Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Niski profil do ciężkiego casta (Shimano, Abu, Daiwa) - wydzielone z wątk Baitcastowe nowości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
262 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 kwiecień 2017 - 00:31

Witam.
Powoli przymierzam sie do kijka na blanku xzoga taka 10kg i rozglądam sie za czymś do tej wędki.
W sumie to byłem zdecydowany na Abu Revo Toro NaCl 51 ale bardzo zaciekawiła mnie okuma komodo.

"Bait clicker" jest w każdym komodo?
Używa(ł) ktoś może tego multiplikatora i skrobnie coś więcej o nim?

Użytkownik erqgth edytował ten post 28 kwiecień 2017 - 00:32


#182 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 28 kwiecień 2017 - 22:09

Ja w tym roku mam w łapkach Tranxa 301 od Shimano. Początkowo bałem się, że będzie ciężko to wygodnie złapać, jednak jak na taki duży rozmiar do ciężkich kloców w łapie leży na prawdę dobrze ;) 

Załączone pliki


  • golsyl i Raffaello lubią to

#183 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2017 - 23:23

Ja w tym roku mam w łapkach Tranxa 301 od Shimano. Początkowo bałem się, że będzie ciężko to wygodnie złapać, jednak jak na taki duży rozmiar do ciężkich kloców w łapie leży na prawdę dobrze ;)

Szukałem opinii na temat tego Tranxa. Chyba jesteś pierwszym użytkownikiem na forum. Jest moc?



#184 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 29 kwiecień 2017 - 08:15

Ja w tym roku mam w łapkach Tranxa 301 od Shimano. Początkowo bałem się, że będzie ciężko to wygodnie złapać, jednak jak na taki duży rozmiar do ciężkich kloców w łapie leży na prawdę dobrze ;)

Jaki model Technium?



#185 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 29 kwiecień 2017 - 13:43

Generalnie nie mam wyrobionej opinii na temat tego multika, machałem tym na sucho przez 10minut, więc nie chcę palnąć niczego na wyrost... Na pierwszy rzut oka dość ciężko chodził przycisk zwalniający szpulę, jednak nad wodą wszystko zachowywało się normalnie. Sam sprzęt dobrze leży w łapie, ma szerszą korbę niż "mniejsi" bracia (Curado 71, Daiwa Zillion 100SHLA). Bardzo pojemna szpula - 0,25mm pochłonęła 150m i jeszcze trochę by weszło. Ciekawy kształt wodzika, bo otwór nie jest okrągły tylko owalny. Moc na pewno ma, rzucałem paroma gumami 100-150gr i lata bardzo przyzwoicie, nie wydaje się żeby był zmęczony.

 

Co do pytania o kij, Technium CTEC72XXH czyli 2,18m 50-170g - najmocniejsza pałka z oferty :D 



#186 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 kwiecień 2017 - 13:52

Dzięki. Ten kijek mocno pałowaty? 40 gramów z niego poleci czy to za mało aby komfortowo rzucać?

Jaka jest długość dolnika do pazura?


Użytkownik godski edytował ten post 29 kwiecień 2017 - 13:53


#187 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 29 kwiecień 2017 - 14:24

Szczytówka dość miękka jak na 170gr, dopiero jakieś 40cm od szczytu czuć powera - według mnie od biedy obsłuży też mniejsze przynęty jeśli nie ma się drugiego lżejszego casta pod ręką. Od pazura do końca dolnika 32cm - w moim przypadku kończy się 5-7cm przed łokciem. 



#188 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 15:29

Podają, że ten kij waży tylko 170 gr. Serio obsługuje przynęty 150 gr? To jest dwuskład, ale nieregularny tak? Bo długość transportowa 182 cm.



#189 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 29 kwiecień 2017 - 20:01

Tak obsługuje ;) Ja rzucałem Reno Killerem 25cm, ważącym 144g + obciążenie 10gr. W sumie dwuskład, bo część szczytową (z wszystkimi przelotkami) wkłada się w rękojeść.



#190 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 30 kwiecień 2017 - 12:44

Tak obsługuje ;) Ja rzucałem Reno Killerem 25cm, ważącym 144g + obciążenie 10gr. W sumie dwuskład, bo część szczytową (z wszystkimi przelotkami) wkłada się w rękojeść.

Też mam :D moją sparowałem z tatulą 200HSL



#191 OFFLINE   Quert383

Quert383

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaSłupsk
  • Imię:Hubert
  • Nazwisko:..

Napisano 03 maj 2017 - 13:25

Witam, wszystkich . Pierwszy raz pisze na forum. W połowie roku (lub sezonu) dołączyć do grona castingowców. Zacząłem już szukać sprzętu, który trochę mi posłuży. Co do wędki nie mam problemu, bo mogę odwiedzić kilka sklepów, nawet zagranicznych  i dobrać kij. Problem pojawia się z multiplikatorem. Zależy mi na nisko profilowym. Teraz czas na wyrzut, chodzi mi o jerki i ciężkie gumy od 50g do 100g. Czy uda się dobrać coś do tych wymogów do ok. 500zł. Pozdrawiam i życzę połamania, bo mi jakoś majówka nie sprzyja. 

 



#192 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4550 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 03 maj 2017 - 13:54

Ok dzięki nie zauważyłem tego wpisu, szukałem samych z 2006 itp. Teraz czeka mnie lektura 10stron :-)

 

10 stron w porównaniu do 10 wątków, w których nic nie ma to baaardzo przyjemna lektura ;)


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 03 maj 2017 - 13:54


#193 OFFLINE   Quert383

Quert383

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaSłupsk
  • Imię:Hubert
  • Nazwisko:..

Napisano 03 maj 2017 - 14:00

Powiem szczerze, że jestem na 5 stronie i na razie dużo dowiedziałem się że należy mieć kilka zestawów na każde c.w. Kilka multików spełnia moje wymagania co do 2oz do 4-5oz. Ale czytając dalej widzę sprzeciw innego użytkownika. Mam jedno pytanie czy abu garcia orra 2 winch dałaby sobie rade z takim c.w??



#194 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 maj 2017 - 15:41

Powinna dać. Ale ma strasznie mały nawój który nie wszystkim do jerków pasuje.



#195 OFFLINE   Quert383

Quert383

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaSłupsk
  • Imię:Hubert
  • Nazwisko:..

Napisano 03 maj 2017 - 16:50

W tej cenie dostępna też jest abu garcia orra 2 sx. Którą z nich wybrać orra 2 sx czy winch. Chyba, że lepiej dozbierać na Ambassadeur Revo SX  lub Hypalite BC od Spro. Czekam na odpowiedzi



#196 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 03 maj 2017 - 16:51

Powitac panowie
Podpinam sie pod temat...szukam kijka pod duze gumy w gramaturze mniej wiecej od 40 do 100gr dlugosci min 220cm.
Moga byc seryjne jak i customowe propozycje
Z gory wielkie dzieki

#197 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 03 maj 2017 - 19:37

Powitac panowie
Podpinam sie pod temat...szukam kijka pod duze gumy w gramaturze mniej wiecej od 40 do 100gr dlugosci min 220cm.
Moga byc seryjne jak i customowe propozycje
Z gory wielkie dzieki

TBC73XHF z st.croix, przykladowo



#198 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 03 maj 2017 - 19:41

Witam, wszystkich . Pierwszy raz pisze na forum. W połowie roku (lub sezonu) dołączyć do grona castingowców. Zacząłem już szukać sprzętu, który trochę mi posłuży. Co do wędki nie mam problemu, bo mogę odwiedzić kilka sklepów, nawet zagranicznych  i dobrać kij. Problem pojawia się z multiplikatorem. Zależy mi na nisko profilowym. Teraz czas na wyrzut, chodzi mi o jerki i ciężkie gumy od 50g do 100g. Czy uda się dobrać coś do tych wymogów do ok. 500zł. Pozdrawiam i życzę połamania, bo mi jakoś majówka nie sprzyja. 

dozbieraj i masz Tatule 150hd powiedzmy



#199 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 13:31

Witam. Kupiłem okazyjnie TBC70MHF. Jestem lekiem w castingu i nie wiem co podpiąć pod tego kija.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

#200 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 20 marzec 2018 - 14:10

Witam. Kupiłem okazyjnie TBC70MHF. Jestem lekiem w castingu i nie wiem co podpiąć pod tego kija.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

proponuje ;  DT HD nawiń YGK X4 1,5 PE  :blink:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych