Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionki z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1250 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 06 luty 2019 - 14:42

Dzis jest w promocji, ostatnio kupowałem o 10 zł droższą. Na moje oko jest okey, ale wiadomo oko już nie to same, napewno jest mocna, trzyma deklarowaną wytrzymałość.

#982 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6203 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 11 luty 2019 - 07:12

Kupiłem najcieńszą AGWX9, jest za 15$ 500m alktualnie. U tego samego sprzedawcy 2x50m fluorocarbonu za 10$. Plecionkę kupilem po waszych opiniach także nie sp....cie tego ;) jedyna, którą znalazłem w wytrzymałości 15lb przy 0,10 mm.

#983 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 11 luty 2019 - 09:43

U Japońców 0.10 to max 8Lb😃
  • Alexspin lubi to

#984 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 luty 2019 - 09:51

Kupiłem najcieńszą AGWX9, jest za 15$ 500m alktualnie. U tego samego sprzedawcy 2x50m fluorocarbonu za 10$. Plecionkę kupilem po waszych opiniach także nie sp....cie tego ;) jedyna, którą znalazłem w wytrzymałości 15lb przy 0,10 mm.

Możesz podać link do tego fluorocarbonu.

Użytkownik Intro edytował ten post 11 luty 2019 - 09:51


#985 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 11 luty 2019 - 10:58

Kupiłem najcieńszą AGWX9, jest za 15$ 500m alktualnie. U tego samego sprzedawcy 2x50m fluorocarbonu za 10$. Plecionkę kupilem po waszych opiniach także nie sp....cie tego ;) jedyna, którą znalazłem w wytrzymałości 15lb przy 0,10 mm.

 

Piotr - przy zakupie plecionek nie ma co sugerować się "średnicą"

Chińczycy biorą przykład z naszych i średnicę ewidentnie zaniżają

Te 15lb to będzie - 0,18 -  0,2

 

Ludzki włos ma średnicę - 0,04 -  0,1. Nie spotkałem żadnej z opisem 0,04 która by była porównywalna z włosem...


  • Guzu lubi to

#986 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6203 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 11 luty 2019 - 13:33

Fluo:
PLN 13.51 21%OFF | Angryfish Fluorocarbon Fishing Line 50m transparent Super strong
https://s.click.alie....com/e/b7u1jejr

Co do oceny grubości i co je u Chińczyków 0.10 poczekam aż dostanę linkę. Na sówmiarkę nie macie co liczyć ale porównam do j-braida 0.10 którą używam najczęściej.

#987 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 luty 2019 - 14:29

Nie brałbym linek od Chińczyka powiem szczerze. Raz się połasiłem na tzw. fluorocarbon i od razu mogłem wyrzucić do kosza. Jeśli fluorocarbon (przyponowy) to tylko oryginalny SEAGUAR, ja używam tego:

 

https://www.plat.co....eaguar-fxr.html ma taką zaletę że jest bardzo miękki w stosunku do swojej grubości więc można wziąć grubszy i nadal nie mieć problemów z wiązaniem węzłów.

 

Biorąc pod uwagę koszt przynęt których używamy na linkach nie warto robić oszczędności. Nie mówiąc już o przysłowiowej "rybie życia" której chyba nikt nie chciałby stracić dlatego że się połasił na tanią linke od chinola :rolleyes:



#988 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 luty 2019 - 14:39

Tu nie chodzi o to żeby kupić dobrą linkę tylko o to żeby się przekonać jaka ona jest :)

#989 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 11 luty 2019 - 14:42

No przecież lwia część sprzedawanych w naszych sklepach linek(plecionek) to wyroby chińskie opatrzone tylko logiem naszych dystrybutorów.

 

Swoją drogą chętnie bym poznał producentów(ale nie dystrybutorów) niechińskich plecionek.


  • nalewator i Maraky lubią to

#990 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 11 marzec 2019 - 19:38

No i dotarł Pfiscun Lunker , 006 , kolor jaskrawy seledym , linka faktycznie cieniutenka jak najbardziej pod dłubanie okoni itp. an szpulke od td2000iz gdzie miałem prawie połowe podkładu wlazło całe 270 m i jeszcze minimalnie zostalo, w weekend zobaczymy jak nad wodą ale jezeli sie sprawdzi to za te kase full orgazm. grubość porownywalna z major craftem różowym 006 roznice cieżkie do stwierdzenia. major może minimalnie może cieniej ale.Organoleptycznie serdecznie polecam jak ktoś ma mniej zasobny portwel i chwile czasu by na linke poczekać z czajna town :)

 

Najcieńsza linak z China jaką do tej pory miałem a miałem ich sporo . 


Użytkownik FRS1985 edytował ten post 11 marzec 2019 - 19:39

  • adamos, Grzegorz B. i S.N. lubią to

#991 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 11 marzec 2019 - 19:52

Mógłbyś porównać jeszcze wytrzymałość bo wydaje mi się, że słabo wypada w porównaniu z innymi.



#992 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 11 marzec 2019 - 20:12

Porownać z czym , ? z majorem nie bardzo ten sie rwie w rękach , lunker niestety ale mam problem z urwaniem , trzeba już troszkę siły. reszta linek które posiadam są po prostu grubsze i mocniejsze więc nie ma co równać . opowiem więcej po weekendzie jak porzucam pourywam potargam poszarpie lekko mieć nie będzie.



#993 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 11 marzec 2019 - 20:14

Waga... jakiś wyniki pomiarów będą...Nawet na takiej podwójnej pętelce...



#994 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 11 marzec 2019 - 21:25

mogę na wadze zrobić testy na zerwanie , sówmiarki nie mam a to raczej i tak mało miarodajne dane,jutro coś podeślę. ackolwiek w necie koleś przeprowadzał testy z 6lb deklarowanej na opakowaniu wytrzymywała za każdym razem ponad 2kg ile nie pamiętam i jak wiązał 

.


  • Ryboman lubi to

#995 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 11 marzec 2019 - 21:44

Żeby grubość sprawdzić to mikroskop warsztatowy byłby potrzebny. Suwmiarka, czy mikrometr nie na wiele się przydadzą w przypadku plecionek.



#996 OFFLINE   pano112

pano112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska

Napisano 11 marzec 2019 - 21:58

Miałem Lunkera i trzyma wytrzymałość. Jednak kolor ma znaczenie i czarny był jakiś taki chropowaty w porównaniu z żółtą. 



#997 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 11 marzec 2019 - 22:34

A jakbym chciał zieloną/szarą to, którą wybrać? Bo Saratogę białą, Kastkinga i Piscifuna żółtego......... Trochę się gubię w obecnym świecie. :-)

Z różnymi wytrzymałościami też tak jest, że 10lb takie, 15lb takie, a 30lb jeszcze inne?



#998 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 12 marzec 2019 - 00:42

No i dotarł Pfiscun Lunker , 006 , kolor jaskrawy seledym , linka faktycznie cieniutenka jak najbardziej pod dłubanie okoni itp. an szpulke od td2000iz gdzie miałem prawie połowe podkładu wlazło całe 270 m i jeszcze minimalnie zostalo, w weekend zobaczymy jak nad wodą ale jezeli sie sprawdzi to za te kase full orgazm. grubość porownywalna z major craftem różowym 006 roznice cieżkie do stwierdzenia. major może minimalnie może cieniej ale.Organoleptycznie serdecznie polecam jak ktoś ma mniej zasobny portwel i chwile czasu by na linke poczekać z czajna town :)

 

Najcieńsza linak z China jaką do tej pory miałem a miałem ich sporo . 

Spadles mi jak z nieba bo mialem wlasnie pytac czy Chinczycy robia cienkie (i dobre) plecionki tak zebym mial co nawinac na kolowrotek /multik w nowym sezonie pstragowym. Do tej pory uzywalem plecionek od 0.08 w gore i nigdy nie narzekalem. 


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 12 marzec 2019 - 00:43


#999 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 12 marzec 2019 - 06:04

A jakbym chciał zieloną/szarą to, którą wybrać? Bo Saratogę białą, Kastkinga i Piscifuna żółtego......... Trochę się gubię w obecnym świecie. :-)
Z różnymi wytrzymałościami też tak jest, że 10lb takie, 15lb takie, a 30lb jeszcze inne?



Tak i pamietaj zamawiaj tylko w niedziele rano :)

#1000 OFFLINE   Ryboman

Ryboman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 marzec 2019 - 21:36



Na filmie test plecionki Pfiscun Lunker.
  • Grzegorz B., Luckyguliver i eRKa lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych