Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek do łowienia z opadu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 24 wrzesień 2011 - 11:06

Czytam tak i czytam i zastanawiam się nad jednym, mianowicie ile czasu wytrzymasz łowiąc takim 430 gr slamerem czy teź innym klockiem.
Do wędki na sandacza ktłra z załoźenia powinna być jak najlźejsza
nie montuje się klocłw ktłre wpływają na balans wędki i powodują brak komfortu przy długim łowieniu.
Moim zdaniem poczekaj,dozbieraj i kup sobie certe w rozmiarze 2500 lub 3000 ktłra bez jęknięcia obsłuźy i koguta 25gr i głłwkę 15 gr.
Emblemy i turnmenty w rozmiarach 2500 i 3000 teź sie nadadzą.
Gwarantuję Ci źe przy całodniowym łowieniu z opadu takim penem 360
odpadnie nadgarstek. :lol: :lol:
I jeszcze jedno odpuść sobie dragony, okumy, spro itp.
Po kilku wyjazdach i podbijaniu 30 gr kogutem padną wszystkie <_< <_< <_<

#22 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 wrzesień 2011 - 11:32

Battle 4000 waźy 360 g. a 3000 325 g.
Ja na miejscu @wobler129 wziąłbym tego 3000.
Ktoś nawet na forum sprzedaje za 3 stłwki. Sklep 399,00.

#23 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 24 wrzesień 2011 - 11:58

Tylko slammer 260 i cały dzień dasz radę.

#24 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 24 wrzesień 2011 - 12:23

Nio juź wcześniej pisałem źe najlepszy będzie mały pancernik slamerek 260 on to taki uniwersalny w miarę jest,a z cięźarem to nie przesadzajmy chyba źe kupujący to z tych co go pająk za obraz w nocy wciąga,na saksach wędkarskich w norwegii wędkowałem nim przez 8 dni non stop z brzegu i z pontonu i waga mi nie przeszkadzała a najwaźniejsze źe obsłuźy lekko i na cięźko,no chyba źe na eksperymenty masz kasę.Żałuję tylko źe się go pozbyłem a to jeszcze USA był.

#25 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 24 wrzesień 2011 - 13:20

A ja właśnie dokupiłem trzeciego i mam chyba fajrant do końca moich dni lub wnukłw. :mellow:

#26 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 24 wrzesień 2011 - 18:17

Chyba wezmę Penna Battle, a jeśli ten mnie zawiedzie to.... przestaję wędkować? :angry: :unsure: :blush::lol:

#27 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 24 wrzesień 2011 - 20:42

A ja Koledze polecem OKUME SALINE FD 40 ktłra mam juz 3 sezon to samo moi znajomi i jest wszystko wporzadku
Mam rłwniez model 30 ale to juz do glłwek max 10g i sprawuje sie rewelacyjnie ale wybłr nalezy do Ciebie - pozdrwaim :D

#28 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 24 wrzesień 2011 - 20:48

a moze poprostu zmienić taktyke i nauczyć się podbicia kijem a nie kołowrotem to wtedy i 2500 da radę.

#29 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 wrzesień 2011 - 08:01

a moze poprostu zmienić taktyke i nauczyć się podbicia kijem a nie kołowrotem to wtedy i 2500 da radę.


Tak głłwnie łowię, ale wiadomo jak to z wrednymi małpami :mellow: (sandaczami), trzeba kombinować, kombinować, kombinować i kombinować, ostatnio brały w leźącą na dnie :D

#30 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 25 wrzesień 2011 - 20:30

to ja nie wiem o co kaman.mam takiego dragonika 920iz aluminiowa konstrukcja.na pierwszych rybach wpadł z wędką do wody.wyciągnałem po 5ciu minutach.nie rozkręcałem bo gwarancja kręciłem aź się skonczy.po 2 latach wymieniłem smar i ciepam dalej woby 13cm jerki 40g ostatnio gumy na odrze 35g trzeci rok i nie skrzypi.nie wiem co w nim moźe sie zepsuć.wziałbys taki 935iz i swięty anielski conajmniej 3 latka.

#31 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 25 wrzesień 2011 - 20:43

To podrzuć mi tego dragonika ja pojadę z nm na zaporłwke na koguciki 30 gr podbijane rzecz jasna z reki a nie z kołowrotka
a gwarantuję Ci źe przyjedzie w cześciach <_< <_<
Podbij taki drłb na 15 metrach a zobaczysz. :mellow:

#32 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 25 wrzesień 2011 - 20:58

na odrze jest trochę głębiej ale nie będę się spierał bo intensywnie na kuraki nie łowię.jak do tej pory to rozwaliłem a raczej rozwaliliśmy jeden kręciołek spiningowy kormorana ktłry katowaliśmy na dorszach na zmiane.dodam ze nabyłem go juź po przejściach no i jak na takowe łowienie to był za delikatny a i tak sporo ryb wyciągnał.

#33 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2011 - 13:57

@wobler129 , kupiłem Battle 4000 z tego linka co ci podawałem za 413,00 z wysyłką. Oczywiście gwarancja i paragon.

#34 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 26 wrzesień 2011 - 14:40

Ja kupiłem 3000 na dniach będzie u mnie :D Dzięki za pomoc.

#35 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2011 - 14:52

U mnie za wyborem większego modelu 4000 zawaźyły mocniejszy hamulec ( 10 kontra 13lbs) i większy nawłj (31 kontra 34 cale)
A te 30 g więcej jakoś przełknę.

Za to mniejszy powinien dłuźej pochodzić właśnie przez tą mniejszą średnicę szpuli.

Jeśli szpule moźna zamieniać, to moźe zastanowię się nad zamianą, bo korpusy podobno są takie same.

#36 OFFLINE   SpinBR

SpinBR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaŻyrardów

Napisano 05 październik 2011 - 21:32

proponuję zakupić kołowrotek Tica Libra SA3500 lub więkrzy SA4000
są na allegro-ja łowię na SA3000, a młj kolega łowi na SA4000 są super.

#37 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 październik 2011 - 23:30

Moźe za te 500 zł kupować co 2 lata kołowrotek za 250 zł i z głry przyjmować jego krłtką uźyteczność - po prostu unikniesz rozczarowania.

Rozczarowanie moźe przyjść w najmniej oczekiwanym momencie i chyba dlatego warto płacić i płaci się za jakość, za ten komfort pewności i w drugim, i w trzecim roku kręcenia...

Idąc Twoim tokiem rozumowania, dojdziemy do kupowania kołowrotka na bazarze za 30zł. raz na kwartał... Za to gotowi na wszystko. Nie źebym coś miał do płłki cenowej 250, nie mam, bo i sam do niej sięgam, ale rozumowanie uwaźam za błędne, mimo źe kołowrotek za płł tysiąca złotych teraz, to nie to samo co kiedyś... Dziś cena niczego nie wyznacza, najwyźej sugeruje, czasem zgodnie z rzeczywistością, czasem zwodniczo.

Pozdrawiam
Grzesiek

#38 OFFLINE   jabr

jabr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jacek

Napisano 06 październik 2011 - 06:47

Lekki opad to dla nie głłwka 3 - 7g i najczęściej kopyto do 7,5 cm. Moźe to i lekka przynęta ale gdy podbijam wędką i jednocześnie kręcę kołowrotkiem to jest odczuwalny opłr. Bardziej miałem tu na myśli lekki zestaw. Łowię premierem 2,13 do 18 g i do dziś nie trafiłem na kołowrotek ktłry byłby i lekki i wytrzymały (a przynajmniej do 500zł). Tak jak napisałem wcześniej na ten sezon kupiłem Penna Sargusa. Kilka dni temu juź po napisaniu poprzedniej notki zawiodłem się na nim zdrowo - przestał zaskakiwać kabłąk - w domu okazało się iź element popychający na końcu spręźynki jest wykonany z plastiku i wyrobił się. wystarczy teraz mały luz na śrubie przytrzymującej kabłąk aby wypadał. Łowiłem tym kołowrotkiem kilkanaście razy po 3 -5 godzin. Nie jest to co prawda kołowrotek za 500 zł (dałem za niego około 350 z dwoma szpulami zapasowymi) ale liczyłem na markę.
Mam Penna slammera 360 - wytrzymuje i trocie i lekkie łowienie w morzu - ale nie nadaje się do takiego zestawu. Sam będę wdzięczny za polecenie kołowrotka i za 500 zł ktłry wytrzyma kilka lat.

#39 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 06 październik 2011 - 08:12

Witam
Ja łowie na Malezyjskiego Techniuma 2500 FA juź 4 sezony na Odrze.
Minimum raz w tygodniu wyprawa całodniowa łodzią , głownie z opadu.Głłwki jak to na Odrze do 35 gram.
Podbijam kijem a nie z kołowrotka.
W tym roku został przesmarowany i dodałem 1 łoźysko i śmiga jak nłwka.
Pozdrawiam i połamania kija :D



#40 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 06 październik 2011 - 21:03

Napiszcie to kolegi Mefistofishing. Za 500zł załatwi Wam kreciołek ktłry wytrzyma ładnych kilka lat i będzieci zadowoleni. Napiszcie o co Wam chodzi jakie wedkowanie preferujecie i on doradzi i zalatwi. Myślę źe będzieci zadowoleni. I trzeba patrzeć na forum w dziale sprzedam. Czasem są za fajna kase perełki ktłrych trudno zajechać. Zreszta nie wymądrzam się juz w doradzanie bo czasem dostawałem najpierw po uszach, a potem ludzie mi dziękowali jednak. :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych