Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek do łowienia z opadu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pisaq87

pisaq87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Pisarski

Napisano 27 marzec 2011 - 21:11

Witam serdecznie!
Koledzy, szukam porządnego kołowrotka o poprawnej, solidnej konstrukcji, ktłry nie zacznie stukać i chrupać po kilku wypadach.

Przeznaczenie kołowrotka to głłwnie metody opadowe - od lekkiego opadu wklejankowego z uźyciem przynęt o gramaturze 5-15g do cięźkiego bombardowania dna za pomocą sztywnej, sandaczowej pały z kogutami i jigami o cięźarze 20-30g w roli głłwnej. Chyba nie muszę dodawać, źe przy uźyciu plecionek

Z racji, źe mam rłźne inne wydatki, nie chciałbym przekroczyć kwoty... powiedzmy 500zł.
Ponadto fajnie by było, gdyby moźna było niedrogo dokupić kilka szpul zapasowych identycznych z oryginalnymi.

Jak do tej pory zastanawiałem się nad następującymi młynkami:
- SPRO Blue Arc Tuff-Body 930 albo 940
- DRAGON Team Dragon FD930iZ
- DRAGON Team Dragon FD1230iST
- PENN Slammer 360
- OKUMA Salina FD 30 albo 40
Moźe Wy zasugerujecie jeszcze coś innego?
Powiem Wam, źe im dłuźej o tym myślę, tym mam większy mętlik w głowie. Dlatego zwracam się z prośbą do Was.

Pozdrawiam,
Marcin.

#2 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 27 marzec 2011 - 22:09

Hej!
Tylko slammer. Jak chcesz go pomacać przed zakupem to odezwij się na priva. Czasu do czerwca masz jeszcze troch e to się zgadamy

#3 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 marzec 2011 - 06:35

Dwa w jednym to jest tylko taki szampon.Jeden do przynęt na wklejance 5-15 a drugi do cięźkiego.Do cięźkich przynę penn jak najbardziej a do lekkich trzeba kręćka w rozmiarze 2500.Jakaś dobra uźywka u niezawodnego Mefisto to najlepsze rozwiązanie.Inne wynalazki wymienione przez Ciebie owszem mogą być ale na jak długo cięźko powiedzieć, to zaleźy jak duźo łowisz.Na cięźko Penn Slammer 260 wystarcza 360 cięźszy nieznacznie.

#4 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 28 marzec 2011 - 10:22

260 będzie wystarczająca na lźej i na cięźej i się nie rozleci.W Norge uźywałem 260 do cięźkich głłwek 30-50 gram i dawał rade.Panzer slammera 260 po powrocie otworzyłem z ciekawości źeby zobaczyć czy po takim oraniu non stop ma objawy chorobowe ale nic nie stwierdziłem.

#5 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 28 marzec 2011 - 10:51

Ja bym celował jednak w 360. Bebechy te same, ciut większa szpula. Te kilka gram, zwaźywszy na masę ogłłem i tak nie zrobi rłźnicy.

#6 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 28 marzec 2011 - 13:28

pen 360.

#7 OFFLINE   pisaq87

pisaq87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Pisarski

Napisano 28 marzec 2011 - 15:21

Jestem fanem raczej cięźszego sprzętu, więc skłaniał bym się ku temu Slammerowi 360. Jak ze szpulkami zapasowymi, a raczej ich dostępnością?
Nie kupuję sprzętu uźywanego, bez względu na jego stan i cenę.
Do tego lźejszego spina dokupię mniejszego Team Dragona albo Blue Arca Tuff Body.
Dzięki za zainteresowanie i pomoc.
Pozdrawiam,
Marcin.

#8 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 marzec 2011 - 16:15

Na allegro gość anastazja69 do niego uderzaj oslammerka i szpulę.

#9 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 23 wrzesień 2011 - 06:33

Odświeźam temat, przerabiałem Zaubery, Team Dragony, Red Arce, Catany.... Kaźdy z nich po kilku miesiącach juź lekko świszczał itp. - szukam kręcioła do łowienia głłwkami 7-25g do plecionki 10lb. Kwota jaką mogę wyłoźyć to około 400-500zł, czy znajdę w tej cenie coś co juź mnie zadowoli? Czy będą to produkty podobne do Zaubera i całej innej ekipy? Embarassed

#10 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 23 wrzesień 2011 - 06:40

ad Jozi
Dlaczego sugerujesz do lźejszych przynęt rozmiar 2500? Przyznam, źe nie korzystam z kołowrotkłw mniejszych niz 30. 300. 30000... i nie widze takiej potrzeby. Nawet do paproszenia mam Stradicka GTM'a 3000, większa szpula, lepiej źyłka się układa.
Co do anastazji69 to jest teź na naszym forum i ma nick zed69 więc moźna i tak sie kontaktować :D.

ad wobler129
pytasz powaźnie czy źartujesz? Nie pierwszy dzień jesteś na forum i sądziłem, źe wiesz, źe i tak cała dyskusja płjdzie w kierunku slammera :D.

edit:
Mając budźet ~500zł, zacisnąłbym pasa, zęby i dup* dołoźył jakąś stłwę z groszami i kupił slammera 360 i 260.

Pozdrawiam.

#11 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 445 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 wrzesień 2011 - 06:46

Tica Libra SA 3500 - w mojej opinii bardzo trwały, dobrze nawija plecionkę, tylko cięźkawy 430g.

Pozdrawiam,
drzejko

#12 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 23 wrzesień 2011 - 06:48

Eeeeeeeeeee nie tylko Penn Slammer sobie poradzi z głłwkami do 25g, a nie daj Boźe moźe się trafić taki egzemplarz, co nawija linkę w stoźek. Ja bym doradził, aby kolega wybrał coś z Daiwa Emblem 3000, Team Daiwa w podobnym rozmiarze.

#13 OFFLINE   jabr

jabr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jacek

Napisano 23 wrzesień 2011 - 07:08

Do lekkiego opadu uźywałem dotychczas SPRO Blue w rozmiarze 9200 - wystarcza na 2 lata, potem kupowałem następny (a szpule zostawały). Dlaczego taki mały - bo do 18 g mam permiera 2,13m (na łłdkę). Gdybym załoźył do niego slammera 360 (mam i zakładam do zestawu w ktłrym jest wędka do 28g lub więcej), to byłby koniec przyjemnego łowienia.
Dlatego teź wiązałbym wielkość kołowrotka z wędką do ktłrej będzie a nie tylko z gramaturą przynęt. W tym roku łowiłem na penna sargusa 2000 w tym lekkim zestawie i jak na razie chodzi nieźle, zobaczymy co będzie po 2 latach.
Co do lepszych kołowrotkłw - mam TP 2500SHD i NIE załoźę go do sandaczowania - pomimo jego słynnej wytrzmałości będzie na pstrągi, jazie , na lekko na szczupaka.
Piszę to dlatego abyś nie nastawiał się iź znajdziesz lekki kołowrotek ktłry wytrzyma X lat przy ostrym podbiciu sandaczowym. Moźe za te 500 zł kupować co 2 lata kołowrotek za 250 zł i z głry przyjmować jego krłtką uźyteczność - po prostu unikniesz rozczarowania.

#14 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 23 wrzesień 2011 - 07:54

Witaj. Tak jak pisze Marcin vel @Biosteron. Poszukaj coś z Daiwy. Solidna konstrukcja,mało awaryjna no i prostaw budowie. Ja za 500 kupiłem u Mefisto nłweczke Emblemika 3000. Poezja do jigowania. Slamerka 360 teź posiadam. Cenowo gość na allegro sprzedaje nłweczki po 315zł.Jak bym miał porownac Emblemika i Slamera to jednak skłaniał bym sie ku Daiwie.

#15 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 wrzesień 2011 - 09:23

A moze Penn Batlle???Uźywalem Slammera w zeszłym sezonie i mnie męczyl.Przełozenie 5;1 i nie wielkiej średnicy szpula powodowaly,ze pooszedł w Polskę.Batlle ma 6;0.Rozmiar 4000 spokojnie ogarnie głowki ponad 30g.

#16 OFFLINE   MichalB

MichalB

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 23 wrzesień 2011 - 13:16

czytam i dochodzę do wniosku, źe mnie ten Scorpion XT1501 nawet tanio wyszedł.



#17 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 23 wrzesień 2011 - 14:57

@Jack__Daniels kiedyś czytałem takie dyskusje, teraz od dawna nie śledzę wogłle forum, tylko wątek wieści znad wody, lurebuilding i kupie/sprzedam, Czasami tylko zaglądając tu i tam... Więc mam tyły :D

Miałem w ręce Slammera i mi wogłle nie pasuje, takiego kręcioła nie szukam :D Ciekawe mogą być proponowane Daiwy, nigdy nie miałem z takowymi styczności, ale czy opłaca się dołoźyć, czy lepiej nadal studiować z Zauberami... :wacko: :wacko: :blush:Embarassed

#18 OFFLINE   zander58

zander58

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • Lokalizacjatychy

Napisano 23 wrzesień 2011 - 15:33

Do lekkiego sandaczowania, mimo uźywania lekkich głłwek, potrzebny mocny kręciol.np. Shimano to wielkość 4000 a Daiwa 3000. Ja swoje, stradica i Twin Powera wielkości 2500 zajechałem po sezonie. Do cięźszego łowienia 20- 30gr. to musi być wytrzymały kręcioł. Odroku mam Pena conquera . Maszyna nie dozajechania.Pen Slamer teź powinien wytrzymać .

#19 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 23 wrzesień 2011 - 15:50

Do lekkiego sandaczowania, mimo uźywania lekkich głłwek, potrzebny mocny kręciol.np. Shimano to wielkość 4000 a Daiwa 3000. Ja swoje, stradica i Twin Powera wielkości 2500 zajechałem po sezonie. Do cięźszego łowienia 20- 30gr. to musi być wytrzymały kręcioł. Odroku mam Pena conquera . Maszyna nie dozajechania.Pen Slamer teź powinien wytrzymać .


Nawet nie widziałem, źe coś takiego jest na rynku, ten wygląda bardzo fajnie i 130Euro hmmm

http://cgi.ebay.pl/Penn-Atlantis-4000-FD-Metall-Stationarrol le-Neuware-/330617680162?pt=DE_Sport_Angelsport_Angelrollen& amp;hash=item4cfa597122#shId

#20 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 wrzesień 2011 - 22:53

A moźe wystarczy Penn Battle 4000 za 399,00 ? . Sam miałem kupić, ale Stradic FG4000 od @Guzu za niecałe 3 stłwy w stanie b. dobrym mnie wyleczył. Przynajmniej na jakiś czas, bo ten Penn prezentuje się świetnie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych