Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionki z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1250 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   ttb

ttb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie
  • Imię:tomek

Napisano 26 czerwiec 2017 - 10:17

Nie robia Chinczycy pletki pod okonie?

W chinach okoni nie ma, więc typowo pod okonia pewnie nie robią(przynajmniej na swój rynek):)


  • Arturrr i KFTech lubią to

#662 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 26 czerwiec 2017 - 10:33

A najcieńsza nie jest 0,2 - 4lb - 1,8kg - 0,07mm?

Ja zamówiłem:

0,3 - 0,08 - 6lb - 2,3kg

0,6 - 0,126 - 10lb - 4,54kg ponad miesiąc temu i czekam cały czas

 

Tak, masz rację pomyliłem się pisząc "6 lb". Mam linkę 0,2 - 4lb - 1,8kg - 0,07mm.

 

Pod okonia nie brałbym grubszej. Jak ktoś kupował wcześniej linki od polskich dystrybutorów (zresztą nie tylko) to może się kierować przy wyborze deklarowaną wytrzymałością jako punktem odniesienia, co naturalnie jest błędem ze względu na powszechne zakłamanie w opisach parametrów linek na naszym rynku. Dla przykładu Techron ma rzekomo 0,04 mm i przy tym 4 kg wytrzymałości - oczywiście jedno i drugie jest wierutną bzdurą. Ale jak się przyzwyczailiśmy do takich "parametrów" to ciężko przełknąć wybór linki która jest opisana (realnie) jako 1,8 kg (na węźle).  Co zresztą jest niezłym wynikiem, jak dla takiej nitki.


Użytkownik Grzegorz B. edytował ten post 26 czerwiec 2017 - 10:52


#663 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 01 lipiec 2017 - 00:12

Cześć, przepraszam kolegów którzy wysłali do mnie próbki , że tak długo się zeszło . Niby dużo czasu to nie zabiera , ale różne kłopoty i niesprzyjające okoliczności się na siebie nałożyły sorry. Dostałem dwie chińskie plecionki, obie 8 splotów . Jedna to Saratoga 6 lb, 0,10 mm . Z drugą jest kłopot ,gdyż kolega który mi ją przesłał nie opisał jej , ale wysłał link do aukcji z której ją kupił. Wychodzi z linku że to Goture 8 High Pro , ale na stronie Goture nie znalazłem takiej plecionki. No cóż jest co jest opisane w linku parametry to 0,8 PE , 0,14 mm, 16 lb. Mimo że jedna żółta , druga jasno-szara to są do siebie bardzo podobne, jakby z jednej fabryki . Podobnie śliskie , dość mocno spłaszczone czyli tasiemki, podobnie miękkie no i podobnie grube . A żeby było śmieszniej bardzo podobnie się zrywały . Saratoga jakby trochę grubsza wytrzymała od 6,5 do 8,1 kg, Goture od 6,0 do 7,2 kg . Obie urwane krótko . No i muszę przyznać że Goture jest jednak trochę bardziej ścisła i śliska. Czyli dużo prawdziwej opisana. Ale porównując ją do Sunline 8PE, 8 lb jest przynajmniej dwa razy grubsza. Powiedzmy , że miękkość , śliskość i ścisłość są zbliżone. Oczywiście Sunline nie wytrzymuje 7 kg tylko 3,5 kg no i jest okrągła. A jeszcze trochę potarłem nimi i wyszło na to , że nie są zbyt delikatne. Reasumując to całkiem przyzwoite wyroby , jednak Kastking Mega8 lepszy , ale ja i tak zostanę przy Sunline i Pee Wee .
TOMEK
  • strary i lukastrance lubią to

#664 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 01 lipiec 2017 - 21:40

A to mój prywatny test Kastking Fortis 20 lb:

Załączony plik  20170628_182016.jpg   114,68 KB   44 Ilość pobrań Załączony plik  20170628_182033.jpg   97,43 KB   37 Ilość pobrań .

 

Pstryk sandaczowy, zacięcięcie i sieeeeeeedzi. Qfa, tylko co tak tęęęęęępo idzie? Gdyby nie kolega nie dałbym rady konara na brzeg wyciągnąć. Co lepsze, sandacz wyjechał razem z nim :D .


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 01 lipiec 2017 - 21:42

  • Negra, coma i intoxication lubią to

#665 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 25 sierpień 2017 - 22:10

Wracamy do tematu.



#666 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 26 sierpień 2017 - 13:20



Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

#667 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 27 sierpień 2017 - 09:28

Witam jestem nowy na forum lecz łowię od dziecka tylko spinning zamierzam kupić też taką plecionkę tylko na jazie I klenie oraz okoń jaką byście polecili z wyprubowanych może ta z wish proberos lub jakąś inną Co powiecie o linkach z wish?

#668 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 27 sierpień 2017 - 10:01

Ja miałem, a teraz ma ją mój kolega plecionkę tri poseidon w rozmiarze 0,16. Zaskakująco "okrągła" i w miarę cicha. Nie tak jak mikado octa, ale i kilka razy tańsza. Ja zapłaciłem około 30 zł. za chyba 200 m.i uważam, że za te pieniążki naprawdę warto. Na test czeka kastking 0,08.


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 27 sierpień 2017 - 10:01

  • salmon1977 lubi to

#669 OFFLINE   PLnK

PLnK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaWrocław-okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 sierpień 2017 - 10:03

mam kingkasta 0.12 z Ali i się fajnie sprawuje, miałem wczesniej power pro i "pracowała" podobnie... nie jestem zwolennikiem kupowania drogich linek bo i po co? żeby była turbo cicha na przelotce? żeby ładnie nawój wyglądał na szpuli? wiadomo chodzi o komfort (szeroko rozumiany) łowienia... a czy w AIRMAXach chodzi się szybciej? lepiej? mniej się męczysz? Nie! poprostu mnie stać to kupuję bo chcę być na wyżynach "jakości"... koledzy łowią tym szlachetnym varivasem, a ja jako biedak mam zwykłą daiwę za 50zł z promocji  :P i jak łowiliśmy ostatnio sandacze na odrze to kumpel 1,5h przerzucał moim kijem i nawet różnicy nie zauważył a specjalnie pytałem czy mu szumi pletka (wkręciłem mu, że mam momoi).... więc taka to historia ;)


  • eRKa lubi to

#670 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 31 sierpień 2017 - 11:15

https://pl.aliexpres....6.2.YHP6h2&s=p



#671 OFFLINE   darek_tz

darek_tz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Tz

Napisano 31 sierpień 2017 - 12:10

ta 9 splotowa wyglada fajnie na zdjeciach ale to juz nie jest 25 pln zeby mozna sobie bylo wziac na testy i w razie czego wywalić



#672 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 31 sierpień 2017 - 16:40

Wydaje się być mocno okrągła. A 9 splotów to dowód że nie tylko powielają pomysły z Japonii

#673 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 01 wrzesień 2017 - 10:19

Także SeaKnight ma 9 splotowe linki. Z ich Nano Braid jestem zadowolony i może na przyszły sezon sprawię sobie tą 9-cio splotową plecionkę.

Pojawiły się też linki 12-sto i 16-sto splotowe. Może ktoś przetestuje? :)


  • TomaszN. lubi to

#674 OFFLINE   darek_tz

darek_tz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Tz

Napisano 01 wrzesień 2017 - 10:29

Ten wyścig z ilościami splotów zaczyna przypominać wyścig z ilością pikseli w aparatach. Mam nadzieję że w przypadku plecionek ma to jednak sens bo wydaje się że stają się coraz bardziej okrągłe w przekroju. 



#675 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 01 wrzesień 2017 - 11:48

Ja mimo wszystko lubię jak jest cicho na przelotkach :)


  • Dano. lubi to

#676 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 18:55

No , nie jest problem skręcić i 24 i 48 splotów tylko jaką mamy wtedy grubość ? Jak widać 12 splotów to minimum 1,5PE a 16 to 2,0 PE , więc ta podstawowa linka zbyt cienka nie jest
Tomek

#677 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 01 wrzesień 2017 - 19:26

No , nie jest problem skręcić i 24 i 48 splotów tylko jaką mamy wtedy grubość ? Jak widać 12 splotów to minimum 1,5PE a 16 to 2,0 PE , więc ta podstawowa linka zbyt cienka nie jest
Tomek

 

To chyba nie tak działa...Raczej jak warkocz u dziewczyny - jak ma grube włosy to i warkocz gruby...

 

A te sploty - to przecież nie są z monolitycznych linek, lecz (jak w warkoczy u panny) z wielu cienkich włókienek.Może być ich mniej lub więcej.Mogą być cieńsze,lub grubsze(teoretycznie).



#678 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 20:12

Właśnie dokładnie tak jak w warkoczu , ale moim zdaniem podstawowa linka, to jakieś mono, nie jest ani zbyt okrągła ani jednakowej grubości dlatego nie da się z tego zrobić linki idealnie okrągłej , ale pewnie prace trwają . Mnie tylko zastanawia dlaczego łatwiej jest uzyskać bardziej okrągły produkt ze splotu 4 linek niż 8 ? 12 splotów nie miałem w ręku to się nie wypowiem. Ale generalnie więcej widziałem okrągłych 4-ro splotówek niż 8-mio

#679 OFFLINE   HIFI

HIFI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaLUBLIN
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 wrzesień 2017 - 18:59

Ktoś używa tej plecionki, jest warta zakupu?
2016 New Arrival Material From Japan AGEPOCH 300M 8 Strand 6-300LB Fishing Line Braided

Użytkownik HIFI edytował ten post 02 wrzesień 2017 - 19:00


#680 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 17 październik 2017 - 00:38

Używam plecionek kastking, jeżeli ktoś ma zamiar na nie psioczyc to niech najpierw kupi i wyprobuje, jestem pewny że zmieni zdanie. Berkley, pp,sufix to przy nich taśmy. A jak ktoś chce zrobić porównanie z jakąkolwiek japońska plecionka to jestem za. Jeden warunek, wykladamy na stół po 6 euro, kupujemy w tej cenie odcinek linki i robimy testy :). Nawet nie 6 euro, 0.10 według opisu kosztuje 2.99 za odcinek 137m, z japana może starczyloby na przypon :).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych