Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki TENRYU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 07 październik 2016 - 10:00

Raczej nic nie słychać o tej firmie w Polsce.

 

Ktoś używał, posiada ich kije?  Możecie podzielić się informacjami.

 

Link do strony producenta: http://fishing.tenryu-magna.com/

 

Moją uwagę przykuł patyki pstrągowe: http://fishing.tenry...trout/rayz.html i http://fishing.tenry...ut/spectra.html



#2 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 październik 2016 - 10:06

miałem w ręce , ale na sucho Rayz 56L i Juvia 60UL

piękne wędki, ale mimo opisu Regular, to nadal prawdziwe Stream


  • xyzzvpc lubi to

#3 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 07 październik 2016 - 10:15

Posiadam od niedawna już 4 sztuki :) trzeba brać ogromną poprawkę na opisy producenta bo kije są dedykowane do różnych dziwnych metod połowu i można się przejechać ale raczej pozytywnie ;) zakres obsługiwanych przynęt jest ogromny :) wykonanie perfekcyjne, dodatkowo niektóre blanki mają oplot boronowy i jakieś tam welony w dolniku co nie jest ujęte na stronie producenta ale więcej można się u dystrybutora dowiedzieć, we Francji to ultimate fishing i tak samo jest z wieloma seriami tenryu właśnie pod rynek francuski, komponenty top bo w zasadzie przelotki zaczynają się od sic , wykonanie perfekcyjne , gwarancja dożywotnia, wadą jest cena ;) chociaż używki w idealnym stanie kupowałem w rozsądnej kasie.

Ahhh i jeszcze dodam że piszę o 1skladach , posiadam s.p.v 6.0 , tateyoko, sayaka evo i injection , w sklepach macalem tu praktycznie wszystkie modele 1skladowe a są ich dziesiątki.

Użytkownik Profil_Nieaktywny edytował ten post 07 październik 2016 - 10:17

  • xyzzvpc lubi to

#4 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 październik 2016 - 10:37

Francuskie ceny to jakiś kosmos :)

 

Pawła chyba bardziej interesują pstrągówki  .. ?



#5 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 07 październik 2016 - 10:42

Francuskie ceny to jakiś kosmos :)

 

Pawła chyba bardziej interesują pstrągówki  .. ?

nie sprawdzałem nigdzie indziej w zasadzie , możesz podać przybliżone ceny rayz-ów z jakichś tańszych źródeł ?



#6 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 październik 2016 - 11:03

Rayz 56l - średnio 33,5t jenów z wysyłką do EU



#7 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 07 październik 2016 - 11:15

to faktycznie deko tańsze, tylko pewnie kwestie gwarancyjne bardziej skomplikowane ;) tu nowe rayzy widziałem po 350-400 e , używki od 200 do 250e.Z pstrągówek nawet i wizualnie podobne są boronowe smith :) warto zerknąć , co do właściwości się nie wypowiem machanki w sklepie raczej są bezwartościową opinią.



#8 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 październik 2016 - 11:20

jesteś na miejscu, to może Ci łatwiej (sklepy stacjonarne), sprowadzenie Rayz z Francji, Włoch do PL, to prawie 2,5t zł :(, a z JP 1,5t ...

 

http://www.pecheur.c...56-l-86110.html



#9 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 październik 2016 - 11:21

Paweł, a może to :

 

http://www.ardent-pe...bait-trout.aspx



#10 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 07 październik 2016 - 12:19

Smith też chodzi po głowie :) ten z linku piękny. Muszę dokładniej zapoznać się z ich ofertą.

 

Tenryu tak z ciekawości zapytałem bo wyglądają zacnie a u nas nic, cicho sza na ich temat. Każde info mile widziane nie tylko odnośnie pstrągówek.  Cieszy mnie że macie pozytywne zdanie na ich temat, może akurat coś od nich zakupię.

 

Powolutku szukam nowego patyka pstrągowego, tylko ciut dłuższego niż moje obecne Suzuki RXF4lb, 1.8m wygodnie się łowi ale jednak dużo wygodniej obławiało mi się miejscówki na moich rzeczkach kijem nieco dłuższym 2.10-2.20m. Brodzić nie ma gdzie bo dno w większości muliste, łowię na zapomnianych odcinkach mocno zarośniętych jak staję ciut dalej od lustra wody bo nie da się podejść to brakuje tych 20-30cm. Takie 2-6lb 2.10m było by idealo :)



#11 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 październik 2016 - 12:35

łów szybko z nurtem i nie będziesz musiał odchodzić od wody, a przez co tracić "kontakt" z rzeką :) - dla mnie to bardzo ważne mentalnie ;)

wtedy te 1,8m będzie idealne


  • xyzzvpc lubi to

#12 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 październik 2016 - 12:43

a tak serio, to niestety większość wędek JDM z kategorii Stream będzie znacznie sztywniejsze w dole od Suzuki, a nawet już w środku

 

tu masz tego Smitha do 7g na rynek FR (chętnie bym połowił na takiej bezstresowej rzeczce :) )

 


Użytkownik BazyL edytował ten post 07 październik 2016 - 12:44


#13 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 07 październik 2016 - 14:39


(chętnie bym połowił na takiej bezstresowej rzeczce :) )
 
Ja dwa tyg temu bylem nad pstragowym strumykiem w Kornwalii. Przez cala dlugosc szedl elektryczny pastuch ale tak ze trzeba bylo przez niego co chwile przechodzic bo rzeczka byla tak nierowna i zakrzaczona. Nie bylo miejsca tak zeby sobie isc jak ten pan na filmiku. Na poczatku myslalem ze pastuch jest nieaktywny ale jak mi na niego podbierak spadl to w ulamku sekundy zmienilem zdanie. Potem za kazdym razem przechodzac nad drutem myslalem ze dostane pradem ale tym razem w jaja. Jednak goraczka pstragowa wiezl gore nad zdrowym rozsadkiem i latalem nad tym drutem raz po raz choc koplo mnie po raz wtory:)

  • Guzu lubi to

#14 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 październik 2016 - 16:57

ja raczej serio, bo chodziło mi o małą rzeczkę o takim wapienno-krasowym dnie i bez atakujących z każdej strony krzaczorów, idealna do twitchingu i dynamicznego rzucania cięższymi wobkami



#15 OFFLINE   kazan

kazan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPoland

Napisano 11 październik 2016 - 01:52

Od 1.5 roku jestem w posiadaniu i użytkowaniu Tenryu SWAT  SW88MLM. Wykonanie wędki perfekcyjne nie ma nic do zarzucenia jakość porównywalna do Megabasa ( w posiadaniu również Shoreluck Limited 78ULT ) to tyle w temacie wykonania. Wędkę zakupiłem celując do połowu szczupaków i to był strzał w 10  Została sprowadzona indywidualnie z Japoni Jest dedykowana do połowu seabas i bałem się że będzie za sztywna Wykonanie to  CW 8-40 g ,pierścienie sic na tytanowych ramkach i bardzo fajna rękojeść nie łapiąca zabrudzeń ( nie wiem z czego zrobiona ) miła w dotyku. Kij bardzo czuły testowałem nim łowienie okoni z główkami 2 g  i jeśli chodzi o czułość zawstydziłby nie jedną okoniówkę. Używam ten kij z przynętami od 5 g do 70 g choć najlepiej wyrzuca z przedziału 10 - 30 można naprawdę daleko machnąć z większymi też daje radę i nie ma strachu że nie wytrzyma . Więcej niż 70 g nie testowałem nie mam takich przynęt ponad tą gramaturę . Kijek jest o akcji szybkiej i jednocześnie parabolicznej , niby ciężko tak coś pogodzić ale w tym blanku  nie ma problemu z zacięciem na większych odległościach jest siła a jednocześnie możemy na chama rybę holować( jeśli taka potrzeba) i wtedy kij jak  amortyzuje wszystkie odjazdy ryby i nie ważne ile waży i czy hol pod prąd wody Jak potrzeba pracuje na 180 stopni.Zakup udany nie żałuję wydanej kasy bo było warto. Obecnie przymierzam się do zakupu Majorcrafta w gramaturze CW od 5 do 20 g. na taki średni spinning pod klenia i bolenia.Jeśli ktoś się przymierza to zakupu wędek Tenryu to polecam naprawdę warto. 


  • xyzzvpc lubi to

#16 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 15 marzec 2017 - 14:25

Jakby ktoś znajomy lub prawie znajomy chciał pomacać kilka wynalazków tenryu to za tydzień będę w Warszawie i już sporo chętnych jest na spocik , bede miał 4 swoje patyki i 2 przywiezione dla kolegów.

#17 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 15 marzec 2017 - 17:42

Wszedłem w posiadanie takowego kijka onegdaj (Cierry CR73M) błyskawicznie zajął drugie miejsce w mojej stajni przeskakując wszystkie Denali - kij znakomicie wykonany i solidny, bardzo uniwersalny, obecnie najczęściej używany przy brodzeniu. Nie produkowany już ale jestem przekonany że nowsze modele są równie dobre (czytaj lepsze).  To jedyny kij tej firmy jaki miałem kiedykolwiek w ręku ale wiem ze sa bardzo popularne za naszymi wschodnimi granicami i sporo ludzi wychwala pod niebiosa - przylaczam sie.. 



#18 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 16 marzec 2017 - 10:24

Tenryu -bardzo dobre wędki. Co prawda ja używam tylko mocnych wędzisk do poppingu i do vertical jiggingu, ale spełniaja

oczekiwania. Poza tym cena w porównaniu do innych japońskich marek jest bardzo przystępna.

Wielu poppingowców używa w tropikach wędek Tenryu, są bardzo popularne we Francji.



#19 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 16 marzec 2017 - 10:27

Tenryu -bardzo dobre wędki. Co prawda ja używam tylko mocnych wędzisk do poppingu i do vertical jiggingu, ale spełniaja
oczekiwania. Poza tym cena w porównaniu do innych japońskich marek jest bardzo przystępna.
Wielu poppingowców używa w tropikach wędek Tenryu, są bardzo popularne we Francji.


jakie ma Kolega modele ?

#20 OFFLINE   JacekA

JacekA

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 marzec 2017 - 16:51

No właśnie też oglądałem sporo na ali i są Ciekawe moze ktoś da jakąś opinie o ul:)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych