Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bzura (od Sochaczewa do Wisły)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 25 wrzesień 2017 - 11:28

Napisz jeszcze ogłoszenie w lokalnej gazecie co, gdzie i jak oraz na co :) Połowisz za rok na bank ! 

 

Wydawało mi się, że kiszenie informacji dla siebie i "wielkie wędkarskie tajemnice" to domena dawnych czasów i mięsiarskich wędkarzy z roczników przedwojennych? :)


  • giaur27, michal7709 i Libery lubią to

#82 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 25 wrzesień 2017 - 11:36

Witam, ja często wędkuje na Bzurze, główki 3,5,7gr. Jest sporo okonia, szczupka, można wychodzić duuuużego. Oczywiście jazie, klenie, bolenie.

 

No tak raczej bym łowił, ok. 5 gram i przynęty 5-7 cm. Do tego 15-20 cm cienki przyponik i plecionka powiedzmy 0.12-0.15. Ciekawe jak z zaczepowością... Jazi/kleni szukałbym pewnie z obrotówką przy burtach, szczególnie teraz gdy widzę że przybiera. Ale to takie moje zgadywanie:) Interesująco wygląda też wcześniejszy odcinek Bzury, niedaleko Maurzyc (meandry, a potem ujście Słudwi). Woda wydaje się fantastyczna. Brodzicie czy łowicie z twardego brzegu?



#83 OFFLINE   Śruba1987

Śruba1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Przemek

Napisano 25 wrzesień 2017 - 22:07

Ja osobiście wole brodzić,plecionke stosuje 0,06 na szczupłego,okoń 0,03 przy przyłowie też daje rade. Zaczepy są wszędzie, jak się brodzi to przeważnie można wyczepic. Fajna woda jest od mostu w Bednarach w dół rzeki do mostu w Kompinie jak również od Kompiny do ujścia Rawki. Spróbuj tam a nie pożałujesz.
  • giaur27, skrzyp i pawel1811 lubią to

#84 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 26 wrzesień 2017 - 12:14

Ja osobiście wole brodzić,plecionke stosuje 0,06 na szczupłego,okoń 0,03 przy przyłowie też daje rade. Zaczepy są wszędzie, jak się brodzi to przeważnie można wyczepic. Fajna woda jest od mostu w Bednarach w dół rzeki do mostu w Kompinie jak również od Kompiny do ujścia Rawki. Spróbuj tam a nie pożałujesz.

 

Dzięki wielkie, w takim razie zacznę od "przezroczystej" plecionki 0.08 - najcieńsza, jaką mam nawiniętą. Miejsca, o których piszesz wyglądają fantastycznie... jak cała rzeka zresztą. Bajecznie wygląda też w Sochaczewie (jeśli dobrze pamiętam jakiś łowiczak złowił tam szczupaka 15 kg). A w dopływach spróbuję na UL albo muchę...



#85 OFFLINE   Śruba1987

Śruba1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Przemek

Napisano 26 wrzesień 2017 - 23:28

W Sochaczewie też wędkuje:) ładne brzany są w mieście, polecę też Plecewice:) jeśli chodzi o tego szczupłego 15kg,to nie w Sochaczewie... Tylko jak wcześniej pisałem na tamtym odcinku... Tylko, że na żywca, nie na spina.
  • skrzyp lubi to

#86 OFFLINE   rfan

rfan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 16 listopad 2017 - 16:14

Dawno takiej wysokiej wody nie było a juz opadła chyba 30-40 cm. Odwiedzam most w Chodakowie.



#87 OFFLINE   Śruba1987

Śruba1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Przemek

Napisano 16 listopad 2017 - 17:21

Były jakieś efekty?

#88 OFFLINE   rfan

rfan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 17 listopad 2017 - 17:42

Przed tą dużą wodą na początku października kiedy opadła trochę wcześniejsza duża woda na przystanii kręcił się jeden szczupły. Zerwał mi się z gumki. Była zalana dość wysoka burta i co 2-gi 3-ci rzut gumka zachaczała mi się o nią. Za którymś zachaczeniem (ciągnę wtedy powoli żeby tę trawę wyrwać) patrzę a żyłka mi w bok idzie. Zdążyłem pociągnąć i zobaczyłem tylko jak się bestia obróciła pod powierzchnią i poszła. Potem założyłem woblerka i w tym samym miejscu po potężnym uderzeniu została mi tylko żyłka. Dwa dni później w sobotę przed południem rzuciłem trochę razy - bez efektu. Przyszedł po mnie Pan z żywcem. Jak później do niego zajrzałem to miał już 84cm. A tak do lata wstecz to trochę okoni, kilka małych szczupłych, inni (których spotkałem) tak samo i w czerwcu był sum 6kg. W lipcu jeszcze trafił mi się kleń 40cm. W tym rejonie więcej nie miałem.



#89 OFFLINE   rfan

rfan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 17 listopad 2017 - 17:46

https://photos.app.g...TOH7I6FU0yVQd52


  • Maciek Rożniata lubi to

#90 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 17 listopad 2017 - 18:17

Szczupak ladny, bzurowy. Liściowa panierka jednak urody nie dodaje.Dawno już na Bzurze nie wędkowalem.


  • grisha lubi to

#91 OFFLINE   Śruba1987

Śruba1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Przemek

Napisano 17 listopad 2017 - 18:34

Piękna rybka :) ja trochę garbusów złowiłem na Bzurce, szczupaki też były, ale max 60cm. Czekam aż trochę opadnie woda i ruszam na zandery...

#92 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 23 styczeń 2018 - 17:53

jak woda na Bzurze na odcinku jak w temacie ?



#93 OFFLINE   Śruba1987

Śruba1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Przemek

Napisano 23 styczeń 2018 - 19:58

Woda jest duża.

#94 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 24 styczeń 2018 - 20:42

Woda jest duża.

Pytałem bo zimnych kleni się chce :)



#95 OFFLINE   sirk

sirk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 styczeń 2018 - 01:26

Popatrzyłem na Bzurę wczoraj(Łowicz i okolice) i moim zdaniem woda nie do łowienia.Zdecydowanie za wysoka.No i oczywiście mocno trącona.Może w lutym(podobno ma być ciepły).



#96 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 25 styczeń 2018 - 18:51

Popatrzyłem na Bzurę wczoraj(Łowicz i okolice) i moim zdaniem woda nie do łowienia.Zdecydowanie za wysoka.No i oczywiście mocno trącona.Może w lutym(podobno ma być ciepły).

Dzięki za informacje.

#97 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 24 kwiecień 2018 - 12:52

No panowie kto tam będzie na Kleniu Bzury 2018?

 

Przypominam, że zawody tuż tuż czyli ostatnia niedziela kwietnia tj. 29.04.2018...zawody bez wodotrysków finansowych (składka 20zł) ale za to w koleżeńskiej atmosferze i ta formuła nie zmienna od lat...Zapisy do 26 kwietnia więc dużo czasu nie ma !

 

Coś znad wody...byłem standardowo tydzień wcześniej przed zawodami...woda lekko trącona, opadająca bez powierzchniowych oznak żerowania...stojący grochowi miejscowi spławikowcy bez klenia, jazia i okonia (płotka i krąpik) nie wróżyli dobrych połowów...coś tam jednak się uwiesiło - 3 wyjścia do powierzchni ale dopiero 3 zacięte brania w nurcie - 2 klenie i 1 jaź koło wymiaru bez ochów achów...trochę słabo jak na samotne łowienie ale najważniejsze, że coś pływa...okonie nie było więc to dobrze wróży bo może na zawody się obudzi i zacznie żreć bo drobniczki pod brzegami już trochę pływa... Z zezwoleniem nie wiem jak jest bo ja mam i tak dokupione do mazowieckiego bo sporo muchuję na letnich bzurowych niżówkach...Można dzwonić, pytać i się zapisywać do Prezesa Koła Chodaków : 570092009  (oczywiście organizatorem są trzy koła: Chodaków, Sochaczew-Miasto i Teresin)...

 

Mam nadzieję, że admin nie ma nic przeciwko tej informacji .... za karę zapiszę się na street-Brda w maju  :D

 

aaa...no i standardowo jak co roku - lekkie ochłodzenie czyli ranek zimny często pochmurny a nawet deszcz a im bliżej południa tym cieplej i bliżej krótkiego rękawka...tak jest co roku na tych zawodach także trzeba się liczyć przy zapisach...he he


Użytkownik Mikas edytował ten post 24 kwiecień 2018 - 12:58

  • Maciek Rożniata i cyprys19 lubią to

#98 OFFLINE   rfan

rfan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 17 lipiec 2018 - 16:30

Bzura 14.07, wieczór, między mostem w Chodakowie a przystanią. Na robaka. Oczywiście wrócił wolny do wody, i to jak szybko uciekał, jak nie żółw.

 

 

https://photos.app.g...fsUC2DdaaKQuWd9


  • Krzysiek P lubi to

#99 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 17 lipiec 2018 - 19:33

....te nasze anomalia pogodowe i głupota pseudo-hodowców jeszcze trochę spowodują, że będzie strach wejść do rzeki a niestety Bzura jest bardzo rybną rzeką z pięknymi okazami po które jednak trzeba zanurzyć się po jajka bo często najlepsze miejscówki są mocno zarośnięte z brzegu i tylko brodzenie korytem rzeki daje najlepsze rezultaty....ach jakby taki się przyssał to śpiochy nie pomogą...chyba zacznę nosić suspensor ...poważnie...szkoda być pierwszą ofiarą żółwia lub bobrów, które to coraz śmielej podpływają i robią przysłowiową bombę pokazując swoją wyższość w wodzie...kiedyś człowiek brodząc bał się znalezienia topielca lub jakiejś pozostałości po wojnie a teraz robi nam się Ameryka....


  • Krzysiek P lubi to

#100 OFFLINE   rfan

rfan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 18 lipiec 2018 - 08:37

Ale to nasz rodzimy, błotny - to dobrze że jest, znaczy woda jeszcze znośna. Te amerykańskie mają jaskrawsze kolory i te czerwone plamki po bokach na głowie (jak zaskroniec).

Swoją drogą w tym rejonie ze 3 razy w zimie (styczeń - marzec) pływał sobie i żerował bóbr. widziałem mnóstwo ptactwa którego wcześniej nie widziałem (np. biała czapla, o zimorodkach czy kormoranach nie wspomnę), a ok początku czerwca do siatki z rybami chciał się wpakować zaskroniec (ok. 1 m). Zapłatał się - musiałem siatkę trochę ciąć.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych