Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Haswing 2HP po 3 latach na rynku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 08 październik 2016 - 12:46

Witam

 

Interesowałem się tym silnikiem 3 lata temu, ale mało tego towaru wisiało na pawężach.

Teraz po 3 latach jestem ciekawy Waszych uwag.

 

Silnik będzie wisiał na Riverfoxie 390.

 

Jak z awaryjnością? Ktoś doświadczył przykrości lub słyszał o takim zdarzeniu ? Jak poszła naprawa itp.

Co najczęściej go boli?

 

 

 

Startowałem kiedyś z takim silnikiem na zwodach - przeszkadzał mi tylko głos odrzutowca ;-) i dźwiganie 2 akumulatorów.

Silnikiem pchaliśmy starą łajbę na Dziewkowicach - prędkość bardzo zadawalająca. W odczuciu ze 2 razy mocniejszy i 50% szybszy od Minn koty 55 max jaką posiadam.

 

 

A może warto wybrać coś innego ?

 

 

 

 



#2 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 październik 2016 - 18:03

Na 24v masz jeszcze Mk w podobnych pieniądzach.  Inne rakiety typu karwin czy torqeedo to już inna liga finansowa . Ja pływam  ze 2 miesiące i prócz dźwięków z  przekładni i "frajerskiego" kluczyka zrywki to złego słowa nie powiem



#3 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 08 październik 2016 - 18:50

Mk też brzmi jak odrzutowiec?

Użytkownik Jammaey edytował ten post 08 październik 2016 - 18:51


#4 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 08 październik 2016 - 19:39

No głośność jest duża, zawsze znajomi się śmieją 😀
Awarię jedna miałem. W czasie gwarancji i o tyle szczęścia. Prawdopodobnie maxymizer się spalił ... tak wywnioskowałem z tego co mówili w serwisie.
Poza tym że uciążliwe są dwa akumulatory to jest ok.
  • albercik2 lubi to

#5 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 październik 2016 - 19:42

a na tej mk jakie masz osiagi i przy jakiej jednostce ?



#6 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 09 październik 2016 - 06:23

No proszę Panowie to że Minn Kota ma podobny silnik nie wiedziałem. Wrzuci ktoś link.?
  • michcio lubi to

#7 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 10 październik 2016 - 06:41

Mój kolega ma i raz mu sie już zepsuł. Drugi ma 55lbs zwyklego i zepsul mu sie z 4 razy i sprzedawca bez jego wiecy skrecil mu moc twierdzac ze nie umie tym plywac haha.

Użytkownik Sandre edytował ten post 10 październik 2016 - 06:41

  • tomek307 lubi to

#8 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 10 październik 2016 - 08:14

Ciekawa praktyka sprzedającego. Może dla potomnych nazwę podasz sklepu (może być i na pw), bo nie chciałbym na niego trafić 


  • rapa68 lubi to

#9 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 10 październik 2016 - 08:36

Mc sklep Tomasz Wódz

#10 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 10 październik 2016 - 19:42

Czy  istnieje model Haswinga z maximizerem orginał ?, Czy wszystkie to "przeróbki" Pana z MC-tuning.



#11 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 październik 2016 - 21:29

Mój kolega ma i raz mu sie już zepsuł. Drugi ma 55lbs zwyklego i zepsul mu sie z 4 razy i sprzedawca bez jego wiecy skrecil mu moc twierdzac ze nie umie tym plywac haha.


Jak skręcił mu moc ? I poinformował go tym ?

#12 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 11 październik 2016 - 05:36

Czy  istnieje model Haswinga z maximizerem orginał ?, Czy wszystkie to "przeróbki" Pana z MC-tuning.

Z tego co się orientuję to są oryginały.

http://www.mc-sklep....-12v-p-794.html

http://www.mc-sklep....slim-p-716.html



#13 OFFLINE   pietro123

pietro123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Piotr

Napisano 11 październik 2016 - 10:23

Zostałem wywołany do tablicy przez kolege Sandre po krótce opiszę problem z silnikiem ( Haswing Osapian 55lbs MAX.) jak i również z serwisem .Na zakup tego silnika zdecydowałem sie po przeczytaniu pozytywnych opinii kolegów po kiju na forach wedkarskich w sklepie Mc-sklep.Slinik był reklamowany 4 razy z tego 3 razy na jedną i tą samą usterkę (silnik pływa z jedną prędkością czy płyne na 1 czy na 5 ), a 1 raz z mojej winy wymieniono śrubę na mój koszt..Już po trzeciej reklamacji na tą samą usterke usłyszałem przez telefon od Pana Tomasza właściel sklepu i serwisu. że został mi silnik skręcony zeby ten problem wyeliminować  :blink:(moim zdaniem nie jest to rozwiązanie to tak jakbym kupił sobie auto z 200 konnym silnikiem a serwis nie mogac usunać usterki obniżył moc do 150 koni :doh: ) a tak wogóle to muszę rzucać tym silnikiem bo strasznie skatowany tam gdzie elektryka.Sprawa została zgłoszona do Rzecznika Praw Konsumenta niestety serwis nie doszedł do porozumienia wiedząc że zaraz upłynie termin 2 lat od zakupu i temat się przedawni.Reklamacja  zgłoszona była na niezgodność towaru z Umową którą można zgłosic do 2 lat od zakupu..Pan Tomasz Wódz tłumaczył że istnieje na rynku  juz 20 lat i że to ja zdziwiam.Już nie wpomnę o rozgoryczeniu  kiedy czekam cały tydzien na wyjazd bo silnik już wrócił z serwisu  ,a  nad wodą okazuje się że jest dalej niesprawny :( .

Ja osobiście już z tym serwisem i sklepem nie chcę mieć nic wspólnego i wszystkim odradzam.



#14 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 12 październik 2016 - 16:27

Pietro123 widzę, że nie jestem sam :( Moja przygoda z Osapianem 55lbs MAX wyglądała tak jak Twoja. Kolega przez rok użytkował 45lbs MAX i był bardzo zadowolony, postanowiłem zakupić sobie 55-tkę. Po pierwszym wodowaniu okazało się, że są duże wibracje a silnik na "1" pędził ponad 3kmph - nie było możliwości ustawić mniejszej prędkości. Po weekendzie odesłałem silnik, który został wyregulowany ale bicia nie naprawiono ponieważ "ten to prawie wcale nie bije - jest Pan przewrażliwiony".

Silnik po powrocie z serwisu miał dobrze ustawione niskie obroty, ale moc na górze została ograniczona (silnik pobierał max 30A) Nie dało się płynąć z max prędkością - znowu odsyłka do serwisu. Drgrania i rezonans jaki silnik generował były tak dokuczliwe, że wysłałem silnik ponownie do serwisu - wymieniono łożyska z ciernych (!) na jakieś 'dużo lepsze' zamienniki oraz dostałem nowy bolec zabezpieczający do śruby. Niby było lepiej, ale tylko niby. 

W połowie sezonu silnik po prostu stanął - przestał reagować na ruch manetki (dobrze, że zawsze mam wiosła) wróciłem 3km. Wysyłka do naprawy. Zmieniono potencjometr na 'lepszy' - pierwsze wodowanie i ... znowu silnik ruszał jak z 3ki więc po weekendzie wysyłka do MC - zarządałem wymiany silnika na nowy (5 wizyta w serwisie w ciągu półtora roku). Wówczas "PAN" szef do mnie zadzwonił i poinformował, że nie będzie mi więcej razy naprawiał silnika i zwraca pieniądze oraz, że "nie chce mieć ze mną nic do czynienia" (przpomniał mi się film z Gajosem 'tych klientów nie obsługujemy'). Ostatecznie silnika nie wymieniono tylko wyregulowano tak by manetka działał poprawnie (wolny dół i niewielki zakres regulacji przy 4 i 5). Wypłynąłem na tym konfigu dosłownie 4 razy i maxymizer znowu padł - trafił mnie szlag. Odesłałem silnik, wziąłem spowrotem pieniądze (i tu uwaga dla tych, którzy kupują przedłużoną gwarancję 240PLN poszło w błoto - MC ma zapis, że tego nie zwraca, bo nie jest to koszt zakupu silnika) i miałem nadzieję na ostateczne rozstanie z MC.

Haswinga 2KM chciałem kupić w sklepie stacjonarnym, żeby uniknąć zabawy i strat czasu oraz pieniędzy (wysyłki Osapiana 55 do serwisu były na mój koszt za każdym razem). Trafiłem do Wodomanii w Wesołej - bardzo miły sprzedawca, sprzęt dostępny od ręki, z umową, że kupuję i testuję przez weekend a jeśli mi się nie spodoba z jakiegoś powodu to zwracam silnik a sprzedawca pieniądze (zaproponowałem 100PLN za takie poświęcenie). Silnik jest OK. Jego wadą jest to, że Wodomania kupiła go w MC, ale teraz nie będę już stroną w kontaktach z 'przemiłym (sprzedającym 20 tys silników bez wad) sprzedawcą.

Wypowiedzi Pana z MC:

"na 20 tys silników miałem tylko 5 takich klientów jak Pan, którym oderbrałem silniki a po regulacji sprzedałem i chodzą u nowych nabywców od lat"

"nie chcę mieć z Panem nic do czynienia" itp świadczą tylko o tym, że w Piotrkowie czas się zatrzymał i niekrótym od dobrobytu przewraca się w dupie..



#15 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 październik 2016 - 17:25

Kurcze, chciałem swój 55 wysłać do regulacji - za szybki mi na niższych ustawieniach manetki - tzn. maximizer,a tu czytam, że to nie jest takie proste w praktyce. U mnie zaczyna się od 2,7km/h. Chciałem niżej, ale chyba tak zostawię. Jestem ciekaw jak to wygląda w Minnkocie z maxym, jaką najmniejszą prędkość można uzyskać. Poza tym, po drugim sezonie nie mam jakichś większych uwag, z drugiej strony nie miałem z czym porównywać.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 12 październik 2016 - 17:26


#16 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 12 październik 2016 - 17:37

Po co kombinować, wystarczy na dziobie rzucić częściowo do wody kotwę i będziesz miał trollingową niższą. ;)



#17 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 12 październik 2016 - 20:26

Kurcze, chciałem swój 55 wysłać do regulacji - za szybki mi na niższych ustawieniach manetki - tzn. maximizer,a tu czytam, że to nie jest takie proste w praktyce. U mnie zaczyna się od 2,7km/h. Chciałem niżej, ale chyba tak zostawię. Jestem ciekaw jak to wygląda w Minnkocie z maxym, jaką najmniejszą prędkość można uzyskać. Poza tym, po drugim sezonie nie mam jakichś większych uwag, z drugiej strony nie miałem z czym porównywać.

Mi po wielu tłumaczeniach udało się wyprosić ustawienie minimalnej prędkości silnika takiej, że płynąłem 1,2kmph i wtedy na spokojnej wodzie mogłem obrzucać brzeg ciągle z napędem. Tylko wtedy zaznacz, że na 5 ma być MAX. 



#18 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 12 październik 2016 - 20:49

Kurcze, chciałem swój 55 wysłać do regulacji - za szybki mi na niższych ustawieniach manetki - tzn. maximizer,a tu czytam, że to nie jest takie proste w praktyce. U mnie zaczyna się od 2,7km/h. Chciałem niżej, ale chyba tak zostawię. Jestem ciekaw jak to wygląda w Minnkocie z maxym, jaką najmniejszą prędkość można uzyskać. Poza tym, po drugim sezonie nie mam jakichś większych uwag, z drugiej strony nie miałem z czym porównywać.

Miałem 55lbs i możesz ustawić tak, ze ledwo sie śruba obraca :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Grzesiek88 lubi to

#19 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 12 październik 2016 - 21:20

Miałem Maxum 40 i u mnie była super płynna regulacja. Na min. było widać obracającą się śrubę.Prędkość się zwiększała wraz z przekręcaniem manetki do samego końca i nie było żadnego wentylatora który raz chodzi a raz nie.



#20 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 13 październik 2016 - 06:14

MarMilo napisał-...jego wadą jest to, że Wodomania kupiła go w MC, ale teraz nie będę już stroną w kontaktach z 'przemiłym (sprzedającym 20 tys silników bez wad) sprzedawcą.....Hm.. brzmi ten wczesniejszy wpis kolegów na temat  serwisu MC BARDZO nieprzyjemnie! Facet obrósł w pióra,,,?Jesli tak to należy go omijać SZEROKIM ŁUKIEM,ja też swego osapiana kupiłem na szczęscie ? w WODOMANI ,i na razie jest o.k ale w mordę to nie brzmi dobrze!


Użytkownik delux64 edytował ten post 13 październik 2016 - 06:15





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych