Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ROSS FC FS 8'6 4 SPORT FISH


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 02 listopad 2016 - 08:33

Czołem chciałbym zapytać szanowne grono kolegów czy ktoś miał doświadczenia z tymi kijami może użytkuję i podzieli się opinią fajna cena, na temat kołowrotków rossa nie trzeba rozmawiać są świetne a kije ?

 

model 8.6 4#

 

http://www.sport-fis...nce-p-1753.html

 

lub

 

http://www.sport-fis...nce-p-2426.html

 

Kolejne moje pytanie czy ktoś korzysta z tego sklepu i czy można śmiało dokonać zakupu ?

 

 

Pozdrawiam :D



#2 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 02 listopad 2016 - 08:52

Witam.

W komisie FF są w tej chwili wystawione trzy różne Ross'y przez jednego właściciela. Pewnie będzie mógł sporo powiedzieć jak się je użytkowało.

U Pana S.Guzdka byłem dwukrotnie osobiście - polecam. Sporo ma w swoim "pierdolniku" ... jak się jest osobiście to można wygrzebać dużo więcej niż to co ma wystawione w sklepie internetowym. Pan Stanisław to trochę mruk, ale jak się go pociagnie za język to zaczyna się solidnie rozgadywać - kopalnia wiedzy.

Pozdrawiam.



#3 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 02 listopad 2016 - 09:18

Witaj :)

 

Wiem wiem że są jestem na bieżąco z tym że jest 3,5,7 a mi zależy na kiju w klasie 4# taki urok bobru i kwisy że 3 za może okazać się za mało a 5 za dużo :P, potrzebuję uniwersalną 4 :) . Czyli można ze sprzedawcą porozmawiać :P



#4 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 02 listopad 2016 - 09:30

Zakupu możesz dokonać śmiało, brałem nie raz od Guzdka i wszystko było ok. 

 

Ja mam FS 8'6'' #3, bardzo fajny kij. Mogliby go lepiej uzbroić, ale to kij niskobudżetowy więc nie ma się co dziwić. Używam go do nimfy na małe rzeki i wcześniej na suchą, teraz mam inny kij więc ten robi jako zapas. 

 

Ta #3 nie będzie za słaba, wyciagnąłem na nią tęczaka 50cm, 45cm+ lipienie, potoki ~50cm. 



#5 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 02 listopad 2016 - 09:40

Interesuje mnie ten kijek tylko do połowu na suchą :) może słaby nie ale czy nie zabraknie odległości przy 3# jak właściwości jeśli chodzi o rzucanie ?



#6 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 02 listopad 2016 - 09:43

To zależy w dużej mierze od Twoich umiejętności. Zasadniczo nie widzę różnicy w osiąganiu podobnych odległości pomiędzy #3, a #4. Kwisa i Bóbr płynie głównie w lesie, więc problem wiatru odpada. 

Na jakim dystansie zamierzasz łowić? 


  • randomrodmaker lubi to

#7 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 02 listopad 2016 - 09:50

Myślę że 10-12 metrów to maks co potrzebuję raczej, chciałbym też kijek na san zaprać w czerwcu dlatego tak celuję w 4 :)



#8 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 02 listopad 2016 - 10:45

Kupiłem Rossa  FS 8'6'' #3 z ciekawości, w ciemno, sporo osób go chwaliło. W moim odczuciu jest to bardzo przeciążony, mało finezyjny kij,

który ciężko wyważyć kołowrotkiem poniżej 115g. Za grubo lakieru, omotek, za ciężkie przelotki.

Gdyby go przezbroić i odchudzić, kto wie... Uchwyt i rękojeść adekwatne do ceny, niestety. 

Jak na wędkę do suchej to akcja pałowata, a spodziewałem się akcji średniej z pełnym ugięciem - decyzja o sprzedaży zapadła go po 2 godz. machania. 

Wersja FX, którą oglądałem jakiś czas później w sklepie u p. Guzdka, to zupełnie inne wrażenie. Lekko, finezyjnie, dynamicznie. 

 

Posiadam Rossa FS 9' #6 do streamera, kij zostawia dużo lepsze wrażenie użytkowe.


Użytkownik randomrodmaker edytował ten post 02 listopad 2016 - 10:48


#9 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 02 listopad 2016 - 11:05

Mówisz o wersji RX tej za 999 zł ? bo widzę FC FS a FX ?



#10 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 02 listopad 2016 - 11:13

Zgadza się RX - jasnobrązowa, moja literówka. 

Polecam obejrzeć przed zakupem i sprawdzić jak leży, z drugiej strony FS to niedrogie i łatwe do odsprzedania kije.



#11 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 02 listopad 2016 - 11:16

RX kosztuje 999 zł jest to już kwota za którą można kupić używany że tak powiem kij z innej stajni typu sage czy coś podobnego ostatnio w naszym dziale kolega wrzucił SAGE VPX chyba za 800 zł 4# :), muszę pomachać gdzieś przed zakupem bo 500 zł to też pieniądz i wydać bez sensu to odpada :)


  • randomrodmaker lubi to

#12 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 02 listopad 2016 - 11:38

A to ciekawe co piszesz Paweł, ja ten kij określiłbym jako średnio szybki, na pewno nie pałowaty. 

 

Zastanawiam się nad przezbrojeniem go - szczególnie korek mnie irytuje, a dodatkowo ostatnio po rybach przy odłączaniu zmarzniętymi rękoma pojechałem po przelotce i ją złamałem (przelotkę). Przy okazji wbiłem sobie ją dość głęboko w palec... 



#13 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 02 listopad 2016 - 12:56

Poważnie zastanawiałem się nad przejściem z kija EGO na Ross'a FS albo FC, podobnie jak Paweł @Maverik.

 

Po opiniach powyżej zastanawiam się - czy jeśli już zmieniać kij, to nie lepiej czasem pójść naprawdę w półkę wyżej? Bo w przypadku zmiany w ramach tej samej półki cenowej można chyba zbyt często się rozczarować.



#14 OFFLINE   Lukasz_

Lukasz_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaKozienice
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 listopad 2016 - 13:06

Kilka miesięcy temu szukałem jakieś czwórki do suchej i także rozważałem oba wymienione kije Rossa. W końcu kupiłem ego glass fiber i jestem zadowolony. 



#15 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 02 listopad 2016 - 13:16

Szklak odpada interesują mnie te modele ewentualnie w tej cenie co możecie ciekawego polecić przyznam się że w ten weekend łowiłem kijem kolgi sheakspear agility 8,6 4# kijaszek za 250 zł zrobił na mnie świetne wrażenie akcja medium, mimo tego że technika u mnie rzutowa jest jeszcze słaba łowiło mi się rewelacyjnie :)



#16 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 02 listopad 2016 - 13:20

Kacprze, na pewno warto przezbroić, bo tam coś nie grało z tzw. swing weight, choć pod rybą może i pracuje i trzyma dobrze, nie dałem mu szansy,

bo mnie zwyczajnie zmęczył.

Muszę dodać, że w owym czasie łowiłem niemal non stop Hardy Zenithem #5 i ten Ross miał być delikatną trójeczką do suchara.

Miałem wrażenie, że kupiłem kij w siódmej klasie, więc to być może jest kluczem do zrozumienia moich wrażeń i rozczarowania.

 

Wojciech, sporo dobrych kijów w dobrej cenie pojawia się na giełdzie,

trzeba sprawdzić, nie chciałbym też jednoznacznie negować, bo zdaję sobie sprawę, że to b. subiektywne.



#17 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 02 listopad 2016 - 13:35

Ja tylko czytam żadnej z w/w wędek nie miałem w rękach myślę że to też sprawa osobista rzucania techniki i upodobań może ja bym wzioł Rossa do ręki i był w niebie i cieszył się kijem za 499 zł , albo bym go sprzedał dwa dni po zakupie.



#18 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 02 listopad 2016 - 13:57

Witam.

Jeżeli Agility Ci odpowiadał to w podobnej półce cenowej jest też Robinson Diaflex 8'6#4.

Z tych dwóch kijów wybrałem właśnie Diaflexa, chociaż bez tuby a i kijków Shakespeare mam już kilka i wszystkie je bardzo lubię za to ile kosztują.

Dla mnie osobiście bez porównania dużo ładniejszy i lepiej leżący w ręku.

U Pana Staszka wygrzebałem właśnie z promocji ...

Pozdrawiam.



#19 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 02 listopad 2016 - 14:10

Maverik, jak lubisz szybkie dzidy to daj do mnie na priv. Mój Ego 8'6 4 WT jest dla mnie chyba odrobinę za szybki i rozglądam się za czymś MF.



#20 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 02 listopad 2016 - 15:07

W sąsiednim temacie pisałem już o Ignis Nano 8'6" #5 w dwóch kawałkach, że jest na znanym portalu aukcyjnym

 

http://allegro.pl/we...6575699498.html






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych