Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pracownia Dragon - Design Fishing

dragon pracownia rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 12 październik 2016 - 17:34

Ah ten nasz Dżrłagą. Nasz Smok. W końcu i w rodbuldingu sie ujawnił. Ja tam wróżę sukces, blanki pewnie znów z fabryk Winstona czy T&T. Brać, przebierać, decydować i piniendzy nie żałować ;-) Tanio nie będzie ale w końcu to Dragon. Mercedesy też kosztują :-)

#62 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 październik 2016 - 17:08

Dragon npiszę, że jego kije powstają z mat węglowych Toray (nie piszą, że blanki robi im Toray), no ale od maty do blanku jest jeszcze kawałek

 

A Pan Krystian z FM w dniu dzisiejszym informuje,że wędziska

Westin - W4 Ultra Stick są budowane na blanku :lol:  TORAY !

 

Jak widać doszło do zbliżenia - maty z blankiem :P .


  • gringo lubi to

#63 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 październik 2016 - 19:36

Czepiacie się. Miałem kilka kijów Dragona w ręku i chyba tylko jeden mi się podobał, o ile pamięć mnie nie myli to hm62 pike. Ale nie potrafię teraz wskazać czy to kwestia zbrojenia czy czegoś innego.

Z czasem podchodzę inaczej do pewnych zjawisk. Polskie firmy ( i nie tylko) zrobiły olbrzymi postęp w ostatnich latach. Obecnie można na rynku znaleźć całkiem sporo ciekawych gotowców. Ostatnio np.miałem w ręku kij firmy X który niczym nie ustępował kijom z Japonii a kosztował 1/3 tego.

Widziałem też kije z pracowni, które pozostawiały sporo do życzenia. Blanki no name które miały zagościć w jednej z najznaminitszych pracownii jako X.

Polska- piękny kraj

Ps. Czepianie się za samo logo jest chore. Nawet mój ulubiony Sraxon ma swojej ofercie coś, co zawsze kupię i nie jest to wędka.

#64 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 październik 2016 - 05:52

Marketing nie powinien wychodzić poza granice rzeczywistości. I wtedy jest ok !



#65 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 19 październik 2016 - 18:32

Ale ja wiem z jakich blankow robi :)

A mimo to jego wedek nie uzywam :)

Uzywam wedek wykonanych przez Yglo.

Z jednym zastrzeżeniem. Nie ma wędek Yglo. Yglo tylko zakłada przelotki i uchwyt na blank np. Lamiglasa. Dla mnie jest to jednak wciąż wędka Lamiglas. Natomiast wędki Dragona są i to całe serie. Jeśli któryś z naszych zbrojmistrzów zamówi, dajmy na to w Woodland, serię blanków przez siebie zaprojektowanych pod konkretne ryby i na konkretne łowiska , tamci zechcą łaskawie to zamówienie zrealizować, a później nasi to po swojemu poskładają, to wtedy będzie można powiedzieć o wędkach wykonanych przez FC, Yglo, Art Rod itp. Mogą też te blanki sami wyprodukować. Póki co nasi zbrojmistrze, jak sama nazwa wskazuje, jedynie zbroją blanki, które ktoś inny zaprojektował. Innymi słowy zajmują się kosmetyką końcową wędki, przez kogoś wcześniej wymyślonej. I w tym wypadku Dragon ma nad nimi przewagę. Trudno też nie zauwazyć, że firma ta wyprodukowała sporo świetnych wędzisk. Dwa z nich miałem, używałem i mogę tylko chwalić. Są to: wielkorzeczny Black Hunter i pstrągowy River Runner, oba HM80. A River Runner umieściłbym w ścisłej czołówce pstrągowych kijków jakich w życiu używałem.  Podobna sytuacja była kiedyś z Anosem. Wszyscy chcieli znać pochodzenie blanków przez nich wykorzystywanych. I w żaden sposob właściciel firmy nie mógł przekonać niedowiarków, że to są zwyczjnie blanki Anos, wykonane z takiej a nie innej generacji grafitu, o takim a nie innym module. Podobnie jest z Dragonem, który po prostu ma swoje blanki i tak jak kiedyś Anos zbroi je perfekcyjnie. O klasę lepiej niż np. St. Croix, Lamiglas, Fenwick itp. i nie gorzej niż nasze uznane pracownie, co jest zresztą solą w ich oku. :)


Użytkownik mohave edytował ten post 19 październik 2016 - 18:33


#66 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 październik 2016 - 18:45

I właśnie na tym polega przewaga Zbrojmistrzow.
Na wykorzystaniu blanku, przelotek i stworzenia z tego narzędzia do wędkowania.
Jeśli chcesz mieć przewagę w tym, że siegasz po blanki nieznanego pochodzenia to ja osobiście uznaję taką przewagę za niepodważalną .
O wedkach na pstrągi nie będę dyskutowal.
Lowie je zaledwie od kilku lat.
Wszelkie próby i oglądanie utwierdzają mnie w tym, że to co mam to dobrze, że to mam.
O ile w kołowrotkach latwiej ocenic lepszosc, trwałość, o tyle w wedkach dochodzi niebagatelny czynnik subiektywnych zawsze preferencji własnych użytkownika
W niedawno zakończonym sezonie pstrągowym dane mi było osiągnąć wyniki, które to będą podstawą moich oczekiwań w nadchodzącym sezonie 2017.

Więcej szczegółów na blogu.

#67 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 19 październik 2016 - 22:40

Miałem napisać o wrażeniach z blanku HM 62 z wpisu niżej.

http://jerkbait.pl/t...-3#entry1991670

Dzisiaj jest juz za późno na myślenie wiec przeglądając tak ciekawy wątek, na pewno znajdę chwile aby opisać co mi sie w nim nie podobało i mnie negatywnie zaskoczyło.

#68 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 20 październik 2016 - 15:40

Marketing nie powinien wychodzić poza granice rzeczywistości. I wtedy jest ok !

 

pobożne życzenia, daj nam racz Pan chleba.... nanana nanana

 

Marketing zawsze wychodzi poza granice rzeczywistości............ to jego cecha :)

Dobrze jest jeśli odbiorca zachowuje te granice.


  • Apioo lubi to

#69 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 20 październik 2016 - 22:12

A wiec tak na szybko bo oczka juz same lecą.
W jednym z oryginalnych modeli muchówki Sage widziałem przez całą dlugosc szczytówki bialy pasek, jakby cos dodane przy dołowaniu maty. Przedstawiciel Sage we Wiedniu stwierdził że kij ten jest oryginalny i wlasnie tak te modele były przez te formę znaczone. Nie wiem czy widza to pózniej przy reklamacjach pod UV czy jak. Nieważne.
Przy naprawie tego HM62 musiałem sie nieźle namęczyć aby to "coś" ze środka blanku usunąć i wyczyścić aby żywica sie czepiła przy wklejaniu "kolka". Przypominało mi to ni wosk, ni taśmę teflonowa do uszczelniania zlacz hydraulicznych.
Sage jeszcze nie złamałem i nie mam zamiaru tego na razie robić, ale.... ten HM wlasnie przypomina mi jego blank.
W pierwszej chwili widząc to co jest w środku i widząc słaba jakość blanku ktory był mocno "zanieczyszczony" tym czyms w całym przekroju, stwierdziłem że niezła chuj**** z tego HM i to za taka kasę. Nie dziwił mnie tez opis jako 5/6 choć kazdy inny patyk na oko miałby min #7. Ale moze wlasnie te "zanieczyszczenie" czy jakas wada w procesie produkcji nie pozwoliła na takie opisanie kija bo groziło by to wiadomo czym. Do tego brak długiej gwarancji .... wszystko to świadczy o tym że blanki na te kije to jakiś odrzut poprodukcyjny znanej firmy ktora sprzedawała je za grosze, ale nie sygnując swoim logo i nie godząc sie na zwroty i naprawy gwarancyjne.
Co do mojej oceny organoleptycznej, to kij ten jest b. źle opisany. Jest to silny blank, na pewno nie w klasie 5/6 i do tego "nimfa". Chyba że ktos ma zamiar łowić na niego ta metoda b. duze pstragi lub glowacice.
Jakiej znanej światowej firmy? Możemy tylko zgadywać lub czekać aż ktos cos sypnie. :)

Mnie HM 62 zaskoczył i zdziwił mocno na "nie" ale....
Za niedługo bede robił drugiego takiego samego i zwrócę jeszcze raz uwagę na pewne szczegóły.

Następnym razem popiszemy o blankach GLoomisa w kijach Dragona. :)

Pzdr.
A.P.
  • NARA i Noe lubią to

#70 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 październik 2016 - 12:28

A wiec tak na szybko bo oczka juz same lecą.
W jednym z oryginalnych modeli muchówki Sage widziałem przez całą dlugosc szczytówki bialy pasek, jakby cos dodane przy dołowaniu maty. Przedstawiciel Sage we Wiedniu stwierdził że kij ten jest oryginalny i wlasnie tak te modele były przez te formę znaczone. Nie wiem czy widza to pózniej przy reklamacjach pod UV czy jak. Nieważne.
Przy naprawie tego HM62 musiałem sie nieźle namęczyć aby to "coś" ze środka blanku usunąć i wyczyścić aby żywica sie czepiła przy wklejaniu "kolka". Przypominało mi to ni wosk, ni taśmę teflonowa do uszczelniania zlacz hydraulicznych.
Sage jeszcze nie złamałem i nie mam zamiaru tego na razie robić, ale.... ten HM wlasnie przypomina mi jego blank.
W pierwszej chwili widząc to co jest w środku i widząc słaba jakość blanku ktory był mocno "zanieczyszczony" tym czyms w całym przekroju, stwierdziłem że niezła chuj**** z tego HM i to za taka kasę. Nie dziwił mnie tez opis jako 5/6 choć kazdy inny patyk na oko miałby min #7. Ale moze wlasnie te "zanieczyszczenie" czy jakas wada w procesie produkcji nie pozwoliła na takie opisanie kija bo groziło by to wiadomo czym. Do tego brak długiej gwarancji .... wszystko to świadczy o tym że blanki na te kije to jakiś odrzut poprodukcyjny znanej firmy ktora sprzedawała je za grosze, ale nie sygnując swoim logo i nie godząc sie na zwroty i naprawy gwarancyjne.
Co do mojej oceny organoleptycznej, to kij ten jest b. źle opisany. Jest to silny blank, na pewno nie w klasie 5/6 i do tego "nimfa". Chyba że ktos ma zamiar łowić na niego ta metoda b. duze pstragi lub glowacice.
Jakiej znanej światowej firmy? Możemy tylko zgadywać lub czekać aż ktos cos sypnie. :)

Mnie HM 62 zaskoczył i zdziwił mocno na "nie" ale....
Za niedługo bede robił drugiego takiego samego i zwrócę jeszcze raz uwagę na pewne szczegóły.

Następnym razem popiszemy o blankach GLoomisa w kijach Dragona. :)

Pzdr.
A.P.

Rozbrajająca teoria pochodzenia blanków. Jest pełen podziwu.


  • Szymon82 lubi to

#71 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 październik 2016 - 13:32

Rozbrajająca teoria pochodzenia blanków. Jest pełen podziwu.

 

No nie.

Wyjaśniło się - mają bruzdę,są z próbówki !

A martwiłem się, że to mogą być klony ;).

Kłamstwo zawsze ma "krótkie nogi". Teraz muszę

zbadać mojego zabytkowego bambusa (tonkin).

Bankowo to  G M O. :angry:



#72 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 22 październik 2016 - 11:00

"No nie.
Wyjaśniło się - mają bruzdę,są z próbówki !
A martwiłem się, że to mogą być klony ;).
Kłamstwo zawsze ma "krótkie nogi". Teraz muszę
zbadać mojego zabytkowego bambusa (tonkin).
Bankowo to G M O". :angry:


Co wiec wg Ciebie to jest? Wada? Resztka "czegoś" po wyjęciu mandreli?
Zła "żywica" ktora po zrolowaniu prepregu zastawiła biały i słaby ślad zarówno po zewnętrznej stronie (pomiędzy mandrelą a rolowaną matą) jak i wewnatrz struktury blanku????

#73 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 październik 2016 - 11:46

No nie.

Wyjaśniło się - mają bruzdę,są z próbówki !

A martwiłem się, że to mogą być klony ;).

Kłamstwo zawsze ma "krótkie nogi". Teraz muszę

zbadać mojego zabytkowego bambusa (tonkin).

Bankowo to  G M O. :angry:

Swoją drogą, jak potężnie do dupy musiałby być proces produkcyjny takiego Sage'a, żeby odpady były w stanie zaspokoić zapotrzebowanie na surowiec chyba największego wędkoroba w kraju. Nawet, jeżeli zaspakajałby 10% tego zapotrzebowania.

Pomijam zdziwienie wędkoroba, że są wędki, które mają źle opisane parametry.

No nic, mniejsza z tym wątkiem, nie pozostaje nam nic jak tylko podziwiać kunszt wędkoróbów mających 20-30 złożonych wędzisk.



#74 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 październik 2016 - 12:57

Co wiec wg Ciebie to jest? Wada? Resztka "czegoś" po wyjęciu mandreli?
Zła "żywica" ktora po zrolowaniu prepregu zastawiła biały i słaby ślad zarówno po zewnętrznej stronie (pomiędzy mandrelą a rolowaną matą) jak i wewnatrz struktury blanku????

 

Nawet nie próbuję się domyślać.(nigdy nie chciałem być detektywem). ;)

 

Parę postów wyżej,wyłuszczyłem moją filozofię podejścia do tego tematu.

Producent ma coś do ukrycia, (obojętnie z jakiego powodu). -  Klient ma

moralne prawo nazywać taki wyrób,chrustem,kundlem,czy jak tam mu się

podoba.

Producent  przyłapany na celowym mijaniu się z prawdą, jest  oszustem,

naciągaczem, kłamcą, etc.- To takie oczywiste, nieomal jak to,że czarne

powinno być nazywane czarnym.



#75 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 22 październik 2016 - 14:59

Swoją drogą, jak potężnie do dupy musiałby być proces produkcyjny takiego Sage'a, żeby odpady były w stanie zaspokoić zapotrzebowanie na surowiec chyba największego wędkoroba w kraju. Nawet, jeżeli zaspakajałby 10% tego zapotrzebowania.
Pomijam zdziwienie wędkoroba, że są wędki, które mają źle opisane parametry.
No nic, mniejsza z tym wątkiem, nie pozostaje nam nic jak tylko podziwiać kunszt wędkoróbów mających 20-30 złożonych wędzisk.


Piszemy o latach, gdy zarówno Sage jak i Loomis sprzedawali swoje blanki z własnym logiem, jak i bez. Wtedy, przed Millenium żadna z tych firm nie wiedziała że nastaną takie czasy gdy kazdy bedzie machał ich oryginalnie zbrojonym chrustem, przekonani nie tylko jakością co i lifetime guarantee.
A doszły cie słuchy że na starcie to nawet Sage zamawiał blanki u Gariego? Mam te kije wiec naocznie mogę to potwierdzić. :)

#76 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 październik 2016 - 20:48

Piszemy o latach, gdy zarówno Sage jak i Loomis sprzedawali swoje blanki z własnym logiem, jak i bez. Wtedy, przed Millenium żadna z tych firm nie wiedziała że nastaną takie czasy gdy kazdy bedzie machał ich oryginalnie zbrojonym chrustem, przekonani nie tylko jakością co i lifetime guarantee.
A doszły cie słuchy że na starcie to nawet Sage zamawiał blanki u Gariego? Mam te kije wiec naocznie mogę to potwierdzić. :)

Przeciętnie interesuje mnie obecnie co, kto i dla kogo.

Pisząc posta zwracałem na Twój tok myślenia, nie na zależności handlowe.



#77 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 23 październik 2016 - 19:50

Producent przyłapany na celowym mijaniu....


Powiedz to producentom żyłek

Użytkownik pablom edytował ten post 23 październik 2016 - 19:51


#78 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2648 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 23 październik 2016 - 20:17

Producent przyłapany na celowym mijaniu....


Powiedz to producentom żyłek

samochodów, proszków do prania, kosmetyków ...


Użytkownik Artech edytował ten post 23 październik 2016 - 20:17

  • popper i gringo lubią to

#79 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 październik 2016 - 20:17

samochodów, proszków do prania, kosmetyków ...


Drazy sultanskich, czepkow kapielowych, a przede wszystkim abażurów
  • popper lubi to

#80 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 27 październik 2016 - 16:07

Jednym słowem postarzanie ma się bardzo dobrze.

Widać to także na sprzęcie wędkarskim.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dragon, pracownia, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych