Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pracownia Dragon - Design Fishing

dragon pracownia rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 10 październik 2016 - 06:54

To może jeszcze dla odprężenia i zaspokojenia powszechnej ciekawości, oraz ze wszech miar uzasadnionej kryptoreklamy, uchyl nam tutaj rąbka wieloletniej tajemnicy i wyjaw dla kogo jeszcze produkuje/produkował blanki niemniej tajemniczy dostawca Dragona ?

Bez podawania kraju pochodzenia, ani nazwy..oczywiście... :)

A dlaczego mnie się o to pytasz? Zaproś do dyskusji kogoś z Dragona,tam są odpowiednie osoby od marketingu,również sie udzielają w internecie.

Ja tam byłem zwykłym,szarym pracownikiem od roboty.

  A o co wam chodzi z tym producentem blanków? Oczywiste jest to,że każda firma na swoje tajemnice.Czy Lamiglas,St.Croix,Winston,Sage  podaje gdzie je robi?

Nie sądzę.

  Kiedyś już pisałem o jakości blanków,grubości ścianek i ich równości w wedkach HM 80.Takie były tylko w Winstonach i RST. Poszukajcie.

Kiedyś też pisałem o zamiance,czyli uzbrojeniu Winston Borona 2 z HM 69 Wet Fly,co fachura się nie połapał i zapatrzył sie w logo znanej uznanej marki i był świecie przekonany, że łowi nie "chrustem" :-))) Też sobie poszukajcie.

  Utworzyłem wątek by pokazać film promujący pracownie. Jak ktoś chce więcej informacji proponuję zaprosić kogoś z Dragona do dyskusji.Ja z tą firmą nie mam nic wspólnego od 10 lat,ale jak ktoś "pożywia" się tylko hejtem,to proponuję siedzieć cicho,bo to źle o nim świadczy.


  • phantom72 i Thomas-xXx lubią to

#22 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 10 październik 2016 - 08:06

A dlaczego mnie się o to pytasz? Zaproś do dyskusji kogoś z Dragona,tam są odpowiednie osoby od marketingu,również sie udzielają w internecie.

Ja tam byłem zwykłym,szarym pracownikiem od roboty.

  A o co wam chodzi z tym producentem blanków? Oczywiste jest to,że każda firma na swoje tajemnice.Czy Lamiglas,St.Croix,Winston,Sage  podaje gdzie je robi?

Nie sądzę.

  Kiedyś już pisałem o jakości blanków,grubości ścianek i ich równości w wedkach HM 80.Takie były tylko w Winstonach i RST. Poszukajcie.

Kiedyś też pisałem o zamiance,czyli uzbrojeniu Winston Borona 2 z HM 69 Wet Fly,co fachura się nie połapał i zapatrzył sie w logo znanej uznanej marki i był świecie przekonany, że łowi nie "chrustem" :-))) Też sobie poszukajcie.

  Utworzyłem wątek by pokazać film promujący pracownie. Jak ktoś chce więcej informacji proponuję zaprosić kogoś z Dragona do dyskusji.Ja z tą firmą nie mam nic wspólnego od 10 lat,ale jak ktoś "pożywia" się tylko hejtem,to proponuję siedzieć cicho,bo to źle o nim świadczy.

Żebyś tylko nie odebrał tego jako atak na Ciebie, firme Dragon czy kogokolwiek innego. 

Film widziałem, już z jakiś czas temu, spodobał mi sie, nawet bardzo, co do samej firmy dragon - ot zna potrzeby Polskich wedkarzy inwestuje w marketing bardziej niz inni i ma z tego profit. 

Co do samym HM i okreslaniem tego jako " chrust" - ale wybacz, gdzie firma która nie ma renomy takiej jak winstona, sage  ( bo lamiglas i st.croix buduja kije u siebie przecież), robi hand made sprzedaje za 1000+ i krzyczy że to najlepsze kije na ziemi a ja idąc do pracowani za średni blank z srednimi komponetami płace taką samą cene to coś nie hallo. Firma dragon była zapraszana nie raz aby wyjaśnić pochodzenie blanków w seri HM - nikt nigdy tego nie zrobił, wystarczyło by przecież napisać żę tam gdzie pheniksy powstają i wystarczyło by. A jak nie wiadomo gdzie to robione - no to chrust :) 

W tych czasach nawet Megabass i inne japońskie firmy piszą o produkcji w chinach - ale przecież to żle by wyglądało przy Jak to Sławek napisał wszechstronnie przodującego lidera. 


Ale wracając do kijów - fakt są wykonane pięknie i ze smakiem, podoba mi sie takie "zwykłe" wykończenie :) 


  • Guzu lubi to

#23 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 10 październik 2016 - 08:36

Żebyś tylko nie odebrał tego jako atak na Ciebie, firme Dragon czy kogokolwiek innego. 

Film widziałem, już z jakiś czas temu, spodobał mi sie, nawet bardzo, co do samej firmy dragon - ot zna potrzeby Polskich wedkarzy inwestuje w marketing bardziej niz inni i ma z tego profit. 

Co do samym HM i okreslaniem tego jako " chrust" - ale wybacz, gdzie firma która nie ma renomy takiej jak winstona, sage  ( bo lamiglas i st.croix buduja kije u siebie przecież), robi hand made sprzedaje za 1000+ i krzyczy że to najlepsze kije na ziemi a ja idąc do pracowani za średni blank z srednimi komponetami płace taką samą cene to coś nie hallo. Firma dragon była zapraszana nie raz aby wyjaśnić pochodzenie blanków w seri HM - nikt nigdy tego nie zrobił, wystarczyło by przecież napisać żę tam gdzie pheniksy powstają i wystarczyło by. A jak nie wiadomo gdzie to robione - no to chrust :) 

W tych czasach nawet Megabass i inne japońskie firmy piszą o produkcji w chinach - ale przecież to żle by wyglądało przy Jak to Sławek napisał wszechstronnie przodującego lidera. 


Ale wracając do kijów - fakt są wykonane pięknie i ze smakiem, podoba mi sie takie "zwykłe" wykończenie :)

cyt.robi hand made sprzedaje za 1000+ i krzyczy że to najlepsze kije na ziemi a ja idąc do pracowani za średni blank z srednimi komponetami płace taką samą cene to coś nie hallo.

 

Tak, nie halo,ale nie halo Dragon ,czy pracownia ? Dragon nie robi zakupów przelotek,uchwytów,korków do kilkunastu wędek.Nie robi ich u Matuszewskiego,czy w Mudhole,robi je zupełnie gdzie indziej,tam gdzie ma dobrą cenę.

Dragon nie robi 1-2 wędki dziennie.Ja potrafię przelakierować na gotowo do 20szt dziennie.Kto tak potrafi ? Dragon ma profesjonalną pracownie,to nie jest zbrojownia u Zbyszka na strychu,gdzie Zbyszek się rozwodzi czy korek dać taki,czy porobić paseczki z korkogumy,czy HKS ma być złoty,czarny czy może z muchowej przelotki...

  Tu robota była dobrze zorganizowana.Ja też potrafiłem sobie ją poukładać,przygotować nie lakier,a lakiery tak by było dobrze i szybko.Jak ktoś ma doświadczenie w lakierowaniu,ten wie że są różne i różne konsystencje.Nie jeden do wszystkiego.

  Nie będę opisywał szczegółów,bo to są cenne informacje,ciężko wypracowane.

 

cyt.dragon była zapraszana nie raz aby wyjaśnić pochodzenie blanków w seri HM - nikt nigdy tego nie zrobił, wystarczyło by przecież napisać żę tam gdzie pheniksy powstają i wystarczyło by. 

 

 Dragon w katalogu sprzed lat podawał jaki materiał jest wykorzystywany i jakie firmy tam zamawiają blanki. jak ciebie to interesuje to szukaj w archiwach.

 

cyt. A jak nie wiadomo gdzie to robione - no to chrust 

 

Aby nazwać coś chrust,to trzeba go znać.Dla mnie chrust to Batson,Pacyfic Bay,Gatti(wyjątkowe gówno),wielu nowych obecnych w Polsce marek nie znam,więc sie nie wypowiadam.


Użytkownik Taps edytował ten post 10 październik 2016 - 08:45


#24 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 październik 2016 - 08:38

To może jeszcze dla odprężenia i zaspokojenia powszechnej ciekawości, oraz ze wszech miar uzasadnionej kryptoreklamy, uchyl nam tutaj rąbka wieloletniej tajemnicy i wyjaw dla kogo jeszcze produkuje/produkował blanki niemniej tajemniczy dostawca Dragona ?

Bez podawania kraju pochodzenia, ani nazwy..oczywiście... :)

 

Slawku, znajac marketing spod smoczego znaku, gdyby te blanki byly czymkolwiek wartym uwagi, to marketing tej firmy nie omieszkalby wykorzytac tego w marterialach reklamowych.

Siedzieli i siedza cicho ? 

No to sami wiecie co to znaczy . 

Sprawa prosta jak 2x2.

 

Pozdrawiam i milego giecia !


  • Tomas81 lubi to

#25 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 10 październik 2016 - 08:46

Slawku, znajac marketing spod smoczego znaku, gdyby te blanki byly czymkolwiek wartym uwagi, to marketing tej firmy nie omieszkalby wykorzytac tego w marterialach reklamowych.

Siedzieli i siedza cicho ? 

No to sami wiecie co to znaczy . 

Sprawa prosta jak 2x2.

 

Pozdrawiam i milego giecia !

 

A może Winston albo Sage kazał im siedzieć cicho... ?    :D 


  • Guzu lubi to

#26 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 10 październik 2016 - 09:03

Slawku, znajac marketing spod smoczego znaku, gdyby te blanki byly czymkolwiek wartym uwagi, to marketing tej firmy nie omieszkalby wykorzytac tego w marterialach reklamowych.

Siedzieli i siedza cicho ? 

No to sami wiecie co to znaczy . 

Sprawa prosta jak 2x2.

 

Pozdrawiam i milego giecia !

 

Bzdura... pewnych rzeczy się nie ujawnia. Dobry marketing nie pokazuje wszystkiego.

Trochę dziwie że Tobie @guzu trzeba to tłumaczyć... nie wszystko jest czarno - białe i 2x2 oczywiste.

 

Narzuca porównanie do wędek "zawodniczych" p. Mazura - który również nie ujawnia blanków z których są wykonane wędki (bo i po co?). Kij ma być dobry.

Jeśli nie jest to się go nie kupuje lub sprzedaje po fakcie.



#27 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 październik 2016 - 09:10

Bzdura... pewnych rzeczy się nie ujawnia. Dobry marketing nie pokazuje wszystkiego.

Trochę dziwie że Tobie @guzu trzeba to tłumaczyć... nie wszystko jest czarno - białe i 2x2 oczywiste.

 

Narzuca porównanie do wędek "zawodniczych" p. Mazura - który również nie ujawnia blanków z których są wykonane wędki (bo i po co?). Kij ma być dobry.

Jeśli nie jest to się go nie kupuje lub sprzedaje po fakcie.

 

Jesli uwazasz ze smoczy marketing jest dobry...to masz racje. Z mojej strony poszla mega bzdura .

 

Milego dnia :)

 

Wedek p. Mazura nie wkladalbym do jednego watku z HM ami.

 

p.s.

 

Nigdy nie napisalem, ze to zle wedki, czy gorsze. Te HM . Dla mnie po prostu produkt, ktorego nie ma, nie bylo i nie bedzie.

Wedke zaczynam od blanku. Taki juz dziwny jestem.


Użytkownik Guzu edytował ten post 10 październik 2016 - 09:12


#28 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 październik 2016 - 09:10

Odrobina szacunku dla klienta,oraz najzwyklejsza przyzwoitość powinna być

standardem. 

Kupując za parą groszy przysłowiowy serek, wiem kto go wyprodukował i z czego.

(nie wspomnę o pozostałych informacjach zamieszczonych na opakowaniu).

 

Skoro jestem traktowany jak "jeleń", to mam pełne prawo przedmiotową firmę

nazywać firmą krzak, a jej produkty chrustem.


  • Guzu, Tomas81 i Noe lubią to

#29 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 10 październik 2016 - 09:14

Jesli uwazasz ze smoczy marketing jest dobry...to masz racje. Z mojej strony poszla mega bzdura .

 

Milego dnia :)

 

Wedek p. Mazura nie wkladalbym do jednego wadku z HM ami

 

Dlaczego nie? Przecież on również nie pokazuje z jakiego chrustu wykonuje dzieła... a to wykładnia Twojego toku rozumowania :)

Cieszę się że dostrzegasz różnice.


  • Wojtek B. i Monk87 lubią to

#30 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 10 październik 2016 - 09:16

Odrobina szacunku dla klienta,oraz najzwyklejsza przyzwoitość powinna być

standardem. 

Kupując za parą groszy przysłowiowy serek, wiem kto go wyprodukował i z czego.

(nie wspomnę o pozostałych informacjach zamieszczonych na opakowaniu).

 

Skoro jestem traktowany jak "jeleń", to mam pełne prawo przedmiotową firmę

nazywać firmą krzak, a jej produkty chrustem.

 

 

Ja również jestem ciekaw z jakich blanków robią wędki - jednak firma postanowiła tego nie ujawniać (lub zobowiązała się u producenta do tego) i należy to uszanować.

to nie serek którym można się zatruć :)



#31 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 10 październik 2016 - 09:23

cyt.robi hand made sprzedaje za 1000+ i krzyczy że to najlepsze kije na ziemi a ja idąc do pracowani za średni blank z srednimi komponetami płace taką samą cene to coś nie hallo.

Tak, nie halo,ale nie halo Dragon ,czy pracownia ? Dragon nie robi zakupów przelotek,uchwytów,korków do kilkunastu wędek.Nie robi ich u Matuszewskiego,czy w Mudhole,robi je zupełnie gdzie indziej,tam gdzie ma dobrą cenę.
Dragon nie robi 1-2 wędki dziennie.Ja potrafię przelakierować na gotowo do 20szt dziennie.Kto tak potrafi ? Dragon ma profesjonalną pracownie,to nie jest zbrojownia u Zbyszka na strychu,gdzie Zbyszek się rozwodzi czy korek dać taki,czy porobić paseczki z korkogumy,czy HKS ma być złoty,czarny czy może z muchowej przelotki...
Tu robota była dobrze zorganizowana.Ja też potrafiłem sobie ją poukładać,przygotować nie lakier,a lakiery tak by było dobrze i szybko.Jak ktoś ma doświadczenie w lakierowaniu,ten wie że są różne i różne konsystencje.Nie jeden do wszystkiego.
Nie będę opisywał szczegółów,bo to są cenne informacje,ciężko wypracowane.

cyt.dragon była zapraszana nie raz aby wyjaśnić pochodzenie blanków w seri HM - nikt nigdy tego nie zrobił, wystarczyło by przecież napisać żę tam gdzie pheniksy powstają i wystarczyło by.

Dragon w katalogu sprzed lat podawał jaki materiał jest wykorzystywany i jakie firmy tam zamawiają blanki. jak ciebie to interesuje to szukaj w archiwach.

cyt. A jak nie wiadomo gdzie to robione - no to chrust

Aby nazwać coś chrust,to trzeba go znać.Dla mnie chrust to Batson,Pacyfic Bay,Gatti(wyjątkowe gówno),wielu nowych obecnych w Polsce marek nie znam,więc sie nie wypowiadam.


Zakładasz cos, hm znam serie pike zawsze chwale pod niebiosa, kije prawie ze idealne. Inne tez znam
Nie przypadły do gustu no cóż taki lajf.

Tak dragon pisze, ze jego Blanki sa robione przez toray co nie moze miec miejsca.

Poza tym gratulacje 20 szt dzienie, nie wiem czy dużo czy mało na rb sie nie znam wcale.

Ale przecież to nie temat dragona a pracowni prawda ?

Pozdrawiam :-)

#32 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 październik 2016 - 09:31

Ja również jestem ciekaw z jakich blanków robią wędki - jednak firma postanowiła tego nie ujawniać (lub zobowiązała się u producenta do tego) i należy to uszanować.

to nie serek którym można się zatruć :)

 

Identyczne podejście do biznesu mają na  Podhalu.

Oscypek wiadomo - jasno brązowy,ciemnobrązowy

lub białawy. Reszta to pilnie strzeżona tajemnica ;).


  • Guzu lubi to

#33 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 październik 2016 - 09:43

Dlaczego nie? Przecież on również nie pokazuje z jakiego chrustu wykonuje dzieła... a to wykładnia Twojego toku rozumowania :)

Cieszę się że dostrzegasz różnice.

 

Ale ja wiem z jakich blankow robi :)

A mimo to jego wedek nie uzywam :)

Uzywam wedek wykonanych przez Yglo.



#34 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 październik 2016 - 09:46

Poza tym, jak napisalem powyzej, w moim przypadku nie ma glodu wiedzy. Bo te produkty dla mnie nie istnialy i nie istnieja.

Tak jak nie interesuje mnie czy Konger Paladin, Dam Finesse czy Greys czy inny SG ma blanki takie czy inne.

Megabassow tez nie mam i nie uzywam (acz mi sie podobaja). 

Mam czym lowic, mam troche blankow na zapas (z tych wartych uwagi). 
Jestem szczesliwym wedkarzem :D



#35 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 10 październik 2016 - 09:59

Zakładasz cos, hm znam serie pike zawsze chwale pod niebiosa, kije prawie ze idealne. Inne tez znam
Nie przypadły do gustu no cóż taki lajf.

Tak dragon pisze, ze jego Blanki sa robione przez toray co nie moze miec miejsca.

Poza tym gratulacje 20 szt dzienie, nie wiem czy dużo czy mało na rb sie nie znam wcale.

Ale przecież to nie temat dragona a pracowni prawda ?

Pozdrawiam :-)

Toray robi tylko maty węglowe, a blanki no tu już nie wiadomo...



#36 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 10 październik 2016 - 10:07

Identyczne podejście do biznesu mają na  Podhalu.

Oscypek wiadomo - jasno brązowy,ciemnobrązowy

lub białawy. Reszta to pilnie strzeżona tajemnica ;).

 

To co innego - masz informację o składzie więc masz pełne prawo do egzekwowania składu.

Jeżeli dostajesz coś niezgodnego z informacją to zwykłe oszustwo... które wymaga nagłaśniania i potępienia.

 

 

 

 

@guzu - ja również mam swoje ulubione kije, nie ma akurat w nich dragona jak i wędek tworzonych przez p. Mazura.

Nie jestem również piewcą zalet i wad Dragona. Na pewno ma wędki dobre i złe...

Po prostu uwaga (uogólnienie) że jest to zwykły chrust jest mocno... na wyrost :)



#37 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 10 październik 2016 - 10:09

Toray robi tylko maty węglowe, a blanki no tu już nie wiadomo...


"Tak dragon pisze, ze jego Blanki sa robione przez toray co nie moze miec miejsca."

No chyba to napisałem
?;P

#38 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 10 październik 2016 - 10:10

Mam nadzieję,że moderator usunie nic nie wnoszące posty/hejty :-)



#39 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 październik 2016 - 10:23

Tylko na JB każdy ma co najmniej 5 patyków, 5 młynków itd.... Zwykły Kowalski ma jeden lub dwa kije i ogarnia nimi wszystko...taka rzeczywistość w naszym pięknym kraju.... I w większości są to kije do 300zł. A czemu takie serie " chrustu" jak HM się sprzedają za to 1000+? Bo niestety nie każdy ma dostęp i pojęcie jaki blank z pracowni będzie dla niego odpowiedni. W sklepie dostaje gotowy kij który jest lekki i ładnie wykonany......
I najważniejsze: Takich speców od marketingu jak co niektórzy na JB to nawet Dragon nie ma :-))

Użytkownik przemow edytował ten post 10 październik 2016 - 10:48


#40 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 10 październik 2016 - 10:47

"Tak dragon pisze, ze jego Blanki sa robione przez toray co nie moze miec miejsca."

No chyba to napisałem
?;P

Dragon npiszę, że jego kije powstają z mat węglowych Toray (nie piszą, że blanki robi im Toray), no ale od maty do blanku jest jeszcze kawałek







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dragon, pracownia, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych