Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionki z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1250 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 10 październik 2016 - 09:02

Witam

 

                                         "         chuligan 77

Może nie w tym dziale bo to słynna mikado octa braid.Ale na tym przykładzie na długi czas wyleczyła mnie od oszczędności i eksperymentów z linkami.
Można pewnie trafić fajną tanią linkę ale powiem szczerze nie wyobrażam sobie kupić coś niby tanio i zastanawiać się na jaki sort trafiłem. Szczęście że mi strzelała wczoraj na zaczepach a nie na rybie... "
 
No to chyba tak właśnie ma się plecionka zachowywać?
Byłbyś bardziej zadowolony gdyby strzelała przy kołowrotku??????
A pod ryba by nie "strzelała" - dochodzi amortyzacja wędziska i hamulca kołowrotka
Pozdrawiam - Romek
 
 
 

 

 


Użytkownik wobo edytował ten post 10 październik 2016 - 09:03


#62 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 10 październik 2016 - 09:14

Może źle się wyraziłem,rwała się jak nitka...

#63 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 10 październik 2016 - 14:34

Po kilku "niewypalach" w tym roku z "markowymi" plecionkami, moze nie "z najwyzszej polki", ale z tymi, ktore byly dostepne w okolicznych sklepach i to wcale nie za "male pieniadze", w tym niektore z nich made in jp., skonczylo sie na razie wlasnie na chinsczyznie... Nawet nie na "KastKing", ktorego recenzje na amazon i niemieckich forach wedkarskich zniechecily mnie na starcie... 250 m czteriosplotowy zolty fluo "no name", ale z opisu "okragla" i jak na moje potrzeby wystarczajaco wytrzymala za ok. 12,50 € z dostawa na ebayu.de wydawalo sie atrakcyjne i warte eksperymentu. To, co otrzymalem, przekroczylo moje oczekiwania znacznie, jedynie w jednym parametrze, "srednicy", "grubosci", zwac jak zwac, byl, delikatnie mowiac, drobny rozrzut miedzy nominalna (0,08 mm) i mierzona wartoscia... ;-) Poniewaz zwykle lowie "grubiej", rowniez w Baltyku, zamowilem wiecej, tym razem w innych kolorach, ktore okazaly sie, choc identycznie opisane i skonfekcjonowane, plaskimi tasienkami, jedynie zielona, coprawda bardziej "chropowata" od zoltej, wydawala sie do przyjecia i ja zostawilem, reszte odeslalem z prosba o wymiane na zolty fluo, ktorej przy okazji domowilem jeszcze 2 szpule... Doswiadczenia po minimum kilkunastu kilkugodzinnych wypadach, glownie z ta zielona: Przede wszystkim - nic nie farbuje, zero strat mimo silowego wyrywania przynet z zaczepow czy podciagania kajaka do zaczepu, miotania jerkami po ok. 60 g, zadnego platania na szpuli, nie za miekka, nie za sztywna - do multika idealna, pozatym cicha w przelotkach, o gestym splocie... Jedyny kompromis, to jej grubosc... (zolta ma chyba 0,18 mm, nie mam teraz pod reka) - ciensze sa z tego zrodla niedostepne... Tak to jest z ta chinszczyzna... moze byc spory rozrzut w parametrach produktu, lub brak powtarzalnosci, ale mozna dobrze trafic i byc zadowolony (i nie tylko pod wzgledem ceny)... Choc... sledzac watki o renomowanych produktach, tez nie wszedzie jest tak rozowo... sam fakt, ze tocza sie o nich dyskusje, swiadczy o tym, ze nie ma widocznie plecionek zadawalajacych kazdego pod kazdym wzgledem...

Załączone pliki



#64 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 10 październik 2016 - 15:26

Witam

 

Może źle się wyraziłem,rwała się jak nitka...

 

Teraz nie lepiej...To są wszystko subiektywne odczucia.

Bardziej by mnie przekonał test porównawczy - ot choćby przy pomocy wagi sprężynowej.

Pomiar średnic przy pomocy mikroskopu warsztatowego...

To byłoby w miarę obiektywne.

 

Kolego huligan - to nie jest nic osobistego. Raczej na Twoim przykładzie chciałbym pokazać jak działa taki mechanizm subiektywnych odczuć.

Czegoś co można porównać.



#65 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • Imię:Darek

Napisano 10 październik 2016 - 16:28

Pomiar średnic przy pomocy mikroskopu warsztatowego...

Od dawna już marzę, żeby ktoś taki teścik zrobił, bo na okrągło tylko słyszę, że się nie da...

#66 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 10 październik 2016 - 16:54

Witam


Teraz nie lepiej...To są wszystko subiektywne odczucia.
Bardziej by mnie przekonał test porównawczy - ot choćby przy pomocy wagi sprężynowej.
Pomiar średnic przy pomocy mikroskopu warsztatowego...
To byłoby w miarę obiektywne.

Kolego huligan - to nie jest nic osobistego. Raczej na Twoim przykładzie chciałbym pokazać jak działa taki mechanizm subiektywnych odczuć.
Czegoś co można porównać.

Kolego wobo po to tu jesteśmy aby wymieniać poglądy itd.Ja miałem porównanie ponieważ miałem 2 kije.Na jednym 2 letnia pp i półroczna mikado.Ten sam węzeł i te same uwady.Pp trzymała oki a mikado rwała się jak nitka.Po trzeciej stracie stalki+guma dałem sobie spokój z tym zestawem.Tak więc to już kolejny raz mam przygodę z tą linką.Za przynęty które straciłem na tej lince kupiłbym sobie fajną markową plecionkę.

Pozdrawiam

Użytkownik huligan77 edytował ten post 10 październik 2016 - 16:55


#67 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 10 październik 2016 - 18:06

Pp trzymała oki a mikado rwała się jak nitka.

 

Wybacz, lecz nie rozumiem.Wyciągałeś na tej pp zawady?Rozginałeś hak w przynęcie?

Wyjaśnij proszę do końca.



#68 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 10 październik 2016 - 18:16

A może ktoś ma namiary na jakąś przyzwoitą 8-splotówkę 10 i 15lb w 300m i więcej szpulkach.



#69 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 10 październik 2016 - 20:44

pawo na poprzedniej stronie sprawdzon gosc zawsze biore 10lb biala gladka jak pupa niemowlaka w ogole nie sztywna zawsze zaje ... bierz smialo 300m motek , a jak ciezko to postrzepic to bys sie zdziwil ;)


Użytkownik FRS1985 edytował ten post 10 październik 2016 - 20:45


#70 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 10 październik 2016 - 21:07

Wybacz, lecz nie rozumiem.Wyciągałeś na tej pp zawady?Rozginałeś hak w przynęcie?
Wyjaśnij proszę do końca.


pp strzelała na węźle ale do tego już trzeba było użyć znacznej siły. Mikado od razu strzelała(nawet nie musiałem jej owijać wokół ręki).

#71 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 10 październik 2016 - 22:46

pp strzelała na węźle ale do tego już trzeba było użyć znacznej siły. Mikado od razu strzelała(nawet nie musiałem jej owijać wokół ręki).

 

Czyli jeśli dobrze rozumiem, na owej pp też traciłeś przynęty?????

To jaka niby różnica ?

 

"Znaczna siła" - to nadal subiektywne odczucie.

 

Tak dla własnej ciekawości - zrób sobie próbę na zrywanie przy pomocy wagi sprężynowej.Jeśli takiej nie masz - użyj kanisterka z wodą.

A jak zechcesz - podziel się wynikiem tej próby.

Pozdrawiam - Romek



#72 OFFLINE   Dim3n

Dim3n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaDęblin
  • Imię:Damian

Napisano 10 październik 2016 - 22:57

A ja kupie 0.50 :D na żywca xD

Zobaczymy czy będzie to odpowiednik mikrotec cenna przystępna a zobaczymy

Użytkownik Dim3n edytował ten post 10 październik 2016 - 22:58


#73 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 11 październik 2016 - 07:12

Fajny temat, ciekawa baza porównań. Ja dalej szukam sprawdzonej chińskiej pletki 0,03-0,06 :) Ktoś coś ?



#74 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 11 październik 2016 - 08:46

Ja zamówiłem 8 i 20lb, odpowiednio białą i army green z firmy Modern, ale czekam już 3 tyg. Jak przyjdzie to na pewno opiszę produkt.

#75 OFFLINE   pablitto83

pablitto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaSzkocja
  • Imię:Pawel

Napisano 11 październik 2016 - 09:39

Od dawna zamawiam plecionki na morze z Chin, z ebaya. Do tej pory kupowalem podrobki PP (mozna poznac na zdjeciu, zeby im aukcji nie blokowali, nie ma PP w nazwie aukcji, a zdjecie jest lekko bokiem, zeby tylko mozna sie bylo domyslic ze to to). Fakt, używałem wersje 20, 30, 40,50lb na morze. I nigdy mnie nie zawiodly jeśli chodzi o wytrzymalosc, trwalosc, czy grubosc. Za £4.5 za 300 yd to ja dobrej zylki nie kupie..

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

#76 ONLINE   hotpoint

hotpoint

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaBarlinek
  • Imię:Ardiansson

Napisano 11 październik 2016 - 09:50

Niestety potwierdzę, że Mikado Nihonto 8 to badziew jakich mało.

W lipcu zeszłego roku nawinąłem żółtą 0.23 do trolla za sumem na Odrze. Do września używana łącznie 12 x bez zarzutu.

Jednak to co działo się z nią w tym roku przechodzi ludzkie pojęcie :D

Linka 20,8 kg strzelała przy delikatnym podszarpywaniu kijem przy próbie uwolnienia woblera na zaczepie.

Po każdym rwaniu odcinałem kilka metrów i wiązałem na nowo, jednak to nie pomagało i w podobnych okolicznościach jednego dnia urwałem 4 woblery więc to nie przypadek.



#77 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 październik 2016 - 11:11

Hotpoint

Jako kolejny piszesz w złym temacie.



#78 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 październik 2016 - 13:15

Ja zamówiłem 8 i 20lb, odpowiednio białą i army green z firmy Modern, ale czekam już 3 tyg. Jak przyjdzie to na pewno opiszę produkt.

Też kiedyś kupiłem dwie szpule tej Modern. Całkiem przyjemna linka, bardziej okrągła od KastKing. Jedną wydałem albo sprzedałem a drugą mam nawinięta na zapasową szpulkę w kołowrotku a że od jakiegoś czasu łowienie +5g załatwiam castem to i plecionka nie doczekała się dłuższych testów. Na sucho wrażenie bardzo dobre za tą cene. Szkoda że nie robią takich do 4-6lb cieniutkich.

Wysłane z mojego Letv X500 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik lukastrance edytował ten post 11 październik 2016 - 13:16

  • Robert Crocker lubi to

#79 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 11 październik 2016 - 13:40

Też kiedyś kupiłem dwie szpule tej Modern. Całkiem przyjemna linka, bardziej okrągła od KastKing.

 

Piszesz o linkach 4 czy 8 splotowych?



#80 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 październik 2016 - 13:41

4-splotowa
Może mam jeszcze na kompie zdjęcia z porównaniem w/w plecionek, znajdę to wrzucę. Miałem jeszcze najcieńszą pletke SeaKnight, mega mocna ale gruba jak na deklarowaną moc. Miałem czerwoną i baaaardzo farbowała wszystko dookoła. Również 4splotową

Wysłane z mojego Letv X500 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik lukastrance edytował ten post 11 październik 2016 - 13:45





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych