Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka Alfa 390 / 395


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 14 październik 2016 - 19:33


Gość nie chodzi pierwszy raz bo widać ,że czuję się pewnie i nie przejmuje się jej przechyłami.Łodzią nie pływałem ale widać że nie jest oazą stabilności lecz pewnie daje super radę na elektryku widać po ukształtowaniu dna.
  

[quote name="PiernikTorunski" post="1994597" timestamp="1476394748"]Czy któryś z was miał tą łódkę ? Pływał na niej ??[/Chodzi o to nie jadłem pączka nie wypowiadam się na temat smaku?[/quote]  [quote name="brig" post="1994990" timestamp="1476464100"]Sławek ok ale przyznasz ,że strasznie ją zabujało jak się koleś przemieścił.

Tak masz rację Arku.
obejrzenie filmu to jedno, a pływanie i użytkowanie to drugie i oboje z kolegą macie odrobine racji, gość nie ma 2 metrów ale łazi tak ze buja ja na prawo i lewo, ale uwierz mi że na jednej z wypraw odstawiliśmy do wypożyczalni łódkę wynajętą i wracaliśmy moją w 4 dorosłe osoby, nie robi jej różnicy czy jest 2 czy 4 osoby ( co prawda żony nasz mają po +- 60 kg ) czyli ja 102kg + kumpel 85 kg plus dwie kobitki, i jeszcze weszła jedna osoba kolejne 60 kg, i komfortowo płynęła, oczywiscie to były tylko testy.
Wędkuje w dwie góra trzy osoby, są różne fajne jeżdzę inne łódki do 4 m i nie upieram się że ta jest najlepsza ale spełnia pare norm które spowodowały iż byłem z niej zadowolony np. burty sa dość wysokie ale nie tak bardzo by przeszkadzały w spiningowaniu gdy usiądziesz, i jest to na plus bo w moim obecnym River Foxie 390 woda na dużym zbiorniku przy dużej fali wleje mi się do łodzi, a tam nie koniecznie.
Uważam że przy tej cenie zakupu jest to racjonalne wyjście i otrzymujemy fajny sprzęt na rozpoczęcie pływania.

#22 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 14 październik 2016 - 20:45

Sławek ok ale przyznasz ,że strasznie ją zabujało jak się koleś przemieścił.

Straszliwie ale trolle i tak Ci wmówią, że wcale nie i , że nie masz takiej łódki jaką masz :D:D:D jak w podstawówce.



#23 OFFLINE   Szymondemon

Szymondemon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaKoscierzyna
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Olter

Napisano 15 październik 2016 - 21:52

Witam kolegów ,
Miałem alfę 390 ponad 4 lata w użytkowaniu ,pływałem nią po martwej Wiśle , śledzia i troc na zatoce gdańskiej raczej blisko brzegu.
Jeziora na Kaszubach tak od 100h do 690h jak zawieje to fala spora i mnie nigdy nie zawiodła . Jest stabilna chyba ze ktoś glupkuje .
Żeby nie było za różowo to mnie zawiodła jak założyłem silnik 15km a producent z miejscowości nierzychowice koło Chojnic mówił ze spokojnie mogę założyć to rufa i podłoga byla miękka . Ale w trzy osoby pod nurt raczej mały płynęła 36km/h według gps echa huminnbird . Ogólnie polecam ale trzeba przypilnować producenta o wykonanie i będzie łodz na lata.
Jeszcze dodam ze od wożenia na przyczepce popękała mi ale jak wzmocniłem po rolkami to miałem już święty spokój. To sie stało tak po pół roku od zakupu.
  • PiernikTorunski lubi to

#24 OFFLINE   adamo_t

adamo_t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Adam

Napisano 16 październik 2016 - 19:22

Pływałem nią po zalewie a tam fala potrafi być spora i wydaje mi się, że w tej cenie nie dostanie się bardziej stabilnej łodzi.  



#25 OFFLINE   Rafał Mazur

Rafał Mazur

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 18 październik 2016 - 21:55

Witam ponownie, bardzo wszystkim dziękuję za informacje, choć przyznam, że tak do końca nie jestem przekonany co do Alfy.

" Zabił " mnie np. tekst, że " ...trzeba przypilnować producenta o wykonanie i będzie łodz na lata..."

Cholera,  a bez przypilnowania to będzie lipa???

Gdziekolwiek nie zapytam, kogokolwiek poproszę o opinię to kończy się na : pomyśl o zakupie Romany.

No i nie wiem, czy właśnie tak się nie skończy.

Pozdrawiam

Rafał



#26 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 18 październik 2016 - 21:57

Zwróć uwagę tylko, że tych Roman to też było pierdylion  odmian i nie wszystkie udane  :lol:

To tak, żeby ułatwić :)


Użytkownik Dano-G edytował ten post 18 październik 2016 - 21:57


#27 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 18 październik 2016 - 22:48

Witam ponownie, bardzo wszystkim dziękuję za informacje, choć przyznam, że tak do końca nie jestem przekonany co do Alfy.

" Zabił " mnie np. tekst, że " ...trzeba przypilnować producenta o wykonanie i będzie łodz na lata..."

Cholera,  a bez przypilnowania to będzie lipa???

Gdziekolwiek nie zapytam, kogokolwiek poproszę o opinię to kończy się na : pomyśl o zakupie Romany.

No i nie wiem, czy właśnie tak się nie skończy.

Pozdrawiam

Rafał

Szukaj starej Romany. To niezatapialna jednostka i Alfa to przy tych starych mocnych konstrukcjach totalne nieporozumienie.



#28 OFFLINE   Szymondemon

Szymondemon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaKoscierzyna
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Olter

Napisano 19 październik 2016 - 13:32

Jest wielu producentów tej konstrukcji łodzi wiec jak gość jest solidny to nie ma co sie obawiać . Tak samo jest z Romaną wielu producentów i rożne wykonania.

#29 OFFLINE   Fishnen

Fishnen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 19 październik 2016 - 20:21

Wszystko zależy gdzie będziesz pływał i zasobności twojego portfela,

odradzam kupowanie starej Romany, jeśli znajdziesz tanią to niewykluczone,

że koszt remontu może pochłonąć sporą sumkę.

 

Romana ma też swoje wady, do pływania wymaga poważniejszego silnika,

elektryczny nadaje się tylko do manewrowania na łowisku,

czyli jako dziobowy silnik pomocniczy.

 

Fakt Romana jest stabilniejsza, ale jest też bardziej podatna na większy wiatr.

Ja sobie chwalę moją Alfę, sprawdza się znakomicie, oczywiście bardziej by mi

odpowiadał np. Horn 440 jest tylko mały problem…

 

Załączony plik  horn-440-sport.jpg   101,08 KB   23 Ilość pobrań



#30 OFFLINE   krzysio12

krzysio12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjabiałystok
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 październik 2016 - 21:14

przeczytalem wszystkie posty od początku obejrzalem filmik. i zgodze sie z większością kolegów ze lodka jest malo stabilna. czesto wiatr i fale zaskakuja nas po 2-3 godzinach łowienia a do przystani mamy dobrych kilka kilometrow. stad tez mocno bym sie zastanowil nad zakupem tej lodzi to jest moja opinia. jeszcze zmrozil mnie tekst kiedy trzeba kogos pilnowac jak buduje lodke. co prawda mam stara romane z lat 90 do tego sam jestem juz po remoncie innej lodki 4 metrowej od podstaw. wcale nie jest to jakis duzy koszt remontu o ile nam sie chce to robic. jesli stara romane uda sie nam kupic za 1000zl to sam koszt produktow do jej remontu jest rzedu 500zl wliczajac w to mate zywice farbe do jej pomalowania jesli chcemy zrobic to na zelkocie to plus 100zl nie ma przy tym nic trudnego troche checi. i mamy lodke za niewielkie pieniadze ktora przezyje wiecej niz niejedna nowa lodka i bedzie wytrzymalsza i pewniejsza na wodzie.


  • Robert Crocker lubi to

#31 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 25 październik 2016 - 07:50

przeczytalem wszystkie posty od początku obejrzalem filmik. i zgodze sie z większością kolegów ze lodka jest malo stabilna. czesto wiatr i fale zaskakuja nas po 2-3 godzinach łowienia a do przystani mamy dobrych kilka kilometrow. stad tez mocno bym sie zastanowil nad zakupem tej lodzi to jest moja opinia. jeszcze zmrozil mnie tekst kiedy trzeba kogos pilnowac jak buduje lodke. co prawda mam stara romane z lat 90 do tego sam jestem juz po remoncie innej lodki 4 metrowej od podstaw. wcale nie jest to jakis duzy koszt remontu o ile nam sie chce to robic. jesli stara romane uda sie nam kupic za 1000zl to sam koszt produktow do jej remontu jest rzedu 500zl wliczajac w to mate zywice farbe do jej pomalowania jesli chcemy zrobic to na zelkocie to plus 100zl nie ma przy tym nic trudnego troche checi. i mamy lodke za niewielkie pieniadze ktora przezyje wiecej niz niejedna nowa lodka i bedzie wytrzymalsza i pewniejsza na wodzie.

Potwierdzam każde słowo.



#32 ONLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 27 październik 2016 - 17:00

przeczytalem wszystkie posty od początku obejrzalem filmik. i zgodze sie z większością kolegów ze lodka jest malo stabilna. czesto wiatr i fale zaskakuja nas po 2-3 godzinach łowienia a do przystani mamy dobrych kilka kilometrow. stad tez mocno bym sie zastanowil nad zakupem tej lodzi to jest moja opinia. jeszcze zmrozil mnie tekst kiedy trzeba kogos pilnowac jak buduje lodke. co prawda mam stara romane z lat 90 do tego sam jestem juz po remoncie innej lodki 4 metrowej od podstaw. wcale nie jest to jakis duzy koszt remontu o ile nam sie chce to robic. jesli stara romane uda sie nam kupic za 1000zl to sam koszt produktow do jej remontu jest rzedu 500zl wliczajac w to mate zywice farbe do jej pomalowania jesli chcemy zrobic to na zelkocie to plus 100zl nie ma przy tym nic trudnego troche checi. i mamy lodke za niewielkie pieniadze ktora przezyje wiecej niz niejedna nowa lodka i bedzie wytrzymalsza i pewniejsza na wodzie.

 

Chyba nie wiesz o czym piszesz. Aczkolwiek akceptowalny standard wykonania może być różny dla każdego człowieka.

 

Znajomy pomalował (odnowił) swoją łódź "Rybitwę" -opowiadał o wspaniałej odnowie- ale jak to widziałem... -_-  -dla mnie, to jak by ją kot obrzygał. Zaznaczam że w/w znajomek ze swojej roboty był zadowolony.

 

Kolejny przykład: w tym roku, można właściwie powiedzieć że -odświeżałem- własny kajak "jedynkę" 4m długości z laminatu PS. Trochę szpachli, szlifowanie i malowanie -jak to przeliczyć na roboczogodziny i materiał to wychodzi połowa nowego kajaka.

 

 jesli chcemy zrobic to na zelkocie to plus 100zl nie ma przy tym nic trudnego troche checi. i mamy lodke za niewielkie pieniadze ktora przezyje wiecej niz niejedna nowa lodka i bedzie wytrzymalsza i pewniejsza na wodzie.

Krzyż na drogę ;)

 

 

 

Jako ciekawostkę / alternatywę zapodaję. Ceny nie znam ale wszyscy możemy się domyślać

http://www.terhi.fi/en-en

 



#33 OFFLINE   adamo_t

adamo_t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Adam

Napisano 27 październik 2016 - 17:08

Dobry filmik.



#34 ONLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 27 październik 2016 - 17:43

Film -filmem. Bardziej chodziło mi o przedstawienie technologii. Technologii która mogłaby pogodzić zwolenników jednego płaszcza i dwóch płaszczy. Po za tym łodzie Theri (z tego co widzę) to ładnie "wyniuniane" pływadełka.

 

Ale chodziło mi bardziej o wypełnienie przekroju...

 

 

Załączone pliki



#35 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 29 październik 2016 - 20:55

[quote name="Szymondemon" post="1995707" timestamp="1476564723"]
Ogólnie polecam ale trzeba przypilnować producenta o wykonanie i będzie łodz na lata.
Jeszcze dodam ze od wożenia na przyczepce popękała mi ale jak wzmocniłem po rolkami to miałem już święty spokój. To sie stało tak po pół roku od zakupu.[/

Odnośnie wykonania, przesadzasz troche i dramatyzujesz, akurat wykonanie alfy nie uważam zeby było złe w porównaniu do innych które widziałem z Chojnic, a poza tym nie wyobrażam sobie bym stał nad którymś z producentów i pilnował produkcji mojej łódki od początku do końca procesu.

Odnośnie przewożenia łódki, a ja zrobiłem płozy i jakoś nic sie z nia nie stało,przez 2 sezony i co ty na to ? Trzeba było popytać, dowiedzieć się wcześniej ze rolki słabej jakości potrafią zrobic dziury w łódce, obecnie 3 moja łódka też leży na płozach i jest git.
Wiec nie dokonca masz racje w tych dwóch wątkach twojego postu.

#36 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 30 październik 2016 - 14:40

Obejrzałem filmik i na końcu widać dokręcona ( przyklejona sklejka  2 ,05 sekunda  filmu  ) do pawęży . Czegoś nie rozumiem chyba takie wzmocnienie pawęzy wkleja się w laminat od środka łódki a nie na zewnątrz . Druga sprawa to przedłożenie  rumpla to przy pływaniu tą  łódką  nie można siedzieć przy pawęży . Połowa łódki w czasie pływania jest zajęte . To moja opinia nie pływałem Alfą a pływałem ( 1 raz po Narwi ) łódka bardzo podobną która nie nadaje się do pływania na silniku spalinowym zadziera dziób i nie widać  gdzie się  płynie kompletna klapa  .  Do pływania na wiosłach lub rekreacyjnego w kilka osób kiedy łódkę można wyważyć ciężarem pasażerów się nadaje .W internecie są w sprzedaży Alfy III  390 o szerokości 170 cm te na pewno nie są  za wąskie do wędkowania ale ta z filmu to chyba inny model .



#37 OFFLINE   Fishnen

Fishnen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 31 październik 2016 - 11:23

Niema nic gorszego jak ocenianie łódki, na której się nie pływało, no i oczywiście porównywanie jej do swojej,

zwłaszcza do łódki dużo większej i szerszej, na zasadzie „Ja mam taka i ona jest najlepsza”.

 

Nie twierdzę, że Alfa 390 jest najlepszą łódką, ale uważam, że jak na swoją wielkość jest jedną z lepszych w swojej klasie.

 

Mam Alfę 390 i wiem, na co ją stać i jak się zachowa na wodzie w każdej sytuacji.


  • PiernikTorunski lubi to

#38 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 31 październik 2016 - 20:26

Fishnen  masz rację nie  powinienem o konkretnej łódce Alfa 390 się  wypowiadać bo jak napisałeś nie pływałem na niej . 

Opisałem moje spostrzeżenie dotyczące łódki z filmu i innej podobnej łódki na której pływałem  po Narwi .



#39 OFFLINE   Greg77

Greg77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:G
  • Nazwisko:C

Napisano 02 grudzień 2017 - 17:49

Alfa z tośką 9.9 35 km/h co do stabilności trochę się bujnie ale do pewnego momentu. Za tą kasę b.dobry wybór użytkuję 5 rok i po umyciu jak nowa .
  • PiernikTorunski lubi to

#40 OFFLINE   TomekTomek11112

TomekTomek11112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 12 lipiec 2019 - 07:20

Witam!
Mogę z czystym sumieniem polecić tę łódkę. Długo zastanawiałem się jaką kupić. Wybor padł na Alfę390. Jestem już po próbach na jeziorze i jestem mega zadowolony. Przede wszystkim jest stabilna.Można śmiało usiąść na bocznej burcie i nic złego sie nie dzieje. Wedkuje we dwóch i jest bezpiecznie. Dodam że pływam na wioslach i płynie się komfortowo. Nie wyplywam przy mocnym wietrze i duzej fali to fakt. Lodka zrobiona solidnie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych