Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wedki Dragon CTX model MS-X Micro Special


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 20 wrzesień 2016 - 11:24

Dragon CTX model MS-X Micro specjal 2.28m cw 2.5-16g

Witam rozmyślam kupno takiej wędki do połowu okoni na malutkie gumki na główkach ok 3g i obrotówki do wielkości 2,prosze o jakiekolwiek spostrzeżenia na temat tego modelu,jak on się zachowuje nad wodą i przy holu ryby,i czy niejest spolegliwy przy jigowaniu małymi przynętami,łowie głównie na wodach stojących,Dziękuje i pozdrawiam



#2 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 28 wrzesień 2016 - 13:31

Chłopaki nie przerzucajcie tematu do Poczekalni. (prośba forumowicza) 

Jeśli nie będzie zainteresowania za kilka dni go przeniosę.



#3 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 wrzesień 2016 - 18:39

Też czekam z niecierpliwością  na opinię o tym modelu

Test dostępny w sieci czytałem-wygląda ,że to może być to czego szukam,tylko test jakby sponsorowany.

Podbije to 5-10g z  2 calową gumą , czy to kolejny patyk z tipem jak włos i "mocą w dolniku"? A szukam czegoś dokładnie odwrotnego 



#4 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 28 wrzesień 2016 - 19:15

@flymar podał byś mi namiar na ten test? Miałem ten model w ręce w sklepie i zrobił na mnie wrażenie,na sucho nim pomachałem i stwierdziłem że jest to coś dla mnie ale jestem ciekawy testów nad wodą


Użytkownik VOJT@S edytował ten post 28 wrzesień 2016 - 19:18


#5 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 wrzesień 2016 - 22:11

Proszę

Nie potrafię wkleić, ale

Wpisz

wedkuje.pl Dragon MS-X

Wyskoczy strona  jako druga bezpośrednio na teście kija

Jeśli miałeś ją w ręku czy pamiętasz jaką ma szczytówkę-da radę podbić 5-10 g czy to kolejna wklejkopodobną?


  • ktm777 lubi to

#6 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 29 wrzesień 2016 - 20:19

ani niejest to wklejka ani wklejkopodobna,jest to cały blank i jak na cene przystało zajebiście wykonany,niewiem czy przy takiej gramaturze Ci się nie podda przy podbijaniu bo to akcja Med-Fast



#7 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 30 wrzesień 2016 - 10:44

Tak, wiem ,że to cały blank. Chodziło mi o to czy nie jest to cieniutki tip pracujący jak wklejanka.

Szukam wśród nie wklejek i nie mogę znaleźć "okoniowego" kija ze sztywniejszą szczytówką.To miałoby być coś mocniejszego od UL wykałaczki,którą już mam.



#8 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 03 październik 2016 - 07:31

niejest to cienki blank spolegliwy,mi też na tym zależy bonieważ łowie okonie agresywnie np.jaskółkami i szczytówka musi być ciut sztywniejsza abym mógł dobrze przynęte oderwać od dna



#9 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 03 październik 2016 - 12:45

Skoro piszesz, że nie jest to cienki spolegliwy blank to tym bardziej utwierdza mnie  ,że to może być to czego szukam.

Niestety nigdzie  stacjonarnie nawet nie mieli tego kija-pytałem  włącznie z łódzką giełdą.

Gdybyś miał okazję pomachać/połowić daj znać czy ogarnie  te 5-10g jak pisałem.

Paradoksalnie wśród pewnie setki kijów okoniowych nie znajduję nic z progresywnym ugięciem i sztywnym ( jak na okoniowy oczywiście) tipem



#10 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 04 październik 2016 - 13:49

A może kolega spróbuje Sicario 2.23m 2-7g, mam tą wędkę i super się nią łowi,bardzo czuła, lekka,szybka ale nie sztywna pała.ogarnia tak do 10-12g łącznej masy.
  • Bednar14 lubi to

#11 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 05 październik 2016 - 11:03

A może kolega spróbuje Sicario 2.23m 2-7g, mam tą wędkę i super się nią łowi,bardzo czuła, lekka,szybka ale nie sztywna pała.ogarnia tak do 10-12g łącznej masy.

czy jest to wklejka?



#12 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 05 październik 2016 - 11:41

Nie ,to jest jednolity blank bez wklejki.

#13 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 06 październik 2016 - 06:38

A może kolega spróbuje Sicario 2.23m 2-7g, mam tą wędkę i super się nią łowi,bardzo czuła, lekka,szybka ale nie sztywna pała.ogarnia tak do 10-12g łącznej masy.

jeżeli chodzi sicario, to widziałem ze sporo osób narzeka na to że kije pękają w okolicach części szczytowej. Zadzwoniłem na serwis mikado i otrzymałem informacje że tak faktycznie jest, bo blank jest bardzo czuły na "urazy mechaniczne" nawet podczas transportu delikatne puknięcia blanku o blank złożonej wędki mogą powodować mikro-urazy.

Pan z serwisu polecił mi zakup kamisori perch zamiast wędki z serii sicario ;)


Użytkownik Przemek. edytował ten post 06 październik 2016 - 06:43


#14 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 06 październik 2016 - 07:29

Co do mikado to miałem kiedyś kijek okoniowy i wklejona szczytówka mi się rozwarstwiła i dałem na serwis,czekałem ponad 4 miesiące aż mi to zrobią i puzniej się dowiedziałem że nietylko ja tak długo czekałem



#15 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 06 październik 2016 - 08:43

Coś za coś,sicario jest lżejsze i bardziej czułe od kamisori ale pewnie jest zbudowane z innego węgla i żywicy więc częściej pęka.myślę Z nie bez powodu ma taki mały C.w. mimo że wydaje się ze może duzo więcej pociągnąć.ja na moje sicario nie narzekam,nie przeciazam go i uważam przy transporcie i jest ok.

#16 OFFLINE   Bednar14

Bednar14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Bednarek

Napisano 06 październik 2016 - 14:04

jeżeli chodzi sicario, to widziałem ze sporo osób narzeka na to że kije pękają w okolicach części szczytowej. Zadzwoniłem na serwis mikado i otrzymałem informacje że tak faktycznie jest, bo blank jest bardzo czuły na "urazy mechaniczne" nawet podczas transportu delikatne puknięcia blanku o blank złożonej wędki mogą powodować mikro-urazy.

Pan z serwisu polecił mi zakup kamisori perch zamiast wędki z serii sicario ;)

Dlatego do sicario dołączony jest gruby pokrowiec oraz plastikowa tuba ochronna także po łowieniu wędkę można bezpiecznie przetransportować do domu bez obawy o jej urazy  ;) Sam osobiście raz na jakiś czas tylko używam tej tuby, wędkę raczej szanuję i szczytówka nie pęka  :D 



#17 OFFLINE   Mateusz88

Mateusz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 06 październik 2016 - 19:22

Może w tych Sicario jest tak cieniusienieńka ścianka, że kije tak łatwo pękają

#18 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 07 październik 2016 - 11:37

Skoro piszesz, że nie jest to cienki spolegliwy blank to tym bardziej utwierdza mnie  ,że to może być to czego szukam.

Niestety nigdzie  stacjonarnie nawet nie mieli tego kija-pytałem  włącznie z łódzką giełdą.

Gdybyś miał okazję pomachać/połowić daj znać czy ogarnie  te 5-10g jak pisałem.

Paradoksalnie wśród pewnie setki kijów okoniowych nie znajduję nic z progresywnym ugięciem i sztywnym ( jak na okoniowy oczywiście) tijuż

Dzisiaj już po pierwszych testach kijka bo wczoraj mi juz przyszedł do domu,zakupu nieżałuje i jestem bardzo zadowolony z niego,jest to coś czego szukałem czyli do agresywnego podbicia gumki na główce 3-4g i przy okoniu 20cm ma ciepłe ugięcie,żadnej ryby niezgubiłem,bardzo czuły blank i idealnie mi się wyważył z młynkiem zauber 3000,tak jak pisałeś czy ogarnie 5-10 g,powiem tak najciężej założyłem główke 6g do gumki easy shiner 2'' i dawał rade podbijając na spokojnie ale z 10g wydaje mi się że bedzie miał problem,zabardzo się podda,opis na blanku do 16stu g jest ciut zawyżony,gdyby to był x-fast to można by go było delikatnie przeciążyć,wykonanie wedki bardzo ładne i staranne,cały blank matowy i delikatny opis nad rękojeścią który nierzuca się zbyt w oczy,Także jak najbardziej polecam.



#19 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 01 grudzień 2016 - 11:13

Witam, VOJT@S a jak widzisz ten kij pod klenia? Mała rzeka, spokojny uciąg wody i do tego wahadełka 2-4 cm, woblerki 2,5-5cm, przyłowem może byc oczywiście pstrąg, brzana, jaź. Pozdrawiam.



#20 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 03 grudzień 2016 - 10:53

Seria CTX na 2016r jest dosyc szeroka ,czy ktos macal uzywal tych mocniejszych z przeznaczeniem pod sandacza-opad,kogut.W Wa-wie w sklepach chyba raczej brak,a troche kusza.W necie ceny zaczynaja sie juz od niecalych 3stowek.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych