Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bzura (od Sochaczewa do Wisły)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 14 kwiecień 2011 - 06:46

Czy ktoś łowił na Bzurze (odcinek Sochaczewa do ujść do Wisły).
Szczególnie interesuje nie ostatnie kilka kilometrów (Witkowice- most na Wiśle).

Byłem na wiosennym rekonesansie i rzeka wygląda bardzo malowniczo. Mam zamiar poświecić kilka dni na łowienie w tej rzece, ale pytanie czy warto?

Będę wdzięczny o opinie osób, które tam łowią, łowili. Nie chodzi mi o podanie konkretnych miejscówek, ale o informacje czy coś w tej rzece jeszcze pływa i jakich wyników można się spodziewać łowiąc jazie i klenie.


#2 OFFLINE   Marcinos25_ac

Marcinos25_ac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:łapka

Napisano 14 kwiecień 2011 - 08:12

Witam w zeszłym roku na początku maja spędziłem właśnie w tym miejscu od Witkowic do Wisły ale bez owocnie jeśli chodzi o okolice to super fajne miejscówki są między Witkowicami a mostem na Bzurze Powodzenia

#3 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 15 kwiecień 2011 - 06:37

Dużo małego klenia :D Życiówki tam nie złowisz, ale na pewno sporo 30staków wyholujesz, dobra rzeczka żeby przetestować swoje smużaczki, pozdrawiam :D
  • bodzio0711 lubi to

#4 OFFLINE   majewmar

majewmar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 15 kwiecień 2011 - 12:15

Witaj, nie mam doświadczenia w pisaniu postów, ale postaram sie pomóc.
Wychowałem się na tej rzece i na tym odcinku.Łowiłem i łowię tu wszystkie ryby, typowe drapieżniki jak szczupak, okoń. Klenie, Jazie i Boleń tez nie należą do rzadkości. Trafiają się jak najbardziej ładne klenie i jazie. Moj przyjaciel łowi regularnie klenie i jazie. Widziałem osobiście i na zdjęciach (C&R)45- 50cm ryby i to nie był przyłów.Jednak takich ryb poszukałbym powyżej Sochaczewa i w samym Sochaczewie (dużo kamieni, wysepek, rafek). Bzura jest cudowną rzeką ale jak każdej damie należy poświęcić trochę czasu. Kilka dni to za mało w roku.
Jestem przekonany ze Bzura obdarzy Cię ładnym kleniem i jaziem. Takie tu są na 100%, lecz trzeba trochę się nachodzić:)
Połamania

#5 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 15 kwiecień 2011 - 14:37

Dużo małego klenia :D Życiówki tam nie złowisz, ale na pewno sporo 30staków wyholujesz, dobra rzeczka żeby przetestować swoje smużaczki, pozdrawiam :D


@wisnia023
Życiówki są 45/50




@_ronin

Tak jak kolega wyżej napisał, trzeba spędzić więcej niż kilka dni na wodą, żeby ją poznać . Trzeba się nachodzić.

Miejscówek nikt Ci nie zdradzi, bo rybki w łeb dostają.

pozdrawiam



#6 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 15 kwiecień 2011 - 18:02

Wcale nie oczekuję podani mi dokładnych miejscówek np. współrzędnych GPS.
Chodzi mi tylko o ogólne informacje.

To co napisaliście w zupełności mi wystarczy.
Dziękuję.



#7 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 16 kwiecień 2011 - 08:52

Są tam piękne kleniska,tylko dostać je trudno a jazia to chyba jeszcze więcej jest. Praktycznie na każdym meandrze stoją większe ryby a dorodne klenie najczęściej padają przy połowie szczupaka na większe obrotówki. Jest też sporo bolenia[zwłaszcza w przyujściowym odcinku ale raczej takie do 3kg - niestety wielu zabiera te gatunki,chociaż są praktycznie niejadalne.

#8 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 kwiecień 2011 - 09:13

w słoiki pakują ;p co widać w innym wątku ;)

#9 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 16 kwiecień 2011 - 19:28

Dziś byłe, nic nie złowiłem :mellow: , ale wszystko to „pikuś” – parafrazując pewna reklamę „Pana Piukiś” w porównaniu z tym co dziś widziałem i w jak przyjemnej scenerii miałem przyjemność łowić.

Wrócę tam na pewno, już niebawem…….


#10 OFFLINE   LIPAR

LIPAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaŻyrardów

Napisano 17 kwiecień 2013 - 18:43

Temat chyba już dość dawno zakończony, ale mozna go odświeżyć. Tak na prawdę jest co pisać, bo rzeka  ma tak wiele do ofiarowania że żal by było jej za to nie pochwalić. Koledzy pisali o małych kleniach i że życiówki nie złowi się, oj oj oj to chyba jednak ktoś nie łowił kleni na Bzurze, bo są takie kleniska, że wyrywa kij z ręki jak uderzą i pójdą z nurtem. Jest  sporo dużego klenia ale ... trudny  do złowienia dla tych, co przychodzą łowić te ryby jak na spacer, czyli na luzie  bez zbytniego ukrywania się itd. Już od dawna wiadomo, ze kleń jest płochliwy i bardzo spostrzegawczy,  trzeba niestety nad nim trochę posiedzieć i go wypracować sobie, a za to ofiaruje na prawdę swietną walkę na kiju. Co do jazi jest ich bardzo dużo wg mnie, co pokazują połowy. jak się namierzy miejsce to można  ich złowić nawet kilka, najlepiej wieczorem, bo przy normalnej porze wypuszczony jaź, robi troszkę rabanu i trzeba dać wodzie odpocząć zmieniając na trochę miejsce. Bardzo dużo jest szczupaka, najwiecej takiego małego pistoleta, który pochowany w roślinach czy dołkach  nie jednemu już przetrzebił pudełko z małymi jaziowymi woblerkami.  Są też fajne okonie, ale najwięcej łapie się tych małych, siedzących w przybrzeżnej  roślinności. Są również brzany ale je trzeba umieć znaleźć, do tego oczywiście  boleń, ale taki średniaczek  zawodniczy.  Spławikowcy czy Ci z feederkami mają jeszcze więcej do popisu..... tak czy inaczej warto tą rzekę podziwiać za to co daje od siebie i szanować ją bardzo za te dary, bo znów może komuś przyjdzie do głowy, że jest za czysta i za rybna i trzeba coś z tym zrobić czyli " jej pomóc" .... byle nie !!!!!!!!! ona doskonale daje sobie radę sama !!!


Użytkownik Vinci edytował ten post 17 kwiecień 2013 - 18:43

  • Maciek Rożniata lubi to

#11 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 18 kwiecień 2013 - 13:18

A jaki jest stan wody teraz? Mocno wylała?



#12 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 18 kwiecień 2013 - 14:01

Też się podłączę do pytania o stan wody[wiem tylko , że spada] , co do brzan, to w ubiegłym sezonie namierzyłem takie, że do dzisiaj mi się śnią tylko dobrać się do nich, to inna bajka.



#13 OFFLINE   LIPAR

LIPAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaŻyrardów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 11:23

Na razie woda jest bardzo wysoka, wylana po łąkach. Odwołane są nawet zawody "Kleń Bzury"  , trzeba odczekać jeszcze z tydzień, dwa. Tak czy inaczej  jak zrobi się trochę zielono myślę, że to będzie właściwy czas na Bzurę i jej  uroki.

 

Co do brzany mam właśnie w tym roku chęć znów jej poszukać, może uda mi się jakąś zaprosić na sesję zdjeciową  :)  miejmy nadzieję że tak.


  • madpaw lubi to

#14 OFFLINE   bielik

bielik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Napisano 19 kwiecień 2013 - 11:46

Widze ruszyl sie watek mojej uluionej rzeczki.... co do stanu wody to wysoki tak jak kolega Vinci napisal porozlewana po lakach niech tylko wroci na swoje miejsce to przy takiej temperaturze jak jest bedzie super zabawa z kleniami a sa sztuk dorodnych nie brakuje..... co do brzan to sa mamuski w tamtym roku kleniowe zestawy potargala nie jednemu sam mialem spotkanie ale przegralem niestety..  Vinci my chyba spotkalismy sie kilka razy na kladce jesli dobrze pamietam robisz takie fajne glapki malutkie??



#15 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 19 kwiecień 2013 - 11:58

Dajcie chłopaki znać jak woda opadnie ja tez muszę tam jeszcze wrócić :-)


  • madpaw i kocmyrz lubią to

#16 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 19 kwiecień 2013 - 12:11

Ja też. Pierwsze spinningowe kroki tam stawiałem. Piękna rzeka 


  • Kielo lubi to

#17 OFFLINE   madpaw

madpaw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Plesiak

Napisano 19 kwiecień 2013 - 13:41

Hehe to sie jeszcze moze spotkamy nad ta woda :) bo i ja zamierzam podjechac

#18 OFFLINE   bielik

bielik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Napisano 19 kwiecień 2013 - 13:48

zapraszam a kiedy sie wybierasz?



#19 OFFLINE   madpaw

madpaw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Plesiak

Napisano 20 kwiecień 2013 - 11:19

Jeszcze nie wiem Kamil, ale jak coś to Ci info na priva wyślę, bo może będziesz miał wolne to się ustawimy na wspólne wędkowanie.



#20 OFFLINE   bielik

bielik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Napisano 20 kwiecień 2013 - 18:37

spoko to jak cos daj cynk sie wyskoczy juz woda spada  :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych