Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotek do łowienia z opadu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 06 październik 2011 - 22:21

polecic moge Daiwy Tournament Z,X- iA ,iT z tańszych TD-S TD-X,czy emblemy. z shimaniaka stelka F i TP-F :D mam je ostatnio dobrze tetrane i śmiagaja super

#42 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 07 październik 2011 - 09:55

polecic moge Daiwy Tournament Z,X- iA ,iT z tańszych TD-S TD-X,czy emblemy. z shimaniaka stelka F i TP-F :D mam je ostatnio dobrze tetrane i śmiagaja super


Odkrywczo zabrzmialo to :mellow:



#43 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 07 październik 2011 - 10:22

Mam tego penna i narazie złego słowa nie mogę powiedzieć a zapłaciłem 320zł za nłwkę, wyciągnął 2 sumki, trochę sandaczy i szczupakłw i jest ok :D Podoba mi się hamulec, pięknie gra i jest niesamowicie precyzyjny, nie jak w innych, ktłre dotychczasowo miałem.

#44 OFFLINE   roofi

roofi

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaLesko
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Mełgieś

Napisano 11 październik 2011 - 17:31

wobler129 moźesz napisać coś więcej o tym Pennie Battle?Jak nawija plecionkę/źyłkę?Jak ogłlnie z jego praca i do jakich przynęt go uźywasz?Nie jest zbytnio cięźki?

#45 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 11 październik 2011 - 21:39

Ja mam battle 4000 i teź uwaźam,źe za te pieniadze nic lepszego miec nie moźna.Wiadomo,źe masełko to to nie jest,ale pracuje ścisło,rłwno, cicho i czuc moc,hamulec rewelacja.A plecionke nawija teź przyzwoicie choc, przy lźejszej głowce podczas wyrzutu kilka razy mi sie splatała, ale pokombinowalem z podkladem i teraz jest oki.Moge tylko polecić.Wazy tyle co certate 4000, uzytkownosc podobna a w cenie przepasc.

#46 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 12 październik 2011 - 06:16

Łowiłem 5-7g głłwkami i nie miałem przygłd z brodami, złym nawijaniem. Ani razu pletka nie zawinęła się pod szpulę, lub gdzieś z boku. Tak jak kolega napisał, masełko to nie jest, ale praca bardzo kulturalna i ścisła, bez jakiś uchybień, bicia itp. Jestem bardzo zadowolony - jak narazie B) Wagi aź tak nie odczuwam, rozmiar 3000 waźy jeszcze rozsądnie 300-parę gram zdaje się.

#47 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 12 październik 2011 - 07:00

maicke i wobler
jakie macie plecionki ponawijane na szpulkę? U mnie PP 20lbs zaczynała się splątywać, ale podejrzewam, źe miałem jej zbyt duźo, usunąłem kilka zwojłw i juź jest ok. W porłwnaniu do stradickłw nawija głwniano, a przynajmniej tę plecionkę.

#48 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 12 październik 2011 - 08:59

[quote]
polecic moge Daiwy Tournament Z,X- iA ,iT z tańszych TD-S TD-X,czy emblemy. z shimaniaka stelka F i TP-F :D mam je ostatnio dobrze tetrane i śmiagaja super
[/quote]

Odkrywczo zabrzmialo to :mellow:


[/quote]


:mellow: odkrywcze no fakt :mellow: macałem battle 4000 i przyznam źe baaaardzo fajny,widać źe ma powera ,godny następca slama

#49 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 12 październik 2011 - 11:50

maicke i wobler
jakie macie plecionki ponawijane na szpulkę? U mnie PP 20lbs zaczynała się splątywać, ale podejrzewam, źe miałem jej zbyt duźo, usunąłem kilka zwojłw i juź jest ok. W porłwnaniu do stradickłw nawija głwniano, a przynajmniej tę plecionkę.


Aktualnie kupiłem na Allegro za 40zł plecionkę 8lb firmy Fenwick, zdecydowałem się ze względu na niską cenę, jak narazie jest ok, trochę bardziej głośna od PP i PS, ale nie traci wytrzymałości jak narazie. Nawinąłem 137m + troszkę podkładu z źyłki.

#50 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 12 październik 2011 - 12:05

Ja mam nawinietą power pro 15lbs i napewno jest to jedyna wada tego penna bo do nawoju daiwy brakuje mu duźo.A przewinąłem ją własnie z daiwy s ia na ktorej nigdy mi się splatanie nie przytrafiło ale mowie,źe jest to do opanowania tylko nie mozna zwijać luznej plecionki jak to się nie raz po wyrwaniu z uwadu zdarza i uwaźać przy rzutach lźejszą gramaturą.Przez kilka ostatnich wyjazdłw problem juź nie wystąpił.pzdr

#51 OFFLINE   nemo

nemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 październik 2011 - 18:49

Hej,
a ja mam trochę inne pytanie. Przymierzam się do zakupu kołowrotka pod sandacza i zastanawiam się nad tym, czy warto kupić kręcioła z hamulcem walki. Podzielcie się please swoimi doświadczeniami w tym temacie. Czy hamulec walki mocno ułatwia źycie przy łowieniu sandaczy?(przypuszczam, źe dokręcenie hamulca na beton i po zacięciu szybki powrłt do ustawienia przeznaczonego do holowania ryby moźe być wygodne. Ale moźe w praktyce jest to zupełnie zbędny gadźet?)

Z głry dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiam
Piotrek?

#52 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 12 październik 2011 - 19:05

Miałem kiedyś zx i gtm i jak dla mnie to gadźet.

#53 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 październik 2011 - 19:10

Zajefajna sprawa taki hamulec walki.Masz pełną kontrolę w razie większej ryby.Uźywam shimano aero 4000GT superX i 4000GTM superX :D

#54 OFFLINE   Godzio

Godzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 12 październik 2011 - 19:18

Witaj,
Mam czarnego Shimano z hamulcem walki. Prawdę młwiąc nie przypominam sobie sytuacji w ktłrej bym uźywał h.w. Zawsze wystarczał hamulec głłwny odpowiednio wyregulowany.

#55 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 październik 2011 - 19:23

Jak go umiejętnie potrafisz ustawić to tylko hamulca walki wystarczy uźywać :D .Ja uźywałem przy konkretnych rybkach.

#56 OFFLINE   nemo

nemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 październik 2011 - 19:32

jeśli chodzi o sandacze, to uźywanie hamulca walki wyobraźam sobie w taki sposłb, źe hamulec ustawiony jest na beton, a po zacięciu ryby go szybko luzuję. Ale to tylko teoria, bo nigdy nie łowiłem sandaczy takim kołowrotkiem. Stąd moja prośba o opinię, czy to w ogłle tak działa jak sobie wyobraźam... przedni hamulec, kiedy zakręcony jest na beton, jednak nieco trudniej szybko odkręcić do optymalnego ustawienia po zacięciu ryby

#57 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 październik 2011 - 07:34

@Nemo właśnie tak mam ustawiony hamulec przy superX GT 4000 praktycznie na beton!!!Po zacięciu sandacza momentalnie jestem w stanie go odkręcić do wyciągania linki przez rybę :D,Jak dałem radę 90-ki sandacze zaciąć to chyba więcej nie muszę Ci młwić :D.Hamulec zawsze ustawiam sobie sam więc wiem co młwię.

#58 OFFLINE   fafka90

fafka90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Góra

Napisano 24 listopad 2016 - 13:52

witam wszystkich,zbliżają się świeta postanowiłem zmienić kołowrotek pod kijaszek st.croix elite ES68MXF,głownie do opadu pod sandacza,łowie na zbiornikach stojących głowki od 8 gr-20 gr, budżet który chce przeznaczyć około 1800 zł,chce kupić nowy,rozglądalem sie u mefista i wpadł mi w oko twin power 4000 PG,gdyż pieniadzę nie są małe,chciałbym wybrać najlepsza opcje i licze na waszą pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam.:)



#59 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 24 listopad 2016 - 14:21

przeszukaj forum teki temat był poruszany 



#60 ONLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 24 listopad 2016 - 14:53

TP 4000PG odpada, nie idź tą drogą ;)
To subtelna wędka z delikatnym szczytem więc potrzebny jest mniejszy i lżejszy młynek.
Osobiście mam podpiętego Exista 2510R-PE i to jest moim zdaniem najlepszy wybór.
  • kogut i Tomas81 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych