Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Oslofjord - wędka z brzegu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kerrigan

Kerrigan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 20:45

Witam,

 

z uwagi na to, że dzisiaj połamałem starą wędkę (ktoś mi dobrze życzył jak wyszedłem z domu :) ) muszę kupić nową. Łowienie z brzegu Oslofjord w Norwegii. Makrele, Łososie, Trocie. Cena do 1000 zł. Oczywiście im mniej pieniędzy tym lepiej. Upatrzyłem sobie firmę Abu Garcia. W zasadzie tylko tej firmy chcę wędkę.

 

Oto pytania:

 

1. Jaka długość wędki ?

2. Jaki ciężar wyrzutowy ? 

3. Jaki kołowrotek ?

4. Jaka akcja ?

 

Myślałem o zakupie  wędki o takich parametrach:

 

1. 2,49 m

2. 12-38g lub 15-40g

3. Kołowrotek 3000

4. Medium

 

Proszę o odpowiedzi najlepiej osób, które łowią w tych rejonach.

 

Pozdrawiam !



#2 OFFLINE   wielinskik

wielinskik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Wielinski

Napisano 27 wrzesień 2016 - 02:54

Tak właściwie to zadałeś pytania i sam sobie na nie odpowiedziałeś :) 1000 zł ma być za zestaw: wędzisko + korba, czy sam kij? 

 

Bazując tylko na tym co chcesz poławiać (z brzegu) wydaje mi się, że możesz pokusić się o dłuższy kij. Dodatkowo patyk na ryby, które wymieniłeś musi przede wszystkim cechować się mocą. Wydaje mi się, że możesz celować nieco wyżej z gramaturą. Ugięcie paraboliczne, ewentualnie semi-parabola. Akcja med-fast. 

 

Jeśli ma być zestaw z kołowrotkiem, to celuj w Penna Slammera 260/360. Nic lepszego i wytrzymalszego za podobną sumę nie wyrwiesz.

 

Napisz coś więcej, w jaki sposób i na jakie przynęty dokładnie chcesz łowić (gramatura). Im więcej kryteriów i wymagań podasz, tym trafniej ktoś pomoże Ci w dopasowaniu patyka.

 

Pozdrawiam


Użytkownik wielinskik edytował ten post 27 wrzesień 2016 - 03:17


#3 OFFLINE   Kerrigan

Kerrigan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 08:54

Wędka + kołowrotek.

 

Chcę łowić na pilkery o gramaturze  ok. 16g i 25g , woblery i gumowe przynęty.  (myślałem jeszcze o przywieszkach na makrele...  ale do tego chyba trzeba mieć bardzo mocne wędzisko, fajnie by było jakby ktoś mógłby tu trochę ten temat rozwinąć)

 

Myślę o takim zestawiku:

 

wędka Abu Venerate Spin 2,43m cw 10-35g

 

http://sklep.insel.p...5g-p-22342.html

 

kołowrotek : Revo SX Spin 40 

 

http://www.fishing-m...652-k16857.html

 

Jeśli jeszcze jakieś dane potrzebne to dopiszę !

 

Pozdrawiam


Użytkownik Kerrigan edytował ten post 27 wrzesień 2016 - 08:59


#4 OFFLINE   wielinskik

wielinskik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Wielinski

Napisano 27 wrzesień 2016 - 10:36

Witam ponownie, revo sx znam tylko z castingu, o tym modelu w wydaniu klasycznego kołowrotka nic nie mogę powiedzieć. Co do kija dałbym sobie spokój.

 

Co mogę poradzić, to zajrzyj na giełdę - kolega radmac5 wystawił tam kilka kijów, w tym speedmastera do 50 gr (mógłbyś połowić nieco ciężej, a i odpowiedni zapas mocy jest) - podejrzewam, że można się potargować. Do tego bierzesz penna slammera w rozmiarze 260/360 (różnią się tylko poj. szpuli, bebechy te same) - na allegro ustrzelisz do 320 zł, nawet taniej. Wiem, że slammer może się wizualnie nie podobać, ale jak trochę pokręcisz, nie pożałujesz.

Świetny kij i Świetny kręcioł. W tej cenie na ryby i warunki, o których pisałeś w mojej opinii nic lepszego nie dostaniesz.

 

Pozdrawiam



#5 OFFLINE   Kerrigan

Kerrigan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 11:34

A może to ???

 

http://www.fishing-m...773-k16873.html



#6 OFFLINE   wielinskik

wielinskik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Wielinski

Napisano 27 wrzesień 2016 - 14:05

Darowałbym sobie. Jeśli 1000 zł jest Twoją górną granicą to warto żebyś szukał sprzętu w tej cenie. Komplet za 1000, a za 500 robi różnicę (w portfelu i w jakości sprzętu). Zestaw abu do castingu za 450 zł (fishing-mart jest drogi) nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli nie chcesz używanego kija to poszukaj coś 2,7m - 3m do 50g, med lub med-fast o parabolicznym lub semi - parabolicznym ugięciu w granicach 600 zł (przy odrobinie szczęścia wyhaczysz jakiegoś st.croixa, fenwicka lub coś podobnego) do tego nowy penn slammer 260/360 i masz komfortowy i solidny sprzęt. Zestaw castingowy będzie droższym rozwiązaniem i tu celowałbym jedynie w używki.

 

Zrobisz jak uważasz, ja napisałem, co według mnie jest najlepszym rozwiązaniem. Bardziej nie pomogę.

 

Pozdrowienia



#7 OFFLINE   Kerrigan

Kerrigan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 18:32

EOT. Skończyło się na kupnie setu Shimano Catana 2,70 o cw 15-40 i kołowrotku Shimano Catana 4000   :)   Dziękuję Tobie za zainteresowanie się tematem. A tak przy okazji to czy orientujesz się jak to jest z przywieszkami na makrele ?  Taka wędka uciągnie np. 3 makrele na przywieszkach na raz ? Boję się, żeby się mi kolejna wędka nie złamała :)


Użytkownik Kerrigan edytował ten post 27 wrzesień 2016 - 18:33


#8 OFFLINE   wielinskik

wielinskik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Wielinski

Napisano 27 wrzesień 2016 - 23:40

Twoje pieniądze i tylko Ty masz prawo nimi dysponować. Oby zestaw Ci służył. Niestety w tematyce makreli i przywieszek  nie pomogę. 

 

Pozdrowienia



#9 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2016 - 23:50

EOT. Skończyło się na kupnie setu Shimano Catana 2,70 o cw 15-40 i kołowrotku Shimano Catana 4000   :)   Dziękuję Tobie za zainteresowanie się tematem. A tak przy okazji to czy orientujesz się jak to jest z przywieszkami na makrele ?  Taka wędka uciągnie np. 3 makrele na przywieszkach na raz ? Boję się, żeby się mi kolejna wędka nie złamała :)

Ta Catana przy takim łowieniu długo nie posłuży. Chcesz łowić duże ryby młynkiem z dolnej półki za 150 zł. Powodzenia.



#10 OFFLINE   Kerrigan

Kerrigan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 28 wrzesień 2016 - 09:37

Ta Catana przy takim łowieniu długo nie posłuży. Chcesz łowić duże ryby młynkiem z dolnej półki za 150 zł. Powodzenia.

Pytałem na forum. Trzeba było doradzić a nie teraz krytykować po fakcie.



#11 OFFLINE   Spinbob

Spinbob

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 wrzesień 2016 - 10:00

Pytałem na forum. Trzeba było doradzić a nie teraz krytykować po fakcie.

 

Dziwna ta Twoja uwaga ;)

Zupełnie inny sprzęt Ci polecano wyżej, a wybrałeś co innego. Teraz się dziwisz, że ktoś komentuje Twój nie najlepszy wybór.



#12 OFFLINE   Kerrigan

Kerrigan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 28 wrzesień 2016 - 15:43

Dziwna ta Twoja uwaga ;)

Zupełnie inny sprzęt Ci polecano wyżej, a wybrałeś co innego. Teraz się dziwisz, że ktoś komentuje Twój nie najlepszy wybór.

 

To zmienię kołowrotek :) Na szczęście jest z dolnej półki za 150 zł.

 

Dziś złapałem już kilka makrelek na kolację, a kołowrotek spisywał się wybornie ! ;)


Użytkownik Kerrigan edytował ten post 28 wrzesień 2016 - 15:46


#13 OFFLINE   darogryf

darogryf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów
  • LokalizacjaGryfino

Napisano 28 wrzesień 2016 - 20:00

Tutaj nie pisze się o kolacji z rybkami (chyba, że w restauracji z dziewczyną). Pamiętaj wszystkie wróciły całe i w dobrej kondycji do wody. ;)



#14 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 28 wrzesień 2016 - 23:26

Ehhhh...

#15 OFFLINE   Kerrigan

Kerrigan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 29 październik 2016 - 00:23

Siemanko !

 

Jak te rybki zachowują się teraz jesienią na Oslofjord październik / listopad ? Coś innego teraz podpływa? ;) Coś makrele przestały brać... 



#16 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 29 październik 2016 - 10:28

Odradzam kolowrotek z wysokim przelozeniem jak ten ABU,szczegolnie do polowow na ciezsze przynety-wiekszy opor na korbie w porownaniu do przelozen ok 1:5.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych