Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wspólne zakupy w sklepach RB

rodbuilding sklepy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
522 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   termin_

termin_

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 03 grudzień 2010 - 08:37

Gdzie moge kupic komponenty matagi? Bezposrednio na stronie producenta czy po przez jakis sklep? Chodzi o sprzedaz detaliczna drobnych elementow dla wlasnych potrzeb.



#2 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaNad Łebą
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 grudzień 2010 - 11:55

Na pewno na stronie producenta. Sam kupiłem pare razy.


#3 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 04 grudzień 2010 - 12:26

http://www.matagi.co...lish/index.html piszesz co chcesz,potem płacisz przez paypal i wysyłają ot i tyle :D

#4 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 04 styczeń 2011 - 17:57

Czy Ktoś z kolegów zaopatrywał się w komponenty do rodbuildingu w: www.anglersworkshop.com

#5 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 04 styczeń 2011 - 18:59

Bo wyczytałem w servisie że zakupy międzynarodowe za min 50$
A jaka forma przesyłki (rejestrowana czy nie ?) i za ile? (drobiazgi za 55$)
  • DP Fishing lubi to

#6 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 04 styczeń 2011 - 20:37

ok, dzięki

#7 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 05 styczeń 2011 - 08:40

35 papierów za przesyłkę z blankiem 2-częściowym, to całkiem przyzwoicie.

Z kolei mnie policzyli dość słono (prawie 15$) za przesłanie kompletu przelotek, uchwytu kolowrotka, kilku tulej piankowych i uchwytów haczyka.

Na razie odpuściłem sobie, bo przesłanie tych paru drobiazgów da się spokojnie obskoczyć kwotą wyraźnie poniżej 10$. Chyba, że moje potrzeby wzrosną wydatnie, a koszt przesyłki nie aż tak. Wtedy może to mieć sens.

Była już dyskusja na ten temat. Może warto przypomnieć, że niektóre źródła zza Wielkiej Wody czasami mocno przesadzają z cenami przesyłek i warto chwilę poświęcić, na znalezienie sprzedawców, którym nie odbiło, ewentualnie ponegocjować z tymi, których już znaleźliśmy.


Pzdr,
Fatso

#8 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 05 styczeń 2011 - 08:44

fatso te 15$ to min na ubespieczoną przesyłkę by w razie czego odzyzkac kase za skradzione fanty. dowiedziałem się że na wschodnia europe puszczają praktycznie tylko ubespieczone.


i jeszcze pytanko czy znacie ich firmowe blanki? intwresuje mnie 4 skład 8,6 20 lb 1 oz. i ogólnie info o jakosci ,blanków anglersworkshop dzięki z góry

#9 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 05 styczeń 2011 - 09:06

Tylko ubezpieczone? Zależy, kto ... :unsure:

Poza tym nie jestem pewien, czy ta jest z ubezpieczeniem.

Dali mi do wyboru: I can ship your order in a small flat rate box for $14.95. There is no tracking on that service. I can use the Global Priority Mail for about $25.00 and there would be tracking available for that package.

Coś podejrzewam, że z ubezpieczeniem jest ta droższa.

Komplet przelotek sprzedawcy z ebaya potrafią przysłać za ok. 5$ bez problemu. Półtora tygodnia i jest u mnie. Sęk w tym, że ebayowa oferta przelotek nie jest wystarczająca, a poza tym niektórzy ślą tylko do USA, skubani <_<

A ich blanków nie znam, sorry :(

Pzdr,
Fatso

P.S.
Eeee, tego ... poszedłem po rozum (te jego resztki, jakie chyba jeszcze mam Embarassed ) do głowy i sprawdziłem ceny poczty USA. No i z grubsza tyle wychodzi :blush:Embarassed .

Sie gupio czepiałem ...



#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 styczeń 2011 - 09:55

Fatso, to pójdź jesze po rozum do głowy i sprawdz ceny przelotek w pracowniach w Polsce bo moze się okazac, ze jak np. potrzebujesz komplet alconite-ow do jednego kija, to po doliczniu 15 usd (60zł) przesyłki - lepiej kupic na miejscu w pracowni dodatkowo odpada ryzyko że przesyłka nie dotrze albo że przyśla nie to co trzeba (co prawda w anglersworkshop raczej nie zaliczaja wpadek, ale np. jak kupowalem przelotki w Cabelasie to za kazdym razem cos pomylili ). W przypadku blanków dochodzi jeszcze ryzyko uszkodzenia w transporcie oraz tego że przysłany blank będzie pozostawiał wątpliwości co do jakości - i tu niestety muszę powiedzieć że z anglersworkshop nigdy juz blankó nie zamówię bo jak zamówiłem kiedyś 3 lamiglasy i jednego seekera - to okazało się że seeker oraz jeden z lamiglasów miały klikające złącza, chociaż prosiłem żeby dokładnie sprawdzili blanki przed wysyłką :unsure: niestety czasem sprawdza się przysłowie że skąpy dwa razy płaci :lol: :angry:

#11 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 05 styczeń 2011 - 10:09

Ja nie Alconity, ino te takie ... no ... lekuchne wielce, co to jedna i ponad 100 potrafi kosztować ...

A że u naszych Rodbuilderów ceny na niektóre rzeczy są całkiem do rzeczy, to wiem :D

Inna sprawa, że nawet Alconity z Guidesnblanks (ale to UK) warto było brać, nawet z przesyłką. A jak jeszcze parę rzeczy się dorzuciło i koszt był rozłożony! Ba!

Pzdr,
Fatso

P.S. Ehm, no ... 15$, to raczej 45 złociszy, niż 60, ale ja tylko tak ...

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 styczeń 2011 - 10:16

Fakt, ostatnio cześciej przeliczam na euro :mellow: nie mieszajmy myślowo różnych systemów walutowych

#13 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 05 styczeń 2011 - 10:52

Ja już raczej też unikam kupowania blanków online. No chyba, że trafia się jakaś wysoka przecena, tak że jestem gotów zaryzykować. Nie chodzi nawet o klikające złącza, czy krzywe blanki. Wyobraźcie sobie, że sprzdawca ma pod ręką 2 blanki, jeden ma potwornie mocny efekt kręgosłupa a drugi ledwo wyczuwalny. Jak myślicie który pogoni, a który przetrzyma? Jak kopne się na osobiste oględziny to mogę wymacać kilka i wybrać taki jaki mi pasuje najbardziej. Drobiazgi warto sprowadzać jak najbardziej, opłaty za przesyłki flat rate box, są bardzo korzystne. Trzeba tylko przejżeć cennik USPS i się targować.

#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 styczeń 2011 - 18:34

Dokładnie Krzysiek, jak zdalnie kupowac blank to tylko od naprawdę zaufanej osoby, a najlepiej przemacać w pracowni u rodbuildera.

#15 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 06 styczeń 2011 - 09:45

Koledzy proszę o dyskusje jak w temacie (zakupy w anglersworkshop.com)

#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 styczeń 2011 - 09:51

Ale to było w temacie - kupowanie blanków w anglersworkshop odradzam po swoich doświadczeniach :D tam i tak naprawdę w jakimkolwiek innym źródle 'na odleglosc' - chyba ze znasz sprzedawce i masz do niego zaufanie.

#17 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1641 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 06 kwiecień 2011 - 17:35

Witam koleg�łw,
własnie zrobiłem w poniedziałek moje pierwsze zakupy w Mudhole, tak na probe kilka drobiazg�łw za 50usd...
W poniedziałek potracili z miejsca owe 50usd z karty kredytowej, a dzis doliczyli international shipping czyli 15 usd. W sumie 65usd i potracili z karty 65usd mellow.png

Na mojego @ z zapytaniem dostałem odpowiedz ze pierwsza kwota to preapproval i zostanie zwr�łcona za kilka dni...

Czy to u nich tak zawsze? Czy jak kupujesz blank za 150 usd to musisz miec na karcie srodki na 350 USD???
 



#18 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 kwiecień 2011 - 18:21

Tak.

Oni tak robia zawsze, tzn nie naliczaja kwoty dwukrotnie, a ja blokuja na karcie. Potem wszystko wraca do normy - tzn rozliczenie wyglada tak jak powinno.

#19 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1641 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 06 kwiecień 2011 - 18:25

W anglersworkshopie tak mi nie robili, a to tez były drobne zakupy...

Az strach mi teraz zamawiac blanki :angry:

#20 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 08 kwiecień 2011 - 12:14

Witaj.Ta firma tak ma.Blokowanie podwłjnej kwoty jest be niestety nic na to nie poradzisz.Ale są i plusy, towar jest pakowany osobno(drobny sort) a opakowania opisane. Nie było nigdy pomyłek, w razie brakłw magazynowych dosyłaja nawet jedną przelotkę na swłj koszt!Osobiście jestem zadowolony.Na pocieszenie- przy 50usd unikniesz opłat podatkowo celnych. :(

pozdro Artur







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, sklepy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych