Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionki z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1250 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 07 październik 2016 - 07:26

Mlynki za tysiaka nie sa w porzadku, udaja i oszukuja...ani to wysoka polka, ani nawet srednia wyzsza, a drogo Moze sa wyjatki, moze Biomek, ale wiekszosc w budzecie do tauzena to niestety zwykle zabawki na 3 intensywne sezony

Nie zgadzam się.Często spotykam na wodzie gościa który od ok. 10 lat używa INTENSYWNIE młynka Catana 4000.Uwierz poza smarowidłami jeszcze niczego nie wymieniał,naprawiał.Zresztą kiedyś podarowałem mu również moją...

A zresztą...Przecież to wątek o plecionkach... ;)


Użytkownik chlodnica edytował ten post 07 październik 2016 - 07:27


#42 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 07 październik 2016 - 07:33

Wierze. Jedni lowia ogromne szczupaki bez przyponow, inni Catana przez dekady. Wierze w cuda 😉 Poza tym w temacie plecionek zgadzam sie z Godskim, eksperymenty z linka moga skonczyc sie zle.
  • Tomas81 lubi to

#43 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 08 październik 2016 - 19:35

Ktoś chętny na wspólne zakupy :)



#44 OFFLINE   Sumek66

Sumek66

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 08 październik 2016 - 19:46

Ja :)



#45 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 08 październik 2016 - 21:29

Ktoś chętny na wspólne zakupy :)?

No jak to takie cudo, to te 30 zł chętnie zainwestuje

#46 OFFLINE   Arek M

Arek M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 08 październik 2016 - 21:52

Wojtek, ja też 😊

#47 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 378 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 08 październik 2016 - 22:26

Też bym był chętny



#48 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 08 październik 2016 - 22:41

Panowie, jeśli chodzi o moje zdanie, jako osoby która  złożyła temat to:

pierwsza sprawia - nie twierdzę, KK SPB to jest cudo. Gdyby moja ulubiona Stren SonicBriad kosztowała chociaż 2x tyle to nie miałbym dylematu nad wyborem. Wybrałbym Strena. Ba, gdyby PowerPro na którą łowiłem najwięcej, od  wielu lat, kiedy jeszcze nie była oficjalnie dostępna na europejskim rynku i gdyby byłaby tylko 2x droższa od KK to wybrałbym PP.

Druga sprawa - umawianie się na wspólne zakupy na aliexpress nie ma uzasadnienia w kontekście faktu, że większość sprzedawców oferuje darmową wysyłkę.


Użytkownik Grzegorz B. edytował ten post 08 październik 2016 - 23:01

  • Tomasz eS i coma lubią to

#49 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 08 październik 2016 - 23:17

Czy Stren jest az tak drogi, ze warto sie meczyc slabsza linka? Jesli jest tak samo dobra, to ok...ale jesli slabsza, nie rozumiem 😐

#50 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 09 październik 2016 - 06:36

 

Druga sprawa - umawianie się na wspólne zakupy na aliexpress nie ma uzasadnienia w kontekście faktu, że większość sprzedawców oferuje darmową wysyłkę.

 

 

do tego przy większym zamówieniu za paczke dojdzie zaplacic vat lu clo :) lepiej kupowac samemu :) a jak ktos sie boi to moge mu pomoc w zamowieniu



#51 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 09 październik 2016 - 08:24

Ja chciałem zaoszczędzić na pletce i wyszło mi to bokiem...Wczoraj mi się rwała na węźle jak nitka.Pierwszy i ostatni raz tak zrobiłem.

#52 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 09 październik 2016 - 08:29

jezeli ktos bedzie zainteresowany , biala saratoda 10lb , pewnej linki od sprzedawcy ktorego biore to podam linka po obiedzie. 10lb tej linki ma taka moc , ze jak nabila sie na kotwice i rozerwalem jakos jej polowe srednicy linki dalej nie moglem urwac w rekach , musialem ciac nozem , to naprawde dobra linka, generalnie zawsze kupuje biala bo nie sa to linki barwione bog wie czym , i jeszcze nie trafilem na przegrubienia i inne jakies tam mankamenty.



#53 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 09 październik 2016 - 08:47

Czy Stren jest az tak drogi, ze warto sie meczyc slabsza linka? Jesli jest tak samo dobra, to ok...ale jesli slabsza, nie rozumiem

 

Stren jest jakoś 5x droższy. Różnica w cenie w tym przypadku absolutnie nie jest adekwatna do różnicy w jakości. Określenie "męczyć się" uważam za nietrafione, gdyż KK to naprawdę przyzwoita linka. Zapewniam,   że nie męczę się z nią :)


Użytkownik Grzegorz B. edytował ten post 09 październik 2016 - 09:15


#54 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 09 październik 2016 - 09:22

Ja chciałem zaoszczędzić na pletce i wyszło mi to bokiem...Wczoraj mi się rwała na węźle jak nitka.Pierwszy i ostatni raz tak zrobiłem.

 

Ale co to za linka? Fajnie by było, gdybyś podał nazwę, dzięki temu inni unikną bubla.

Bo tak, to generalizujesz.



#55 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 09 październik 2016 - 09:41

Może nie w tym dziale bo to słynna mikado octa braid.Ale na tym przykładzie na długi czas wyleczyła mnie od oszczędności i eksperymentów z linkami.
Można pewnie trafić fajną tanią linkę ale powiem szczerze nie wyobrażam sobie kupić coś niby tanio i zastanawiać się na jaki sort trafiłem. Szczęście że mi strzelała wczoraj na zaczepach a nie na rybie...
  • Tomas81 lubi to

#56 ONLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 09 październik 2016 - 11:49

A używa ktoś Plecionki GOAL? Zakupiłem ostatnio 300 m 0,16 mm i nie wiem czy to coś warte. Jeszcze nie miałem czasu na testy.

#57 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 09 październik 2016 - 18:46

Ja używam z powodzeniem w Szwecji. Moje łowiska sa mocno zaczepowe i w wodzie jest mnóstwo wielkich i mniejszych kamieni prze co plecionki dosc szybko sie zużywają i ich ilość drastycznie maleje na szpulach z kazdym wypadem.Zwyczajnie szkoda mi inwestować kasę w drogie linki jezeli 150m wystarcza na ok miesiąc dosc intensywnego wędkowania.
Co do samych plecionek, to podobno sa to linki produkowane w Japonii, a konfekcjonowane w Chinach, przynajmniej takie info dostałem na forum. Używam trzech grubości:
-0,10-8lb na okonia/szczupaka na lekko i ta jest wyraźnie spłaszczona
-0,14-15lb na sandacza i tu przekrój jest juz okrągły
-0,16-20lb na szczupaka i tu podobnie jak w przypadku 0,14 przekrój jest okrągły.

Plecionki nie strzepią sie i dosc wolna tracą kolor, parametrów nie mierzyłem ale sa dosc mocne wiec pewnie przybliżone do podanych przez producena, w kazdym razie na 0,16 da sie rozgiac hak pod warunkiem poprawnego węzła bo inaczej błyskawicznie puszcza ale to chyba jak każda. Ostatnio na 0,16 wyjechał po dosc siłowym holu i skręconymi hamulcu szczupak 108cm i 8,29kg. Generalnie nie testowałem innych tanich linek wiec trudno jest mi cokolwiek porównywać ale te Goal ThinkLine wg mnie sa godne polecenia i na prawde dają radę szczególnie przy relacji jakość/cena.

Użytkownik PatLove edytował ten post 09 październik 2016 - 18:50

  • eRKa lubi to

#58 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 09 październik 2016 - 20:46

jezeli ktos bedzie zainteresowany , biala saratoda 10lb , pewnej linki od sprzedawcy ktorego biore to podam linka po obiedzie. 10lb tej linki ma taka moc , ze jak nabila sie na kotwice i rozerwalem jakos jej polowe srednicy linki dalej nie moglem urwac w rekach , musialem ciac nozem , to naprawde dobra linka, generalnie zawsze kupuje biala bo nie sa to linki barwione bog wie czym , i jeszcze nie trafilem na przegrubienia i inne jakies tam mankamenty.

Dawaj, dawaj :)



#59 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 09 październik 2016 - 22:18

https://pl.aliexpres...0608.0.0.Zomzse



#60 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1068 postów

Napisano 10 październik 2016 - 07:36

ja mam kastkingi 10 i chyba 12 lb bardzo fajne plecionki bez przegrubien ,mialem tez20 lb ale ta to juz sznurek byla ,polecam mniejsze srednice jak najbardziej






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych