Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uniwersalny spinning do 250 zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 11 listopad 2016 - 10:57

Mam okumę black rock i wdzieczny to kijek, ale obecnie polecałbym cormorana black bull pcc 2,70m  7-28g. 



#22 OFFLINE   Rocket

Rocket

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 październik 2019 - 14:00

Cześć. Szukam nowego kija pod szczupaka i zainteresował mnie kij Okuma Altera 270 5-25. Ktoś korzysta może z tego sprzętu? Opinii  użytkowników próżno szukać w internecie. Ewentualnie czy polecacie jakieś inne kije o podobnym cw  w kwocie do 180 zł. Łowię z brzegu, głównie na gumy 8-12 cm na główkach +/-10 g.

 

#23 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 03 październik 2019 - 14:14

http://jerkbait.pl/t...j-na-szczupaka/

I polecam korzystanie z wyszukiwarki ☺

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 03 październik 2019 - 14:14


#24 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 03 październik 2019 - 14:22

Podziwiam Sławku Twoją cierpliiwość :P  


  • S.N. lubi to

#25 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 03 październik 2019 - 14:34

Jeden raz każdemu drogę wskażę 😉 ale niańczyć nie będę 😂

#26 OFFLINE   Rocket

Rocket

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 październik 2019 - 17:18

Panowie czegoś nie rozumiem... Moje pytanie dotyczyło konkretnego modelu Okumy bo to on przykuł moją uwagę i to o nim niewiele jest informacji w internecie. Opinii próżno szukać w google a wyszukiwarka na forum po wpisaniu frazy "altera " milczy.  W linku od Sławka nie ma mowy nawet o marce Okuma, dyskusja natomiast toczy się głównie o kijach fakt z podobnym cw i wymiarem ale  w 2-3 razy większym budżecie.  Nie szukam niańki ani drogowskazu tylko odpowiedzi na wyżej postawione pytanie.


  • Negra lubi to

#27 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 03 październik 2019 - 17:42

Ojejej budżetu nie zauważyłem ... 😞 Zauważyłem natomiast, że szukasz nie tylko kija okuma altera ... Już się poprawiam nawet 2 razy. I nadal twierdzę, że wyszukiwarka nie kąsa 😂

http://jerkbait.pl/t...ning-do-250-zł/

http://jerkbait.pl/t...ack-rock/page-9

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 03 październik 2019 - 17:43

  • Alexspin lubi to

#28 OFFLINE   Rocket

Rocket

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 październik 2019 - 18:01

Nigdy nie twierdziłem że wyszukiwarka kąsa. Masz racje 2 część mojego wpisu tyczyła się zagadnienia oklepanego i wielokrotnie wałkowanego. Mogłem ten fragment sobie darować bo nie przeczę że lupka by wystarczyła. Gdybym szukał po prostu kija o podanych parametrach na pewno linki od Ciebie były by cenne. Ja jednak szukam opinii o konkretnym kiju a ewentualne inne propozycje rozważył bym gdyby wędka o którą pytam nie cieszyła się renomą wśród jej użytkowników.


  • Negra lubi to

#29 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 10 październik 2019 - 09:09

 

(…) Ewentualnie czy polecacie jakieś inne kije o podobnym cw  w kwocie do 180 zł. Łowię z brzegu, głównie na gumy 8-12 cm na główkach +/-10 g.

@Rocet, czyżbym źle czytał? :rolleyes:



#30 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 11 październik 2019 - 01:10

Witajcie.

Pozwolę sobie zadać pytanie w tym temacie by nie rozmnażać niepotrzebnie :-)

Otóż szukam dla siebie kijka na start w miarę uniwersalnego na okonki, okonie, szczupaki.

Od kilku miesięcy wędkuję na spławik. Od około miesiąca na feeder. Chciałbym też spróbować speeningu bo po wielu obejrzanych filmach bardzo mnie zainteresowała ta metoda wędkowania.

Mój budżet maksymalny na kij to jak w temacie 250zł.

Chciałbym nabyć kij który pozwoli mi "nauczyć" się speeningu a jednocześnie na tyle uniwersalnego bym pocieszył się nim ze dwa lata bez konieczności inwestycji w kolejny bo już teraz małżonka spogląda spod oka :-P

Łowiska to 95% woda stojąca głębokość 1-4m. Łowienie z brzegu więc z tego co czytałem kijek 270cm byłby optymalny. CW określane jako optymalne na start wedle wielu wpisów około 5-25g.

Tylko z jednym mam problem, z wyborem kija :-)

Byłem w sklepie wędkarskim "pomacać" Microflexy, jednak odradzono mi je jako na pierwszy kij z obawą że mogą strzelić pod moją laicką ręką.

W sieci namierzyłem więc po opiniach Savage Gear MPP2 Spin 274cm 5-20g.

Przez dobę byłem zdecydowany do póki nie trafiłem na Okuma Black Rock 275cm 5-25g który to kij mnie urzekł. Na krótko bo okazało się że nie do kupienia i występuje teraz jako Dragon z dopiskiem II , mniejszymi przelotkami (co mi się nie spodobało), krótszym dolnikiem (też grymas bo czy to dobrze?) i niektórzy piszą że na okonia się nie nadaje bo za szybki, sztywny...że potrafi szczupakowi pysk rozorać i że raczej na sandacza. A już szukałem pasującego kręciołka "pod kolor" :-)

I szczerze mówiąc jestem w kropce bo nie wiem czy iść w któryś z powyższych czy może jeszcze co innego?

Wiem, że kije "uniwersalne" nie istnieją. Ale może jest coś zbliżonego do takiej uniwersalności z czego będę zadowolony i technicznie i wizualnie? Coś czym obskoczę okonia , szczupaka , może pstrąga się też uda?

Czy któryś z wymienionych przeze mnie się nada?  Chciałbym by była frajda z holu i małego okonia i szczupaka a przy tym by kij miał "zapas mocy" by nie mieć wrażenia że zaraz strzeli przy większej rybie w rękach początkującego.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam.



#31 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 październik 2019 - 05:19

Uzywany dragon z serii msx spełni Twoje oczekiwania i zapewne zmieścisz się w zakładanym budżecie, a jak trzeba będzie dołożyć troszkę to nie żałuj. Powinien wystarczyć ten do 18 gram i długości 244 cm. Za krótki raczej nie będzie, a i na pływadło się nada. Ponadto to naprawdę fajne patyki są. Miałem i w spinie i i wersji cast również.
  • Alexspin lubi to

#32 OFFLINE   Haku

Haku

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Przemek

Napisano 11 październik 2019 - 07:02

Ja z kolei bardzo polecam tego MPP2, który wskazałeś. Posiadam ten kij w dokładnie takiej specyfikacji i jestem naprawdę zadowolony. Ogarniam nim wszystko, od okoni, przez brzany, bolenie, a ostatnio wyjąłem nim sandacza 90cm i nawet nie pierdnął :) Rzucam nim wobkiem około 3g i da się, a i można go trochę przeciążyć i nie protestuje. Mega wdzięczny patyk...



#33 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 11 październik 2019 - 21:01

Uzywany dragon z serii msx spełni Twoje oczekiwania i zapewne zmieścisz się w zakładanym budżecie, a jak trzeba będzie dołożyć troszkę to nie żałuj. Powinien wystarczyć ten do 18 gram i długości 244 cm. Za krótki raczej nie będzie, a i na pływadło się nada. Ponadto to naprawdę fajne patyki są. Miałem i w spinie i i wersji cast również.

 

Nowy sporo przekracza budżet. Używane kije to jak wiesz loteria i wolałbym jednak nowy.

Przyznam że ten Black Rock skradł moje kamienne serce wizualnie i na razie gdybam między nim a MPP2, ale nadal jeszcze szukam.

No niby jest jeszcze polecana seria z taniutkich Jaxon Grey Stream 265 5-23g i w moim budżecie mógłbym kupić dwie z różnymi cw... ale czy warto robić taką roszadę dwóch tanich zamiast jednej droższej?

Jest również MIKADO INAZUMA FLASH PERCH 260/ 20 g... o którym wiem niewiele na razie

No i drugi faworyt obok Black Rocka czyli MPP2

Jak się ktoś nie zna to wybrać dobre, niedrogie i sprawdzone wędzisko to spory dylemat.

 

Ja z kolei bardzo polecam tego MPP2, który wskazałeś. Posiadam ten kij w dokładnie takiej specyfikacji i jestem naprawdę zadowolony. Ogarniam nim wszystko, od okoni, przez brzany, bolenie, a ostatnio wyjąłem nim sandacza 90cm i nawet nie pierdnął :) Rzucam nim wobkiem około 3g i da się, a i można go trochę przeciążyć i nie protestuje. Mega wdzięczny patyk...

 

Kolego czy mógłbym mieć prośbę o zmierzenie średnicy pierwszej i szczytowej przelotki oraz długości dolnika w tej wersji?

Czy łowiłeś na niego również małe okonki i jeśli tak mógłbyś opisać czy kij pracował i miałeś z holu jakąś przyjemność czy zachował się jak szczotka i tylko szczytówka pracowała?

 

Ogólnie Black oraz MPP2 w podanych parametrach to podobno kijki szybkie , ciut sztywne i zastanawia mnie czy będzie przyjemność z holu nie tylko dużych drapieżników ale również małych garbusów które się często zdarzają?

Na początek chcę zacząć z małymi przynętami gumowymi itp a z czasem wejść w większe ale nie ogromne i do takiego początku przygody chciałbym kijek na powiedzmy pierwsze dwa lata ale by było to coś co ze mną zostanie raczej a nie mnie zrazi i będę chciał się pozbyć :-)



#34 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 październik 2019 - 21:17

Używane kije nie są żadną loterią. Wystarczy je sprawdzić. Aktualnie wszystkie jakie posiadam są z drugiej, trzeciej, a niektóre może i dalszej ręki. Nie narzekam, wręcz przeciwnie, a wybór należy do Ciebie.
  • Alexspin lubi to

#35 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 11 październik 2019 - 21:26

Używane kije nie są żadną loterią. Wystarczy je sprawdzić. Aktualnie wszystkie jakie posiadam są z drugiej, trzeciej, a niektóre może i dalszej ręki. Nie narzekam, wręcz przeciwnie, a wybór należy do Ciebie.

Rozumiem kolego, jednak ja jako laik z tym sprawdzeniem to wiesz... jak kobieta kupująca auto.

Do tego większość sprzętu kupuję przez sieć bo czasu brak a i odległości czasem znaczne w uzywce jak coś się znajdzie oraz brak znajomych wędkarzy...dopiełniają czarę :-)



#36 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 12 październik 2019 - 21:07

Wędka to nie auto, jak nie jest peknieta, uderzona, co widać gołym okiem to można bez obaw kupić. Jeden droższy czy dwa tanie? Jeżeli oba tanie cieszą się dużą popularnością to lepszy wybór niż jeden, który ograniczy cię do tego stopnia, ze i tak będziesz zmuszony dokupić drugi. Swoją drogą br to też tani kij. Tani sprzęt służy do lowienia ryb, do masturbacji musisz kupić coś lepszego niż okuma. Sg mpp to niczego sobie kije zresztą jak większość oferowanych obecnie. Czasy kiedy kije różniły się między sobą drastycznie minęły, większość to być może te same blanki ubrane inaczej. Kup dwa jaxony, wiele się dowiesz używając dwóch różnych.
  • Adrian Tałocha, eRKa i Alexspin lubią to

#37 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 13 październik 2019 - 06:06

(...) Tani sprzęt służy do lowienia ryb, do masturbacji musisz kupić coś lepszego niż okuma. (...)

Bardzo trafne spostrzeżenie. @Norbas7, nie wiem  co bardziej Ci odpowiada, ale ja wolę łowić ryby... ;)  :D


Użytkownik Alexspin edytował ten post 13 październik 2019 - 06:07

  • Negra lubi to

#38 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 13 październik 2019 - 06:34

Ja nie z tych co potrzebuja sprzetu na pokaz mody :-) Po prostu dragon wpadl mi w oko bo lubie jak mi sie wedzisko przy okazji podoba wizualnie. Z kole mpp2 tez ma sporo dobrych opinii i to glownie o tych dwoch myslalem. Jaxonnz kolei tanie i w cenie wymienionych wczesniej mozna kupic dwa wedziska o roznych cw. O jaxonie czytalem dobre opinie ale i sporo glosow ze pekały szczyty itp. ile w tym prawdy nie wiem, ale wolałbym uniknac takich niespodzianek. Może ktoś z Was posiada lub miał okazję używać powyższe i podzieli się opinią? A może jeszcze coś wartego polecenia?

#39 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 13 październik 2019 - 06:36

A miże ktoś posiadał okumę a teraz ma ją pod szyldem dragona i porówna co na plus a co na minus się zmieniło?

#40 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 13 październik 2019 - 10:25

Okumę ma moja Pani, taką samą pod szyldem Dragona macałem w sklepie. Jest jedna poważna zmiana - szyldzik. ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych