Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pytanie o obrotówki PPHU_ABC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 00:25

Te obrotówki naprawdę startują na poziomie Meppsów ? Przyznam, że jak na razie nie znalazłem niczego choćby porównywalnego. Effzettki owszem, są łowne, ale podczas łowienia w rzece trzeba je jakoś odpalić i powtarzać operację po każdej napotkanej przez blaszkę przeszkodzie.

 

Ceny ze sklepu internetowego są w miarę realne ? Bo jeśli tak, to są one naprawdę niewielkie jak na ręcznie robione przynęty.



#22 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 04 grudzień 2014 - 00:40

Na poziomie Meppsów to w tych czasach startuje byle co. W dodatku byle co potrafi być sporo tańsze od  Jego Wysokości Meppsa i równie łowne. A już niektóre hendmejdy biją Meppsa na głowę.



#23 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 04 grudzień 2014 - 00:45

Natomiast blachy ABC bardzo smakowite. Jakoś kilka lat nie rozglądałem się za nowościami, bo mam sporo żelaza w pudłach i zalega, więc przegapiłem. Ale teraz się rozejrzę.



#24 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 01:52

Na poziomie Meppsów to w tych czasach startuje byle co. W dodatku byle co potrafi być sporo tańsze od  Jego Wysokości Meppsa i równie łowne. A już niektóre hendmejdy biją Meppsa na głowę.

 

Też tak myślałem, ale praktyka zweryfikowała. Meppsy trochę inaczej czuć na wędce, nie przygasają przy prowadzeniu po skosie względem nurtu, zaś po trafieniu w podwodną trawę szybko wraca im właściwa praca. Bywało minionego lata tak, że przez pół godziny obławiałem daną plażę przy użyciu różnej maści wirówek - bezskutecznie. Zmiana na Meppsika i po pierwszym, drugim rzucie trafiała się z danego miejsca ryba. Łowię na numeracje 1-4, chociaż jakaś 0ka też się u mnie znajdzie. Niestety bardziej kolorowe Meppsiaki kosztują 13-18 zł i tutaj chętnie dorwałbym coś tańszego.

 

No cóż, poczekam aż sklepik znów ruszy i zakupię coś dla testów.



#25 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 04 grudzień 2014 - 03:45

Jak dla mnie błystki ABC nie mają konkurencji w tym przedziale cenowym a nawet wśród droższych błystek. Pan Włodzimierz tworzy je od kilkudziesięciu lat. Jedynie aszychminki według mojej opinii mogą mieć wyższe notowania ze względu na większą paletę wzorów i "dodatków" ale są znacznie droższe. Polecam szczególnie modele Cobra, Salar oraz nowość - dociążone Natala Bee.  



#26 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2014 - 12:25

Jedne z najlepszych obrotówek jakie znam.

Kiedyś, gdy częściej nimi łowiłem, miałem ich naprawdę sporo.

Teraz, gdy znaczną cześć mojego czasu nad wodą poświęcam woblerom, odeszły trochę w zapomnienie, a szkoda, bo dały mi dużo pięknych ryb i wspaniałych wspomnień znad wody.

Oczywiście nie tylko ABC, piszę teraz generalnie o wirówkach. ;)

 

Wracając jednak do przynęt z tytułu wątku, to największym chyba odkryciem, była dla mnie wiróweczka ze skrzydełkiem w kolorze wnętrza muszli rzecznej małży, niby biała, ale jakaś taka mieniąca się perłą (to te białe, świecące, na zdjęciu).

Pamiętam, że szukałem takich wirówek wtedy, naczytałem się klasyków, zachwalających białe skrzydełka, sam nawet próbowałem malować, ale jakoś marnie i nietrwale mi to wychodziło, aż w końcu trafiłem na te perłowe cudeńka z abecadła.

Najpierw łowiłem nimi, tak jak zalecano, w mętnej wodzie, wczesnym świtem, wieczorami, wkrótce jednak okazało się, że te teorie, oczywiście trafne, nijak się mają do nieustającej łowności tej przynęty o niemal każdej porze dnia.

Co tam dnia! Doby! :D

Jako niezaobrączkowany kogucik czasu na ryby miałem sporo, ileż ja się wtedy nałowiłem tych wszystkich kolorowych rzecznych rybek, to tylko ja wiem, a abecadła na stałe zyskały przegródkę w pudełku, tuż obok meppsów i vibraxów. Do dzisiaj na niektóre rzeki nie ruszam się bez tego pudełeczka. :)

Załączony plik  WIN_20141203_115826.JPG   56,21 KB   11 Ilość pobrań

 

Przepraszam za jakość zdjęcia, które nawet w połowie nie oddaje urody tych, używanych przecież, wirówek.

Niestety, tablet i sztuczne światło, to nie najlepsze zestawienie do robienia zdjęć. :)


  • pawello i TomSpin lubią to

#27 OFFLINE   błystkiabc

błystkiabc

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 22:30

Witam!

Przede wszystkim dziękuję za miłe słowa oraz za życzliwość dot. mojej osoby. 24 listopada znalazłem się w złym miejscu i w złym czasie. Na szczęście wszystko wraca do normy.Wprawdzie wolno ale systematycznie.Sklep będzie nieczynny jeszcze do Świąt ale tuż po Świętach znów wznowi działalność a w ofercie pojawią  dwie nowe wahadłówki. Na ukończeniu są też prace nad przynętami z rodzaju bucktails,które mnie oczarowały zarówno pracą jak też i wyglądem.Urozmaicona oferta powinna pojawić się w sklepie pod koniec stycznia.W styczniu w serwisie powinna pojawić się również oferta skrzydełek do samodzielnego montażu obrotówek.Na początku będą to skrzydełka do blach trociowych a z czasem do wszystkich typów obrotówek

Na koniec jeszcze raz dziękuję za słowa sympatii.

Z wędkarskim pozdrowieniem.

włodzimierz Nadzieja.



#28 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 grudzień 2014 - 15:52

Żona postanowiła na stronie sklepu poszukać sobie nowych swiecidelek i mówi że sklep nieczynny. Wchodzę na forum i wszystko jasne. Panie Włodzimierzu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

#29 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 14:41

Sklep już działa, chociaż biorąc pod uwagę czas realizacji od otrzymania przelewu do wysłania, to widać, że właściciel jeszcze nadrabia zaległości. Mimo wszystko kontakt dobry, zamówienie dotarło w komplecie na przestrzeni tygodnia. Pierwszy raz kupiłem błystki tej firmy i na pierwszy rzut oka zaskoczony jestem poziomem wykonania. Wahadełka o półkę wyżej niż "karlinki", obrotówki kręcą się na sucho lepiej niż effzettki. Również kotwice naprawdę ok, a tutaj miałem największe obawy patrząc na cenę błystek. Niestety pogoda uniemożliwia dzisiaj rozsądne testy nad wodą. Jak już uda się porzucać, to zdam obszerniejszą relację.

 

Odkąd zacząłem bawić się na górskim odcinku rzeki, to Mepps kosztuje jakoś więcej niż dawniej... (czyt. teraz naprawdę je zrywam...)



#30 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 20 wrzesień 2016 - 10:25

Witam. 

Czy macie jakieś doświadczenia w połowach pstrągów i kleni na wirówki ABC ? Model Natalia Bee w wielkości "2" waży aż 7.3 grama, podczas gdy standardowa "dwójka" comet waży 4.5 grama (Mepps). I tak się zastanawiam, czy błystka o prawie dwukrotnie większym ciężarze będzie nienagannie pracować z prądem i pod prąd ?

No i rodzi się pytanie, czy ABC są skuteczne ?


Użytkownik Grzesiek edytował ten post 20 wrzesień 2016 - 10:27


#31 OFFLINE   plewo

plewo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Lokalizacjazielona góra
  • Imię:radek
  • Nazwisko:świątek

Napisano 20 wrzesień 2016 - 11:03

Łowie na ABC sporo ryb, w szczególności okonie i szczupaki, ale zdarzają się też klenie i bolenie. Powiem szczerze, że sprawdzają mi się lepiej niż meppsy. Dodatkowo lżej na duchu zostawić na zaczepie przynęte za 6zł niż meppsa za 13+. 

A co do modelu Natalie Bee, uważam go niezbyt udany model. Ma problemy z pracą, bardzo wolno startuje, a czasami wcale. Mówię oczywiscie o łowieniu w rzece, wydaje mi się, że nawet w małej rzeczce z silnym nurtem może być problem z jej pracą.

Pozdro



#32 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 wrzesień 2016 - 12:24

Natalia Bee (jest be). Nie polecam.

 

Aby zrozumieć dlaczego porównaj z Ularem FOX-Pi nr 2.

Blaszka  Ulara  waży 8g. Rozmiar i cena porównywalne.

 

A tak na marginesie,dla mnie ABC to tylko i wyłącznie

błystki wahadłowe (dot pstrąga),są rewelacyjne. :wub:



#33 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 20 wrzesień 2016 - 12:59

Dziś na wahadłówkę ABC miałem 3 szczupłe, 1 wyjąłęm a 2 spadły. Wszystkie w granicach 60cm :) Żaden wyjątkowy rezultat ale na nic innego nie chciały gryźć. 


Użytkownik milupa edytował ten post 20 wrzesień 2016 - 15:13

  • Piotrek Milupa lubi to

#34 OFFLINE   bercik69

bercik69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 13:04

Łowiąc w Wiśle, stosując obrotówki, używam wyłącznie ABC Cobra nr 2 i 1. Dla mnie są skuteczniejsze od Meppsów. Sprawdziły się także na małej pstrągowej rzeczne.

#35 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 20 wrzesień 2016 - 16:47

Witam. 

Czy macie jakieś doświadczenia w połowach pstrągów i kleni na wirówki ABC ? Model Natalia Bee w wielkości "2" waży aż 7.3 grama, podczas gdy standardowa "dwójka" comet waży 4.5 grama (Mepps). I tak się zastanawiam, czy błystka o prawie dwukrotnie większym ciężarze będzie nienagannie pracować z prądem i pod prąd ?

No i rodzi się pytanie, czy ABC są skuteczne ?

Witam,

generalnie z prądem należy prowadzić błystki co najwyżej o standardowej masie lub nawet bardzo lekkie w zależności od głębokości, w dodatku szeroko wirujące.

Zatem z meppsów lepsze będą Aglia i Winner.

Natomiast z błystek ABC lepszym rozwiązaniem będzie Cobra.

Nie znam Natalia Bee, ale gdybym ją miał, to prowadziłbym ją raczej pod prąd.

Pozdrawiam



#36 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 21 wrzesień 2016 - 06:15

Natalia Bee (jest be). Nie polecam.

 

Aby zrozumieć dlaczego porównaj z Ularem FOX-Pi nr 2.

Blaszka  Ulara  waży 8g. Rozmiar i cena porównywalne.

 

A tak na marginesie,dla mnie ABC to tylko i wyłącznie

błystki wahadłowe (dot pstrąga),są rewelacyjne. :wub:

Zatem jeśli Natalia Bee jest "be", to co ciężkiego i dobrze kręcącego się możecie polecić ? Chodzi o wielkość "2" i pstrągi w głębokich rzeczkach o szerokości 4-5 metrów. Potrzebuję czegoś, co szybko utonie, osiągnie odpowiednią głębokość i od razu zacznie pracować. Wszelakie Meppsy i Effzetty przechodzą rybom wysoko nad głowami...



#37 OFFLINE   jezier

jezier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaBlisko Sanu ;)
  • Imię:Piotr

Napisano 21 wrzesień 2016 - 06:56

Od czasu do czasu na allegro pojawiają się przeciazone obrotowki "adamaszki". Dobrze startują i przeciazone wersje są dość ciężkie, masło maślane. ;)

#38 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 wrzesień 2016 - 11:19

Zatem jeśli Natalia Bee jest "be", to co ciężkiego i dobrze kręcącego się możecie polecić ? Chodzi o wielkość "2" i pstrągi w głębokich rzeczkach o szerokości 4-5 metrów. Potrzebuję czegoś, co szybko utonie, osiągnie odpowiednią głębokość i od razu zacznie pracować. Wszelakie Meppsy i Effzetty przechodzą rybom wysoko nad głowami...

 

Garbatka vel Panther Martin.



#39 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 21 wrzesień 2016 - 16:37

Zatem jeśli Natalia Bee jest "be", to co ciężkiego i dobrze kręcącego się możecie polecić ? Chodzi o wielkość "2" i pstrągi w głębokich rzeczkach o szerokości 4-5 metrów. Potrzebuję czegoś, co szybko utonie, osiągnie odpowiednią głębokość i od razu zacznie pracować. Wszelakie Meppsy i Effzetty przechodzą rybom wysoko nad głowami...

Najlepsze przeciążone błystki, a w dodatku dobrze się kręcące zarówno w stojącej jak i płynącej wodzie jakie znam, to produkty szwedzkiej firmy Myran model "Panter", "Agat", "Toni", "Wipp".

Trzy pierwsze do ciągnięcia pod prąd, ostatnia do prowadzenia z prądem ale raczej w głębokich rynnach.



#40 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 24 wrzesień 2016 - 16:32

Łowie na ABC sporo ryb, w szczególności okonie i szczupaki, ale zdarzają się też klenie i bolenie. Powiem szczerze, że sprawdzają mi się lepiej niż meppsy. Dodatkowo lżej na duchu zostawić na zaczepie przynęte za 6zł niż meppsa za 13+. 

A co do modelu Natalie Bee, uważam go niezbyt udany model. Ma problemy z pracą, bardzo wolno startuje, a czasami wcale. Mówię oczywiscie o łowieniu w rzece, wydaje mi się, że nawet w małej rzeczce z silnym nurtem może być problem z jej pracą.

Pozdro

Niestety, u mnie to samo, ale cobry są OK.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych