Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szukam rodbuildera / pracowni?

naprawy rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
827 odpowiedzi w tym temacie

#741 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 16 styczeń 2022 - 19:14

Szukam kogoś kto ogarnie spigot w wędce, kij batson spg845 przecięty na pół, już jest spigot ale ma lekki luz i pasowałoby go zrobić od początku i porządnie.
Najchętniej Lublin i okolice ale niekoniecznie.

Serio w okolicach lublina szukasz? Jest taka mała pracownia ,o której mało kto chyba słyszał - PSTRĄGMAN . A tak juz serio bez szydery - nikt Ci tego nie zrobi lepiej jak Wojtek G. Mistrz w swoim fachu ! Polecam. 



#742 OFFLINE   abugosh

abugosh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów

Napisano 16 styczeń 2022 - 20:06

Jutro zadzwonię do niego, dzięki. Tylko nie wiem czy będzie chciał się z tym pierdzielic...bo z fachowcami najwyższych lotów jak się przekonałem różnie bywa.

Użytkownik abugosh edytował ten post 16 styczeń 2022 - 20:08


#743 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 styczeń 2022 - 20:15

https://wedki.pl/?p=79



#744 OFFLINE   abugosh

abugosh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów

Napisano 16 styczeń 2022 - 20:26

https://wedki.pl/?p=79



Nie mogę otworzyć tego linku:/

#745 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 styczeń 2022 - 20:30

Nie mogę otworzyć tego linku:/

Firma Handlowo Usługowa

Bartłomiej Kawalec
ul. Wapienna 10K
20-502 Lublin

GODZINY PRACY

PONIEDZIAŁEK: 11:00 - 19:00
WTOREK: 10:00 - 18:00
ŚRODA: 10:00 - 18:00
CZWARTEK: 10:00 - 18:00
PIĄTEK: 10:00 - 18:00


Biuro: 81 442 53 79
Tel: 601 273 635 – Bartłomiej
tel. 693 480 177  - Zbigniew


Email: wedki@wedki.pl



#746 OFFLINE   abugosh

abugosh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów

Napisano 17 styczeń 2022 - 05:22

Teraz to wygląda:). Wszystko jasne i już wiem gdzie się zgłosić. Dzięki :)

#747 OFFLINE   abugosh

abugosh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów

Napisano 19 styczeń 2022 - 20:58

Już ogarnięte. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi:).
  • popper lubi to

#748 OFFLINE   aquarius

aquarius

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 28 luty 2022 - 10:16

Witam

Szukam osoby która wymieni mi przelotki na szczytówce średnica blanku przy szczytówce to około 3mm. Wędka to morski spining PE 10-12.

Możecie kogoś polecić?



#749 ONLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 28 luty 2022 - 19:58

Polecam kolegę Patryk1125! ;)

#750 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 445 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 28 luty 2022 - 19:59

Masz przelotki? Skąd jesteś?

#751 OFFLINE   aquarius

aquarius

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 01 marzec 2022 - 09:03

Polecam kolegę Patryk1125! ;)

Szukam w użytkownikach ale nie ma takiego ?



#752 OFFLINE   aquarius

aquarius

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 01 marzec 2022 - 09:03

Nie mam przelotek,jestem ze Ślaska

Masz przelotki? Skąd jesteś?



#753 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 01 marzec 2022 - 12:37

Witam

Szukam osoby która wymieni mi przelotki na szczytówce średnica blanku przy szczytówce to około 3mm. Wędka to morski spining PE 10-12.

Możecie kogoś polecić?

 

Wątek połączony



#754 OFFLINE   mklip

mklip

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 17 marzec 2022 - 11:24

Witam Serdecznie.
Posiadam 2 wędki Dragon Silver Edition Float 3,90m 10-35g
 
1 jest w stanie oryginalnym . chciałbym pozbyć się z niej  wszelkich 
napisów producenta 
Tak aby nie było po tym żadnego śladu  
 
 
Ps. Mam druga taka sama wedke kiedyś były z niej usuwane napisy i była przezbrajana w inny uchwyt i korek zamieniany na piankę i niebieskie omotki  ale chciałbym ją również przezbroić  bo uszkodziła mi się w niej przelotka . 
Podsumowująć :
 
1. Pierwsza wędka , przezbrojenie ze zmiana omotek na zielone , zmiana korka na piankę . wymiana przelotek, usunięcie fabrycznych napisów producenta
 
2 Druga wędka usunięcie fabrycznych napisów producenta ,  przezbrojenie przelotek, , zmiana omotek na zielone ,  wymiana dolnika z pianki na piankę bo już się lekko popsuła 
 
 
Jaki byłby orientacyjny koszt wszystkiego 
 
Ps. lepszy uchwyt z korkogumy czy z pianki Eva ? Korki mi nie odpowiadają zupełnie . Pianka chyba jest tańsza ? 
 
Proszę o odpowiedzi osób które są w stanie podjąć się zadania za rozsądne pieniądze. 
Witam Serdecznie. Posiadam 2 wędki Dragon Silver Edition Float 3,90m 10-35g
Blank jest lakierowany.
Chodzi mi o pozbycie się wszelkich 
napisów producenta z wędki. 
Tak aby nie było po tym żadnego śladu  
Dodatkowo chciałbym fabryczny uchwyt z korka zamienić na korkogumę bez porów 
 
 
Ps. Mam druga taka sama wedke kiedyś były z niej usuwane napisy i była przezbrajana w inny uchwyt i korek zamieniany na piankę i niebieskie omotki  ale chciałbym ją również przezbroić na korkogumę  i w niej uszkodziła mi się przelotka : / Także druga by była do przezbrojenia 
 
Podsumowująć :
 
1. Pierwsza wędka , przezbrojenie ze zmiana omotek na zielone , zmiana uchwytu zmiana pianki na korkogumę i naprawa uszkodzonej przelotki :/ 
 
Druga wędka usunięcie fabrycznych napisów producenta ,  przezbrojenie przelotek,  zmiana uchwytu kołowrotka, zmiana omotek na zielone , zmiana uchwytu zmiana pianki na korkogumę 
 
 
Jaki byłby orientacyjny koszt wszystkiego 
 
Ps. lepszy uchwyt z korkogumy czy z pianki Eva ? Korki mi nie odpowiadają zupełnie 


#755 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 17 marzec 2022 - 11:52

 

Witam Serdecznie.
Posiadam 2 wędki Dragon Silver Edition Float 3,90m 10-35g
 
1 jest w stanie oryginalnym . chciałbym pozbyć się z niej  wszelkich 
napisów producenta 
Tak aby nie było po tym żadnego śladu  
 
 
Ps. Mam druga taka sama wedke kiedyś były z niej usuwane napisy i była przezbrajana w inny uchwyt i korek zamieniany na piankę i niebieskie omotki  ale chciałbym ją również przezbroić  bo uszkodziła mi się w niej przelotka . 
Podsumowująć :
 
1. Pierwsza wędka , przezbrojenie ze zmiana omotek na zielone , zmiana korka na piankę . wymiana przelotek, usunięcie fabrycznych napisów producenta
 
2 Druga wędka usunięcie fabrycznych napisów producenta ,  przezbrojenie przelotek, , zmiana omotek na zielone ,  wymiana dolnika z pianki na piankę bo już się lekko popsuła 
 
 
Jaki byłby orientacyjny koszt wszystkiego 
 
Ps. lepszy uchwyt z korkogumy czy z pianki Eva ? Korki mi nie odpowiadają zupełnie . Pianka chyba jest tańsza ? 
 
Proszę o odpowiedzi osób które są w stanie podjąć się zadania za rozsądne pieniądze. 
Witam Serdecznie. Posiadam 2 wędki Dragon Silver Edition Float 3,90m 10-35g
Blank jest lakierowany.
Chodzi mi o pozbycie się wszelkich 
napisów producenta z wędki. 
Tak aby nie było po tym żadnego śladu  
Dodatkowo chciałbym fabryczny uchwyt z korka zamienić na korkogumę bez porów 
 
 
Ps. Mam druga taka sama wedke kiedyś były z niej usuwane napisy i była przezbrajana w inny uchwyt i korek zamieniany na piankę i niebieskie omotki  ale chciałbym ją również przezbroić na korkogumę  i w niej uszkodziła mi się przelotka : / Także druga by była do przezbrojenia 
 
Podsumowująć :
 
1. Pierwsza wędka , przezbrojenie ze zmiana omotek na zielone , zmiana uchwytu zmiana pianki na korkogumę i naprawa uszkodzonej przelotki :/ 
 
Druga wędka usunięcie fabrycznych napisów producenta ,  przezbrojenie przelotek,  zmiana uchwytu kołowrotka, zmiana omotek na zielone , zmiana uchwytu zmiana pianki na korkogumę 
 
 
Jaki byłby orientacyjny koszt wszystkiego 
 
Ps. lepszy uchwyt z korkogumy czy z pianki Eva ? Korki mi nie odpowiadają zupełnie 

 

 

Połączone z głównym tematem



#756 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 18 marzec 2022 - 15:29

Paweł nie idź tą drogą.

Sama robocizna w okolicach wartości tej wędki( Pracy 3x więcej jak montaż nowego kija od podstaw)

Nowe komponenty tj,przelotki i materiał na rękojeść drugie tyle.

Oczywiście jeżeli zamierzasz zlecić komuś wykonanie usługi.

Jak jesteś ,aż tak przywiązany do firmy Dragon ,to zamów HM-a od podstaw.


  • rothen i MarcinZ lubią to

#757 OFFLINE   PaPaDaNcE

PaPaDaNcE

    kochający mąż

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • LokalizacjaBiałystok/Wasilków
  • Imię:Maciej

Napisano 02 kwiecień 2022 - 09:17

Witam, potrzebuję przezbroić wędkę muchową na spining, razem ze skrobaniem lakieru na blanku, może jest ktoś kto podjął by się przezbrojenia,i nie zajęło by mu to z rok czasu 😉?bo sezon kleniowy trwa, a wędka ma do tego służyć 😉
Z góry dziękuję za ewentualne oferty.
Pozdrawiam Maciej

#758 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2022 - 14:15

Szukam rodbuildera w Warszawie (lub okolicach) albo w Szczecinie.

 

Tematy:

- uzbrojenie blanku Batson TESCB76MH-SS,

- wymiana przelotek w St.Croix LES86HF2,

wymiana przelotek w "skróconym" MHX ISB781.

Termin - do 20.05.

 

Prośba zainteresowanych o kontakt na priv.



#759 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4550 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 maj 2022 - 09:40

Panowie taki temat. Czy jest realne przezbrojenie zielonego dragona hm 69 w inne przelotki tak aby ta przeróbka zbytnio nie rzucała się w oczy ? Zakładam, że tak i dlatego szukam kogoś kto przezbroi wspomnianego dragona sensilite o teoretycznym c.w. 2 - 10 gram w wersji cast z oryginalnych przelotek w jakiś sensowny wagowo set adekwatny do mocy kija tak aby go przyspieszyć. Ewentualne oferty z propozycjami setu zbrojenia i koszty poproszę na priv.

#760 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 20 maj 2022 - 17:45

Jest to jak najbardziej realne, z tym że przezbrojenie kijka z zachowaniem oryginalnego lakieru na blanku nie jest łatwym tematem i wymaga doświadczenia.

 

Usuwanie starych przelotek zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem powstania odprysku na oryginalnym lakierze - im cieńsza warstwa (mówimy tu o mikronach) tym ryzyko teoretycznie jest większe.Precyzyjne usunięcie nici za pomocą ostrego skalpela i podważenie lakieru na granicy omotki i blanku poprzez umiejętne dozowanie ciepła zmniejsza to ryzyko. Dużo zależy też od tego jak i czym pomalowany jest blank oraz jaką żywicę zastosowano do lakierowania samych omotek. Dla przykładu, lakier do omotek firmy flexcoat jest łatwiejszy do usunięcia już po delikatnym podgrzaniu, a niektóre chińskie żywice, którymi lakierowane są czasem karpiówki czy feedery pozostają twarde jak skała nawet po nadmiernym podgrzaniu i można je usunąć jedynie mechanicznie z koniecznością skrobania całego blanku. Z mojego doświadczenia omotki na świeżo ukręconych kijkach lub odwrotnie, na bardzo starych wędkach również są łatwiejsze do usunięcia. Wszystko pośrodku to temat rzeka.

 

Właśnie m.in. dlatego często przy takich operacjach blanki skrobane są do gołego węgla - jest to najprostszy i najłatwiejszy sposób dla rodbuildera na zakrycie śladów po przezbrojeniu, ale ma jeden oczywisty minus. Skrobanie jest uzasadnione w przypadkach gdy warstwa lakieru jest bardzo gruba i niepotrzebnie obciąża i spowalnia blank - dotyczy to częściej budżetowych konstrukcji (choć są wyjątki), a wyniki takiego "odchudzania" potrafią być naprawdę zaskakujące (mój rekord ze skrobania szczytówki to ok. 1.9g lakieru mniej na samej części szczytowej). Aczkolwiek, zdecydowana większosć wysokiej jakości, (współczesnych) blanków, jeśli już jest malowana fabrycznie metodą zanurzeniową to warstwa lakieru jest bardzo cienka i ma w zasadzie pomijalny wpływ na właściwości blanku. Usunięcie go nie spowoduje cudownych zmian - a zauważalncyh czy odczuwalnych tymbardziej. W przeciwieństwie np. do masy przelotek, różnica ok. 0.1-0.2g na całej długości części szczytowej jest w praktyce nieodczuwalna (nota bene, takie różnice wagowe występują czasem pomiędzy dwoma identycznymi szczytówkami nowych blanków o identycznej długości) a "efekt wow" przed/po prędzej można raczej zrzucić na placebo niż na "ożywienie się" blanku. Demontaż przelotek z zachowaniem oryginalnego lakieru jest znacznie trudniejsze i bardziej pracochłonne niż skrobanie nożyczkami, ale przypadku blanków malowanych, szczególnie tych pięknych, uważam że gra jest warta świeczki ponieważ zachowany zostaje unikalny charakter kijka, a oskrobać blank zawsze można - będzie wtedy wyglądał jak tysiące innych bezpłciowych wędek...

 

Wymieniając przelotki tego samego typu na lżejsze, z zachowaniem oryginalnego spacingu zwykle przynosi bardzo przyzwoite rezultaty i w ogóle nie rzuca się w oczy - mam tu na myśli perspektywę z jakiej zwykle powinno się patrzeć na wędkę - nie na fotelu. Nawet jeśli powstaną minimalne ślady po przezbrojeniu, łatwo jest je zeszlifować i zakryć nową omotką. Tu przykład projektu na Avidzie Inshore - wymiana przelotek na lżejsze SeaGuide RS i trudny, błękitny, cienko lakierowany blank z zachowaniem oryginalnych transparentnych nici, z bliska na pełnym słońcu.

 

IMG-3270.jpg

 

Jeśli w grę wchodzi zmiana spacingu, lub całkowita zmiana typu przelotek np. przy przezbrojeniu z NGC (ramki typu Y) na ramki w systemie KR sprawa nieco się komplikuje, ponieważ ślady po starej omotce zostaną i będą widoczne pomiędzy nowymi przelotkami. Polakierowanie samych miejsc po starych omotkach teoretycznie jest możliwe, ale również będzie widoczne ponieważ świeży lakier bardziej się błyszczy i ma inny odcień niż stary, zwykle nieco pożółknięty, lakier. Najskuteczniejszym sposobem ukrycia śladów po starych omotkach jaki stosuję jest delikatne zeszlifowanie blanku na mokro i ponowne lakerowanie metodą zanurzeniową - bardzo cienką warstwą podgrzanego lakieru o superrzadkiej konsystencji, która jak już wcześniej wspomniałem, w żaden sposób nie wpływa na właściwości blanku, a ślady po przezbrojeniu stają się praktycznie niewidoczne. Pewną przeszkodą w tym sposobie jest zachowanie oryginalnego uchwytu na wędce - metodą zanurzeniową lakieruje się przeciągając blank szczytem w dół przez zbiorniczek lakieru z cienką membraną, która zbiera nadmiar lakieru, uchwyt uniemożliwoa przeciągnięcie, a cofnięcie się jest niemożliwe) ale da się to zrobić nieco innym "patentem" i wykonywałem również takie projekty. Poniżej fotki lżejszego brata i kuzyna ww. Avida - oba blanki po ściągnięciu przelotek i lakierowaniu metodą zanurzeniową - na zdjęciach widoczne są dokładne miejsca po starych przelotkach i nawet z bliska i na pełnym słońcu ciężko jest to miejsce znaleźć, a z daleka jest to praktycznie niezauważalne. Pozostała część blanku wygląda tak samo, ale nie sposób uchwycić tego na zdjęciach.

 

IMG-3266-1.jpg

 

Żeby nie było tak kolorowo, na koniec wrzucam jeszcze fotkę z niedawnej, niestety nieudanej, próby usunięcia omotki bez śladu - również St.Croix, tym razem Legend Elite, lakierowany na transparentny zielony kolor, a konkretniej barwiony na zielono lakier, który jest tak cienki, że odchodzi wraz z podgrzaną stopką przelotki. Niezależnie od tego jak bardzo się nie starałem, każda omotka odchodziła wraz z kolejną warstwę lakieru. Nawet szlifowanie papierem wodnym 5000 stosowanym m.in. w lakiernictwie samochodowym usuwało zbyt dużą ilość lakieru i pozostawiało ubytek, który przy zmianie spacingu pozostanie widoczny na tle oryginalnego lakieru. Załączam zdjęcie miejsca po demontażu drugiej przelotki - znikomą wręcz grubość warstwy lakieru doskonale widać na przetarciach jakie powstały w miejscu łączenia składów, z prawej stroy tuż powyżej przelotki. Łączenie wygląda jak w mocno wyeksploatowanym kijku, a lakier można skrobać paznokciem. Ratunkiem dla tego kijka byłoby ponowne pomalowanie barwionym na zielono lakierem, ale tego typu barwniki również mają swoje odcienie (od oliwkowego po głęboką zieleń) więc nie będziemy się w to bawić i w tym przypadku kijek zostanie po prostu delikatnie oszlifowany z fabrycznego lakieru (nie potrzeba nawet skrobania) i ubrany w nowe przelotki.

 

IMG-3273.jpg

 

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na pytanie i rozjaśniłem nieco temat  ;) 

Po więcej info zapraszam na priv. Pozdrawiam







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: naprawy, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych