma swoje killery. Tak jak pisałem wcześniej, na Lubelszczyźnie łapię na jigi (czarna pijawka z marabuta, to mój pewniak). W maju to raczej nie ma znaczenia czy z prądem, czy pod prąd. Na Podlasiu, dla odmiany, woblery to u mnie podstawa. Myślę, że żabka powinna być skuteczna wszędzie. Może koledzy z łapiący na Redzie coś więcej pomogą.



#280 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 21 listopad 2021 - 18:15

Od 6 miesięcy cisza w wątku więc zapytam.

Czy aktualnie Microflex 270cm 1-7g jest dobrym wyborem jeśli chodzi o łowienie na UL okoni ? Łowię tylko z brzegu stąd ta długość.

Aktualnie posiadam Jaxon Grey Stream 228cm 1-7g i często brakuje mi tych centymetrów więcej. 

Czy w kwestii "jakości" łowienia odczuję różnicę między Grey Stream a Microflexem?

A może jest na rynku wędzisko w podobnej kwocie a lepsze?

PS. W miejscach gdzie chcę szukać okoni występuje również szczupak jeśli to ma znaczenie.


Użytkownik Norbas7 edytował ten post 21 listopad 2021 - 18:16

  • ppiotrek lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych