Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki TENRYU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 15 styczeń 2018 - 13:46

dokrecony jest ten uchwyt, bo nie wyglada?

Po zdjeciach w watku pstragowym to i seryjniaki sa dokrecone bez szpary



#42 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 15 styczeń 2018 - 13:49

dokrecony jest ten uchwyt, bo nie wyglada?

Po zdjeciach w watku pstragowym to i seryjniaki sa dokrecone bez szpary

 

A nie faktycznie ten seryjniak w atku pstragowym tez ma szpare. No to ja nie wiem jak oni zakladaja te uchwyty, wieczorem wstawie swoje, wszystkie dokrecone bez szpary ;)



#43 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 15 styczeń 2018 - 14:12

Widziałem że kolega @mrWhite7 również składał kije na tym uchwycie i po dokręceniu nie było szparki.
Widocznie nasi polscy Rodbuilderzy są lepsi od japońców :)

#44 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 styczeń 2018 - 14:33

Widziałem że kolega @mrWhite7 również składał kije na tym uchwycie i po dokręceniu nie było szparki.
Widocznie nasi polscy Rodbuilderzy są lepsi od japońców :)

Artur to już masakrycznie cyzeluje swoje wyroby, komar c...i nie włoży....


  • Tomek TJ i januszz lubią to

#45 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 20 styczeń 2018 - 21:36

Tak wygląda rękojeść w cm :) Kilka osób pytało o wymiary poszczególnych elementów, pomierzyłem wszystko co się dało. Mam nadzieję że się przyda:) 

 

post-51544-0-50743600-1516480493.jpg

Załączone pliki



#46 OFFLINE   ntene

ntene

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 07 luty 2018 - 08:31

Rayz 56L i Cardinal 3

Załączone pliki

  • Załączony plik  123.jpg   104,16 KB   24 Ilość pobrań

Użytkownik ntene edytował ten post 07 luty 2018 - 08:32


#47 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 08 luty 2018 - 12:55

Witam

 

czy  ktoś  może  miał do  czynienia   z  modelem  7"5'  ML   Rayz    i  ew  z  modelem  7"1' ML  Rayz  Spectre  może  coś  napisać    ......jakie  odczucia   z  użytkowania ....?



#48 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 luty 2018 - 01:18

Wlasnie zauważyłem wątek :) to sie pochwale ze posiadam juz trochę czasu wędkę tenryu lunakia sonic lks610ml. Jest to kij do łowienia rockfishow. Diabelnie czuły i szybki. Świetnie sprawdza przy dlubaniu okoni na gumki i do twitchingu woblerem do 7cm. Komfortowo pracuje juz od 0,5g+ jakis silikon i kończy powiedzmy na 4 + keitech 3cale. Oczywiście próbowałem nawet na 8+ nieduża guma ale juz sie leje przy podbiciach. Wedka mimo czułości bardzo wytrzymała i pokazuje co potrafi przy większych rybach szybko je męcząc. Okonki po 30 nie stanowią dla niej problemu, bolenie do 60cm również. Ostatnio nawet bez żadnych problemów trafiłem oto takiego pstrąga 51cm i tenryu nawet na zająknęło. Jedyna wada jakbym miał sie przyczepić to czasem zdąży sie ze spadnie z niej niewymiarowy okoń. Na szczęście na zawodach nie gubi osiemnastaków;)
Załączony plik  80829540-F5F7-4964-B77D-8115FE0CFCF7.jpeg   116,77 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  E2F19995-34AC-4638-8876-B11A25194F87.jpeg   124,96 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  5EF4AA37-E419-4614-A836-6B12D0372B2E.jpeg   114,26 KB   19 Ilość pobrań

#49 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 14 luty 2018 - 09:28

Witam

 

może  ktoś  podzieli  się  wiedzą  w  sprawie  Tenryu    seria  Rayz / Spectra  informację  od  producenta  mówią   o  innej  zwartości  węgla pierwszy   85% /15%  carbon / glass      drugi   96% / 6%  w  nano  technologii

 

pierwszy  sic  w tytanach  drugi  torizite.................  tak  w  nawiązaniu  do  mojego  wcześniejszego  wpisu  .....



#50 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 03 kwiecień 2018 - 11:58

Witam

 

u mnie  już  jest  Tenryu Rayz Spectra  7"1' 3-18 g   i  chętnie    podzielę  się   swoimi  pierwszymi  odczuciami  . Przede  wszystkim  należało  się  uzbroić  w cierpliwość   cała  akcja   z  zakupem  trwała  ca  7 tygodni  ....

 

Pierwsze  co  rzuca  się  w  oczy  to piękny  pokrowiec  ,  wykonany  z  dużą  starannością ,  dwie  przegrody plus  kieszonka  na papiery  ..kadura/ zamsz .  Wędka  tak  na  sucho  moc bliżej  10 lb   niż  z opisu   3-8 lb  

 

finezyjna  górą   z przyrostem  mocy  w  środkowej  części  i reaktywny  chcący  współpracować  dół  ...opis  producenta  akcja  R - regular   jak  dla  mnie  to FR - fast  regular   . Uzbrojenie  torizite  ,   ale  nieco  inaczej

 

niż  się  u nas  ostatnio  stosuje  .  Większe  przelotki  jest ich  siedem  początkowa  20  koniec/szczyt    4,5  lub  5  . Wymiary  top 1,4 mm  ,   butt  8,00 mm   łączenie  spigot  . Nie  ma  mowy  o jakimkolwiek  przesztywnieniu   na łączu.

 

W porównaniu  do  suzuki  702 6  8 lb    /  bardziej  finezyjny  szczyt  / mocniejszy  środek  / mocniejszy  dolnik /.  Wydaje  się  że  lepiej  rzuci  lekkimi  woblerami  ca  2,5 -3 g   niż  suzuka  , spectra  lepiej  się  ładuje  górą   .

 

Realnie przez  relatywnie  krótki  dolnik  26,5 cm  od  osi stopki  mam  nieco  więcej  długości  "  roboczej  "  realnie  ca  6,5 cm  więcej  od mojej   suzuki 7" . Przewidywane  linki  PE  08   /  PE  06  powinny  dobrze  pracować

 

z  kijem .  Przeznaczenie Spectry   to  woblery  z  wąskim   sterem   i  granie nim  w  nurcie- twitch  , ale  sterowce  jak  salmo minow  5/ 7 cm   rapala  orginal  7 i 9 cm   obsłuży  spokojnie  . w moim  odczuciu   lepiej  sprawdzi  się

 

od  suzuki  w  pracy  z  prądem  rzeki  ( ze względu  na  więcej  finezji  w szczycie )   Co  ciekawe  ta  finezja  nie jest  zbyt  delikatna    jak  do pracy  z  pstrągami  / trociami tak do  ca 50- 60 cm . Uchwyt  drewniany  podobny jak

 

we  wcześniej  wymienionym 78 LML kol. Gajosik  nieco  zmodyfikowany ...Nie wiem  jak jest  osadzony , ale  całość ( kij / uchwyt ) jest  bardzo  czuła  /   odczuwalnie  wyższy  poziom  niż  702 6  , co myślę  predysponuje  go

 

również    do  pracy  na dłuższym  dystansie  jak i  w  pracy  z przynętami  gumowymi  ( okoń  z  przyłowem  szczupaka  na gumę  spokojnie  da radę  )  zakres  2 g + 3" ES   do ca  11/12 g  + 3" ES  . Całość  waży  98 gramów

 

i  Vanguishem 2500 HGS  ( 195 g )  balans  ca  1 cm przed rantem szpuli w kierunku szczytu  .

 

To tak  pierwsze   wrażenia  na  sucho  , w  porównaniu  co mam  lepiej  przetestowane  .....pewnie więcej się  dowiem  po kilku   wyjazdach  na  ryby  . ;)

 

 

pozdrawiam

 

Maciej

 

 

 

 

 

.


  • arturbukowski, malinabar, xyzzvpc i 1 inna osoba lubią to

#51 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 01 luty 2019 - 12:59

POMOCY !!!

..nadeszła własnie chwila decyzji: muszę wybrać pomiędzy dwoma patykami Rayz Alter RZA61L-T lub RZA61MLM-T, kijki identyczne w budowie, jeden minimalnie dłuższy i zapewne ten 1inch stanowi o jego lekko delikatniejszym charakterze ..

 

Może ktoś coś podpowie..rzuci jakąś sugestie ...ukierunkuje na jakiś tok rozumowania...mogą być nawet najbardziej idiotyczne pomysły ;)

 

a może ktoś ma i podzieli się spostrzeżeniami 



#52 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 02 lipiec 2019 - 09:14

Witam

 

Po kilku miesiącach  postanowiłem   zakupić  drugą spectrę  . Chodzi o model  5'3" MLM , podobnie jak w tym dłuższym 7'1" zbrojenie w torizite nieco jednak łagodniejsze . Od dołu 16 KL  i skończony  na  5,0 F

 

w  sumie  siedem przelotek . Docelowo kijek  na letnie miesiące i pstrągowe siurki , do łowienia  brodząc  . Waga to  ca  70 gramów  2-10 g / 6 lb ,  na ten moment z kołowrotkiem ca 190 gramów .

 

Po rozpakowaniu byłem trochę przerażony  , nigdy nie miałem tak krótkiego kija . Jednak po pierwszym łowieniu na małej rzeczce okazało się  już  w praktyce , że Japończycy wiedzą co robią . Rzuty bez wysiłku jedną ręką , spod krzaka ,

 

drzewa z nieco pochylonej pozycji gdy jest taka potrzeba bez problemów . Pomaga przy tym relatywnie krótki dolnik i dobry balans całości . Kij jest bardzo czuły , akcja R jak dla mnie taki FR , z fajnym progresywnym ugięciem ,

 

z odpowiednio pracującym dolnikiem . Charakter  jak w dłuższej  wersji , jednak całość ze względu na  długość  bardziej zwarta , szybsza ,poręczniejsza . Łowiłem na  małe obrotówki  numer 1 i 2  2-4 gramy z linką PE 06 8X

 

i woblery typu rapala  orginal 5/7 cm w pełnym komforcie . Siadł kleń  ca 25 cm na obrotówkę , jak na jego wielkość  spore walnięcie . Mam nadzieję na testy   na nieco większych ale już   pstrągach  ....  ;)



#53 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 marzec 2020 - 10:00

Jakaś aktualizacja z łowienia RZS53LML ? :) z góry dziękuję



#54 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 859 postów

Napisano 04 marzec 2020 - 11:44

Gdzie i za ile można nabyć tenryu lunakia sonic lks610ml ?



#55 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 marzec 2020 - 11:47

tak przy okazji, sam kiedyś szukałem, więc może się też innym przyda :

 

Załączony plik  lunakia.jpg   681,3 KB   12 Ilość pobrań



#56 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 06 marzec 2020 - 10:10

Witam

 

Kamil  odnośnie  RZS 53 LML  wcześniejsze  uwagi   aktualne  . Złowiłem kilka   pstrągów  ca 32-38 cm   i  mój  rekord  ca  47 cm  tym kijem  . Łowi mi się  bardzo komfortowo  brodząc -  w tym sezonie  myślę  od maja  ...

Najczęściej  LJ  Bassara 70 SP  ,obrotówki A. 1/2 longi  , Meps Long  1+   plus  jakieś  gumki  i  jigi  2-3 g. W tym  sezonie  chcę  troszkę  więcej   sprawdzić  się  z  wahadłami    ca  4-5  cm  4/5 gramów.

Kij  jest  bardzo  czuły  i pięknie pracuje pod  rybą , przy swojej  finezji  okazał  również  fajną ,taką  ukryta  moc  . Pasuje  mi  jego  łagodne  zbrojenie ,często  rzuty są  lekkimi  przynętami  na  niezbyt  długie  dystanse  ...

Miałem  początkowo  pewne obiekcje  co do długości  , nigdy nie łowiłem   takim  krótkim kijkiem  . A teraz  przy niżówce  subiektywnie  polecam  i tak bym ponownie  wybrał  coś  pomiędzy  właśnie  5'3" a  5'6" .

Niekiedy nie  ma  miejsca  na  oddanie  rzutu ,  tą długością  jest łatwiej  i możliwe  są  rzuty z  nadgarstka  praktycznie  bez  wysiłku . Całość  jest  dobrze zbalansowana  teraz z nieco  odchudzonym  Existem 15 2506 PEH.

Ale myślę  , że zarówno  z  lżejszym kołowrotkiem  jak i nieco  cięższym  balans  będzie  poprawny  przy tym kiju.Oczywiście  cały czas jest mowa  o  prowadzeniu  przynęt  z prądem  lub i lekko po łuku ...

Na teraz  przy nieco  wyższej wodzie  idzie suzuka  702 6  po łuku i pod prąd  prowadzone   przynęty ...



#57 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 06 marzec 2020 - 10:50

Dzięki, ja myślę o nim pod kątem twitchingu z nurtem woblerów 45-55mm 3-4,5g w szybszych podgórskich rzeczkach, oczywiście brodząc.

#58 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 06 marzec 2020 - 12:06

Myślę  ,że  przy plecionce  PE 04- 05  8 x  np.  spokojnie  te opisywane   mniejsze  z dużym czuciem  obsłuży . Te większe  i cięższe  nie trzeba  schodzić  myślę  poniżej  stosowanej przeze  mnie  PE 06 8 X  .

 

Masz  w  ofercie  jeszcze   RZS 51LL  ale porównaj średnice  szczytów  . Na ten model  Japończycy walczą    z ca.  20/25 cm pstrągami  ....i mniejszymi  ...



#59 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 06 marzec 2020 - 12:35

Nie stosuję plecionki do twitchingu pstrągowego.

#60 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 09 marzec 2020 - 10:15

Nic nie szkodzi   sposób zbrojenia  / wielkość   przelotek  umożliwia   łowienie  żyłką czy fc ...ostatnie  trzy  przelotki  to rozmiar 5  oczywiście  całość  Torizite ...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych