Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

serwis ABU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 29 czerwiec 2006 - 12:58

Witam,
mam problem z Abuambassadeur C3 4601. :( :(
Po naciśnięciu klipsa zwalniającego szpulkę i wykonaniu rzutu, przekręcenie korbki nie zatrzaskuje szpuli i nie mogę zwijać linki. Szpula cały czas jest zwolniona. Po wykreceniu bocznego panelu z korbka niby wszystko jest OK, zatrzask dziala bez zarzutu. jednak po skreceniu kołowrotka nie działa prawidłowo.
czy ktos wie o co chodzi albo ma info gdzie w polsce mogę naprawic multik ABU? A może ktoś z użytkowników Forum zajmuje sie takimi rzeczami.
Z gory dzieki za pomoc.
Jerzy :(

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2006 - 14:33

@Jerzy

ja sobie grzebie w multikach, moge rozkrecic swojego C3 i przesłac Ci zdjecie jak powinno wygladac. To sa bardzo proste kolowrotki, moim zdaniem raczej jednak zle go skreciles i dlatego Ci nie dziala. Z tego co pamietam jest tam taka metalowa/blaszana krzywka ktora sie przeuwa zwalniajac lub zaskakujac przycisk zwlaniania mechanizmu szpuli, moze ja zle zalozyles? Z drugiej strony te multiki sa tak projektowane ze zle zlozyc w zasadzie sie ich nie da, moze cos sie ukruszylo - ale nie sadze :D

Pozdarwiam

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2006 - 14:37

...a, jeszcze pytanie mam, czy jak naciskasz klips to slyszysz takie małe klik ?

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 29 czerwiec 2006 - 15:10

@ Friko

Nie sadzę, zebym go żle skrecił bo szpula obraca sie poprawnie na osi a cały korpus multika jest spasowany dokładnie. Po nacisnieciu klipsa słychać 'klik i to wcale nie małe. Sprawdzałem jeszcze ten mały dzyndzelek wychodzący od klipsa i nie wygląda na ukruszony. Zreszta zwolnić szpule moge zawsze. Zauwarzyłem tez, że cały mechanizm zatrzaskuje sie kiedy dociskam korbke do korpusu kołowrotka. Jeśli możesz przesłac zdjęcia jak to powinno wyglądać to chetnie popatrzę. To mój pierwszy ABU i przez kilka lat dzialał bezproblemowo.
Być moze czas kupic jakiegoś lowprofila do jerkowania.
pozd i dziekuje jerzy ;)

#5 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 29 czerwiec 2006 - 16:06

Próbowałeś go dokładnie wyczyścić i nasmarować wszystkie elementy odpowiedzialne za zbijanie spustu? Czasami pomaga. Nie wiem czy w twoim przypadku w tym jest problem ale warto spróbować.

#6 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 29 czerwiec 2006 - 16:14

@phala

Cały multik jest dobrze nasmarowany oryginalnym smarem jaki dostałem razem z kołowrotkiem. Zbijanie spustu, jak to ładnie nazwałeś, chodzi bardzo miekko i nie daje suchego trzasku co swiadczy o dobrym naoliwieniu. cały czas walcze z tym kołowrotkiem może coś wymyślę
jerzy :D

#7 OFFLINE   Marek

Marek

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 29 czerwiec 2006 - 16:18

czy jak palcem obracasz szpule nawijając oczywiście to zaskakuje i czy aby nie jest kwestia odkręcenia hamulca?

pozdrawiam,

Marek
PS. Kiedyś SAK w Gdańsku serwisował abu. Panowie chyba sie rozstali jakis czas temu i prowadzą odrębne firmy i chyba juz oficjalnie nie sa dystrubutorem Abu ale myślę, że poradzą sobie z każdym problemem nawet gdyby trzeba było ściągnąc części.



#8 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 29 czerwiec 2006 - 16:50

Drogi Marku
nie jestem idiotą wiec kwestię dokrecenia hamulca można wykluczyc w tym przypadku.
Masz rację SAK jako taki sie rozleciał, ale od jakiegoś czasu, jeden z włascicieli firmy SAk znowu sprowadza ABU do polski. na rajskiej w Gdańsku możesz zobaczyć cała mase koowrotków abu cardinal i czasami trafiają sie tam kije ABU garcia. Co do serwisu i ich możliwości sprowadzania częsci to powiem tak. Od ponad roku leży w tym serwisie mój cardinal 304R i nic się nie dzieje, bo niemożna sciągnąć jakiejś osi. Kołowrotek był na gwarancji.
jer :( zy

#9 OFFLINE   Marek

Marek

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 29 czerwiec 2006 - 17:36

no cóż nie ma to jak kogoś polecić :wacko:
co prawda nie wiem który to z Nich nadal ma ABU ale ja mam raczej dobre skojarzenia zwłaszcza jak chodzi o tego gościa, co ostatnio miał siedzibę w budynku Herbapolu w Gdańsku.

co do reszty, to jednak się zdarza.

marek

#10 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 czerwiec 2006 - 21:14

Jurku na 99% jest to dolegliwośc o ktorej Ci przed chwila wspomniałem ... Za chwile przygotuje fotkioraz opis i wstaiwe by kazdy mial jak na tacy... daj tylko pozniej znac czy mialem racje

#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 czerwiec 2006 - 21:26

SPrawa wygląda tak: dokładnie to co opisujesz miałem w moim były ULTRA CAST'cie. Na myśl na prowadzilo mnie jedno przede wszystkim stwierdzenie. Mechanizm zbijania zaskakuje po przyciśnięciu korbki do obudowy. Sprawa wygłada tak:



Daj znać czy pomogło....


Podziękowania przyjmuje na ogólnym :mellow:

Załączone pliki



#12 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 29 czerwiec 2006 - 21:30

cześć
Mifek,

Obawiam się, ze problem jest bardziej złorzony, Dogiąłem blaszkę miedzy korbka a gwiazdą hamulca i zatrzask jest znacznie pewniejszy niż poprzednio. Ale dla pełni szczęścia trzeba było jeszcze leciotko poluzować śrubę, tę najbliższą klipsowi zwalniania szpuli mocujaca panel z korbką do korpusu multika :huh: :huh: :huh: :huh: :huh: . Wiem, że do brzmi durnie i zastranawialem sie czy to pisać, ale po kilku próbach mocniejszego dokręcenia tej śróbki zauwarzyłem powtarzalnośc zjawisja braku zatrzaśniecia klipsa!!! Trudno mi wyjaśnić empirycznie jaki związek ma ta sróbka z mechanizmem zbijania spustu ale fakt jest faktem. Niemniej Mifek miałes rację odgięcie tej blaszki i dokręcenie korbki do kołowrotka było chyba główna przyczyną problemu. Jak tu nie kochać ABU? Żaden japoniec nie zmusiłby mnie do takiego myślenia nad sobą jak mój poczciwy C3!! Także wrzuć to schemat jak sobie radzić z takimi problemami. Cieszę się, ze nie musze już szukać serwisu.
A tak by the way to mała prośba do użytkowników ambassadeurów żeby wrzucili do tego wątku wszelkie spostrzerzenia na temat tych multików takich jak różne drobne wady przypadłości słabostki tych multików.
pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za pomoc jerzy :D

#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 czerwiec 2006 - 21:34

Cieszę się, że dałeś sobie radę...

#14 OFFLINE   drodox

drodox

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 lipiec 2006 - 09:11

Ja narazie ze swymi abunkami takich kłopotów nie mam dpukać w neimalowane drewno puk puk ale jak się pojawią to oczywiście do was siez wrócę z prośbą o pomoc

z wędkarskimi pozdrowieniami drodox
  • SayaJin lubi to

#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 lipiec 2006 - 18:54

mnie tez sie kiedys kolega pytal, czy moge mu multik naprawic, naprawilem bardzo szybko, plecionka nawinieta bezposrednio na szpule obracala sie wokol rdzenia, bo jej niczym nei zabezpieczyl
nie twierdze, ze w tym przypadku jest tak samo, ale zdarza sie ...

#16 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 04 lipiec 2006 - 19:41

Nie wszyscy sa idiotami Pitt !!!
Co ma wspólnego nie przywiązana do szpuli linka z nieodbijającym mechanizmem blokady szpuli????

jerzy

#17 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 lipiec 2006 - 05:16

nie wiem za bardzo o tobie z tymi 'idiotami' chodzi :huh: :wacko:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych