Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wspólne zakupy w sklepach RB

rodbuilding sklepy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
523 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 11 sierpień 2017 - 13:39

Kidy wysyłasz zamówienie ?



#362 OFFLINE   Vodoo

Vodoo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 11 sierpień 2017 - 17:59

A ja przed 2 godzinami odebrałem od nich przesyłkę:D Swoją drogą, już kilka razy tam zamawiałem, wszystko bardzo sprawnie !



#363 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 11 sierpień 2017 - 18:30

Kidy wysyłasz zamówienie ?

 

W poniedziałek ... chyba. 


  • Friko lubi to

#364 OFFLINE   MAXIMARTIN

MAXIMARTIN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaLODZ
  • Imię:MARCIN
  • Nazwisko:LEJA

Napisano 29 sierpień 2017 - 22:14

Mam pytanie o te zakupy w USA i Kanadzie.Kupiłem kiedyś kołowrotek w przeliczeniu na PLN około 1600 zł-kołowrotek przyszedł szybko i zapłaciłem tylko za przesyłkę.Innym razem kupiłem za około 1000 zł ,czekam na paczkę i nic,zamiast paczki przyszło zawiadomienie z urzędu celnego w Warszawie,naliczyli mi około 60 % podatku i cła,oprócz tego kazali wypełnić jakiś druk CIT czy coś takiego,około 150 stron-żaden śmiertelnik sam tego nie wypełni,potrzebny jest program komputerowy więc musiałem oddać to do prywatnej izby celnej która też bierze kasę za wypełnienie CITu-akurat miałem szczęście że mam chody więc zapłaciłem grosze ale normalnie płaci się sporo za usługę wypełnienia tego druku.Pytanie-jak to jest że raz trzeba płacić ,innym razem nie,drugie pytanie dlaczego zwykłego detalicznego kupującego traktuje urząd celny w Warszawie jak importera który sprowadza towar na wielką skalę,trzecie pytanie-widzę że zamawiacie większe zakupy ,padły kwoty 300 dolarów-więc można kupować za wyższe kwoty bez cła i podatków czy nie????Na wszystkich forach związanych ze sprowadzaniem rzeczy z USA jest napisana magiczna kwota około 400 zł,po jej przekroczeniu płaci się te podatki i wypełnia te chore kwity jak importer.I jeszcze jedno-znoszone jest cło na produkty z Kanady-czy to już obowiązuje,sprowadzał ktoś z Kanady na kwotę wyższą niż te 400 zł?Ja radziłem sobie w ten sposób że prosiłem o wysyłkę sprzętu z UK jeśli firma z USA miała swoje magazyny w Anglii i wtedy nie płaciłem.Cała sprawa jest mało jasna i nawet Urzędy skarbowe pokrętnie wypowiadają się na te tematy.Proszę o info w tej sprawie ale tylko kogoś kto naprawdę ma doświadczenie w tych zakupach,nie chciałbym znów zapłacić 60% do ceny zakupu-szczerze to mało przyjemna historia.



#365 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 30 sierpień 2017 - 08:28

Witaj

 

za pierwszym  razem  miałeś  sporo  szczęścia  UC-ego  w  zasadzie  nie  interesuje  czy jesteś  osobą  prywatną / fizyczną   czy  firmą  ( osobą  prawną )  . Jeśli   jest import  podlegający  cłu  to po przekroczeniu pewnej kwoty

 

np 400 zł   zapłacisz   cło   ale  i akcyzę  ( jeśli  to towar  akcyzowy  np samochód )  , a następnie  podatek  Vat  u nas  23% . Aby  było śmieszniej  jeśli   przesyłka  była ubezpieczona  i wysyłka/transport   wchodziły   w  warunki  sprzedaży

 

- koszty dodatkowe  , to one  zwiększą  wartość  towaru   do  obliczania   cła / akcyzy / Vat-u : towar 100   wysyłka 10  ubezpieczenie  5  warunki zakupu EXW  to wartość  towaru dla UC   115   . Jeśli warunki dostawy do klienta

 

bez uwzględnienia  w/w kosztów  to wartość  towaru 100/ fakturowa ....Vat  jest  liczony  od  wartości  końcowej  powiększonej  o ew  składniki  które  wcześniej  podałem ....cło / ew akcyza / koszty dostawy / ubezpieczenia ...

 

jak  żyć  Panie  Premierze  jak  żyć :)



#366 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 30 sierpień 2017 - 10:20

Raczej Pani Premier 



#367 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 sierpień 2017 - 11:56

Proszę o info w tej sprawie ale tylko kogoś kto naprawdę ma doświadczenie w tych zakupach,nie chciałbym znów zapłacić 60% do ceny zakupu-szczerze to mało przyjemna historia.

Generalnie chyba jednak lepiej się nastawiać, że przy zakupach z USA będą dodatkowe koszty (VAT, cło), jeżeli z jakiegoś, sobie tylko wiadomego powodu Urząd Celny ich nie naliczy to tylko miłe zaskoczenie, a nie gorzkie rozczarowanie.

Jak już wspomniałeś reguł nie ma tzn. są, ale najczęściej niezbyt jasne lub stosowane uznaniowo... Często na www/papierze wygląda to super ale potem okazuje sie że już nie jest tak kolorowo, może i trochę taniej ale są inne problemy.



#368 OFFLINE   MAXIMARTIN

MAXIMARTIN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaLODZ
  • Imię:MARCIN
  • Nazwisko:LEJA

Napisano 30 sierpień 2017 - 14:15

Będę robił zakupy w DE (Tackle.24.de) 

Ktoś coś potrzebuje z jakiejś drobnicy?    :)

Chcę kupić jedną rzecz na tej stronie.Jesli będziesz robił zakupy w najbliższym czasie to dorzucę się do przesyłki.



#369 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 03 październik 2017 - 21:16

Witam

Z końcem tygodnia planuje zamknąć zamówienie w w/w sklepie, jeśli ktoś coś potrzebuje to zapraszam.

Pozdrawiam



#370 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 03 październik 2017 - 21:26

Hej co tam mają.

#371 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 03 październik 2017 - 21:31

A co bierzesz? Mają na coś dobre ceny czy może oferują produkty u nas niedostępne?

#372 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 03 październik 2017 - 22:14

biorę winn gripy, mają promocję na blanki NFC dla przykładu, popatrzcie, jak coś sie spodoba to do mnie na PRIV



#373 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 04 październik 2017 - 06:11

wysłałem pw



#374 OFFLINE   Leadrock

Leadrock

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPółpustynia Środkowopolska
  • Imię:Franek

Napisano 04 październik 2017 - 06:53

Cześć! Dzięki za informację. Poważnie się zastanowię. Wyślę Ci pw wieczorem.



#375 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 październik 2017 - 10:59

A bierzesz jakieś blanki 1 częściowe?



#376 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 04 październik 2017 - 16:23

Będą brane

#377 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 październik 2017 - 18:41

Z mojego skromnego doświadczenia na ten sklep trzeba brać poprawkę. Nie koniecznie to co na stronie online znajduje się w danej chwili na magazynie. Wywiązują się z zamówień ale czasami trzeba czekać, dłużej.

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka
  • Friko, Guzu i Cpt. Lego lubią to

#378 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 październik 2017 - 20:21

Będą brane


Do jakiej długości?

#379 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 04 październik 2017 - 21:27

Do jakiej długości?

7" będa brane

 

Informacja do wszystkich zainteresowanych, w niedzielę zamykam zamówienie, dlatego potrzebuję konkretna informację co konkretnie potrzeba, najlepiej z numerami ref ze sklepu aby uniknąc nieporozumień.

Aby wyliczyć sobie orientacyjny koszt proponuje dla uproszczenia   cena + 30%  na cło, vat i transport, oczywiście będzie mniej ale to tak poglądowo aby każdy sie orientował i uniknął niedomówień.

Zaliczka 50%, rachunek do wpłaty podam na priv, kwoty zaliczek podam po zamówieniu, jako kurs USD przyjmę średni kurs USD NBP z poniedziałku, płacił będe Karta Kredytową, dopiero po płatności będę w stanie określi po jakim kursie mnie przeliczono, oczywiście każdy dostanie pełne rozliczenie.

Reszta płatna po otrzymaniu papierów celno skarbowych.

To by było w skrócie tyle.



#380 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 08 październik 2017 - 22:38

Zamówienie poszło







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, sklepy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych