Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa BG 1500-8000 (Big Game, Black Gold)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1010 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 22 wrzesień 2017 - 04:52

Też miałem. Korpus daiwy 2000 na pewno nie jest mniejszy od shimano w rozmiarze 2500. Nie dziwi moc tej daiwy 2000 skoro jej korpus jest identyczny jak większego brata.


Nie wiem jaki korpus ma większy rozmiar daiwy, wiem że 2000 waży tyle samo co rozmiar 1500, dokładnie 240g, 2500 już 275g więc bliżej mu do 1500. Stradic jest podobnej wielkości co blue arc tym samym oba są większe od BG 2000.

Użytkownik Negra edytował ten post 22 wrzesień 2017 - 04:53

  • maciej smochy lubi to

#362 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 22 wrzesień 2017 - 08:20

2000 vs 2500 przy założeniu że korpus taki sam, dochodzi jeszcze masa rotora, szpuli, korby knoba, więc może być ciut więcej.

 

Jakos za Daiwą nie wzdycham, ale dawno nie miałem nowego młynka.... :D



#363 OFFLINE   gondor

gondor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 17:32

Nie wiem jaki korpus ma większy rozmiar daiwy, wiem że 2000 waży tyle samo co rozmiar 1500, dokładnie 240g, 2500 już 275g więc bliżej mu do 1500. Stradic jest podobnej wielkości co blue arc tym samym oba są większe od BG 2000.

Ma dokładnie taki sam kolego. Kopsnij się do sklepu, kolegi i sobie porównaj. Daiwa bg 2500 waży akurat 265 gram. Rózni się knobem, szpulą i rotorem od mniejszego modelu. Stradic ma większą ale szpulę i nic poza tym. Świetny do ul.



#364 OFFLINE   banita800

banita800

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaDąbrowa

Napisano 22 wrzesień 2017 - 19:24

Aaa

Użytkownik banita800 edytował ten post 22 wrzesień 2017 - 19:24


#365 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 22 wrzesień 2017 - 20:22

Ma dokładnie taki sam kolego. Kopsnij się do sklepu, kolegi i sobie porównaj. Daiwa bg 2500 waży akurat 265 gram. Rózni się knobem, szpulą i rotorem od mniejszego modelu. Stradic ma większą ale szpulę i nic poza tym. Świetny do ul.

Po co mam iść do sklepu :) nie muszę porównywać tych kolowrotkow bo nie jest mi to potrzebne, przedwczoraj odebrałem stradica, wczoraj go odesłałem, daiwe mam od jakiegoś czasu, potrafię ocenić który jest większy, ale jeżeli jesteś uparty to niech ci będzie, Daiwa jest większa, DUZO WIĘKSZA :).
Ps pięknie dzisiaj grał hamulec pod metrowka :)

#366 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 wrzesień 2017 - 19:02

Koty poszły za płoty...... W końcu😀
Dziwny to był zestaw. Niekoszerny.
Elitka ES70MLF, na szpuli BG2500 plećka 20lb (a może 22lb?), z przyponem 12lb Variwasa VEP. Na główce 5g biały gumiś od Tomy'ego. Zasięg bajeczny, skuteczność 100%. Okonkom do ok.25cm, nic w nim nie przeszkadzało😃

#367 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 25 wrzesień 2017 - 19:21

U mnie BG też chodzi z elitką i anie jedno, anie drugie, anie ja nie narzekamy ;)


  • popper lubi to

#368 OFFLINE   Ultraast

Ultraast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 02 październik 2017 - 14:23

Plecionka Power Pro 0.15 275m nawinięta na BG 3000.

Załączone pliki


Użytkownik Ultraast edytował ten post 02 październik 2017 - 14:24


#369 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 13 październik 2017 - 16:29

Widzę , że koledzy z dalekich krajów to szczupaczków na nie nie łowią .Sporo tego oglądając filmy z netu u nich kręci. Coraz bardziej mnie kusi ten młynek - rozmiar 2500 i jego nawój wydaje się być interesującą propozycją do jigowania średnimi przynętami z łódki.

Fajny filmik , ryby ładnie jeżdżą na hamulcu wersji 3500 .


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 13 październik 2017 - 16:31


#370 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 14 październik 2017 - 10:25

Pieknie kręci i moc tylko co zrobić z tym stukaniem?W opadzie ok ,pal licho tylko jednostajnym skręcaniu troche lipa...

#371 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 październik 2017 - 11:15

U Mnie nic nie stuka ,pracuje jak na razie świetnie  :) .Jestem cały czas pozytywnie zaskoczony ,oby tak dalej ;)



#372 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 14 październik 2017 - 16:25

Moja tez postukuje ;) co ciekawe przy małym i dużym obciążeniu jest spokojnie, natomiast przy średniej wielkości przynętach wyczuwalne jest stukanie ;)
Może ktoś ma patencik na to... mogę być królikiem doświadczalnym ;)

#373 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 14 październik 2017 - 19:38

Patentów brak, jak mi stukał spro redarc to dorabiłem nową oś posuwu którą spasowałem suwliwie ale bez luzu w pinionie - i cisza :) 

W tych kostrukcjach brakuje dodatkowej prowadnicy wodzika, na dwóch już było by zdecydowanie lepiej. 

Nowe(budżetowe) shimano mimo jednej prowadnicy nie stukają bo maja dość dobrze spasowane ośie posuwu względem pinionu



#374 OFFLINE   Michał pc

Michał pc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 14 październik 2017 - 21:10

Kolega Rebus dobrze mówi , powodem jest luz pomiędzy pinionem a osią.

Sprawa nie do końca jest prosta ale temat da sie ogarnąć, moja Bg nie stuka ale w Pennach , które posiadam była to norma.

Kolega Hasior pisał o kasowaniu tego luzu za pomocą np tulejki ze słomki od napoi.

Kupiłem kiedyś zajechanego Penna Atlantisa 2000 wymieniłem mu całą przekładnie a ten postukiwał w najlepsze.

Sytuacje opanowałem za pomocą koszulki termokurczliwej i śmiga jak nowo narodzony.



#375 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 15 październik 2017 - 13:15

Ktoś pokazałby to na jakimś zdjeciu? Tzn miejsce gdzie tą koszulkę należy zainstalować ?

#376 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 15 październik 2017 - 15:40

Patentów brak, jak mi stukał spro redarc to dorabiłem nową oś posuwu którą spasowałem suwliwie ale bez luzu w pinionie - i cisza :) 
W tych kostrukcjach brakuje dodatkowej prowadnicy wodzika, na dwóch już było by zdecydowanie lepiej. 
Nowe(budżetowe) shimano mimo jednej prowadnicy nie stukają bo maja dość dobrze spasowane ośie posuwu względem pinionu

Też stukaja nowe Shimano i nie przez luźną ośke-pinion a przez kółeczko posuwu i prowadnice na ośce pomimo że są te elementy dobrze spasowane...

#377 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 15 październik 2017 - 18:52

Też stukaja nowe Shimano i nie przez luźną ośke-pinion a przez kółeczko posuwu i prowadnice na ośce pomimo że są te elementy dobrze spasowane...

nie wiem mi nic nie stuka w stradicu  , co prawda miałem kiedyś RedArca który od nowość miał rozwaloną przekładnie stukał niemiłosiernie na sucho ... więc oddałem go na gwarancje w moim sklepie pod domem mi taki zajefajny sprzęty sprzedali ... z gwarancji ekspert zostawił notkę że jeszcze raz będę ciągnął na zaczepach to zabulę z własnych pieniędzy ,, tylko najlepsze że nie byłem z nim jeszcze na rybach ... więc obstawiam że sklepikarze którzy prowadzą sklep ... biorą i używają sobie sprzęty  a potem znowu na półkę i sprzęt nowy nie używany ...



#378 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 15 październik 2017 - 20:25

Miałem na myśli Shimano z posuwem na kółku....
Już cały JB wie o pana Stradicu...bo chyba w każdym poście pan o nim pisze...
Na podstawie jednego czy dwóch młynków to ciężko uznać pana wpis za słuszny....

#379 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 15 październik 2017 - 21:17

Stwierdziłeś o nowych Shimano więc grzecznie napisałem że mi nic tam nie stuka , co prawda użyłeś w zdaniu terminologię posuw ala kółeczko ... Tylko że mi to nie mówi nic możliwe że rozbierasz i znasz się lepiej na bebechach kołowrotków , a ja tylko je potrafię kręcić i psuć .
A ile tych kołowrotków posiadam lub posiadałem jest nie ważne bo ich trochę było.

#380 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 16 październik 2017 - 14:47

Używam do cięższego łowienia 3500. Ciężko się do czegoś przyczepić. Nie stuka, nie puka, bardzo dobrze spasowany. Kolega ma rozmar 3000. Spasowany nieco gorzej ale to kosmetyka, którą łatwo poprawić. Prosta konstrukcja, sądzę że długo wytrzyma. Może nie tak jak slamer ale kultura pracy, brak splątań i zasięg rzutu stawiają bg w klasie zupełnie przyzwoitych kołowrotków. Trudno o alternatywę w tej klasie cenowej.


  • popper i Blue lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych