Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Niski profil do ciężkiego casta (Shimano, Abu, Daiwa) - wydzielone z wątk Baitcastowe nowości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
262 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2016 - 14:04

Kurde widzi mi się że coś mało plecionki 40lb na niego wejdzie....wciórności ! ;)

 

A tak poważnie, jako że zatrzymałem w multikach na etapie Shimano Conquest 201 / Daiwa Luna 203 - co byście polecili na ten moment z mocnych niskich profili do jerkowania ? Chodziło by mi o coś takiego:

 

- pojemność szpuli dla amerykańskiej (czyli grubej) plecionki 40 lb - nie mniejsza niż rzeczone okrąglaki Shimano i Daiwy który aktualnie używam

- (jeszcze) lepsza ergonomia w stosunku do okrąglaków - no bo po co niski profil inaczej

- wyrzymałość konstrukcji / solidność wykonania mniej wiecej na poziomie w/w (czyli: metalowa rama, pinion i zębatka z marine brass - żadne tam "amelinum" czy inny alloy )

- dobre właściwości rzutowe już od 1/2 oz ale żeby tak na spokojności przynęty po 7-8 oz obsługiwał :)

- hamulec o mocy adekwatnej do kalibru młynka (minimum 15 lb i to tych realnych a nie papierowych)

 

jest cos takiego na rynku aktualnie ? Dawajta propozycje chopy :)



#2 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 22 październik 2016 - 14:56

Kurde widzi mi się że coś mało plecionki 40lb na niego wejdzie....wciórności ! ;)

 

A tak poważnie, jako że zatrzymałem w multikach na etapie Shimano Conquest 201 / Daiwa Luna 203 - co byście polecili na ten moment z mocnych niskich profili do jerkowania ? Chodziło by mi o coś takiego:

 

- pojemność szpuli dla amerykańskiej (czyli grubej) plecionki 40 lb - nie mniejsza niż rzeczone okrąglaki Shimano i Daiwy który aktualnie używam

- (jeszcze) lepsza ergonomia w stosunku do okrąglaków - no bo po co niski profil inaczej

- wyrzymałość konstrukcji / solidność wykonania mniej wiecej na poziomie w/w (czyli: metalowa rama, pinion i zębatka z marine brass - żadne tam "amelinum" czy inny alloy )

- dobre właściwości rzutowe już od 1/2 oz ale żeby tak na spokojności przynęty po 7-8 oz obsługiwał :)

- hamulec o mocy adekwatnej do kalibru młynka (minimum 15 lb i to tych realnych a nie papierowych)

 

jest cos takiego na rynku aktualnie ? Dawajta propozycje chopy :)

Zapytaj kolegę @godski jak mu się użytkuje Daiwę Z 2020,wydaje mi się ,że by pasowała.


  • Friko lubi to

#3 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 październik 2016 - 15:14

Ta Zetka spełnia właściwie wszystkie wymagania i podejrzewam (bo nigdy nie używałem, choć mam na nią ogromna chętkę ... piszę o tej najstarszej wersji), że bez problemu obsłuży w dole 1/2oz bo w górę to ile sobie chcesz ;) . Wszak to Ryoga w niskim profilu. W tym roku, przełowiłem od wiosny Żarnowiec, szkiery i zabiorę na Drużno DAIWA  TATULA HD  200HSL. Na pewno to nie tak półka ale jak na razie nie nażekam


  • Friko lubi to

#4 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 22 październik 2016 - 18:58

Curado 301 DSV,mam i użytkuję/od 15g do 180g/.

Zresztą porównywaliśmy na zlocie z zetką/rzuty podobne,z curadziaka ciut dalej/ :P



#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2016 - 18:58

"Zetka" kosztuje nerke z tego co widze...  na Tatule organów sprzedawać nie trzeba, pytanie czy wytrzyma ;)

 

a co z takim Curado 201  albo jakims ABU Revo - ?  Jak to teraz wygląda ?

 

@gaweł

 

301 to chyba taka kobyłka była że już rounda łatwiej było w łapie zmieścić - coś się zmieniło ?



#6 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 22 październik 2016 - 19:04

Z dobrze leżących w łapie niskich profili na grubo to ja od koło 3 lat użytkuje revo toro NaCl 51 i śmiga z tego dzielnie nawet i ponad 10 uncji, z dołem od 1/2 uncji mały problem, skupione poleci, ale szpulka nie dostaje skrzydeł przy takich ciężarach.

 

Curado 201 dsv spisuje się dzielnie za to właśnie tak od 1/2 uncji do 3-4oz, grubiej rolę przejmuje cięższy zestaw z toro 51 NaCl.

Chociaż i tak wolę pracować recordem 41 i on by obsłużył w pełni podany zakres, ale to już okrąglak no i nie mam takiego patyka żeby rzucał od 1/2 do 8 uncji ;)

 

Do 8 uncji moim skromnym zdaniem tatula niekoniecznie, za skromna i szpula zaledwie 34mm średnicy, 100gram to już dla niej pewne wyzwanie, curado 201dsv mocniejsze.


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 22 październik 2016 - 19:13

  • Friko lubi to

#7 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 22 październik 2016 - 19:08

a ja polecam starego dobrego Zilliona,moc piorunska :D niczym nie odbiega od Z-ki


  • minecjusz i BOB lubią to

#8 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 22 październik 2016 - 19:09

Może Abu Revo Beast? Mam u siebie na sprzedaż i jeszcze chyba wisi na giełdzie do poniedziałku, mocny bardzo sprzęt, małe gabaryty i głęboka szpula. Może ktoś się wypowie kto łowi tym modelem....

Użytkownik PILOT edytował ten post 22 październik 2016 - 19:32


#9 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 22 październik 2016 - 19:12

"Zetka" kosztuje nerke z tego co widze...  na Tatule organów sprzedawać nie trzeba, pytanie czy wytrzyma ;)

 

a co z takim Curado 201  albo jakims ABU Revo - ?  Jak to teraz wygląda ?

 

@gaweł

 

301 to chyba taka kobyłka była że już rounda łatwiej było w łapie zmieścić - coś się zmieniło ?

Wielkość zetki, a kiedyś miałem Toro 51 to jakbym miał porównać wielkość to Toro wyższe/tzn. buda/ jest a i cenowo curadziak najmniej boli ;)

Fakt że łapkę troszkę większą lepiej mieć do takich multiplikatorów :P/lepiej mi się trzyma Cu 301 niż CC201/ :)


Użytkownik gaweł edytował ten post 22 październik 2016 - 19:15


#10 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 październik 2016 - 19:13

Toro to Toro. Mam Toro 51 w pierwszej budzie (raczej trudno osiągalne) i kiedyś , na tym forum, ktoś miał wątpliwości, że da radę na lekko. Podpiąłem więc do  kija do 10g i oliwka 5g poleciała na 27m bez brody (mierzone krokami a plecionka pozostała 0,28 daiwa 8 braid) max ogarnie? ... nie mam pojęcia  :D



#11 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 22 październik 2016 - 19:18

Może Abu Revo Beast? Mam u siebie na sprzedaż i jeszcze chyba wisi na giełdzie do poniedziałku, mocny bardzo sprzet, nałe gabatyyy i głęboka szpula. Może ktoś się wypowie kto łowi tym modelem....

Tego Revo będę z kolegą sprawdzał na Drużnie za dwa tygodnie :)


  • Friko lubi to

#12 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 22 październik 2016 - 19:33

Nazwa mówi sama za siebie, poza tym ładny multik czarny;)

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2016 - 19:56

Tego Revo będę z kolegą sprawdzał na Drużnie za dwa tygodnie :)

 Daj znać jak wynik  sprawdzenia Revo Beast.... może faktycznie to jest to... zwłaszcza interesuje mnie palmin tzn jak się wielkościowo ma Revo Beast do np. CU 301 czy czy do CC201 czy Luny 203.



#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2016 - 19:56

Toro to Toro. Mam Toro 51 w pierwszej budzie (raczej trudno osiągalne) i kiedyś , na tym forum, ktoś miał wątpliwości, że da radę na lekko. Podpiąłem więc do  kija do 10g i oliwka 5g poleciała na 27m bez brody (mierzone krokami a plecionka pozostała 0,28 daiwa 8 braid) max ogarnie? ... nie mam pojęcia  :D

 

Rozumiem że Revo Toro 51 to nie to samo co Revo Toro NaCl 51 ?



#15 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 22 październik 2016 - 20:03

 Daj znać jak wynik  sprawdzenia Revo Beast.... może faktycznie to jest to... zwłaszcza interesuje mnie palmin tzn jak się wielkościowo ma Revo Beast do np. CU 301 czy czy do CC201 czy Luny 203.

Mam nadzieję że jakaś bestia sprawdzi wytrzymałość czarnej bestii :P


  • Friko i BOB lubią to

#16 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 październik 2016 - 20:05

Dokładnie. To nie to samo

Oto ten chyba już zabytek (widać od zawsze mnie do tego ciągnęło choć jeszcze tego nie wiedziałem, kiedy kupowałem ten multik :D )

 

Załączone pliki


  • Friko i gaweł lubią to

#17 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 22 październik 2016 - 20:14

http://www.tackletou...evobeastlp.html

 

Gdyby ten multik występował z mniejszym przełożeniem to już bym go miał. Na szczupaki mocniejszego nie potrzeba. W Toro wodzik jest sprzężony na stałe ze szpulą co nie pomaga przy lekkich przynętach ale nie do tego został stworzony.



#18 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 22 październik 2016 - 20:15

Beast jest niewielki w porównaniu do tych co w/w...
  • BOB lubi to

#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2016 - 20:20

Ja takie coś znalazłem, co wydaje mi się minimalistyczną wersją revo toro ( dedukuję to z nazwy modelu "S" ):

 

http://www.ebay.com/...kUAAOSwgY9Xcpkd

 

...ale cholera jak się patrzę na pojemność tej szpuli to jednak kawał bydlaka. Te moje roundy już chyba bardziej finezyjne. 



#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2016 - 20:21

http://www.tackletou...evobeastlp.html

 

W Toro wodzik jest sprzężony na stałe ze szpulą co nie pomaga przy lekkich przynętach ale nie do tego został stworzony.

 

A czy przydakiem nie w wielkosci 60/61 tylko ? Tzn ze 50/51 jest bez sprzeżenia ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych