Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Panna z wąsem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 02 lipiec 2006 - 21:42


Brzana miała 73cm :mellow: Tego dnia jak zwykle chodziłem za bolkami ale nie żerowały. W pewnym momencie na końcówce przelewu zobaczyłem dwa spławy małych brzan, więc wykorzystałem sytuację założyłem głebokiego woblerka i w drugim rzucie ściągnąłem brzankę z napływu. Brzany najlepiej się łowi gdy ma się pewność że są w łowisku. Nie są to ryby które chętnie biorą na spinningowe wabiki dlatego woblerka trzeba prowadzić jak najwolniej wachlarzem bez zwijania(własnie tak wzięła ta 73) lub prowadząc wobka pod prad co chwilę go przytrzymując w nurcie. Żeby złowić brzanę trzeba odpowiednio wstrzelić sie w miejscówkę, gdy jest za głęboko brzany nie złowimy. Lepiej żeby było za płytko niż za głęboko, dlatego najlepiej łowić ją na przelewach, ale tylko tam gdzie nurt jest najsilniejszy czyli na końcówkach, lub na końcówkach wlewów(to samo co szczyt przelewu). Chodźcie na swoje miejsca jak najczęściej, poznawajcie rzeke w zależności od stanu wody. Nurt na przelewie nie może być ani za szybki ani za wolny. Lepiej pójść nad wodę 4 razy w tyg na 2 godziny niż raz na 12, będziecie wtedy czuć rzekę.
@Friko oczywiście chętnie wybiorę się z Tobą na brzany.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Wujek :D
P.S O sprzęcie nie piszę bo każdy ma swoje preferencje....

#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2006 - 21:51

Czy umieszczenie ich na piachu mieści się w ramach prawidłowego C&R?


Dobre pytanie, mi wydaje sie ze tak, o ile piach jest mokry. W tym wypadku widac wyraznie ze ryba lezy na brzegu. W koncu w srodowisku naturalnym ryby rowniez ocieraja sie o piach czy kamienie, wystarczy zobaczyc co sie dzieje latem na plytkich przelewach. Jezeli jestem w bledzie to chetnie sie dowiem czegos nowego :unsure:
Osobiscie staram sie uwalnic ryby w wodzie lub tuz nad woda przy pomocy szczypiec, tak zeby nie brac ich do rak. Mysle ze zwlaszcza w upalne dni takie jak dzis jest to wazne, zeby ryba nie gotowała sie na powietrzu.
Niestety, cierpi na tym jakosc zdjec ktore mozna wykonac, zwlaszcza jak jest sie samemu nad woda. Dzisiaj tak probowalem, przy okazji dalszych testów swojego lekkiego kijka castingowego. W jednej rece plecionka, w drugiej aparat, dekielek od apartau w zebach - komicznie musialo to wygladac:




Niestety, C&R zawsze było i będzie kompromisem. Bo jak się dobrze zastanowić, to czas tracony na zrobienie zdjecia, nawet w wodzie, rybie nie służy. A najlepiej w ogóle nie łowić ryb, żeby im się krzywda nie działa. To jak, kto pierwszy chętny ?

Załączone pliki



#23 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2006 - 21:53


na końcówce przelewu zobaczyłem dwa spławy małych brzan, więc wykorzystałem sytuację założyłem głebokiego woblerka i w drugim rzucie ściągnąłem brzankę z napływu.


stales w woderach powyzej przelewu? tj. spuszczales wobka z pradem na naplyw? Czy tez stales np. na glowce a przelew byl na szczycie?


#24 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 02 lipiec 2006 - 22:07

@Friko stałem w neoprenach powyżej przelewu tak jest lepiej, niestety często stoji się po pierś w mocnym nurcie :mellow:
@Zewu wiem że lepiej by było żeby ryba nie leżała na piachu ale piach był mokry, więc zdecydowałem się na to, zreszta jak ją brałem wyslizgiem to już wczesniej dotknęła ziemi. Nie mogłem jej inaczej podebrać w karku była za szeroka a nie miałem nikogo do pomocy. Zależało mi też na sensownym zdjęciu, cóż jak powiedział Friko najlepij nie łowić ryb wtedy nie zrobimy im krzywdy. Był obok mnie grunciaż ale nie chciałem pokazywać mu takiej ryby. Brzanę oczywiście wypuściłem po dokłądnym umyciu i reanimacji(odpłyneła o własnych siłąch), mam nadzieję że przeżyje. Podbierałem ją mokrymi dłoniami.
Pozdrawiam Wujek

#25 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 lipiec 2006 - 08:06

niestety często stoji się po pierś w mocnym nurcie :mellow:


No to ja wymiękam :lol: mam cykora do takich akcji Embarassed


#26 OFFLINE   drodox

drodox

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 lipiec 2006 - 10:14

Piękna brzanka uroczy wąsalek moje gratulację !!!!!!!!!!!!!!

#27 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 lipiec 2006 - 12:53

[quote]
@
@ Mifek, naco łowisz te bolki.
[/quote]


Jurku, ja probowałem strzelać do bolków z siudakówek, zamkerówek, straciłem nawet świetnie zapowiadającego się wobka @szpiega i... i nic. @patu łowił głównie - chyba, może sam sprostuje - na woblery WO-BI. Myślę, że on sam o nich będzie mógł cos powiedzieć...
[/quote]
Witam, są to wobki znajomego mojego znajomego do którego nawet nie mam namiarów :( , wszystkie uklejopodobne do szybkiego prowadzenia. z całego arsenału wyróznia sie jeden... który przynosi mi 90 proc. ostatnio złowionych rap. widać jest w nim to coś :mellow: i wygląda jak uklejka w ciąży,hihi...mifek z resztą widział

#28 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 03 lipiec 2006 - 17:42

@Patu28
Masz może jakieś zdjęcie tego killera boleniowego. :D

#29 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 lipiec 2006 - 18:50

@Janek,

jeszcze raz gratuluję. Piękna brzana! :mellow:


@Mifas,

śliczny kleks. Brawo. :D



#30 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 lipiec 2006 - 20:24

dzieki rognis ale czymże jest kleks w porownaniu do 4 bolkow który wytargał @patu. A tak w ogole to patu masz zółtą kartkę za brak fotek na mojej skrzynce <_< <_< <_<

#31 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 lipiec 2006 - 20:49

Mifku, drogi kolego a skąd masz woblerki WO-BI? Castingowo one by się baaaardzo nadały na bolenie.

Pozdrawia
Remek

#32 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 lipiec 2006 - 20:58

Remek a skad wiesz, że by się nadały :mellow:

Tak na poważnie to myślę, że patu jest zbyt skromny. Ja posiadam jakieś niedobitki WOBI, ale dobry znajomy patu - jacek (właściciel sklepu wędkarskiego w Wiosce Z Kominami - tej co to se sami chmury produkuja - <_< <_< <_< , z tego co się orientuje ma niemal stałe dojście do WOBI. Oj coś czuje, że się w tym tygodniu do sąsiedniej wioski wybiore :mellow: - a jesli tak będzie to przesylka chyba znowu przesunie sie parę dni.


Aha jeśli chodzi o wobki castingowe to mam nowego favorita :mellow:

@szpiegu powiedz co mam zrobić by się wkupić w Twoje łąski :mellow: <_<

#33 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 lipiec 2006 - 21:50

Aha jeśli chodzi o wobki castingowe to mam nowego favorita :mellow:


Co? Tylko please nie zachowuj się jak prawdziwy boleniarz i nie mów - wobler. Powiedz co to takiego.

Pozdrawiam
Remek

#34 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 lipiec 2006 - 06:38

dzieki rognis ale czymże jest kleks w porownaniu do 4 bolkow który wytargał @patu. A tak w ogole to patu masz zółtą kartkę za brak fotek na mojej skrzynce <_< <_< <_<

Sorka mifek , postaram sie nadrobic zaległości :mellow: , w sumie nie ma co oglądać . jedna fotka nadaje się do obejrzenia... ale z poprzednich wypadów wyszły całkiem nieżle :lol: ,reszta słabej jakości :( tak to jest jak się fotografuje samemu

Załączone pliki



#35 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 lipiec 2006 - 06:44

@Patu28
Masz może jakieś zdjęcie tego killera boleniowego. :D

niestety nie mam, przy okazji postaram sie zrobic.. @wujek gratuluje pieknej brzany...piekna rybka

#36 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 lipiec 2006 - 12:24


Co? Tylko please nie zachowuj się jak prawdziwy boleniarz i nie mów - wobler. Powiedz co to takiego.



Remuś daleko mi do prawdziwego boleniowca więc moge powiedzieć, że to woblerek.... :mellow:


A tak powazniej rzecz ujmując to masz pecha bo owe woblerki są niemal nienamierzalne. Mam na mysli zabawki robione przez @szpiega. Po prostu rewelacja.

#37 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 lipiec 2006 - 13:12

Acha :( no to lipa.

Pozdrawiam
Remek


#38 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 lipiec 2006 - 13:14

nie taka lipa straszna jak ja maluj. nie zapominaj ze @szpiegu przygotował niewielka partyjke woblrekow na zlot. pytanie czy organizator moze stawac w szranki z uczestnikami zlotu :mellow:


Jak bedziesz grzeczny to moz euda mi sie wyczarować jakiegos jednego do prob tak na zaostrzenie apetytu :mellow:

#39 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 lipiec 2006 - 13:16

Ej mifek, ja już obmyśliłem co zrobimy z tymi wobkami od @szpiera. Napierw rodzielimy wśród członków komisji (czyt. grono redakcyjne) a później będziemy się martwić .... nogi za pas i zwiewamy za zachodnią granicę. :lol:

Pozdrawiam
Remek


#40 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 lipiec 2006 - 13:19

a moze wykorzystamy fakt ze szpiegu na ryby nie jezdzi tylko w domu siedzi, naklonimy go by wykonczyl owe 80 korpusow ktore ma przygotowane i... tego ten <_<




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych