Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije sandaczowe

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
873 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 19 październik 2008 - 11:25

No ciekawe ciekawe decyzję muszę podjać tak żeby kijek spokojnie miec na czewiec :D

#42 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 19 październik 2008 - 13:22

Witam,
z jeszce większym sacunkiem, miałem okazję oglądać - dotykać - machać - połowić, gotowym modelem wędki ATC z tej serii na E, oraz dokładnie przyjrzeć się sześciu nowym modelom z tej serii. Porównując te blanki z blankami innej firmy z serii też na E mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że mogą a nawet powiem więcej będą doskonałą alternatywą, jak i nie trafniejszym wyborem w klasie blanków ekskluzywnych. To jest oczywiście moja subiektywna ocena.



#43 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 październik 2008 - 23:49

Wracam do tematu kijka pod 201DHSV i gumy / koguty 10-40g (podbijka, szurany) na sandacza.
Po researchu wśród dostępnych na rynku blanków, które doradzali mi koledzy z forum (dzięks za cierpliwość :D ) oraz rodbuilderzy, na shortliście są:
- Batson RX8 XMB844;
- Lamiglas IM700 IMC845;
- ATC III IMB704 (ISB704?).
Pojawiła się w międzyczasie również opcja Avida 66MHF lub 66MF.
Kolejny krok to wizyta u p.Irka w FC i mam nadzieję, że po tej wizycie będę mądrzejszy o wrażenia organoleptyczne...
Jeśli któryś z kolegów z Wawy / okolic ma kijek uzbrojony na jednym z ww. blanków, bardzo chętnie bym taki kijek obejrzał :D - piszcie na priv.

#44 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 24 październik 2008 - 09:25

Marcin, ja mam MB, ale IMB 845, jak chcesz to zapraszam. Tak się zastanawiam czy to pod multki by się nadawało, ale bardzo interesującym blankiem do połowu sandacza jest CB756 trochę HS przypomina paracą,ale nie jest HS. Jak ktoś woli kij bez ugięcia, to MB784 i MB785 Loomisa

#45 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 październik 2008 - 10:09

Ja teraz nie szukam HotShota - szukam właśnie kija z ugięciem, ale dopiero pod sandaczem :D . Bez sandacza niech ma raczej delikatne przygięcie i momentalne wyprostowanie, a nie ugięcie :D .

#46 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 24 październik 2008 - 10:35

Czekam z niecierpliwoscią na art o kijach sandaczowych
@ Marcinesz a rozważałem turnamenta St croix?

#47 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 24 październik 2008 - 12:17

Ja teraz nie szukam HotShota - szukam właśnie kija z ugięciem, ale dopiero pod sandaczem :D . Bez sandacza niech ma raczej delikatne przygięcie i momentalne wyprostowanie, a nie ugięcie :D .


Marcin, ale to nie jest HS, jest to CB, ale z taką harakterystyką że ja zamierzam nim koguty i duże gumy prowadzić. Tam raczej nic poza delikatnym przygięciem szczytówki się nie ugnie <_<

#48 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 październik 2008 - 13:32

@pablom
ten kołek g-loomisa na jerkówkę chyba najbardziej się nadaje, generalnie strasznie mnie ten blank zaskoczył - spodziewałem się czegoś innego po blanku opisanym jako crankbait :huh:

#49 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 24 październik 2008 - 14:45

mnie też, i to pozytywnie B) ale już nie ma trzeba sobie zamówić <_<

#50 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 październik 2008 - 14:49

no wiem ze go sprzatnales mi sprzed nosa, sam jestem sobie winien - oczywiscie pod casta robisz? <_<

#51 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 24 październik 2008 - 15:32

no wiem ze go sprzatnales mi sprzed nosa, sam jestem sobie winien - oczywiscie pod casta robisz? <_<


Taaaak, pewnie <_< a poważnie myślałem że muchówka w klasie 12 to będzie to :lol: oczywiście korba


#52 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 24 październik 2008 - 15:35

no to jak korba to mi wątku nie zaśmiecać korbiarze przebrzydli :mellow: :lol:

#53 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 24 październik 2008 - 19:18

no to jak korba to mi wątku nie zaśmiecać korbiarze przebrzydli :mellow: :lol:


Ja bym na Twoim miejscu pogadał z Friko (on ma pojęcie o tych dziwnych wędkach z paznokciem :lol: ) na temat tego blanku. Jest to coś niesamowitego, powinnien idealnie nadać się do Twoich potrzeb.

#54 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 październik 2008 - 21:01

No więc tak - byłem dziś w Fishing Center i oglądałem następujące blanki:
- Batson XMB 844 i XSB 843 (XSB/XMB High Modulus Bass - RX8 graphite - 54 mln PSI)- grafit RX8 okazał się baaaardzo wymagający - XMB 844 to pałka, XSB 843 trochę mniej, ale generalnie sztywne i bardzo cięte kije. Wydaje mi się, że ciężko na tych blankach byłoby łowić na casting przynętami o niskim c.w. Mi w każdym razie się to nie widzi. Szukałem ciętego kija do szurania i podrywania ciężkich gum, ale chyba nie aż tak...
- Batson IP845 (Inshore Popping - RX7 g raphite - 43 mln PSI) - fajny blank, cięty, szybko wraca, akcja szczytowa. No i chyba dałby radę w tym przedziale 10-35g. Podoba mi się;
- Loomis MB784 GL3 (6'6; RX7) - wrażenia j.w., z tym że akcja środkowa - również mi pasuje, chyba do kogutów byłby nawet fajniejszy... Tyle że trochę droższy.

Do sprawdzenia teraz pozostaje ATCIII i Lamiglas - wtedy chyba coś wybiorę.

#55 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 25 październik 2008 - 13:56

A może wybrałbyś dwa kije ? Jeden , który miałby posłużyć do tak odmiennych przynęt i sposobów ich prowadzenia , ciężko będzie znależć ..
Kompromis jest możliwy , ale przyjemność użycia ucierpi bez wątpienia . Do gumy świetny byłby XMG , a do wąsko pojmowanego , ciężkiego koguta któryś z Mag Bassów , wcale nie wyszukany ani wypasiony . Jeśli jeszcze do tego pod multiplikator , poszedłbym w specjalizację .
Pełen rod rack to jest to ...

#56 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 październik 2008 - 20:00

Sławku,

Jak mawiał Kaźmirz Pawlak: Mądrego to i przyjemnie posłuchać (przeczytać) :D .

Kijek ma być pod casting, więc macając takie np. MagBassy RX8, mam obawy, jak się tym będzie rzucać z multika. Przy próbach rzutów z takiego MagBassa uzbrojonego castingowo, tym bardziej, jeśli przynęta będzie raczej z niższych rejestrów mojego c.w., obawiam się bowiem zbytniej siłowości rzutu i ryzyka bród po nadmiernym rozpędzeniu szpuli...

Dlatego po tej pierwszej wizycie w FC, trochę szczytówka mi zmiękła - mam oczywiście na myśli kijek, którego poszukuję :D . Z drugiej strony, mam też castingowy ATCII SJ663 (8-15lb - Spin Jig Bass & Walleye) oraz Tidemastera 7' 17lb (chyba TIC70MF3). Tak więc chyba się będę orientował na kij 20lb c.w. 20-35g, z główną orientacją na szuranie multikiem kogutami i gumami. Ale żeby się tak bardzo nie obawiać przy rzutach, nie chciałbym, aby ten kijek był totalnie totalnie pałowaty - pod ww. opis pasuje mi na razie właśnie ten Loomis.

#57 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 21 listopad 2008 - 19:02

Zeby nie zasmiecac forum nowymi tematami oraz po lekturze rodbuilderzy prezentuja wedki sandaczowe tak mnie naszlo i...
...i teraz szukamy kijka na sandacze:)
Lowione na tych samych lowiskach jak wyzej, przynety to glownie gumy z przedzialu 5-11 cm, na glowkach 5-20gr, sporadycznie koguty.
Technika polowu to opad i wszelkie jego mutacje.
Wedka koniecznie cast, no chyba ze cos naprawde interesujacego to spin.
Do tej pory lowilem Dragon Mystery XT Ultra Lite 2.7m 2-15gr i czas na zmiany. Wedka ma byc zdecydowanie lzejsza i poreczniejsza, tak aby mnie reka nie bolala, dlatego pomysl z castem (zreszta podsuniety przez kolegow z forum).
Dlugosc mysle ze oscylowac ma w okolicach 2.7m.
Z linka jeszcze nie wiem bo to zalezy jaki bedzie mlynek, poki co na poczatek bedzie dawia advantage 153hstla z plecionka 20lb. Z powodu braku dodatkowych szpul na razie musi wystarczuc
Jednak rozwazam nadbycie nowego mlynka i zejscie z linka do 15lb ale tez nie mam pojecia jaki mlynek, super mi sie lowi ta daiwa.
Jakies propozycje koledzy blankow, albo gotowcow godnych uwagi?
Zeby jeszcze zawezic grono kandydatow to mysle aby kijek zamknal sie w kwocie 500 zl no max 600zl.

pozdrawiam




#58 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 grudzień 2008 - 20:41

Kijek wybrany:)
Padlo na lamiglas XMG LP 843:)

pozdro

#59 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 23 grudzień 2008 - 23:37

Nie chciałem zakładać nowego wątku i mam nadzieję, że ten temat spokojnie się nada :D

Więc zamierzam zrobić sobie kijek... pod sandałka z łódki. Przynęty to gumy 5-8 cm na 7-20g główkach, najczęściej 15-stki

Kijek na blanku Batsona ISB782, przelotki Fuji Alconite, uchwyt Fuji ECS16, rękojeść piankowa - dzielona

To najważniejsze info, co o tym myślicie? Kij ma współpracować z Curado 101D i pletką 10-12lb

A i pieniążki jakie mogę przeznaczyć na kij to 600zł.


Chodzi mi o ogólne informacje - ktoś może jest użytkownikiem tego blanku? Lub jakieś ogólne info :D



#60 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 26 grudzień 2008 - 18:06

Witam ponownie. Mój budżet nieco wzrósł i mogę przeznaczyć na blank 400zł. Mam jeden blank na oku, ale oceniam go tylko na sucho, z informacji ze strony. Mowa o blanku ATCIII ISB 703 2,13m, 10-17lb, 7-21g, Fast, Sczytówka:5,5, Dolnik:0,580

I tu moje pytanko - czy ten kijek będzie odpowiedni do łowienia jeziorowych sandaczy z opadu, z łódki? Przynęty to gumy 7cm głównie na 15g główkach.

Chciałbym, by blank by kij na tym blanku był dość mocny, bym mógł przyłożyć sandaczowi po zębach i spokojnie podbijać przynętę z dna, bez żadnych kluskowatych numerów :mellow: Ale jednocześnie kijek ma pracować pod rybką.

Miał ktoś styczność z tym blankiem?

Oczywiście kijek pod multi







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych